Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra. Sprawiedliwe?

Pielęgniarek grafiki pracy.

Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra

Jak co roku, w obecnym czasie, na szpitalnych oddziałach tematem numer jeden jest układanie grafików pracy pielęgniarek i położnych w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Jest tutaj ogroma rola pielęgniarek oddziałowych. Grafiki powinny byc układane sprawiedliwie! 

Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale są co roku "święte krowy", które zawsze mają wolne święta? Czy pielęgniarki same pomiędzy soba uzgadniają jak będa pracować w święta i te wypracowane propozycje przedstawiają pielęgniarce oddziałowej? Czy pielęgniarki mogą na grudzień przedstawiać prośby do grafiku? Czy w grudniu można uzyskać od oddziałowej urlop wypoczynkowy? 

Zapraszam do dyskusji. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły sie w ostatnim czasie na portalu:

- Dlaczego grafiki nie są ustawiane najpierw pod etat, a to co zostanie to dla kontraktowych i dla tych co maja dwie prace.

- Krzywdzone grafikami pielęgniarki na umowach o pracę!

- Stosują formę niszczenia grafikowo ognisk domowych dla pielęgniarek pracujących na jedną zmianę - to niech te oddziałowe i ich zastępcy przyjdą na święta do pracy!

- Pielęgniarki oddziałowe w święta do pracy i związki zawodowe w święta do pracy i przedstawicieli Izb Piel. i Położ w święta do pracy po dwa i trzy święta do pracy. Nie niszczyć życia grafikami pielęgniarkom na jednym etacie!

- Oddziałowe, które niszczą życie rodzinne tym co mają jeden etat i protegują kontraktowe, te panie nie powinny być oddziałowymi.

- Do dymisji wszystkich którzy wyniszczają świadomie pielęgniarki zmianowe na jednym etacie -co kontraktowe dają, że mają lepiej na święta niż te na jednym etacie.

- Właśnie chodzi o to, że jak zlecenìówki nie przyjdą w święta na dyżur, to my na etacie będziemy siedzieć cały czas w pracy bo będziesz musiała wziąć nadgodziny (jest to obowiązek). Do pozostałych co nienawidzą zleceniowek. Praktycznie na każdym oddziale brakuje etatowych pielęgniarek i bez zleceniowek pozamykaliby oddziały. W ogóle co to za nowy podział pielęgniarek. Wszystkie jedziemy na takim samym wózku.

Zobacz aktualności według działów: Pielęgniarek Akcja Jeden Etat

Wybrał Mariusz Mielcarek


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...

Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


Zobacz także aktualności według działów:

Pielęgniarkom źle wypłacają 1100

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek


Zobacz INFORMATORY:

  

Komentarze użytkowników

#1  2018.11.25 13:00:02 ~oli

U mnie na oddziale etatowe maja po jednym dniu świąt , a zleceniowe po 3 , dwa u siebie i jeden na zleceniowym oddziale. Czy to sprawiedliwe? Wszędzie przypadają 2 dni świąteczne dla etatowych,licząc Boże Narodzenie i Nowy Rok oczywiście u nas to święte krowy , zaznaczam ze w szpitalu 90 % personelu to kontrakty i zlecenia .

#2  2018.11.25 13:04:24 ~Małg.

Pamiętam swoje 1 Święta w pracy i swój grafik dokładnie, choć minęło już 5 lat. Wigilia dzień, 1 dzień Świąt noc, miałam też pracować w Sylwestra w nocy, ale miałam już opłacone wyjście, więc wywalczyłam wolne(oczywiście nie obyło się bez komentarzy ze strony" starszych" koleżanek). W nagrodę w Sylwestra schodziłam z nocy, a na Nowy Rok musiałam przyjść na noc. Niestety tam gdzie pracowałam grafiki nie były sprawiedliwie układane. PRacowało się i w Święta i w Nowy Rok.

#3  2018.11.25 13:05:26 ~sztuczny t

Chyba to stworzony sztuczny problem. Nie sądzę by którakolwiek oddziałowa postępowała niesprawiedliwie.

#4  2018.11.25 13:29:33 ~Typowa pig

Do #3 Typowa piguła. Jest problem. Ale sztuczny. Więc nie ma co o nim dyskutować. A że nie ma sprawiedliwości to już schodzi na dalszy plan. Ludzie ogarnijcie się.

#5  2018.11.25 13:49:19 ~Ela5

30 lat w zawodzie, Boże Narodzenie i Sylwester plus Nowy Rok jako jedne święta, wypada po dwa dyżury. Grafik pięć lat w tył sprawdzany więc praktycznie układa się sam.Oczywiscie , że czasami coś komuś się pokryje, bo ktoś odszedł albo przyszedł nowy. Tam gdzie pracuję kilka dyżurów na zlecenie jest umowa, że święta obstawiają koleżanki z etatu i wierzcie mi, że nie mają z tym problemu a ja pomagam kiedy mogę. Atmosfera jest fajna.

#6  2018.11.25 14:01:18 ~Justyna

A u nas sprawiedliwie ☺ można ,można .

