Zobacz wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek w 2019 i 2022 roku.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


ZOBACZ NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIA ZASADNICZE

PIELĘGNIAREK W 2019 I 2022 ROKU

Według ministerstwa zdrowia najniższe wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych, zgodnie ze współczynnikami pracy zapisanymi w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, na dzień 31 grudnia 2019 oraz 2021 roku, mają kształtować się następująco:  

GRUPA 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r - 4095 zł

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 5251 zł 


GRUPA 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2847 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3651 zł


GRUPA 9 Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3201 zł. 

źródło: dane mz 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: Jedna pielęgniarka na 40 pacjentów! To skandal. Mówi wiceminister. 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.03.30 11:10:12 ~Hanba

Pielegniarki z gr 9 , a więc te na krótko przed emeryturą UPODLONE w podziękowaniu za 30-kilkuletnią harowke! I nie mówcie, że mają wypłacane stażowe! NZOZ nie wypłacają stazowego .Niestety nie mają takiego obowiązku! Jest mi wstyd , że na to się godzimy! W 2021 roku kwota brutto 3200? To na rękę ile? 2200? Sk*ństwo I tyle w temacie!

#2  2019.03.30 12:25:05 ~2

Jeśli to się wydarzy nikt nie będzie pracował. A już na pewno nie te z magistrem i specjalizacja ponieważ zwyczajnie zostaną zjedzone i zniszczone przez pozostałe koleżanki. Strach się bać.

#3  2019.03.30 13:11:58 ~mgr spec

Do 1.Może w poz macie mniej bez stażowego, ale w szpitalach te panie z gr 8 i 9 niech już tak nie narzekają, bo po włączeniu zembalowego już teraz mają dużo więcej, niż przewiduje ustawa na koniec 2021 r. Do. 2. To się już dzieje droga pani. A niby dlaczego mam się bać? Bardzo się cieszę i zamierzam dalej pracować, wbrew takim śmiesznym groźbom.

#4  2019.03.30 13:24:00 ~Aniela

Drogie koleżanki i zapewne koledzy! Nie skaczmy sobie do gardeł! Nie powinnyśmy spocząć na laurach, bo jeśli Rząd może obiecać 5-tkę Kaczyńskiego (do 25 roku życia bez podatku, ale ty głąbie płać; 500+ na każde dziecko do 18 roku życia, a nie na żłobki, przedszkola, obiady dla wszystkich dzieci w szkole, świetlice; 13-sta emerytura/renta bez względu na wysokość emerytury), a tak mało dać KAŻDEMU (oprócz lekarzy, którzy zarabiają kilka krotnie więcej od pozostałych) pracownikowi medycznemu i niemedycznemu w szpitalu to hańba! Powinnyśmy razem z nauczycielami walczyć o wiele wyższe podwyżki - odejść od łóżek, bo jak widać inaczej się nie da. Tym samym wzrost współczynników pracy! Powinny się zaczynać nie od 0,53 tylko od 1.00 w górę! Jeśli te postulaty Kaczyńskiego wejdą w życie to w 2022 roku te 4000 zł na rękę to będzie za mało! W jedności siła!

#5  2019.03.30 14:02:27 ~hmm

4095 jak od lipca w wielkich szpitala ludzie będą mieli na start 4000 brutto podstawy. wszystko dlatego ze dodatek zembali dodali do podstawy i zamiast dodatku nie będzie wzrostu wynagrodzenia do 2020r.

#6  2019.03.30 14:15:03 ~Plg

Rządamy honorowania plg starsza, jak u ratowników med. i techników.Czym się od nas różnią ,węższym zakresem obowiązków.Nie są robotnikami fizycznymi? Technik z rtg. nie pomoże pielęgniarce pacjenta unieść do zdjęcia,twierdząc ,że to nie jego zakres obowiązków.Oczywiście stoi obok chłop jak malowany,pielęgniarka pistunka sama dźwiga.Tylko zdjęcie cyknąć i opublikować.

#7  2019.03.30 15:06:22 ~Robert

Niektóre Panie pielęgniarki i tak za dużo zarabiają. Tylko płacz i strajki. Ech

#8  2019.03.30 15:22:46 ~Alicja

Wczoraj spotkalam kolezanke ktora ciagle chodzila na zwolnienia byla kiepska pracownica.zwolnila sie ze szpitala bo bylo za ciezko .dzis robi secjalizacje i mgr odpowidziala mi ze harowac nie bedzie ale najwieksza podwyzka ja obejmie .czy to tak byc powinno .gdzie sa w tym wszyskim doswiadczone madre starsze pilegniarki ktore wychowywaly dzieci szkolily kadry nie mialy czasu studiowac albo studiowaly na innych kierunkach bo dublowac szkole pilegniarska bylo bezsensem.teraz im sie dziekuje dajac pieniadze oddzialowym ktore nic nie robia tylko pragna kasy i ukladow .wstyd

#9  2019.03.30 15:28:32 ~Gosc

A opiekun medyczny ma 1600 na rękę .Wstyd!

