Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek (aby spełnić nowe normy zatrudnienia) kosztowałoby szpital 6 mln rocznie.

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek

(aby spełnić nowe normy zatrudnienia)

kosztowało by szpital 6 mln rocznie. 

Zobacz także: Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

www.naszraciborz.pl

W szpitalu przy Gamowskiej rozpoczęto przygotowania do ograniczenia liczby łóżek w związku z nowymi normami zatrudnienia pielęgniarek. Oznacza to, że lecznica powinna zatrudnić odpowiednią grupę pielęgniarek na obsadzenie obecnej liczby łóżek, a nie w odniesieniu do łóżek efektywnych, czyli tych zajmowanych przez pacjentów. Obecnie w raciborskim szpitalu obłożenie efektywne wynosi około 60%. – Zatrudnienie pielęgniarek miałoby się odbywać w oparciu o obecny kontrakt. Biorąc pod uwagę obecną ilość łóżek, musielibyśmy zatrudnić około czterdziestu nowych pielęgniarek. Niestety, takiej ilości nie ma na rynku, a nawet jeśli by były, to kosztowałoby nas do dodatkowo około 6 milionów złotych – powiedział dyrektor Rudnik. Dyrektor dodał jednak, że ciągle ma nadzieję, że Ministerstwo Zdrowia wycofa się z tego pomysłu.

Zobacz także: Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

źródło: www.naszraciborz.pl

Czytaj cały powyższy artykuł prasowy: Raciborski szpital zredukuje liczbę łóżek


Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy... likwidują szpitalne łóżka!

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Komentarze użytkowników

#1  2019.01.06 10:47:38 ~śmieszka

Ciekawe.nie ma takiej ilości pielęgniarek ? .uuuuuu,jakie przykre .Jednym słowem pobudka z ręką w.wiadomo w czym.

#2  2019.01.06 10:58:47 ~An

6000000 rocznie na 40 pielęgniarek daje nam 150000 rocznie na 1 pielęgniarkę. Czyli na 1 miesiąc wychodzi dla pielęgniarki 12500 pl. Sprawdżcie mnie czy dobrze policzyłam. Bo jeżeli dobrze to są wirtualne sumy.

#3  2019.01.06 11:17:21 ~wiedźma

Też mi tak wyszło 6mn /12x40. To dyrektor kłamie za takie pieniądze tj. 12.500 brutto to by miał duuużo chętnych.

#4  2019.01.06 11:22:47 ~Agata

To jest ta wisienka na torcie w celu polepszenia jakości usług medycznych moi państwo! Nie podwyżki/ choć to bardzo ważne/ a sankcjonowanie norm zatrudnienia pielęgniarek.rehabilitanci od lat posiadają takie normy i jakoś nie ma problemu .Rynek pracy rehabilitantów kwitnie-jest ich dużo więcej niż pielęgniarek.

#5  2019.01.06 11:25:56 ~Agata

Ten dyrektor cały .książki pisać fantasty .nie można zmyślać tylko pomyśleć co spowoduje że Pana pacjenci będą szczęśliwsi? co? lepsza opieka medyczna.

#6  2019.01.06 11:34:52 ~piel .

Szpital nie spełnia minimalnych norm bo brakuje w nim 40 pielegniarek czyli te ktore sa pracują gratis za minimum 40 pielegniarek . . Szpitale chcą żeby nadal pielęgniarki pracowały przynajmniej " za dwóch " czyli za półdarmo . A przypominam,że to są próby wprowadzenia MINIMALNYCH NORM zatrudnienia a nie maksymalnych i wyśrubowanych. Kiedy wsród pracodawcow nastapi powszechna zgoda na zniesienie niewolnicta pielęgniarek w polskich szpitalach i wprowadzenie cywilizowanych warunków pracy ?

#7  2019.01.06 12:05:42 ~Ewa

No i dobrze niech likwiduje, opieka się poprawi jak będzie mniejsze obłożenie, no i oczywiście nie może być dostawek bo normy się od razu zwiększą. Właściwie to dyrektor wreszcie coś zrobi w celu podniesienia jakości usług pielęgniarskich, a co za tym idzie medycznych. Czasy wyzysku i niewolnictwa dla pielęgniarek się skończyły. Jak nie ma siły roboczej na 40 łóżek a jest na 20 to zmniejszamy i wtedy obsada jest i po temacie. Ze zmniejszenia liczby łóżek zostanie rozliczony dyrektor nie pielęgniarki których on nie ma do pracy i którym nie stać go żeby zapłacić za wykonaną pracę. Nadzieja złudna że ministerstwo się wycofa, prędzej wycofany zostanie pan dyrektor za brak organizacji pracy i kreatywności w pozyskaniu odpowiedniej liczby personelu.

#8  2019.01.06 13:56:12 ~Iwona C

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i całkowicie dobrowolna. Zostanie ona użyta do celów naukowych. https://docs.google.com/forms/d/1n27OAjhodZ9-GeVOjPRAiRgIRPDOYmHghFX45Q4lhsI/viewform? edit_requested=true

#9  2019.01.06 14:30:22 ~Monia

Jezeli na danym oddziale nie bylo pelnego oblozenia to w przypadku likwidacji kilku lozek nic sie nie zmieni.Pracujace pielegniarki nadal będą mialy tyle samo pracy.