#7  2018.11.25 14:29:56 ~Dana

U nas też sprawiedliwie Święta obstawiają etatowe zleceniowe u siebie Atmosfera naprawdę fajna Wszystkie to rozumiemy bo wszystkie pracujemy dodatkowo Ktoś przychodzi do nas My idziemy gdzieś indziej

#8  2018.11.25 14:38:06 ~T

To że ja pracuję na zlecenie to nie znaczy, że nie pracuję na etacie.Bo pracuję i w swoim zakładzie mam dyżur w święta.Nikt nie robi z tego problemu.Kolezanki z którymi pracuję na zlecenie robią tak samo.Biorą dyżur tylko u siebie.I wszystko jest ok Nie rozumiem o jakich problemach ktoś pisze

#9  2018.11.25 15:04:18 ~Ula

Przestańcie z tymi grafikami.Jedno święto trzeba pracować i tyle.Nie czepiajcie się zleceniowek U mnie też takie pracują i nikt nie każe im przychodzić w święta.Uprzedzam ja pracuję tylko na etacie ale mogę sobie na to pozwolić bo dobrze wyszłam za mąż

#10  2018.11.25 15:10:27 ~Ula

Żeby było jasne bardzo cenię sobie koleżanki na zlecenie.Nie śpią nie śmierdzą i są bardzo pracowite oraz mądre.Niektore mogą się od nich uczyć i to dużo Są to kobiety z klasą i dużą mądrością życiową

#11  2018.11.25 15:18:57 ~Do#10

Zapomniałaś dodać, że piszesz i chwalisz siebie. "Mamo, chwalą nas -Wy mnie a ja Was"

#12  2018.11.25 15:20:04 ~G-a

U mnie na oddziale oddziałowa kilku osobom nawet udzieliła kilku dni urlopu na święta.

#13  2018.11.25 17:13:16 ~Pielęgniar

Byłam oddziałową i układałam grafik na dwa oddziały na okres 3-ch miesięcy wszystko można zrobić i też już były zlecenie kwestia porozumienia i brałam pod uwagę poprzednie lata zawsze znajdzie się malkontentów ale nie można generalizować a wyciąganie trudów na forum to nie fer kobiety Święta idą życzliwości pozdrawiam

#14  2018.11.25 17:38:08 ~Pielęgniar

O co w ogóle chodz? Co za jakieś dziwne pretensje.Bądźmy trochę bardziej życzliwe dla siebie.Pracuję na zlecenie i na etat.Na etacie mam wigilie dzień,pierwsze święto noc i noc w sylwestra.Jest nas malo i komus wychodz mniej,komus wiecej.Czy w tej sytuacji powinnam czuc sie winna,że nie mam dyzuru na zlecenie,żeby jedna lub dwie kolezanki mogły mieć całkiem wolne święta? To moje 31 święta w pracy! ☺ Wolne miałam tylko dwa razy,jak bylam na urlopie macierzyńskim.Szanujmy się kobiety,matki,pielęgniarki☺ Wesołych Świąt

#15  2018.11.25 17:58:06 ~Bożena

Popieram 14 nie widzę powodu brać zlecenie w święta żeby ktoś miał całe wolne .Nie dam się wykorzystać

#16  2018.11.25 17:59:55 ~eh

Mówiłam, że sztuczny temat.

#17  2018.11.25 18:00:36 ~#16

U mnie jak oddzialowa faworyzowala swoje ulubienice,to szlam na zwolnienie lekarskie i gdzies mialam oddzialowa i jej ulubienice i to pani oddzialowa miała problem i jej ulubienice.Nie wolno się zalic,walczyc o sprawiedliwosc bo mozna sobie tylko wrogów narobić.Zwolnienie lekarskie to najlepsza instytucja walki o swoje.

#18  2018.11.25 18:13:15 ~Lot 52

Drogie Koleżanki Nie pierzmy brudow publicznie Każda z nas decydując się na bycie pielęgniarką wiedziała, że przyjdzie Jej pracowac również w Święta Sylwestra czy Nowy Rok zatem o czym mowa? Jeśli chodzi o ,sprawiedliwe" bądź ,niesprawiedliwe" oddziałowe - co 6 lat jest oglaszany konkurs ma stanowisko proponuję złożyć swoją kandydaturę i przystąpić do konkursu Umowa z oddzialowa nie jest podpisywana dozgonnie Kazdy kto spełnia wymagania ma szanse Wtedy będzie można osobiście zmierzyć się z problemem- życzę sukcesów z calego serca No i Drogie Panie więcej szacunku do siebie do kolezanek i do pracy Radosnych Świat

#19  2018.11.25 18:30:51 ~Molly

U mnie na oddziale święta zawsze układamy sobie same uwzględniając oczywiście, która jak pracowała w roku poprzednim i gotową propozycje przedstawiamy oddziałowej. Oddziałowa respektuje również nasze prośby w każdym miesiącu.

#20  2018.11.25 18:49:04 ~A ja

Do~ 3 Ty na pewno nie jesteś pielęgniarką ! Ja trzy lata temu miałam nockę w Sylwestra. Dwa lata temu znowu wpisała mnie oddziałowa na nockę a za to że mi się to nie podobało jeszcze w Nowy Rok nockę. Nie poszłam na l-4 , przeżyłam. Oddziałowa szuja gnębi teraz inne pielęgniarki. Ja już tam nie pracuję. No i oczywiście co roku po jednym święcie Bożego Narodzenia. Nikt z etatowców nie ma możliwości wzięcia urlopu w czasie świąt.

