Pielęgniarka - pokażą atrakcyjność tego zawodu.

Rząd promuje zawód pielęgniarki...

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
źródło: opole.uw.gov.pl

Poniżej zapowiedź 7 odcinka Pielęgniarskiego vloga,

który został wyemitowany w dniu 5 marca

Zobacz odcinek 7 na youtube


Zobacz także poprzednie odcinki


PIELĘGNIARKA - POKAŻĄ ATRAKCYJNOŚĆ TEGO ZAWODU

Zobacz także: Ile pielęgniarek jest równocześnie położnymi?

Zobacz także: Urlop szkoleniowy pielęgniarek już nie "6 dni".

Prowadzenie kampanii w mediach ukazującej pozytywny wizerunek zawodów i różnorodność pracy pielęgniarki i położnej oraz zachęcającej do wyboru tych zawodów W ramach realizacji Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce Ministerstwo Zdrowia planuje przeprowadzenie kampanii społecznej, której celem będzie:

1. poinformowanie społeczeństwa, dlaczego warto zostać pielęgniarką lub położną,
2. pokazanie atrakcyjności i wieloprofilowości zawodu pielęgniarki lub położnej,
3. promocja Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki/Położnej,
4. przedstawienie pielęgniarki/położnej jako profesjonalistki wykształconej na poziomie wyższym, dobrze przygotowanej do szeroko rozumianego pielęgnowania, obejmującego osoby w różnym wieku, stanie zdrowia, miejscu zamieszkania, pracy lub nauki,
5. zaprezentowanie samodzielności zawodowej pielęgniarek i położnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych (m.in. samodzielne zlecanie i kontynuowanie leków oraz wyrobów medycznych, kierowanie na badania diagnostyczne),
6. wzmocnienie prestiżu zawodów pielęgniarki i położnej,
7. zachęcenie młodych obywateli do wybrania zawodów pielęgniarki i położnej, 
8. przedstawienie informacji o działaniach Ministerstwa Zdrowia podejmowanych w ramach Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.

Kampania powinna mieć zasięg ogólnopolski.

Termin realizacji: od I kwartału 2018 r. – cyklicznie w miarę potrzeb do 2021 r. z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.

Podmiot odpowiedzialny: MZ we współpracy z NRPIP, OZZPiP, PTP, PTPoł, podmiotami leczniczymi oraz innymi zainteresowanymi podmiotami.

źródło: Strategia na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce

Czytaj dalej poniżej...


Zobacz także: Ile pielęgniarek jest równocześnie położnymi?

Zobacz także: Urlop szkoleniowy pielęgniarek już nie "6 dni".


Natomiast Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w dniu 14 lutego poinformowała o przewidzianych nakładach finansowych, które zostaną przeznaczone na promocję zawodów pielęgniarki i położnej:

"Celem kampanii będzie również poinformowanie społeczeństwa dlaczego warto zostać pielęgniarką. Zaprezentowana zostanie nowoczesna forma kształcenia na kierunku pielęgniarstwo, atrakcyjność wykonywania zawodu, samodzielność w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. Kwota przeznaczona na promocję zawodu pielęgniarki/położnej w ramach ww. projektu wynosi obecnie 728.711,24 zł".

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2019.03.06 11:31:48 ~Jan

Po co im te czepki, skoro na codzień w pracy nie chodzą. Jeśli będą promować mówiąc prawdę to tylko zniechęcą do zawodu. Niech się pochwalą podwyzkami dla pielegniarek. Przesuwanie dodatku zembalowego w rubrykach to nie podwyżka. Proszę informować w swoich sporach w ilu szpitalach od kilku lat pielegniarki jako jedyna grupa zawodowa nie dostawała PODWYŻEK od dyrekcji. Tak będzie uczciwie. Sama kobieta w czepki do promocji nie wystarczy

#2  2019.03.06 14:41:16 ~Iva

A ja mówię uciekajcie najdalej od tego zawodu. Nikt wam w niczym nie pomoże nikt się z nami nie liczy jak strajkujemy to nie wolno bo pacjenci i tak nie można żeby chorego zostawić a inni strajkuję podwyżki dostają pracują krócej bo im się należy a my noce niby takie szkodliwe ale dla pielęgniarki to już szkodliwe nie są. Mam tego dość za darmo od lat pracować i nic się nie o mówić wyrabiać punkty i z nich wszystkich utrzymywać tylko dla nas nic nigdy nie ma. W innym zawodzie będziecie mieć lepiej spokojniej bez takiego stresu i za lepsze pieniądze. Dla pielęgniarek nigdy nic nie było i nie będzie nie dajcie się oszukać.

