Pielęgniarek dodatki: za studia i specjalizację po 200 zł, 500 za powyżej 30 lat pracy.

Wynagrodzenia pielęgniarek.


PIELĘGNIAREK DODATKI:

ZA SPECJALIZACJĘ I STUDIA PO 200 ZŁ, 

500 ZA POWYŻEJ 30 LAT PRACY

Zobacz także:

(2) Pielęgniarka odkręciła butlę z tlenem. Nastąpił wybuch. Co stwierdził biegły sądowy?

niezalezna.pl

Niezalezna.pl informuje w artykule z dnia 18 marca 2019 roku, że pielęgniarki zatrudnione w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki oficjalnie nie przyznają się do prowadzenia takiej formy protestu. Od kilku miesięcy pertraktują jednak z dyrekcją w sprawie poprawy swoich warunków zatrudnienia. Skarżą się m.in., że jest ich zbyt mało, w związku z czym są przeciążone pracą, a fakt, że podczas dyżuru oczekuje się od nich opieki nad zbyt wieloma chorymi, stwarza zagrożenie także dla pacjentów. Domagają się również wprowadzenia dodatku w wysokości 500 zł dla pielęgniarek o stażu pracy powyżej 30 lat, po to, by zatrzymać doświadczone koleżanki, odchodzące na emeryturę.

Portal dodaje iż dyrektor szpitala przypomniał też, że w wyniku porozumienia z pielęgniarkami zawartego w 2017 r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki wprowadzono dodatki motywacyjne - pielęgniarka po studiach dostaje 200 zł do podstawy wynagrodzenia i kolejne 200 zł za zdobytą specjalizację. Zaznaczył, że on sam preferuje taką formę motywowania personelu, bo od momentu jej wprowadzenia swoje kompetencje podniosło prawie 200 pielęgniarek, a do Instytutu trafiła duża grupa młodych absolwentek studiów, chcących poszerzać kwalifikacje.

źródło: niezalezna.pl

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie czytaj w artykule pt.: Pielęgniarki szły na fałszywe L4?
 

Zobacz także: 

UWAGA!!! Bezpłatna gazeta pielęgniarek z dostawą do domu!!!


Zobacz także:



Poznaj szczegóły prenumeraty Gazety Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.03.25 08:58:29 ~Hmm

Punktowe protesty , strajki nie rozwiążą problemów finansowych środowiska. Pielęgniarki w dużych szpitalach akademickich mają siłę przebicia, ale te ze szpitali powiatowych podlegających pod wiecznie zadłużone starostwa już znacznie mniejsza .A co z pielegniarkami POZ ? Musimy walczyć o godne zarobki dla wszystkich pielęgniarek! A co z DPS?

#2  2019.03.25 09:20:30 ~Ja

No własnie , co z pielęgniarkami DPS, żłobków, wojskowości, sanepidów, krwiodawstwa? Drugi sort?

#3  2019.03.25 10:28:12 ~Anua

Ja z dodatkami mam 5300 zł. Interia.

#4  2019.03.25 11:02:59 ~Ja

Dodatki za specjalizację ,studia a co z dodatkami dla pracujących w SORAch

#5  2019.03.25 11:03:10 ~Anna

200zł za magistra? To tylko ten jeden szpital. Szkoda że mieszkam daleko.

#6  2019.03.25 11:46:46 ~Ja

Do pani A interna z dodatkami czyli do ręki czy brutto bo to roznica, proszę o precyzję. Ja do ręki z dodatkami z 30 stażem tyle nie zarabiam brutto owszem.

#7  2019.03.25 12:32:40 ~Iza

Powinno być wszystkim jednakowo a nie jak kto sobie wymyśli co szpital to inaczej kto to widział taki nierówności w całym świecie tak nie ma jak u nas. Takie różnice w zarobkach

#8  2019.03.25 13:41:05 ~Nurse

Za staż pracy powyzej 30 lat 500zł? Za staż pracy pielęgniarki mają płacone stażowe (wysługa lat) Trzeba raczej motywować młode do zawodu A nie prawie emerytki które zaraz i tak odejdą.

#9  2019.03.25 13:49:25 ~Maria

I znowu nic nie znaczące komentarze, a może należy wreszcie powiedzieć jednym głosem tak nauczyciele czy policjanci, przeprowadzić strajk ogólnopolski ,tak jak się należy,a nie znowu przyjąć marne kwoty dane trzy razy , brutto,brutto,Tak jesteśmy traktowane jak nas postrzegają,a postrzegają nas nijak,najbardziej wredne środowisko,jedną drugiej wylupała by oczy za 50 zł i przyjęłaby trzeci etet

#10  2019.03.25 15:01:23 ~odp

To bardzo duży szpital pediatryczno-ginekologiczny który ma remontowany SOR, nie wiem czy wszędzie się powinno zarabiać tak samo ale na pewno godnie. Dobrze, że wprowadzone zostały dodatki w 2017 do podstawy dla mgr i specjalizacji skoro szpitale dostają więcej pieniędzy za nasze kwalifikacje (uważam, że wszędzie tak powinno być, w moim szpitalu tego nie ma), co do dodatku 500 zł by zatrzymać pielęgniarki odchodzące na emeryturę to rozwiązanie głównie ma na celu zatrzymanie personelu by nie spowodować masowych braków na oddziałach. Ciekawe jak ta sprawa się rozwinie.

#11  2019.03.25 15:38:32 ~do 8

Chciałam cie poinformować, że nie wszędzie płacą tzw."stażowe". U mnie włączono stażowe kilka lat temu do podstawy. Jeśli któraś była młodsza to włączono jej mniejszą kwotę, która już nigdy nie urośnie. Pozornie zyskały tylko te które miały maksymalną kwotę przy 20 latach pracy.