#21  2018.11.25 18:49:10 ~Piel. Just

Ale trzeba pamiętać że pielęgniarka kontraktów zatyka wszystkie dziury. Nawet te gdzie idą na l4 to inne za nie muszą pracować.

#22  2018.11.25 18:49:37 ~Bb

Koleżanko z 18, brawo za klasę, mądrą i konkretną wypowiedź,

#23  2018.11.25 19:22:14 ~W

Pielegniarka na kontrakcie nie zatyka dziury tylko pracuje jak każda inna tyle że za inne pieniądze

#24  2018.11.25 19:36:07 ~Magda

A ja starałam się być w porządku do koleżanek i do samej siebie . Co roku brałam dyżur pokolei , czyli ok w tym roku miałam wigilię dzień to na przyszły rok noc i tak dalej . I nikt mi nie mógł zarzucić że nie biorę jakiegoś dyżuru .

#25  2018.11.25 19:36:40 ~WwW

Popieram lot52

#26  2018.11.25 20:36:11 ~Piel

Nie wiem po co te kłótnie - zwolnienia są, będą, i zawsze dostaniemy. Ja problemu nie widzę. Jak się czujecie pokrzywdzone skorzystajcie to szybko Panie oddziałowe zmienią postępowanie.

#27  2018.11.25 20:40:40 ~Reni

Chorować może i ta z etatu i ta ze zlecenia. Przestańcie się straszyć nawzajem

#28  2018.11.25 20:44:14 ~piel. dypl

A czy przy rozkładaniu grafiku nie można zastosować obliczeń matematycznych, za pomocą których można ocenić ( rozplanować) ilość dyżurów nocnych, dni świątecznych i nie świątecznych dla każdej pielęgniarki po równo lub proporcjonalnie do etatu ( w przypadku osób pracujących nie w pełnym wymiarze czasu)?

#29  2018.11.25 20:50:20 ~hm

To, że nie dają urlopu w czasie świąt to zupełnie zrozumiałe. Jak można jednej dać tyle wolnego, a pozostałe będą wówczas musiały mieć nie jedno, a dwa lub 3 dni świąt zajęte.

#30  2018.11.25 21:04:53 ~Gosia

A u mnie zamykamy oddział w Wigilię i otwieramy 27.12 :). Sprawa się sama rozwiązała. Pracuję również na u/z na oddziale gdzie pracują tylko 3 pielęgniarki w tym 2 na kontrakcie reszta to u/z. Każda z nas wzięła po 1 dyżurze i mnie wypadł Nowy Rok więc sama radość :)

#31  2018.11.25 21:09:04 ~oddziałowe

Brak dlow do robpry oddzoalowe trza siw wziac

#32  2018.11.25 22:22:55 ~Newan

U nas na oddziale na święta 1 pielęgniarka otrzymywał urlop od świąt łącznie z Nowym rokiem

#33  2018.11.25 22:22:57 ~Newan

U nas na oddziale na święta 1 pielęgniarka otrzymywał urlop od świąt łącznie z Nowym rokiem

#34  2018.11.25 22:38:28 ~Ewa

Jestem położną, oddziałową i pracujemy w małym powiatowym szpitalu i nie wiem w jakich szpitalach Wy koleżanki pracujecie ale przykro jest czytać to co piszecie ten brak szacunku, zazdrość,zawiść gdzie wasze człowieczeństwo dla Was .Na własne życzenia pracujecie ponad i na zmiany ,bądź w poradniach.Każdy szpital ratuje się. i co tylko kliniki mają istnieć.Żadna z Was nie chce wspomóc małe szpitale bo za mało płacą ale kłócić się o świąteczne i wolne dyżury -kij w mrowisku !

#35  2018.11.25 22:47:51 ~BS

Witam. Planuję pracę pielęgniarek od lat. Opiera się to na tzw. prośbach do grafiku tzn. czekam aż dziewczyny otrzymają grafik z innych miejsc pracy, napiszą kiedy chcą wolne itp. To fascynująca łamigłowka taka na 3 dni (36 osób, po 3 noce i 1 dzień świąteczny.bo liczą skrupulatnie) ale da się rozwiązać. Obstawę dyżurów świątecznych otrzymuję od zespołu. Czasem myślę że zasluguję na Nobla:) a może jestem głupia? Uwierzcie z dobrym zespołem da się wszystko załatwić. Pozdrawiam.

#36  2018.11.25 23:00:56 ~Oddziałowa

Drogie koleżanki wiem jak się pracuje na zmiany i jak tylko na pierwsze. W swieta u nas nie ma urlopow są wyjątki jak ślub .Jako oddziałowa przychodzilam w święta na dyżur wigilia noc sylwester noc ponieważ egoizm koleżanek i ich zwolnienia lekarskie powodowaly braki i ktos za nich musiał by pracować prawie całe święta. Grafiki staram się ukladac sprawiedliwie i biorę pod uwagę życzenia koleżanek . Ogolnie jest w porządku.