#3  2019.03.06 15:36:10 ~Ewa

Ja nie widzę plusów tego zawodu . gdybym była młodsza to bym odeszła z zawodu praca jest bardzo ciężka jaką jest specyfika wie każdy że żadna pielegniarka w kwiatach się nie bawi a w gó.e zarobki to zasiłek . chore kręgosłupy praca wysokiego ryzyka, różne wirusy NIE WIERZCIE W PIEKNO TEGO ZAWODU BO LUDZIE WAS WYPROSTUJĄ

#4  2019.03.06 16:08:20 ~Ola

Atrakcyjność? W Lidlu płacą więcej.

#5  2019.03.06 16:26:03 ~wanda

Nie ma atrakcji w zawodzie pielęgniarki.Zapewniam.

#6  2019.03.06 16:45:01 ~Łucja

Atrakcyjność to chyba dostanie się na stołki w izbach , teraz nawet już w związkach bo działają razem wymieszane i biorące pensje w obu miejscach! Czyściutko , daleko od smrodu szpitala od którego dawno uciekły , biorące kasę za wykłady , pisanie do swojego magazynu , wymyślanie baśniowej postaci pielęgniarki która już nie idzie śladami Florencji bo to przeżytek tylko siedzącej przy stercie papierów , przy komputerze a brudna robota zostaje dla opiekunów lub robi się sama kogo to obchodzi ! Nie zazdroszczę - tylko gardzę taką atrakcyjnością , nie sprzedałabym się za srebrniki , pracuje się coraz gorzej , strach przed oskarżeniem o co kolwiek i za co kolwiek , coraz mniejsza obsada i znikąd pomocy - sprzedają nas w/w panie przy byle porozumieniach za własne kariery ! Jak rodzynki w cieście siedzą w Sejmie , Forum Związków , Komisji Trójstronnej . mając po trzy cztery stołki a dla nas wciskają atrakcyjność zawodu !

#7  2019.03.06 17:04:47 ~JA

O. Olu, więc zapraszam do Lidla, leżałam na O.wew. pierwsza noc przy pielęgniarkach- oczywiście nie przespana - żadna Pani nie przyszła sprawdzić co ze mną, to pacjentki częściej mnie odwiedzały, ubolewając że nie przeżyję do rana. Tak pracujemy drogie Panie, oczywiście nie wszystkie, bo są też pielęgniarki, które sumiennie wykonują swoje obowiązki, ale podwyżki chce każdy, pozdrawiam

#8  2019.03.06 17:36:51 ~12

Piegniarki to przeminelo z wiatrem albo poplynie kasa 6-7tys albo zero mlodych

#9  2019.03.06 17:50:50 ~piel

Obraz mówi więcej niż słowa,

#10  2019.03.06 17:56:24 ~piel

Kończyć studia by ratując cudze życie narażać własne, "pakować zwłoki ", grzebać się w gównie i dźwigać więcej niż w lidlu trzeba być rzeczywiście w "czepku urodzonym " .Stygmatyzacja na całe życie i wyjątkowa atrakcyjność.

#11  2019.03.06 18:01:22 ~do 9

O stosunku podrzędnych notabli jak i całego społeczeństwa do zawodu pielęgniarki

#12  2019.03.06 18:04:41 ~a_

Następny troll ;d zawsze się przypieprzy ;d

#13  2019.03.06 18:36:16 ~Uzi

Pielęgniarka trzeba chcieć być. Pielęgniarki są różne. Wredne podłe. Bo muszą aby do emerytury. Ale są też mile uczynne. Życzliwe. oddane pacjentom. Do tego zawodu potrzeba charakteru. To co rządzący i panie pseudo pielęgniarki w ministerstwie mówią to wielkie Gówno. Pielęgnowanie pacjentów mycie defekali odsysanie wydzieliny z dróg oddechowych to nie miód. Reanimowanie zarzyganego pacjenta. Znoszenie ciągłych pretensji bo lekarz nie przychodzi. Znoszenie chumorow lekarzy. Przytyki bo czegoś nie wiesz ublizania i ponizania. A za razem sympatią współpracowników pochwaly. Jednym słowem wzajemne zrozumienie. Cała tablica Mendelejewa. O tym ministerstwo nie mówi. Zakłada czepki na łeb jakiejś idiotki i promuje zawód który zniszczył kupę lat temu. Jestem pielęgniarka z 25 letnim stażem i nie będę nosić czepka. Który przez12 godzin niszczy mi włosy i skórę głowy. Ja dla siebie wiem kim jestem. Nie potrzebuje insygni. To ciężki zawód jak inne piątek Swiatek i niedziela. Nieliczni z nas są z powołania. Dziękuję.

