Pielęgniarstwo w okresie Dobrej Zmiany - prawda o płacach. Są niespójne z rzeczywistością.

Pielęgniarstwo 2018.



Pielęgniarstwo w okresie Dobrej Zmiany - prawda o płacach.

Są niespójne z rzeczywistością. 

Poniżej publikujemy projekt okładki grudniowego wydania miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych, który jest kolportowany do 600 szpitali w całej Polsce.

Jakieś sugestie, opinie?

Zobacz także: Prokurator: pielęgniarka "nieprawidłowo" zrealizowała zalecenie lekarza. Co wykazała kontrola?

Mariusz Mielcarek  

Zobacz także: Prokurator: pielęgniarka "nieprawidłowo" zrealizowała zalecenie lekarza. Co wykazała kontrola?

Zobacz także aktualności według działów:

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek

Pielęgniarkom źle wypłacają 1100

Pielęgniarki straciły na porozumieniu 1100

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

Dodatek wyrównawczy dla pielęgniarek


Czytaj artykuły z miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


Zobacz INFORMATORY:

  

Komentarze użytkowników

#1  2018.12.03 18:00:09 ~Haha

A czegóż to się nawąchali, że takie pierdoływymyślili? Cosik synapsy nie stykają. Rzeczywiście stracili spójność z rzeczywistością.

#2  2018.12.03 19:06:51 ~Mara

Opiekun medyczny-nie widziałam takich pieniędzy na oczy ! Aż się cisną nie cenzurowania słowa mam 1900 brutto plus wysłucha pracujemy za przysłowiową miskę ryzu

#3  2018.12.03 20:01:39 ~do Mara

A jakie masz wykształcenie w kierunku opiekuna?

#4  2018.12.03 20:27:17 ~Plg

Na litość ,nie sprowadzaj tematu do wykształcenia.Proszę zacznij od czegoś ciekawszego.

#5  2018.12.03 20:38:32 ~Aqqu

Prawda jest taka, że przed "dobrą zmianą",którą ten portal bezustannie wyśmiewa, zarabiałyśmy 1300 zł.mniej. Przez osiem lat poprzedniej władzy nie dostałyśmy grosza i bez protestów.

#6  2018.12.03 20:43:24 Redakcja Portalu

Problemem jest ta tabelka. Tabelka deprecjacji zawodu pielęgniarek i położnych. Niestety dla autora komentarza nr 5 jest problemem "wyśmiewanie dobrej zmiany". Ok. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#7  2018.12.03 20:44:09 ~Amdzia

Wstydv mi za was. Nie macie aureoli. Jesteśmy potrzebni wy jak i my. To podłość postrzeganie ja ko nadludzi. Daleko nie zajediecie. Wstyp mi za was

#8  2018.12.03 20:47:17 ~Do5

Prawda jest taka, że dzięki poprzedniej władzy przyznano nam zembalowe, które obecna władza przemieliła, i jeszcze chwali się, że to ona nas doceniła.

#9  2018.12.03 20:50:07 ~Plg

Do 7 a o co chodzi?

#10  2018.12.03 20:54:09 ~Aqqu

Z tabelką problem jest taki, że opiekun i pielęgniarka mają mało, zbyt mało ale w porównaniu do lekarza.

#11  2018.12.03 20:58:27 ~Alicja

Tabelka dotyczy zasadniczej brutto w 2021roku. To jest dobiero żart godny Kabaretu.

#12  2018.12.03 21:01:57 ~Do 8

Zembalowe przyznali w ostatnim miesiącu przed wyborami bo wiedzieli, że je przerżną.dlaczego czekali osiem lat?

#13  2018.12.03 21:45:06 ~dypl piel

Ciekawe jest też Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2013 r. co do wynagradzania pracowników, albo to opisujące minimalne wymagania na stanowisku?

#14  2018.12.03 21:59:08 ~Dorota

Nie wiem skąd ta tabela wypłat.Jestem sekretarką w szpitalu i moje wynagrodzenie brutto to 2250. Więc nie za bardzo rozumiem skąd ta debata .Chciałabym poznać sekretarkę w szpitalu która tyle zarabia.

#15  2018.12.04 00:25:29 ~Do#13

Znów wracasz do nieaktualnego aktu prawnego. Każdy ma prawo mieć jakieś hobby. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 czerwca 2013 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej zostało uchylone 2014-07-23 . A to drugie, według ciebie , ciekawe obowiązuje nadal , nie powinno być zatem na razie obiektem twoich historycznych zainteresowań - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami

#16  2018.12.04 01:39:37 ~do#16

Czy one też nie współuczestniczą w kształtowaniu wyobrażenia o zawodzie pielęgniarki (pielęgniarza)?