#37  2018.11.25 23:01:16 ~Plg

Żeby głupota miała skrzydła latałybyśmy jak gołębice.No tak latamy z piórkiem w pu.e.Złośliwość,zawiść i prostactwo.

#38  2018.11.25 23:02:22 ~AK

Ja przestałam pisać prośby bo dziwnym zbiegiem okoliczności nigdy nie udało mi się wtedy mieć wolnego.

#39  2018.11.25 23:04:41 ~Sofii

Ja w zeszłym roku pracowałam wigilia dzień w pierwsze święto noc mało tego to jeszcze w sylwestra miała noc a w tym roku tak samo tylko że idę w Nowy Rok na dniówkę i oczyma tu gadac

#40  2018.11.25 23:08:42 ~Obok

Za dużo nocek i świąteczny ch żle.Za mało nocek i świątecznych też źle.Jeszcze taki się nie narodził,co Wam kuźwa dogodził.

#41  2018.11.25 23:25:08 ~Q

Najlepiej żeby zawsze było dużo niedziel i dużo nocy tylko nie w święta Bożego Narodzenia i nie w Wielkanoc. Egoistki! !

#42  2018.11.26 05:34:26 ~Rozgoryczo

U mnie akurat pielęgniarki etatowe stanowią ok50- 60% personelu i służą do zapychania dziur tam gdzie nie mogą przyjźdź te na umowę zlecenie .Nie zawsze są uwzględniane życzenia dyżurowe etatowych bo nie ma kto przyjść do pracy.Święta to już masakra prawie tydzień przed świętami i w święta nie uświadczysz zleceniówki .Urlopów w tym czasie nie ma. My etatowe pracujemy na pojedyńczych dyżurach na 40 osób jedna gdzie większość osób w skali Barthel ma 0 pkt . Większość zleceniówek przychodzi zarobić a nie narobić się czyli odrobić swoje byle jak .Święta sylwester nowy rok co roku 3 dyżury , gdzie koleżanki zleceniówki w tym okresie mają nawet po jednym dyżurze na etacie.Tak może dla niektórych to śmieszny problem ale nie dla wszystkich,bo jak masz noc wigilia ,dzień drugi dzień świąt i np.dzień nowy rok na jednym etacie to fajnie nie jest.Pensje też mają większe.

#43  2018.11.26 05:58:36 ~Gość

W Tarnowie nowy szpital .Na sylwestra święta i noce to niech przyjdą oddziałowe stara nomenklatura nie może spać robią karierę w wieku emerytalnym nie chcą odejść na emeryturę to niech siedzą w szpitalu.Dobrze by było żeby czytały jeszcze komentarze

#44  2018.11.26 06:49:28 ~ala

Dziwne.31 grudnia wypada w poniedziałek

#45  2018.11.26 07:13:20 ~matma

Czy ilościowe określenie dyżurów dziennych i nocnych, tych świątecznych i nieświątecznych proporcjonalnie do etatu pracownika jest narzędziem przeciwdziałającym tworzeniu lub kontynuacji idei PRACOWNICZYCH GANGÓW ?

#46  2018.11.26 07:32:45 ~Medycyna

Szkoda ze nikt nie napisze o kierownikach SOR, ktorzy jak zaden lekarz nie weźmie dyzuru świątecznego sa zobawiązani do brania dyzurow swiatecznych.( znam takich co do ponad 5 lat nie byli na zadnym swiecie rodzinnym lub sylwetsrze) . i kazdy ma to gleboko w dupie ( a czesc z nich traci przez to rodzine i bliskich). Temat ciezki, temat rzeka , i potrzeba zmian nie tylko wsrod pielegniarek ale przepisy prawne ktore ulecza system lekarski i zobowiaza do kolezenstwa i wyrozumialosci ( cos co w naszym kraju jest mozliwe tylko wtedy kiedy mamy nad soba bata, oprawce lub komune) wtedy jako spoleczenstwo sobie pomagamy, szanujemy wspieramy (jak kazdy gowno ma ludzie sa lepsi, wspieraja sie, pomagaja). Jak ktos ma wiecej ludzi sa zazdrosni, zlosliwi, wredni. (Nikogo nie obchodzi jak dlugo na cos sie dorobil, tylko sa wkurzeni ze ktos ma lepiej niz oni). BLAGAM NAROD OPAMIETAJCIE SIE BO W EFEKCIE KONCOWYM TYLKO DLA LUDZI O DOBRYM SERCU BEDZIE MIEJSCE NA NASZEJ PLANECIE, EWOLUCJA ZWEREFIKUJE WSZYSTKO. POZDRAWIAM Obywatel rozczarowany krajem i ludzmi

#47  2018.11.26 08:45:01 ~Mariola

Tarnów nowy szpital oddziałowe przeważająca ilość emerytki czekają jeszcze na podwyżki od nowego roku trzymają się stołków a Izby Pielęgniarskie jedne i te same DOJNA ZMIANA fałszywe działaczki za grubą kasę

#48  2018.11.26 09:23:54 ~Ja

Już mam dość dyskusji, w te i we wte.Jakie pensje,jakie dyżury. Baby i chlopy w tym zawodzie nie podrzynajmy sobie gardeł. Bo gdzie się bije dwóch, tam trzeci korzysta. Pamiętajcie o tym. Faktem jest, że coraz gorzej się pracuje, coraz gorzej zamienić się dyżurem bo każda, każdy gdzieś pracuje dodatkowo. I jak to ktoś już powiedział ludzie ludziom zgotowali taki los. Są jednak różne wyjścia z raz obranej drogi i to pociesza. Pozdrawiam kochane koleżanki i mili koledzy. Nie dajmy się i trzymajmy się razem.

