NFZ - na oddziale nie było jakiejkolwiek obsady pielęgniarskiej!

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.


NFZ - NA ODDZIALE NIE BYŁO JAKIEJKOLWIEK 

OBSADY PIELĘGNIARSKIEJ!

Zobacz także:

Izba pielęgniarska - liczba pielęgniarek wzrasta. MZ - mamy NAGŁY deficyt. 

Pielęgniarki - prokuratury dochodzenie w sprawie obsady pielęgniarek. 

Pielęgniarki - ogłoszono zakres chirurgicznej porady pielęgniarskiej. 

W dniach 20 września  - 26 października 2018 roku Wojewódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadził kontrolę w jednym ze szpitali powiatowych. Co stwierdziła kontrola? 

W podsumowaniu kontroli czytamy:

1. Świadczeniodawca nie posiada ani minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek ani rekomendacji wyliczonych Minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj dalej poniżej...

2. Na Oddziale Otolaryngologicznym, Oddziale Neurologicznym, Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Neonatologicznym była obsada jednoosobowa na dyżurach dziennych i nocnych. Na Oddziale Pediatrycznym stwierdzono brak obsady personelu w dniach wykazanych w niniejszym protokole. W związku z powyższym obsada jednoosobowa lub jej brak zagraża bezpieczeństwu pacjentów i jednocześnie naraża personel na odpowiedzialność.

3. Struktura Oddziału Ginekologiczno-Położniczego obejmująca miejsca realizacji świadczeń: izbę przyjęć, blok porodowy, patologię ciąży, salę pooperacyjną ginekologiczną, odcinek ginekologii, odcinek położnictwa oraz organizacja pracy (przy obsadzie w godz. od 14.30 do godz.19.00 i od 19.00 do godz. 7.00 – dwóch położnych) zagraża bezpieczeństwu pacjentek i jednocześnie naraża personel na odpowiedzialność.

źródło: NFZ - strona internetowa

Wybrał: Mariusz Mielcarek

P.S. W powyższej sprawie artykuł na portalu w dniu jutrzejszym... tj. 28 marca 2019 roku. 

Zobacz także: 

Izba pielęgniarska - liczba pielęgniarek wzrasta. MZ - mamy NAGŁY deficyt. 

Pielęgniarki - prokuratury dochodzenie w sprawie obsady pielęgniarek. 

Pielęgniarki - ogłoszono zakres chirurgicznej porady pielęgniarskiej. 


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.03.27 19:23:18 ~hmm

Jak czytam takie rzeczy to nie wykonywalbym tego zawodu w niektorych miastach szpitalach. 0 bezpieczenstwa, norm, wynagrodzenia organizacji pracy okropne.

#2  2019.03.27 19:36:43 ~plg

Taka rzeczywistość, ale nadal wszyscy i lekarze i decydenci siedzą cicho. Dopóty dopóki aż coś się wydarzy jak w Sosnowcu.

#3  2019.03.27 20:29:56 ~klara

To powiatowy szpital, tylko doktór się liczy, reszta niepotrzebna. . Ale ,że ludzie chcą leczyc się w takim szpitalu? Zadziwiające.

#4  2019.03.27 20:36:56 ~Barbara

A oni widzą tylko nasze pomalowane paznokcie .takie przewinienie

#5  2019.03.27 21:00:21 ~do 3

Co cię tu zadziwia? Przecież panuje opinia,że pielęgniarki nic nie robią,tylko plotkują i piją kawę,a lekarz leczy.

#6  2019.03.27 21:16:04 ~Dagmara

Zawsze podczas badań krocza i zabiegów powinna być osoba bliska przy każdym badaniu palpacyjnym pochwy by pilnowala sterylności bo czesto zaraża się brodawczakiem ludzkim który przekaże partnerowi! A i inne świństwa się zaraza

#7  2019.03.27 21:18:11 ~Kolo

Siedziały w dyżurce na necie

#8  2019.03.27 21:40:16 ~Do Dagmara

Ty brodawczakiem to możesz się zarazić ale właśnie od osoby bliskiej;) wiesz jak się tym zaraża? ;) a narzędzia są jednorazowe nikt nie wepchnie tego samego wziernika do pochwy dwóm pacjentkom. wyobraźnia albo głupota cię ponosi. A twoja osoba bliska najpierw niech skończy studia medyczne żeby była kompetentna do pilnowania personelu bo tak to się tylko ośmieszasz swoim gadaniem

#9  2019.03.27 21:57:40 ~Do 6 #

Ktoś ma świra na punkcie badania pochwy. Ten wpis już czytałam ze sto razy

#10  2019.03.27 22:15:41 ~Dolores

Pracuję na oddziale pediatrycznym w powiatowym szpitalu. Jest jednoosobowa obsada pielęgniarka. Przy oddziale działa izba przyjęć. Na nasze prośby do Dyrekcji o obstawianie dyżurów po dwie nic nie daje. Chyba jedynym ratunkiem jest kontrola NFZ?

