Najbardziej pielęgniarski miesięcznik branżowy - Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Szczegółowe zapisy porozumienia


UWAGA!!! Nowa grupa na Facebooku:

Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Grupa utworzona w celu integracji pielęgniarek absolwentów: Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Może odżyją dawne znajomości? Grupa  ma także na celu przeciwdziałanie deprecjacji absolwentów ww. szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek.

Zapraszamy do członkowstwa w grupie: Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

 

 

 


Urlop szkoleniowy dla pielęgniarek i położnych. Od 1 stycznia 2019 roku w  wymiarze 6 dni rocznie. Czy te "szkolenia oraz kursy naukowe" będą musiały być przydatne lub wymagane na obecnym stanowisku pracy pielęgniarki lub położnej? Kto będzie o tym decydował? A może "panie w czepkach" z ministrem zdecydują, że urlop szkoleniowy będzie należny tylko na szkolenia organizowane przez izby?

W przedmiotowym porozumieniu zapisano:

"Minister Zdrowia podejmie działania mające na celu wprowadzenie płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych w wymiarze 6 dni rocznie od dnia 1 stycznia 2019 r., w szczególności w celu udziału w konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych".

Pytanie dotyczące "szkoleń oraz kursów naukowych": kto będzie decydował, że dane szkolenie lub kurs są "naukowe" i można szkolić się w ramach urlopu szkoleniowego?

Czy dane "szkolenia oraz kursy naukowe" będą musiały być przydatne lub wymagane na obecnym stanowisku pracy pielęgniarki lub położnej? Kto będzie o tym decydował?

Tyle porozumienie...

A co napisały "panie w czepkach" w stworzonych w dniu 13 lipca 2018 roku wyjaśnieniach do porozumienia? Cytuję:

"Uzgodniono wprowadzenie od 01-012019 r. płatnego urlopu szkoleniowego w wymiarze 6 dni rocznie, który mogą pielęgniarki i położne przeznaczyć na indywidualne dokształcanie się, w szczególności na udział w konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych".

Tu już "panie w czepkach" piszą nie tylko o "konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych", ale też o "indywidualnym dokształcaniu się"...

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.08.31 22:35:17 ~Agata

A każdy szpital sobie.Kto rządzi tymi szpitalami bo mi się wydaje że nie ministerstwo zdrowia.Kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych oraz specjalizacji też dotyczy? Konkrety bo odnoszę wrażenie że szybciej dostaniemy za konferencje naukowe.Dlaczego to porozumienie jest tak ogólnikowe?

#2  2018.09.01 16:32:20 ~M Fr

Dggh

#3  2018.09.02 09:54:55 ~Do#2

I taki jest efekt, gdy małpa dorwie się do klawiatury.

#4  2018.09.04 10:43:03 ~Piel

Jeżeli czytają to panie z izb to proszę o odpowiedź. Na przygotowanie się do obrony magisterskiej dostanę btw 6 dni urlopu ?

#5  2018.10.07 17:04:23 ~Sara

6 dni urlopu szkoleniowego powinno być na szkolenia , kursy , studia , specjalizację oczywiście związane z praca zawodowa przecież to jest oczywiste. Przecież nikt nie będzie brał urlopu szkoleniowego na wyjazd na wczasy ! Przed obroną licencjat , przed mgr piel. lub pol. przed specjalizacja lub innymi kursami czy szkoleniami w zaleznosci od decyzji każdej pielęgniarki czy położnej na co chce przeznaczyć ten urlop i żeby nie musial być planowany wcześniej z góry tylko na bieżąco kiedy będzie znany termin egzaminu bo tego się aż tak wcześniej nie wie. Często terminy są też zmieniane. I tak pielęgniarki czy położne przez tyle lat robiły wszystko we własnym zakresie bez brania urplu tylko zamienialy się dyzurami przy tym ciężko bardzo pracujac . Nie dosc ze z wlasnej kieszeni musialy pokrywac koszty nauki gdzie powinna byc nauka dofinansowywana że strony ministerstwa A tego w bardzo wielu przypadkach nie ma. Za licencjat płaciły same I za mgr niestacjonarne też z wlasnej kieszeni ciężko zarobionymi pieniędzmi za specjalizację też. To skandal gdzie cały czas jest mowa o obowiazku podnoszenia kwalifikacji dla dobra tylko kogo ? szczególnie szpitali gdzie pracuja bo to podnosi prestiz szpitali I innych jednostek w których pracują lub do akredytacji. Czas to zmienić I należy zacząć pomagać pielegniarkom A nie je deptac I wykorzystywać. Wielki wstyd I skandal dla rządzących za brak poszanowania pielęgniarek i położnych bo tak to niestety wyglada!

#6  2018.10.13 22:13:34 ~Pielęgniar

Popieram Sare Bardzo mądry komentarz Jestem po studiach magisterskich za które płaciła sama

#7  2018.11.08 18:14:12 ~Ja

A kto miał płacić

Dodaj komentarz