#49  2018.11.26 10:17:07 ~Plg

Czy nie zauważyłyście ,że po podwyżkach jakie dostałyśmy nie mamy czasu nawet zjeść w porze obiadowej.Nie wiem jak u was ,ale u nas lekarze wypijają z nas wszystkie soki.Więcej pracy ,typu kontrolki ,badania .Przy samych dożylnych po dyżurze schodzisz nie czujesz nóg ,jak z waty.Dyżur powinien trwać 15h żeby móc się wyrobić.Ten problem należy poruszyć,nie tylko wykształcenie.Rozumiem praca pracą,nikt nie zapłaci za siedzenie.No biegając przez 12h to i dystansowiec długo nie pociągnie.

#50  2018.11.26 12:22:59 ~dr13

U mnie same etaty. Nie licząc delikatnego faworyzowania części to świąteczne grafiki układane są sprawiedliwie. Zawsze jest analiza poprzednich lat. Co by nie mówić nie zamieniłbym oddziałowej na żadną inną. Pozdrawiam!

#51  2018.11.26 17:09:41 ~Adela

Należy też wziąć pod uwagę dodatkowe pieniazki:)W końcu dzień świąteczny i takaż sama nocka sa dobrym zastrzykiem finansowym:)

#52  2018.11.26 17:16:52 ~Hanka

Trzy lata wstecz Wigilia i oba dni świąteczne ranek,Sylwester nocka. Kolejny rok w pracy pierwszy dzien Swiat i Sylwester nocka. W zeszłym roku pierwszy dzien Swiat i Sylwester dzień . W tym roku praca w Wigilię i Sylwestra dzień. Sprawiedliwe? Nie wiem.ale ktoś musi pracować gdy rak do pracy brakuje .

#53  2018.11.26 20:12:51 ~pielęgniar

Jednak myślę ,że musi być nadzór nad oddziałowymi ,prośby są na święta ,ale grafiki są oddawane zbyt póżno i nie zawsze otrzyma się grafik oczekiwany ,bo pielęgniarki na małych kontraktach nie chcą dyżurów w święta ,ponieważ tłumaczą się ,że mają dyżury w innej pracy ,a na końcu mogą mieć wolne święta wszędzie.

#54  2018.11.26 20:13:49 ~obowiązek

Grafiku z kilku lat wstecz i to koniecznie !

#55  2018.11.26 20:18:34 ~magister p

Dlaczego zastępcy oddziałowych nie wezmą dyżuru w święta ? Ile osób nie może pracować w święta opatrunkowa nie może ,itp O co w tym chodzi.Prosimy określić obowiązki oddziałowych i przeciwdziałać niesprawiedliwym grafikom.

#56  2018.11.26 20:22:54 ~czytam

że jest sprawiedliwa oddziałowa przychodzi w święta do pracy.Chwalmy taką osobę i zastępcy też przychodzą oddziałowych dlaczego tego nie rozpowszechnić ,żeby oddziałowe przychodziły w święta wraz ze swoimi zastępcami na dyżury świąteczne.Dziękuję

#57  2018.11.26 20:22:55 ~czytam

że jest sprawiedliwa oddziałowa przychodzi w święta do pracy.Chwalmy taką osobę i zastępcy też przychodzą oddziałowych dlaczego tego nie rozpowszechnić ,żeby oddziałowe przychodziły w święta wraz ze swoimi zastępcami na dyżury świąteczne.Dziękuję

#58  2018.11.26 20:24:55 ~apel

Aby pielęgniarki oddziałowe ich zastępcy i wszystkie jednozmianowe przychodziły w święta do pracy!

#59  2018.11.26 21:45:39 ~Etatowa

Jestem ciekawa i proszę o wypowiedzi jak jest w innych szpitala czy pielęgniarki na umowę zlecenie lub kontraktach podają swoje życzenia dyżurów kiedy chcą przyjść do pracy czy podają grafiki z innego miejsca pracy i oddziałowe same wyznaczają kiedy mają przyjść do pracy.I czy normalną praktyką jest zapychanie dziur etatowymi układanie grafików pod umowę zlecenie .

#60  2018.11.26 21:48:27 ~do kontrol

Oddziałowe,mówimy nie wiecznym stanowiskom,dwie kadencje i zmiana,już wielki czas tym się zająć.Wówczas będzie sprawiedliwiej ,nie może być stronniczości.

#61  2018.11.26 21:50:43 ~praca w

Święta też dla oddziałowych i ich zastępców.

#62  2018.11.26 22:08:52 ~grafiki na

Panie oddziałowe do oceny i kontroli .