#10  2019.01.06 14:34:09 ~do 7

Aleś naiwna, czasy wyzysku dla pielęgniarek nie skończyły się i nie skończą

#11  2019.01.06 14:49:25 ~Plg

Popieram wypowiedź 9.Otóż tłumaczę dlaczego.Oddział posiada 36 łóżek,często na dostawkach 4 abo 5 pacjentów.Bywa ,że na oddziale jesst 26 pacjentów a jest gorszy zapieprz niż przy całej obsadzie.No i jak dojdzie do likwidacji łóżek czasami i plg, to teraz nas całkowicie wykończą.Poczekam jeszcze i zobaczę co będzie.Nie pozwolę by mnie do końca załatwili.Moje ,o wiele lat młodsze koleżanki już o tym myślą.Czym prędzej,tym lepiej.Na oku mają już inne zawody.Nie będzie lepij.Dali troszkę podwyżki ale wypiją z nas wszystkie soki.Nie dajmy się.

#12  2019.01.06 15:07:20 ~Pielęgniar

Podawajcie konkretnie w którym szpitalu i na jakim oddziale jest ponad normę łóżek. Na razie słyszymy, że Dyrektorzy muszą likwidować. Czy likwidują naprawdę czy jak zwykle na papierze?

#13  2019.01.06 16:19:27 ~Plg

Za kilka dni ,po remoncie rusza nasz oddział.Zobaczymy jak będzie.Będziemy pisały ze szczegółami.Nawet z nazwą szpitala i oddziału .Dość anonimowości .Tak nic nie zdziałamy.Zobaczymy czy do wyliczenia normy wliczą oddziałowe,pielęgniarki -sekretarki,siedzące na izbie i wyjeżdżające w teren.Bo jeśli tak to d.a zimna.

#14  2019.01.06 19:20:38 ~***

13 grudnia 2018 r. wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zapewniała dziennikarzy, że z analizy przeprowadzonej przez resort zdrowia wynika, że obecnie zatrudnionych w szpitalach jest wystarczająco dużo pielęgniarek i położnych, aby możliwe było osiągnięcie norm zatrudnienia określonych w rozporządzeniu. portal // rynek zdrowia.pl

#15  2019.01.06 19:34:21 ~Pie.dyp

Czyli co? Wychodzi na To że pracowalysmya właściwie można pomyśleć że zapier. ponad normę czyli te 6 mln rocznie należało się nam Bo jakoś wszystko się kręciło ksztem naszego zdrowia.Czaaaaasssss najwyższy że ktoś to zauważył ZEBY POMAGAC INNYM NAJPIERW PIELEG.MUSI ZADBAC O SWOJE ZDROWIE .My nie roboty! nawet na mostach są znaki dopuszczalne ciężar wytrzymałości Do tej pory nikt się nie zastanowił nad kręgosłupem piel.oraz konczynami wyciągniętymi do kostek oraz skrzypiacymi stawami.

#16  2019.01.06 20:00:45 ~pielęgniar

Jeżeli będzie sprawiedliwie rozłożona praca na oddziale ,bez uprzywilejowanych osób to będzie lepiej.

#17  2019.01.06 20:17:01 ~Plg

Pamiętam jak ponad 30 lat temu zaczynałam swoją karierę zawodową.Nie było lekko bo pracowałam na ciężkim oddziale wlewy,grużlica,dreny itd.By łyśmy na 50 pacjentów po 3 czasami po 4 ,ale miałyśmy do pomocy salową i samitariusza,czasami dwóch.Był okres kiedy nas wyrzucali z pracy jak niepotrzebne psiaki.Roboty przybywało ,więcej zlecających niż wykonujących.I tak gnębili nas aż do tej pory.Pamiętam słowa szefa -pieniądze nie biorą się z nieba ,żeby komuś dać ,trzeba komuś zabrać .Zabrali nam pieniądze i wiedzieli gdzie mają ulokować.My też wiemy.Dzisiaj nie boimy się o tym mówić.Zostałyśmy już wykorzystane 180% .Ponoć więcej się nie da.

#18  2019.01.06 20:35:30 ~pielęgniar

Co z oddziałowymi ,dlaczego mają przyzwolenie na niesprawiedliwe grafiki,dlaczego nikt nie zrobi ,żeby sprawdzić ich pracę grafikową? Dlaczego jedne mają jedną zmianę wszystkie święta wolne,a drugie co roku zajęte jakby nie miały rodzin.Kto pozwala niszczyć grafikiem rodziny przez oddziałowe.Są prośby ,ale i tak one nic nie dają.Czy mogą być prośby gdzieś rejestrowane ,żeby można było w razie problemu mieć dowód ?

#19  2019.01.06 20:37:22 ~kto pomoże

Pielęgniarką zwykłym uchronić przez niesprawiedliwe oddziałowe -które mogą prowadzić mobbing grafikowy.