#10  2019.03.30 15:34:27 ~Piel

Odchodzę w lipcu na emeryturę po 39 latach pracy w szpitalu w systemie 12-godxinnym. Czyli święta, sylwester, Boże Ciało 1,3 maj, 1,11 listopad itd w pracy. Nie zrozumie tego ten co pracuje od pon do piątku, śpi każdej nocy w domu itd. Życzę wytrwałości moim młodszym koleżankom.

#11  2019.03.30 15:34:37 ~Piotr

A co z osobami które mają licencjat ze specjalizacją?

#12  2019.03.30 15:41:36 ~Ja

Znowu rzucili temat podwyżki i żmije skaczą do gardeł.Tragedia,jeszcze raz tragedia.

#13  2019.03.30 16:06:45 ~do 8

Jeśli na swojej drodze zawodowej spotykało się mądre koleżanki to trzeba było je solidarnie naśladować a nie krytykować a teraz biadolić.

#14  2019.03.30 16:47:02 ~Marzennna

~Alicjo no cóż to będzie trzeba takim koleżankom dać "popalić" (zagonić do roboty) na oddziale i tyle. Również uważam, że zakres obowiązków powinien być większy dla osób ze specjalizacją lub mgr i spec. Prosty powód kształciły się to na pewno mają większą wiedzę dot. pielęgniarstwa to powinny więcej robić na oddziałach i nie wiedzę w tym nic dziwnego.

#15  2019.03.30 17:18:08 ~Do 9

Zgadza się, że opiekun tyle zarabia a piguły płaczą że mało zarabiają, do zasadniczego wysluga, noce, dyżury i na rękę lekko ponad 5 tys, wstyd żeby skomlec że mało i mało

#16  2019.03.30 17:32:40 ~Piel

Pracujcie nadal na trzech etatatach - bez komentarza

#17  2019.03.30 17:37:07 ~Piel

Chciałabym widzieć na ręce ponad 5000 tysięcy a pracuję 30 lat

#18  2019.03.30 17:39:49 ~Do 15

Proszę napisać w którym szpitalu zarabia się 5 tys? Jeśli podajesz konkretne kwoty to proszę napisać!

#19  2019.03.30 17:42:21 ~Do 15

Jeśli zazdrościsz 5 tys. To proszę bardzo przekwalifikować swój zawód i iść na pielęgniarkę. I wtedy zazdrość d. Nie będzie ściskać

#20  2019.03.30 17:57:11 ~Sabina

Do Alicji . Jak koleżanka chodzi na zwolnienia to jest bardzo mądra bo dba o siebie i nie będzie się zacharowywala na śmierć za takie szmatlawe pieniądze. Ona się szanuje i bardzo dobrze bo nikt jej zdrowia nie odda I w przeciwieństwie do wszystkich innych naiwnych , co myślicie że za ta ciężka pracę medal dostaniecie A może Oskara co? Dostaniecie garba od tej roboty I to za te śmieszne pieniądze. To głupota chodzić choremu do pracy i udawać przed swoimi zwierzchnikami że tak się poświęcenie A kto na to patrzy? Nikt tylko się z Was smieje że takie durne i swoje zdrowie narażają. Wstyd że się nie szanujcie I potem nie szanujcie siebie nawzajem. Bardzo mądra ta koleżanka szacunek dla niej. A to że się kształci I dostanie większe pieniądze to I dobrze jej czas jej pieniądze jej poświęcenie nic za darmo. Zawód pielęgniarki jest bardzo ciężkim zawodem psychicznie i fizycznie i tu koleżanki pielęgniarki pod względem zdrowia swojego powinny stawiać jako priorytet. Nikt Wam Zycia i zdrowia nie odda! Powinnyscie być mądre A jest odwrotnie. Hańba!

#21  2019.03.30 18:02:31 ~Jagoda168

Idź do szkoły, ucz się, kształc się, nikt ci nie broni być mądrzejsza. Nie zazdrość pieniędzy tym które inwestują w siebie

#22  2019.03.30 18:03:44 ~Cha

Pielęgniarki po studiach,które mają magistra takie niby wykształcone nie macie serca dla pacjentów,więcej pokory i zrozumienia tego wam brakuje,wy wredne leniwe babska,już nie będę się rozpisywać na temat ratowników bo to jest jakieś nieporozumienie

#23  2019.03.30 18:16:35 ~Plg

Koleżanki nie kłóćcie się .Tu o to chodziło.