#11  2019.03.27 22:16:41 ~Dagmara

Nie Masz racji bo podczas badań się zaraża. A skąd jest zarażonych około 100000 pacjentek brodawczakiem ludzkim gdzie mają mieć kastrację jajniki i macicę. To się wszystkie zaraziły od partnera debilu? Szpitale i gabinety lekarskie to siedliska zarazy! A wirus wstroby typu " C " też od partnera się zarażają itp! A są i takie sytuacje jak t gdy jesteś bez osoby bliskiej . "Ginekolog z Zabrza miał gwałcić pacjentki. Policjanci z Zabrza zatrzymali ginekologa z Zabrza, który jest podejrzany o zgwałcenie i doprowadzenie pacjentek do poddania się innej czynności seksualnej. Zeznania w tej sprawie złożyły cztery kobiety, a do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016 - 2018. Po naszej publikacji do śledczych zgłosiły się kolejne kobiety twierdzące, że padły ofiarą ginekologa. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/ginekolog-z-zabrza-aresztowany-50latek-z-zarzutami-gwaltu-i-doprowadzenia-czterech-pacjentek-do-poddania-sie-innej-czynnosci/ar/13420036"

#12  2019.03.27 23:08:10 ~Chłopak

To ja jestem wdzięczny tym wpisom bo z nich się dowiedziałem że decyduje dziewczyna on mojej obecności nie lekarz który uprawia bezprawie i wyprasza mniej badań. Okazuje się wypraszają to wówczas naruszają prawo. Intymność dziewczyna ma ze mną nie z ginekologiem. Kiedyś czytałem właśnie zboczonego ginekologa wpis na blogu gdzie pisał. . że jestem mężem wszystkich pacjentek bo wchodzę w strefę intymną Szok , a ty gościu co piszesz o świrze to ty nim jesteś gdyż opisując dziewczyna Dagmara o gwałtach ginekologów to jest karygodne a nie ją potępiasz. Jej należy się nagroda za negowanie ostologi przez ginekologów.

#13  2019.03.27 23:50:39 ~Ja

1 osobowe obsady od 15 i w nocy to norma od dobrych 20 lat. A to ze w czasie kontroli nie bylo pielegniarki moze znaczyc jedno:byla sama na dyzurze i zapewne wtedy musiala jechac gdzies z pacjentem albo poszla z badaniami. Niech sie przyzwyczajaja bo za kilka lat berzie norma brak pielegniarek

#14  2019.03.27 23:53:43 ~Ja

Dagmara i Chlopak to ta sama osoba:ten sam styl,bez logiki. Lecz sie czlowieku

#15  2019.03.28 07:44:57 ~Bolek

Mniej gadania więcej pracy

#16  2019.03.28 08:08:48 ~Maria ?

Zastąpcie wszystkie pielęgniarki i będzie po sprawie. Lekarze też jako pielęgniarki,a co dwa w jednym.

#17  2019.03.28 08:33:42 ~Piel.

Po co tutaj ta dagmara zupelnie inny temat zero merytoryki

#18  2019.03.28 08:40:18 ~Piel.

Pielegniarki sie kończą i takie info powinno byc często powtarzane we wszystkich mediach a rodziny pacjentów wtedy będą mniej wymagać i zajmą się swoimi bliskimi logiczne. I zwolnicie się z harówki na kilku etatach. To dopiero będą pustki w szpitalach !

#19  2019.03.28 08:55:43 ~Do 6

Jesteście niepoważni protestujac. Cierpią pacjenci A wy robicie swoje gierki polityczne. Gdzie byliście do tej pory. Świrujecie i nic więcej.

#20  2019.03.28 09:38:28 ~Do 19 #

O co tu chodzi? 6# napisała o jakiejś chorej pochwie, a ty o gierkach politycznych. Ludzie leczyć się na nogi, bo na głowę już za późno

#21  2019.03.28 11:11:15 ~Pogul

~ Do 6 # Rozumiem twoją agresję jesteś facetem gdzie Ciebie dotyczy temat gdzie bezprawnie wypraszasz bliska osobę dla pacjenta. Rozumiem Dagmara która nie pozwala na taką impertynecje ze strony lekarza bo rownierównież by się nie zgodziła odmówić obecności męża. Tylko co się czepiasz nas my walczymy o dobro pacjenta a nie jakieś polityczne sprawy. Coś kolego ci się pomyliło negując nasz protest.

#22  2019.03.28 14:22:14 ~do 2

A po co lekarze i decydenci mają się wychylać ? TO TY ponosisz odpowiedzialność a nie oni !

#23  2019.03.28 15:48:22 ~Do 2

Przejmując dyżur i podejmując pracę w pojedynkę zdradzasz się na wszelką odpowiedzialność. W myśl naczelnej zasady pielęgniarek; DAMY RADĘ !

#24  2019.03.29 09:40:52 ~Plg

Kilka osób w rodzinie nie radzi sobie z 1 pijakiem ,czy obłożnie chorym .Pielęgniarka mając na odcinku 6 leźących i 10 prawie chodzących musi poradzić.Jak twierdzą rodziny ,mamy za to płacone.Ot i filozofia ,która przyświeca tym na górze.

#25  2019.03.29 13:14:03 ~Ell

Laryngologia, szpital powiatowy , jedna pielęgniarka