#14  2019.03.06 19:33:37 ~Rebeka

Już widzę to promowanie. Pielęgniarka w czepku, zgrabna młoda i ponętna, na chmurze dolarów z empatią w jednym oku, w drugim bije zadowolenie i życzliwość. A następnego dnia wszyscy będą chcieli być pielęgniarkami bo się przekonają do cudownego powołania jakim jest pielęgniarstwo. Zawsze to mówiłam i powtórzę jeszcze raz. Dajcie nam godnie zarobić to i zachęcać nikogo nie będziecie musieli.

#15  2019.03.06 19:35:02 ~Ada

Najbardziej zawod pielęgniarki promują panie w izbach za nasze pieniądze wymyślają tylko jak nam dokopać i podzielić na lepsze i gorsze a my wszystkie jednakowo ciężko pracujemy na chleb

#16  2019.03.06 19:50:05 ~#

Godne warunki pracy i godne płace

#17  2019.03.06 19:55:26 ~a_

Czepek MOŻNA ubrać i udawać pielęgniarkę-na 5 min. ;d Warunki pracy: pomoc dla pielęgniarek, wyposażenie oddziałów w sprzęt pomocniczy i płaca. To tyle i AŻ tyle. Dopóki te warunki nie będą spełnione, to każda bańka wydana na promocję zawodu jest zwyczajnie wyrzucona w błoto! A można byłoby za tę zmarnowaną kasę / wielkie pieniądze! / zorganizować nam pielęgniarkom bezpłatne kursy specjalistyczne. No ale nasze pańcie żyją w równoległej rzeczywistości, od lat przyrośnięte do biurek nie mają pojęcia, jak wygląda praca pielęgniarki odcinkowej. Ponadto żyją w błogim przeświadczeniu, że skoro mamy już "wywalczone" normy i poprawę płac, to powinno nam na długo wystarczyć. Już czas na odpoczynek po tych bojach i pewnie pańcie z izb i związków przeglądają oferty turystyczne i pakują walizy na wakacje ;d

#18  2019.03.06 20:05:13 ~A ja

#18 Tak się zakłada koronę a nie czepek. Od razu widać że to przebieraniec ! A czepka nie noszę od 30 lat. Czepki jeszcze istnieją ?

#19  2019.03.06 20:39:18 ~Piel.dyp.

Atrakcją to nie zawód a pielęgniarki w tym zawodzie szczególnie przmeczone i chodzace po oddziale jak Zombi .Zawód oookroonyyy trudny ,odpowiedzialny ,Dla ludzi silnych psychicznie albo z zamiłowaniem do masochizmu.Dobrze że przetrwałam 35 lat i za rok emerytura .Nigdy więcej bym takiego zawodu nie wybrała Kiedyś byłam młoda i wierzyłam w dobroć. Miałam do wyboru albo się uodpornic albo zmienić zawód.wybralam to pierwsze dzięki temu przeżyłam w dziczy.

#20  2019.03.06 20:45:53 ~Piel.dyp.

A czepki to już kiedyś wspominałam że to historia.Jak białe fartuchy. Ładnie tylko wyglądają na obrazkach .

#21  2019.03.06 22:42:33 ~#

" Tajemnice Pielęgniarek ". Prawda i Uprzedzenia". Recenzja książki. youtube. Najlepsza charakterystyka zawodu pielęgniarki w 5 minut.

#22  2019.03.07 05:37:18 ~Piguła

Dyplom pielęgniarski zdałam na bdb. Pełna zapału ruszyłam do pracy. I co? Popracowałam tylko 14 lat. Odeszłam.Dyplom ten z bdb do szuflady. Podejrzewam źe takich jak ja jest więcej. A teraz szuka się pielęgniarek? Prosimy o 500 + dla pielęgniarek! A teraz drogie koleźanki z okazji zbliźającego się Waszego święta wiersz mój dla Was: Wchodzi uśmiechnięta Niesie leków pełną tacę I nikt nie pozna Źe zanim wejdzie Pod drzwiami się wypłacze.

#23  2019.03.07 16:34:30 ~dypl piel

Ano, skonfrontują praktykę pielęgniarską z życiem codziennym i zobaczą jak państwo chroni praktykę lekarza, a jak ich, przy tych samych zapisach prawnych

Dodaj komentarz