#24  2019.03.30 18:36:06 ~Ada

Ja mam 5400 na rękę dolnoslaskie

#25  2019.03.30 19:02:12 ~24

Jeśli mogę zapytać. To gdzie można tyle zarobić. Nic mnie nie trzyma tu gdzie pracuję Pozdrawiam Iga

#26  2019.03.30 20:32:16 ~Gość

Najbardziej zawistna grupa zawodowa. Prawie każda pielęgniarka ma po kilka etatów. Zero empatii i chamskie zachowanie w stosunku do pacjentów i ich rodzin - większość. A absolwentki prywatnych uczelni nawet nie potrafią zrobić iniekcji po uzyskaniu dyplomu, bo nie mają praktyk. Paranoja.

#27  2019.03.30 20:49:51 ~Iza

Już niedługo bo za 3 lata emerytura dziękuję bardzo za szacunek dla nas. Odejdę i nie chcę słyszeć słowo pielęgniarka niecierpię już tego słowa przykro mi że tak się stało.

#28  2019.03.30 21:06:03 ~Do 26 #

Zero empatii i chamstwo ze strony pacjentów i ich szanownych rodzin. Paranoja

#29  2019.03.30 21:14:35 ~Gość

Będziecie mieć 10tys i tak wam będzie mało. Nygusy tylko palcem pokazujecie ciężko zmęczone i wyslugujecie się salowymi. Sanitariuszami, opiekunami. Nie wiecie co to ciężka praca. Pacjent was wogole nie obchodzi bo żadnej pielęgnacji nie robicie. Jestem tam to widzę.

#30  2019.03.30 21:22:35 ~Iva

To niech ministerstwo idzie pracować przy łóżku chorego. Mogą mieć magistra

#31  2019.03.30 21:29:19 ~Aga

Jak widać MZ postawiło za cel skłócić nas. Cel osiągnięty! Takim społeczeństwem dobrze się rządzi. Przykre.

#32  2019.03.30 21:36:12 ~piel

Ha ,ha w następnym artykule pan Mielcarek napisze 5200 dla pielęgniarki z tytułem magistra i specjalizacja na wymaganym stanowisku ,to jest tylko podkręcanie do dyskusji ,nie dajmy się wkręcac .Ustawa jest nie jednoznaczna ,pracodawca decyduje o wynagrodzeniu .

#33  2019.03.30 21:48:23 ~Do 8.

"Kiepska" pracownica to pejoratywne określenie i z postu wynika ,że niesprawiedliwe . Wyglada na to ,że ona była odpowiednią pracownicą . Adekwatną do warunków pracy i płacy.

#34  2019.03.30 22:08:53 ~Do 29 #

Nygusie spadaj z tego portalu i nie obrażaj pielęgniarek, a najlepiej to idź do psychiatry i się lecz

#35  2019.03.30 22:26:22 ~Iwa

Zenada .W UK mam przy 33 godzinnym tygodniowym dniu pracy 2300 funtow na reke, nawet jesli odejme kredytu na mieszkanie 450 funtow , to zostaje mi wystarczajacej kasy na wakacje , inwestycji w prywatna emeryture. Dziewczyny uciekajcie z tego chorego kraju.2 tys zoltych dla pielegniarki bez nut tux przed emerytura, SKANDAL

#36  2019.03.30 22:47:41 ~Do 20

Ma Pani 100 procent racji. Precz ze służebnicami, które przychodzą chore do roboty, zakłuwają sobie wenflony, udają, że pracują, i patrzą krzywo na te koleżanki, które w razie choroby biorą zwolnienie. Idiotki czekające na medal za swoją głupotę.

#37  2019.03.30 23:35:42 ~Justyna

Czytać się tego nie chce. Młode osoby mają licencjat, bo inaczej w tej chwili zawodu pielęgniarki się nie nauczy. Mają magistra, bo idą po licencjackie na studia magisterskie, tak jak rówieśnicy w innych zawodach. Dziewczyny robią specjalizację, bo chcą się uczyć, bo "się opłaca". I dobrze bo kadra robi się wykształcona. Starsze pielęgniarki po liceum maja super doświadczenie, ale ten żal o wykształcenie i zarobki jest nie na miejscu. Czy ja bronię tej starszej koleżance pójść i zrobić tego magistra? Nie. Czy koleżanka po liceum może zrobić specjalizację? Tak. Lepiej narzekać zamiast wsiąść się za siebie.

#38  2019.03.30 23:50:45 ~Hhihi

Niech w d. sobie wepchna ta jałmużnę. W całej Europie posłucha w zawodzie.