#17  2018.12.04 06:53:10 ~Do#16

W pewnym stopniu współuczestniczą. Ty też. Niestety.

#18  2018.12.04 08:39:00 ~piel

A jak tam dumni asystenci medyczni? zadowoleni z obowiązków?

#19  2018.12.04 13:59:46 ~Czytajacy

Do 14 To jest siatka plac przewidywana na 2021

#20  2018.12.04 14:59:54 ~Do12

Nawet jeśli przyznali w ostatnim miesiącu, to chwała im za to, bo obecnie mielibyśmy figę z makiem. Spójrz jaką tabelkę wysmażyła "dobra zmiana" na ro 2021:(:(.To jest dopiero bandyctwo w majestacie pisiego prawa!

#21  2018.12.04 15:45:28 ~pelka

Prędzej sekretarkom zabiorą niż dodadzą pielęgniarkom. I tym sposobem wszyscy będą zadowoleni.To gwoli spójności współczynnika z rzeczywistością

#22  2018.12.04 16:45:42 ~Plg

Więcej wyzywać się,poniżać , licytować a będzie lepiej.Tylko jedność i solidarność może coś zdziałać.

#23  2018.12.04 17:02:22 ~do 15

Wlasnie tego rozporzadzenia Ministra Zdrowia z dn 20 lipca 2011r dotyczy obecna siatka plac . Stanowisko + wymagane wyksztalcenie =placa. W niektorych szpitalach pielegniarka nie ma na angazu ,starsza pielegniarka' tylko wlasnie stanowisko z w/w rozporzadzenia.

#24  2018.12.04 19:50:51 ~Do#23

W rozporządzeniu, o którym piszesz jest stanowisko : Starsza pielęgniarka - wymagania : - tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo (1), - tytuł zawodowy magistra w zawodzie, w którym może być uzyskiwany tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i licencjat pielęgniarstwa lub średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka (1) - licencjat pielęgniarstwa (3), - średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka (5) W nawiasach - staż pracy. O co tym razem ci chodzi, piel. dypl. ?

#25  2018.12.05 02:09:12 ~Do 24

Ciągle o to samo, bo ja mam magistra. "hahaha ha. Dzień świstaka.

#26  2018.12.05 06:08:25 ~Do#25

Dziękuję za zgodną z oczekiwaniami, jak zwykle merytoryczną, odpowiedź na pytanie zawarte w komentarzu #24. Trochę tylko o ustawach mi zabrakło. A magistra mam w domu ( mąż ), ja nim nie jestem. I nim nie będę podobnie zapewne jak ty, choć z zupełnie innych powodów. Magistrów pielęgniarstwa bardzo cenię w przeciwieństwie do tych piel. dypl. , dla których uzyskanie tego poziomu wykształcenia jest nieosiągalne. Łatwiej jest , wzorem świstaka, owijać czekoladki w sreberka niż się uczyć .

#27  2018.12.05 07:03:26 ~Do 26

Ooo super! Brawo za męża magistra, to już teraz będziemy licytować się na wykształcenie współmałżonków? Wiesz co i kogo ja mam w domu? :) Rozbawiłaś mnie:) Super, że wiesz dlaczego nie jestem mgr, z pewnością dlatego, żem głupia, leniwa i do tego zawistna:) :). Ty oczywiście z zupełnie innych powodów, bo jesteś ambitna, błyskotliwa i wogóle. :) Mój komentarz to bezsilna ironia, ale tobie zabrakło polotu, by to pojąć:). Składam to na karb zmęczenia:). Zaraz zacznie się dyskusja nt postu 24:).Ja bardzo cenię ludzi wykształconych, Ciebie jakby mniej, bo dla ciebie z jakichś powodów ten tytuł jest "nieosiągalny". Skoro jesteśmy przy świstaku, to zapytaj męża o sens wyrażenia "dzień świstaka" :), bo widzę, że nie rozumiesz.Nie podejrzewam, że obejrzałaś film pt "Dzień świstaka",bo gdybyś obejrzała, to nie byłoby mowy o sreberkach. Chyba, że właśnie robisz bożonarodzeniowe łańcuszki na choinkę i tak ci się wkradły te sreberka. Pozdrawiam iii pozdrów męża:).