#12  2019.03.25 15:59:38 ~piel.

W USK Wrocław stażowe powyżej 30 lat jest 5% podstawy więc du. nie urywa

#13  2019.03.25 16:05:23 ~piel.

Dodatki za podnoszenie kwalifikacji, teraz nie mają znaczenia, bo za studia i specjalizacje są teraz grupy 7 czy 8

#14  2019.03.25 17:09:08 ~Plg do 8

Musisz wiedzieć o tym ,że młoda plg po studiach ma takie same zasadnicze jak plg po studiach stara.Nie żałuj koleżankom.Kiedyś jak dawali podwyżki nie miałyśmy nic przeciwko temu żeby odchodzące na emeryturę dostały więcej.Dzisiaj mamy takie same stawki.Stażowego mamy więcej.Będziesz też miała.

#15  2019.03.25 17:39:35 ~Do Nurse

Jak nie jesteś w temacie ,nie wypowiadaj się.

#16  2019.03.25 19:34:31 ~hmm

"zgodnie z art. 65 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tekst jedn: Dz. U. z 2015 r. poz. 618 z późn. zm.) - dalej u.dz.l. pracownikowi samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości wynoszącej po 5 latach pracy 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek ten wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Przepis ten przyznaje pracownikom SP ZOZ-ów prawo do tzw. dodatku stażowego, ograniczając jego maksymalną wysokość do 20%. Prawo do tego dodatku powstaje po 5 latach zatrudnienia i obejmuje cały ten okres."

#17  2019.03.25 19:36:06 ~do 13

I tak dostaje szpital hajs za twoje kwalifikacje to ma sens, kogo obchodzą te grupy.

#18  2019.03.25 19:39:36 ~Maria

Nie wszystkie POZ-ty płacą staż pracy.Pielęgniarki z przeszło 30 letnim stażem pracy mają taką samą pensję jak młodsze koleżanki a często niższą/A pracę wykonują taką samą, obowiązki nawet większe niż młodsze koleżanki.Stażowego nie otrzymujemy odkąd POZ przeszedł w spółkę .

#19  2019.03.26 07:47:20 ~Do14

Nie żałuj koleżankom. dobre A przepraszam kiedy tak dawali podwyzki starszym pielęgn a "młodsze " były takie wyrozumiałe. Pielęgniarki z odpowiednimi kwalifikacjami są zaszeregowane do odpowiedniej grupy 7 8 lub 9 A te 500 zł przepraszam to jakie ma zadanie na celu? W takim razie jeśli chcą wprowadzić 500 zł dla osób przed emeryturą to młodym również choćby z racji zachęcenia i pozostania w Polsce jako pielęgniarka.Jest argument? Jest. A co to młode pielęgniarki nie chcą godnie zarabiać?

#20  2019.03.26 10:33:11 ~Ewa

Jestem za.Zwlaszcza,że dodatek za wysługę lat kończy się na 20% (informacja dla #8)

#21  2019.03.26 16:45:37 ~Edyta

Dziewczyny zostawcie ten bajzel i uciekajcie do Niemiec wtedy może zrozumieją co nie którzy jaki popełnili błąd jak w Polsce zabraknie pielegniarek

#22  2019.03.26 21:27:59 ~Do 19

Troszkę nie tak odebrałaś.Zapewne nie wiesz ,że zaledwie od kilku lat wszystkie plg w danej placówce mają takie same zasadnicze.Wcześniej były widełki.Zaczynające, po kilku latach, itd.Moim zdaniem już w ten sposób zostało wynagrodzone wyższe wykształcenie.Możesz odebrać,że jestem ze średnim plg.Otóż nie,i nie tylko z mgr.Oczywiście byłam za tym żeby plg po studiach miały dodatek za mgr.Kilka lat temu ich zasadnicze wynosiło powiedzmy 1500,a starej 1800.Wracając do dodatków,młode dla zachęty mają dostać 1000 zł.Jestem za tym.

#23  2019.03.26 21:35:49 ~Plg

Zlazłam dzisiaj z dyżura.Zapomniałam kim jestem.Któraś z Pań proponuje ucieczkę do Niemiec.Gdybym miała uciekać ,to nie w to samo bagno.Przykre określenie ,ale prawdziwe.Szkoda,że nie możemy nagrywać swoich dyżurów.Może w ten sposób pokazałybyśmy jak wygląda szpital od wewnątrz.Jak pijemy kawki,jak możemy coś zjeść.

#24  2019.03.27 14:19:04 [email protected]

Mamy Ustawę o zawodach pielęgniarki i położnej, mamy Izby pielęgniarskie, mamy związki zawodowe, a gdzie przywileje? "0" urlopu zdrowotnego, "0" 13-tej pensji, "0" wcześniejszych emerytur! Szkodliwe dla wybranych. A koleżanki licytują się: "stara" kontra "młoda", magister kontra licealistka itp. W jedności siła, nie w podziałach.

#25  2019.03.27 14:36:55 ~Hmm

A dla kogo szkodliwe?

#26  2019.03.27 16:16:20 ~ja

Mam takie pytanie.Czy masowe wrzucanie do sieci najwspanialszych na świecie wnusiów jest aby bezpieczne.Dzieciątka są wspaniałe i kochane,ale mnie osobiście niepokoi ta swoista epidemia wśród pielęgniarek na "dzielenie się" wnuczętami z wirtualnym światem.

#27  2019.07.18 09:52:58 ~Iza

Mam za sobą 38 lat pracy w szpitalu mam przed emeryturą iść na studia czy na specjalizację to ktoś na głowę upadł Czy mnie nic się nie należy za tyle lat pracy na zmiany.