#63  2018.11.27 00:09:02 ~pielęgniar

Bez nadziei,oddziałowe najczęściej związkowe , pracujące na stanowiskach dożywotnio,pielęgniarki się dokształcają stanowiska oddziałowe blokują te wiekowe ,zamiast iść na emerytury i dorabiać przy łóżku.Co z naszym zawodem ? Kto pozwala tak długo być oddziałowymi ? Dlaczego większość wybieranych oddziałowych to osoby po przejściach samotne ,które nie rozumieją ,że oprócz pracy -jest rodzina ,są dzieci -dlatego walczy się o sprawiedliwe Święta.Oczywiście prośby są na święta i wpisywanie się na kartki ,ale co z tego i tak nie dostaje się tak ,bo są lepsze i gorsze.Bo są lżejsze stanowiska na jednym oddziale i cięższe.Może Izby się obudzą i zaczną kontrolować te związkowe oddziałowe.Niech będą oddziałowymi bez przynależności do związków zawodowych.

#64  2018.11.27 00:11:56 ~apel do Za

Ocenia się tylko zwykłe pielęgniarki ,a dlaczego te zwykłe nie mogą oceniać oddziałowych,bo wówczas niejedna miałaby kłopoty (oddziałowa)

#65  2018.11.27 00:30:24 ~oddziałowe

Nie dają sprawiedliwie po równo dyżurów świątecznych na małych kontraktach już nie chcą pracować w niedzielę i święta ,oddziałowe nie dają świątecznych dyżurów swoim zastępcom ,bo po co.Tragedia ,my etatowe nie chcemy tracić rodzin przez niesprawiedliwe oddziałowe i nie do ruszenia ! Bo związkowe! Starczy tego-niech w końcu zaczną być kontrolowane,bo zaczną same obstawiać święta.Nie ma jawnych zarobków oddziałowych! Obstawiają się związkami -a dla kogo są związki powinny by ć dla klasy słabej społecznie! Tylko biorą składki ,a co z tego wynika.

#66  2018.11.27 07:44:52 ~kadry

Jesli ktoś jest zatrudniony na pracę w systemie jednozmianowym z określeniem godzin, nie może nagle w święta pracować w systemie zmianowym. Trochę myślenia włączcie drogie panie i panowie.

#67  2018.11.27 07:58:19 ~grafiki na

A jeżeli pielęgniarki nie mają wpisu w umowie o pracę i na innych umowach ,że pracują na jedną zmianę ,tylko mają cichą umowę z oddziałową -to zdecydowanie powinny dać tym osobą dyżur w święta -bo tak naprawdę prawie nikt z pielęgniarek nie ma napisane ,że pracuje na jedną zmianę-to jest forma ustna!

#68  2018.11.27 07:59:24 ~Święta B.

Tu na forum podobno niektóre oddziałowe przychodzą w święta na dyżur ,można widocznie można

#69  2018.11.27 08:02:01 ~dlaczego

Te pielęgniarki pracujące w dwóch i więcej miejscach nie przynoszą swoich harmonogramów pracy z innych szpitali,powinny mieć taki obowiązek ,bo jeszcze by się wydało ile czasu potrzebują na przejazd do innego miejsca pracy w godzinach pracy ?

#70  2018.11.27 08:02:16 ~dlaczego

Te pielęgniarki pracujące w dwóch i więcej miejscach nie przynoszą swoich harmonogramów pracy z innych szpitali,powinny mieć taki obowiązek ,bo jeszcze by się wydało ile czasu potrzebują na przejazd do innego miejsca pracy w godzinach pracy ?

#71  2018.11.27 08:02:58 ~dlaczego

Te pielęgniarki pracujące w dwóch i więcej miejscach nie przynoszą swoich harmonogramów pracy z innych szpitali,powinny mieć taki obowiązek ,bo jeszcze by się wydało ile czasu potrzebują na przejazd do innego miejsca pracy w godzinach pracy ?

#72  2018.11.27 08:05:36 ~kontrola

I jeszcze raz kontrola oddziałowych i to oddziałowe powinny kontrolować na zmianie dyżurów swoje podwładne.Podwładne powinny przynosić z innych miejsc swój grafik oczywiście tylko ze swoim nazwiskiem .Kontrolować pielęgniarki związkowe ,aby nie czuły się bezkarne!

#73  2018.11.27 08:08:13 ~a po

Co są związki zawodowe ,tylko żeby utrzymać pielęgniarki oddziałowe związkowe na stanowiskach ,czy pomagać biednym zwykłym pielęgniarkom ,którym być może rodziny się sypią czy sypać będą przez niesprawiedliwe grafiki w niedziele i święta !

#74  2018.11.27 08:22:19 ~apel do Za

Jak zwykłe pielęgniarki mogą dochodzić sprawiedliwości w grafikach i innych sprawach ,jak oddziałowe są związkowe.Oddziałowe które walczą by mieć swoje zacne stołki ,a nie myślą o spokojnych ciężko pracujących swoich podwładnych,oczywiście nie wszystkich.Są bezkarne ,mają za sobą związki,często oddziałowe są w zarządzie nawet związków i dopiero robią co chcą -siedzią na stołkach grubo po 60 dziesiątce grafiki jak chcą itd Oddziałowe nie powinny należeć do związków ,bo związek powinien być dla słabych .Nawet zachowanie drogi służbowej -to już droga zamknięta do ingerencji w niesprawiedliwość.Powinny wytłumaczyć się dlaczego nie wszystkim dają nocki!