#20  2019.01.06 21:18:19 ~Cbaaa

Jestem pielęgniarka. Nie mogę na dyżurze opiekować się 30 czy 20 pacjentami bo jest to nierealne . Może w końcu trafi go do tych zakutych glow?

#21  2019.01.06 21:45:17 ~dlaczego

Oddziałowe mają pozwolenie na mobbing grafikowy,nie są sprawdzane ,łatwo mogą zniszczyć grafik spokojnym ,dobrym ,nie umiejącym się bronić pielęgniarkom.Łatwo mogą też zniszczyć ich rodziny,dając najgorsze dyżury świąteczne i inne.Oddziałowe związkowe mogą wszystko,a i tak będą oddziałowymi.

#22  2019.01.06 21:45:18 ~dlaczego

Oddziałowe mają pozwolenie na mobbing grafikowy,nie są sprawdzane ,łatwo mogą zniszczyć grafik spokojnym ,dobrym ,nie umiejącym się bronić pielęgniarkom.Łatwo mogą też zniszczyć ich rodziny,dając najgorsze dyżury świąteczne i inne.Oddziałowe związkowe mogą wszystko,a i tak będą oddziałowymi.

#23  2019.01.06 23:48:02 ~Humor

Trzeba było pomyśleć o barkach pielęgniarek i położnych dużo wcześniej a nie teraz Likwidacja łóżek szpitalnych to szkoda dla pacjentów. Nie tak dawno strasznie średni personel medyczny mówiąc ;Jak ci się nie podoba to następne na twoje miejsce czekają pod bramą ; i gdzie są? .

#24  2019.01.07 02:56:05 ~Tatarak

A bardzo dobrze skonczy sie wyzysk pielegniarek.Placic dyrektorzy placic i zatrudniac ile trzeba.Dla lekarzy macie to i dla pielegniarek rowniez.Ustawa to ustawa Sami kasujecie konkretna kase a pielegniarkom zalowac bedziecie.taki dyrektor co sepi niech poda sie do dymisji.

#25  2019.01.07 07:03:24 ~Plg

Czy będą zwolnienia lekarzy? Na dyżurze dziennym dwóch zlecających na1 plg.Na odcinku 4 pacjentów i też mają ciężko?

#26  2019.01.07 07:06:24 ~Plg

Do 23 delikatmie powiedziane.Co na to, jakby szef powiedział jak każę skoczyć przez okno to skoczysz.20 lat temu.

#27  2019.01.07 09:25:13 ~A ja

Też się cieszyłam że jak będą normy zatrudnienia to będzie lżej. Nic z tego. Łożka będą zlikwidowane ale już zarząd się cieszy że będzie WIĘCEJ DOSTAWEK. A dostawki NIE są liczone do norm ! Wiadomo- jest sytuacja nieprzewidywalna ! Poza POLSKĄ . Ha, ha. I będziemy tyrać za 2 aż do emerytury!

#28  2019.01.07 13:10:35 ~Daras

Czy nikt tego nie widzi o co tu chodzi ? Tylko o NFZ który wyda mniej kasy na leczenie szpitalne bo będzie mniej chorych w szpitalach .Nikt nie myśli o pielęgniarkach. Można limity ustanowić dla lekarzy i też przez to zmniejszyć liczbę łóżek .

#29  2019.01.07 13:23:25 ~Daras

I jeszcze jedno. Łóżek mniej to i dochody szpitala mniejsze to i pensje mniejsze. A kontrakty niższe. Przykre. A dostać się do szpitala będzie cudem. Ale NFZ zaoszczędzi parę miliardów. OBUDZCIE się.

#30  2019.01.07 13:51:24 ~Myślę ,że

Do kolejnych świąt Wielkanocnych i następnych ,znajdą takie rozwiązanie ,aby były sprawiedliwe harmonogramy pracy,takie które już nie skrzywdzi osób ,które notorycznie mają krzywdzące grafiki.Oddziałowe ,które będą układać harmonogram będzie w jakiś sposób kontrolowany.Tak ,aby się chciało mieć plany,bo teraz niektórzy nie mogą mieć planów.Mam nadzieję ,że się tego doczekamy.

#31  2019.01.07 14:23:44 ~do 24

Ostatni naiwny w tym kraju.Dyrektor będzie miał mniej kasy,bo mniej oficjalnych łóżek,więc zgadnij na kim będzie oszczędzał? A wyzysk to się dopiero zacznie,bo będą wciskane na maksa nieoficjalne dostawki.

#32  2019.01.07 18:30:32 ~Piel

Chory kraj ,wyzysk , oszustwa , wszystko legalnie ,w świetle prawa które sami sobie tworzą . Uciekać stąd i to jak najszybciej !

#33  2019.01.09 21:07:34 ~lic.piel.

Wyzysk, dyskryminacja pielęgniarek w DPS-ach-co dla Nas?

#34  2019.01.09 21:27:44 ~lic.piel.

Nic nie zmieniło się w DPS-ach, brak norm zatrudnienia,wynagrodzenie-2460zł brutto plus 10 procent premii no wysługa lat. 98 mieszkańców przewlekle, somatycznie chorych i nie tylko.no i 5 etatów pielęgniarskich-ROZPACZ