Konferencja prasowa w sprawie strajku głodowego pielęgniarek w Przemyślu. Zarząd województwa: pielęgniarki domagają się 6 tys. podstawy dla starszej pielęgniarki (młodszej 5,5 tys.), co daje dla "dyżurującej pielęgniarki" prawie 10 tys. miesięcznie.

Strajk głodowy pielęgniarek w Przemyślu

Zobacz sierpniowy numer branżowej gazety dla pielęgniarek i położnych, który został wysłany do 600 szpitali w Polsce.

Zawiera informator o porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku: treść porozumienia, wyjaśnienia związku pielęgniarek, reakcje na porozumienie - Solidarności, OPZZ, Pracodawców oraz Związku Powiatów Polskich, a także projekt rozporządzenia w przedmiotowej sprawie.

 

 

 

 

 

 Doniesienia medialne w sprawie strajku głodowego
pielęgniarek w Przemyślu

5 września 2018 r.

4 września 2018 r.

TVN24: "Każdą podwyżkę musimy wystrajkować. To urągające". Pielęgniarki rozpoczęły głodówkę. - Osiem pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu rozpoczęło w poniedziałek głodówkę. Domagają się podwyżki podstawy wynagrodzenia do 6 tysięcy złotych brutto. Czytaj więcej i zobacz video...

TVP3: Grupa pielęgniarek przemyskiego szpitala rozpoczęła głodówkę. Dyrekcja placówki sytuacją jest zaskoczona, bo spór zbiorowy trwa a obie strony czekają na wyznaczenie mediatora. Czytaj więcej i zobacz video...

POLSAT NEWS: Pielęgniarki z Przemyśla rozpoczęły głodówkę. Głodówka jest formą zaostrzenia protestu. Czytaj więcej...


 

UWAGA!!! WEDŁUG MINISTERSTWA ZDROWIA

PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH NIE BRAKUJE

Ministerstwo Zdrowia opracowało raport „Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Ocena skutków zmian do wykazu świadczeń gwarantowanych, wrzesień 2017 r.”

W tym opracowaniu zawarto "bilans personelu pielęgniarsko-położniczego" w sytuacji kiedy zostaną wprowadzone nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 

Przedmiotowy bilans w podziale na województwa, zawarto w poniższej tabeli:

Skróty:
 leczenie szpitalne (SZP),
 
opieka paliatywna i hospicyjna (OPH)
 świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej (OPD)
 rehabilitacja lecznicza (REH)
 opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień (OPU)

źródło: ministerstwo zdrowia


Czytaj więcej z bieżącego numeru miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...

Komentarze użytkowników

#1  2018.09.05 17:10:31 ~Pielegniar

Nareszcie mowa o starszych pielęgniarkch. Lata ciężkiej pracy i nic więcej nie nie można dla nich zrobić. Wstyd panie ze związków zawodowych. Miejcie odrobinę honoru i przyznajcie że niewiele robicie dla nas. Skazujecie nas na glodowe świadczenia emerytalne.przez całe życie ciężko pracowały, były dobre w swoim zawodzie, były matkami wychowujace dzieci, często samotnie bez względu na brak rodzinnego, nikt nie mówi o emeryturze matczynej. Macie panie ze związków zawodowych naprawić ten błąd w,dobrej zmianie, rządu PiS

#2  2018.09.05 17:11:48 ~?

Jak to się dzieje, że dla lekarzy kasa zawsze jest i to olbrzymia.

#3  2018.09.05 17:57:05 ~pol

Ja mam 2500 plus 400 zembali do ręki po 30 latach. o wyksztalceniu nie wspomnę

#4  2018.09.05 20:32:52 ~do 1

A co zrobily starsze pielegniarki przez te 40 lat zeby im i nastepnym pokolenoim pielegniarek bylo dobrze i lepiej zarabialy . Nadal nic nie robia tylko czekaja ze znowu ktos iim zalatwi godne emerytury. Starsze czy mlode pielegniarki tak samo sa matkami i zonami tylko mlodsze maja inny tok myslenia.

#5  2018.09.05 21:31:02 ~Piel 34

BRAWO Ja też jestem stara ale nigdy nie wysługiwałam i nie wysługuje się młodymi. Bardzo je lubię i potrafię się dogadać. Są mądre i pracowite tylko trzeba dać im szansę. Stare siedzą na du. i tyko narzekają że im ciężko a po pracy lecą do drugiej i trzeciej roboty bo tylko kasa się liczy. Weśmy przykład z dziewczyn z Przemyśla i walczymy o lepsze warunki pracy.

#6  2018.09.05 22:33:52 ~piel

Czy pensje dyrektorów szpitali również są uzależnione od kondycji finansowej szpitali którymi zarządzają ? . Jeśli "szpitali nie stać na podwyżki dla pielęgniarek" tzn ,że dyrektorzy źle zarządzają. Trzeba zwolnić całą dyrekcję albo wszystkie pielęgniarki. No i oczywiście pensje wszystkich pracowników na czele z zarządzającymi i kierującymi uzależnić od kondycji finansowej szpitali.

#7  2018.09.06 08:14:44 ~piel do3

Natomiast ja po 29 latach pracy mam do ręki razem z zębalowym 2300zł , o wykształceniu nie wspomnę-poz SPZOZ, trzeba będzie rozejrzeć się jak płacą inni, ponieważ z tego wynika ,że moja podstawa 2160 to chyba najniższa krajowa-pozdrawiam.

#8  2018.09.06 11:47:40 ~Bo

Kolezanki z Przemyśla- odpowiedzcie jak naprawdę wyglada sytuacja,bo jakoś mam wątpliwości co do w/w danych z konferencji.

#9  2018.09.08 14:51:16 ~Ewa

Do 4 - Starość to nie choroba a przywilej i nie każdemu jest dana. Emerytury nikt nie musi mi załatwiać , odkładam na nią już 37 lata a od 24 lat bez dnia zwolnienia. Ty nic nie mi nie załatwiaj , i tak nie wezmę jestem brzydliwa . Zapamiętaj-wszystkie godziny ranią, ostatnia zabija ty tez masz swój zegar. Zyczę ci dyzo zdrowia ,po to, abyś dożyła dni, kiedy to młoda arogancka pielęgniarka napisze o tobie stara,nieudacznik, zbędna, tak jak ty dziś o mnie.Zgadzam się z tobą ,ze masz inny tok myślenia, pewnie myślisz o eutanazji.

#10  2018.09.12 08:09:24 ~do#2

Jak to się dzieje ,że na ogromne nagrody dla polityków, na 500+, na 300+ , na mieszkanie +, na emerytury dla nigdy nie pracujących mamuś, na rekompensaty za deputat węglowy dla górników są pieniądze, i to olbrzymie a na podwyżki dla pielęgniarek nie ma?

#11  2018.09.16 09:28:53 ~Do#10

Jest nas za mało, aby PIS-owi opłaciło się kupować nasze głosy wyborcze. Inwestuje tam, gdzie osiągnie korzyści dla siebie i samych swoich.

Dodaj komentarz