#75  2018.11.27 08:33:03 ~apel do Za

Musicie Państwo zmienić ,problem jest,pielęgniarki czują to bardzo.Natomiast co maja zrobić jak mają związkowe pielęgniarki oddziałowe siedzące prawie przez całe życie zawodowe na stanowisku oddziałowej.Do kogo maja się zwrócić te zwykłe pracownice ,które ciężko fizycznie pracują przy łóżku ,i jeszcze patrzą na związkowe które nimi zarządzają jak chcą.

#76  2018.11.27 08:41:03 ~grafiki na

Nie pozwólcie zniszczyć szczęśliwych rodzin,zróbcie coś jakiś program sprawiedliwy na Święta ,oraz w ogóle grafiki

#77  2018.11.27 08:41:11 ~grafiki na

Nie pozwólcie zniszczyć szczęśliwych rodzin,zróbcie coś jakiś program sprawiedliwy na Święta ,oraz w ogóle grafiki

#78  2018.11.27 08:41:29 ~grafiki na

Nie pozwólcie zniszczyć szczęśliwych rodzin,zróbcie coś jakiś program sprawiedliwy na Święta ,oraz w ogóle grafiki

#79  2018.11.27 08:42:16 ~grafiki na

Nie pozwólcie zniszczyć szczęśliwych rodzin,zróbcie coś jakiś program sprawiedliwy na Święta ,oraz w ogóle grafiki

#80  2018.11.27 13:07:16 ~?

Gdzie moje pytanie o półanalfabetę, dlaczego skasowane?

#81  2018.11.27 14:21:11 ~Do#80

Zapomniałaś kliknąć w DODAJ KOMENTARZ .

#82  2018.11.27 17:20:55 ~Etatowa

Ponawiam prośbę i proszę o wypowiedzenie się koleżanek jak u was układane są grafiki dla umów zleceń. Czy podają życzenia dyżurów kiedy chcą przyjść do pracy a może podają grafiki z miejsca gdzie pracują na etacie i oddziałowe same je wstawiają na dyżury tam gdzie jest potrzeba. Czy normą jest układanie grafiku pod umowę zlecenie a resztę co zostaje obstawianie etatowymi.

#83  2018.11.27 22:59:03 ~pielęgniar

Może coś się zmieni z tymi grafikami

#84  2018.11.28 02:26:42 ~Do Pań z I

Do kogo mają się zgłosić z zażaleniem grafikowym pielęgniarki,jak do oddziałowej nie mogą bo to ona zrobiła grafik ,do naczelnej nie mogą bo musi być zachowana droga służbowa i oddziałowa może takie zwolnić,do związków zawodowych nie mogą bo oddziałowe są związkowymi i czasem w Zarządzie związków co mają pokrzywdzone zrobić.

#85  2018.11.28 02:30:46 ~Niekt&oacu

Nie chcą aby pielęgniarki brały L 4,to co maja zrobić jak są chore ,mają chore chodzić do pracy? Czy pielęgniarki nie chroni kodeks pracy? Przecież l 4 daje na podstawie badania lekarskiego lekarz,czy pielęgniarki nie mogą chorować ?

#86  2018.11.28 14:39:28 ~pielęgniar

Oddziałowych ,mogą zniszczyć człowieka niesprawiedliwym grafikiem,to już zaczyna się robić gorąco

#87  2018.11.28 15:10:33 ~boimy się

Mobbingu grafikowego ,kto wprowadzi rzetelne rozwiązania.

#88  2018.11.28 15:11:30 ~boimy się

Mobbingu grafikowego ,kto wprowadzi rzetelne rozwiązania.

#89  2018.11.28 16:59:44 ~Mobbing

Grafikowy

#90  2018.11.28 19:35:45 ~Oddziałowa

U mnie w oddziale dyżury świąteczne układam wspólnie z zespołem pielęgniarskim

#91  2018.11.28 22:47:54 ~Monia

Do 42 Jakbyś na moim oddziale pracowała ! Masakra. Wczoraj o godz. 15 30 już pojawił się grafik ! Kontraktowa ma 1 dyżur( jeden dyżur )w drugie święto- dzień. Boże Narodzenie i Sylwester z Nowym Rokiem obsadzamy my tzn.etatowcy. Mamy po 3 lub 4 dyżury 12 godzinne. Jedyny plus- nasza ekipa i żadnej męczennicy z łapanki(czyli kontraktu). Przynajmniej będzie robota zrobiona i miła atmosfera !

#92  2018.11.28 22:56:21 ~Monia

Do 82 Już odpowiadam ! Kontraktowe i zleceniówki dają listę dyżurów na których mogą się pojawić! Nami, etatowcami ZAWSZE zatykane są dziury. A w święta grudniowe i styczniowe są same dziury więc będziemy zapieprzać równo. Pozdrawiam.Przeczytaj też mój wpis.powyżej.