#28  2018.12.05 08:39:15 ~do 24

W rozporzadzeniu jest mowa rowniez o takich stanowiskach dla pielegniarek jak: pielegniarka specjalistka czy asystent lub starszy asystent w dziedzinie pielegniarstwa i odpowiednio do stanowiska wymagane wyksztalcenie.

#29  2018.12.05 08:59:37 ~do 27

Takiego poziomu na tym portalu bardzo brakowało.Brawo i proszę o więcej.

#30  2018.12.05 12:09:51 ~Do#27

Chciałam cię tylko uprzejmie poinformować, że po ukończeniu studiów drugiego stopnia i obronie pracy magisterskiej jest się magistrem a nie , jak piszesz, "ma się magistra". Za trudne dla piel. dypl. ?

#31  2018.12.05 12:57:13 ~Do 30

Hahaha, masz rację. Przepraszam, ale jak zostanę tu dłużej, to zacznę tak pisać, jak większość. "Mieć magistra" nie wzięłam w cudzysłów:), cóż pośpiech. Ale koleżanka z mężem autentycznie ma w domu magistra:). No i jeszcze jedno, prócz piel. dypl. jestem również mgr. No iii co w związku z tym? Nie wszystkie mgr podkreślają to na każdym kroku i przy każdej okazji.

#32  2018.12.05 14:56:37 ~Do#31

W związku z informacją o twoim wykształceniu uzupełnienia wymaga mój komentarz #26 - po słowach "magistrów pielęgniarstwa" dodaję - " z pewnymi wyjątkami. Zabrakło mi jednak odnośnika do art. 84-87 opisanego w Ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r. Trochę budzi moje obawy twierdzenie, że zostaniesz tu dłużej. Pisać każdy może, nawet wtedy gdy nie ma nic do przekazania.

#33  2018.12.05 15:15:36 ~Do 29

Dziękuję:) Moim zamiarem jest uzmysłowienie, że przecież w większości jesteśmy kulturalnym, mądrymi, świadomym swojej wartości kobietami. Możemy dyskutować o naszej sytuacji bez niepotrzebnych epitetów, złości i pogardy. Może wreszcie zaczniemy być dla siebie koleżankami, a nie rywalkami.Szanujmy się i przekonajmy naszych hejterów, że to co tu na forum, to nie jest przekrój całego pielęgniarstwa, że dulszczyzna i kołtunizm w niektórych komentarzach to tylko mały margines. Pozdrawiam:)

#34  2018.12.05 17:04:43 ~Do 32

To forum jest otwarte dla wszystkich, to tak dla przypomnienia:) Zostanę tu tyle, ile uznam za stosowne, nie tobie decydować. Jeśli masz problem z Ustawą o zawodzie piel. i położnej (dotyczy odnośników), to niech mąż ci pomoże:). PS. Co tam słychać u świstaka? Dalej zawija sreberka? Przepraszam za ironię, ale sprowokowałaś mnie. Odsyłam również do komentarza nr 33, może coś Ci zaświta:).Pozdrawiam :), bez odbioru. Czas na dekoracje świąteczne, a na świstaka nie chcę liczyć:).

#35  2018.12.05 17:45:48 ~nurse

Za komuny hasło "kobiety na traktory" teraz hasło" pielęgniarki na doktoraty" bo ten "magister " już mnie nudzi. porobicie doktoraty i do pampersów bo to należy do obowiązków pielęgniarki.

#36  2018.12.05 18:48:30 ~Do 35

Yes! Yes! Yes!

#37  2018.12.05 19:13:43 ~Do35

W tym przerzucaniu się "tytułami"tak się zatraciłyśmy, że zapomniałyśmy, jaka jest idea pielęgniarstwa. Szkoda, bo wiele z nas kocha swój zawód i na sercu leży nam wyniesienie zawodu ponad pampersy," służalczość" itp, chociaż opieka i pielęgnacja pacjenta zawarta jest w nazwie naszego zawodu.

#38  2018.12.05 22:58:55 ~Do 35

Nie wywołuj wilka z lasu, bo mogą Twój post opacznie zrozumieć iii zacznie się. kolejny dzień świstaka:). Zważ, że niektóre koleżanki myślą, że dzień świstaka bez sreberek się nie liczy:) Tym, co się martwią, że zabrakło sreberek polecam film pod w/w tytułem:)

#39  2018.12.06 06:46:21 ~Do#38

Również polecam film - szczególnie dla magistrów : "Awans" - (https://www.youtube.com/watch? v=wMV_L2Uahy0 )