#93  2018.11.29 02:27:14 ~Etatowa

Do 91,92( Moni) dzięki za odpowiedź u mnie tak samo okres Wigilia ,Boże Narodzenie ,Sylwester ,Nowy Rok etatowe.Ta sama sytuacja po 3 dyżury w tym okresie.Jedynie to rekompensuje jak u Ciebie nasza ekipa i miła atmosfera i tak samo zrobione wszystko nie oglądanie się na innych.U mnie zapychanie etatowymi dziur dzieję się przez okrągły rok .Umowa zlecenie przyjdzie odwali robotę aby było nic powiedzieć nie można im bo nie daj Boże zwolnienią się choć wynagrodzenia też mają lepsze

#94  2018.11.29 22:39:28 ~chodzi o

że oddziałowe są związkowe i związki takie rzeczy respektują ,nie ma do kogo pójść o pomoc ! wszyscy w związkach zawodowych ,zwykłą pielęgniarka jest niczym.Oddziałowa górą ,może poniewierać podwładną ,wystarczy ,że co roku da sylwestra ,a życie leci ,wszyscy oddziałowe popierają ,bo mają bilet na wieczne stanowiska.

#95  2018.11.29 22:41:41 ~wieczne st

Oddziałowych pielęgniarek ,mają ogromną moc i przyzwolenie na .

#96  2018.11.29 22:44:53 ~beznadziej

Goni beznadzieję ,niszczą i niszczą podwładnych grafikami oddziałowe!

#97  2018.11.29 22:46:42 ~zła oddzia

Powinna odejść z oddziału

#98  2018.11.30 06:54:50 ~sprawa gra

To bardzo poważny problem , związki miast bronic pielęgniarki pracujące fizycznie i na zmiany! -to broni swoje związkowe pielęgniarki

#99  2018.11.30 06:56:27 ~kontrktowe

I zleceniówki powinny mieć obowiązek przynoszenia grafików z poprzednich miejsc pracy

#100  2018.12.01 23:24:13 ~kontrole

Oddziałowych -niszczą zwykłe podwładne

#101  2018.12.01 23:24:13 ~kontrole

Oddziałowych -niszczą zwykłe podwładne

#102  2018.12.06 20:46:36 ~Gosc

Tarnów 60 letnie działaczki oddziałowe jak również izb pielęgniarskich niech odejdą już na emeryturę tragedia nie e ma ludzi niezastapionych ? Jeszcze się nie dorobiły ale ta tak jest dyrektor szpitala pani poseł to trzyma to bractwo

#103  2018.12.27 19:58:04 ~Pielęgniar

A co powiecie że piel etatowa zmianowa nagle w grafiku ma 9 ranków tzn 7:35 a dyżury obstawiają kontraktowe .Czy tak możemy być traktowane? Czy to nie jest mobilny grafikowy. Zabiera nam się dyżury i oddaje kontraktowym Co można zrobić? gdzie iść po pomoc ? ręce opadają

#104  2019.01.01 22:39:24 ~A ja

Ciekawe czy ktoś z Państwowej Inspekcji Pracy czyta komentarze ? W styczniu 61 letnia zleceniówka ma bloki sobotnio- niedzielne po 48 godzin- na jednym oddziale. Pielęgniarka non stop na dyżurze! Nikt nie boi się napisać takiego grafiku a GÓRA go zatwierdziła ! Jakość opieki pielęgniarskiej GWARANTOWANA !

#105  2019.01.05 19:11:50 ~apel do Za

Oddziałowe pielęgniarki do kontroli,układanie grafików i nie tylko.Może końcu i te panie zaczną być oceniane.

#106  2019.01.15 22:34:59 ~oddziałowe

Oddziałowe mogą grafikiem doprowadzić do rozwodów ! Co zrobić z oddziałowymi ,które niesprawiedliwie układają grafik ?

#107  2019.01.17 13:34:29 ~Do 106

Oddziałowe w Tarnowie to dziewczynki średnia 60 żadna nie myśli o emeryturach teraz to działają ale ,dla Siebie, Stare rozdarte wredne gęby .

#108  2019.01.19 22:36:17 ~pielęgniar

Boję się Świąt Wielkanocnych.Grafiki znowu pewnie będą w formie nie sprawiedliwej .

#109  2019.01.19 22:36:18 ~pielęgniar

Boję się Świąt Wielkanocnych.Grafiki znowu pewnie będą w formie nie sprawiedliwej .

#110  2019.01.19 22:38:53 ~Jak

Tak dalej oddziałowe będą miały taką moc grafikową ,to nie jedna rodzina się rozejdzie.Czy naprawdę nie ma dobrego rozwiązanie,co z tego ,że są prośby ,jak nie są one uwzględniane.

#111  2019.01.19 22:42:35 ~magister p

Nie ma dobrego rozwiązania grafikowego ,oddziałowe robią co chcą ,nie nasza wina ,że większość z nich to osoby singielki .

#112  2019.04.07 22:01:47 ~Piel.dyp.

Może na kasę do biedronki i święta wolne.Nigdy nie będzie dobrze ale grafiku trzeba pilnować. Te pazerne piel.co mają 2 etaty niech robią i nie marudza albo przejdą na jeden etat.