#39  2019.03.30 23:50:45 ~Hhihi

Niech w d. sobie wepchna ta jałmużnę. W całej Europie posłucha w zawodzie.

#40  2019.03.31 07:04:51 ~do 8

Wstyd to lamentować bez sensu.

#41  2019.03.31 08:14:03 ~Plg

Kiedy będziemy razem?

#42  2019.03.31 09:17:16 ~Yxuz9

Wszyscy zazdrośnicy typu salowe sanitarusze opiekunowie jak wam mało to znieńcie prace albo się kształćcie .Za odpowiedzialność jaką ponosimy w pracy powinnśmy zarabiać 2× więcej.Ja obecnie mam na reke od 3200 do3500 po ponad 30 latach pracy Mam specjalizacj. Szpital powiatowy.U nas osoby sprzątające rękawów od pracy sobie nie powyrywają. zero odpowiedzialnosci a płace by takie jak Pielęgniarka chciały. Nie pójdą na do marketu albo na taśmę bo tam by tak leserować nie mogły.

#43  2019.03.31 09:29:41 ~Lukrecja

Nienawiść ,zazdrość, coś strasznego nikt nie trzyma Was w zawodzie, nie da się tego czytać

#44  2019.03.31 09:34:41 ~Lilau

Artykuł bardzo stonowany ,nie oddaje rzeczywistości.są miejsca gdzie 1 pielęgniarka jest na 64 pacjentów nie na 40 .

#45  2019.03.31 13:30:03 ~El

Do prawie wszystkich osób. Przykro. Jako pielegniarki począwszy od wykształcenia licealnego po magiststerskie, a dodatkowo specjalizacyjne przeczytajcie wszystko, co tu powyżej jest napisane. Targa Wami jedynie złość i nienawiść do samych siebie. A gdzie nasza jedność i siła? Teraz, jak czytam te komentarze, to rozumiem dlaczego jesteśmy tak źle postrzegane. Same sobie jesteśmy albo jesteście winne. Nie chcę się z tym prostym i wulgarnym językiem dialogu identyfikować. Zanim coś wpiszecie, proszę pomyślcie 5 razy, jak to zrobić kulturalnie, nie obrażając nikogo. A jeśli piszecie, co "ślina na język przyniesie", miejcie odwagę wpisać swoje prawdziwe dane identyfikacyjne, najlepiej ze zdjęciem i z miejscem pracy. Wtedy, może każda/y z osobna będzie za swoje wstydliwe wpisy się wstydzić.

#46  2019.03.31 14:37:09 ~ze Słupska

Do ~El niestety to prawda, ja osobiście wcale się nie dziwię, że tak postrzega nas społeczeństwo. Doskonale odzwierciedla to nasz własny portal! Ciągle szczują - pielęgniarki między sobą i pielęgniarki na inne zawody w oddziałach za wyjątkiem lekarzy. Jak tak można? Dziel i rządź? Dlaczego nasze związki zawodowe nie potrafią niczego załatwić, a co miesiąc chcą % od naszych pensji? Do tego koleżanki co napisały "jak się nie podoba bycie opiekunką to zmieńcie zawód" to może jak takie mądre to same wykształćcie się na lekarza i przestańcie skamleć o podstawy. Hipokrytki jedne! Kompleksy wychodzą! Jak jest się w czymś dobrym to nie patrzy się innym na ręce. Ja tam życzę, aby pracowici i serdeczni ludzie mieli podstawę 5 tys. netto na oddziałach bez względu na wykonywaną pracę. Sądzicie, że opiekunki, sekretarki, czy salowe całymi dniami leżą? Wykonują inną pracę, ale nie mogą być dyskryminowane. Za swoją pensję zamieńcie się z nimi na 1 miesiąc to przestaniecie tak gderać. Mnie rodzice nauczyli, żeby szanować pracę innych wówczas inni uszanują moją pracę. No i tak jest! Za wyjątkiem kilku zawistnych bab na oddziale, ale to ich problem. Zauważyłaś do tego ~El jak wygląda u Pań język polski? Błędy różnej maści oraz zero składni, a niby studia wyższe co niektóre pokończyły?

#47  2019.03.31 15:04:17 ~Do 46

Jakie to typowe wśród zawistnych pielęgniarek. Jak nie mają już nic mądrego i merytorycznego do powiedzenia i nie wiedzą jak "pokąsać te z magistrem", to wytykają im błędy językowe albo braki w kulturze. Prawda pani ze Słupska?

#48  2019.03.31 23:05:22 ~piel

Zajmijmy się pielęgnowaniem chorych, przejdzie nam chęć skakania do gardeł. Przecież rzekomo te ze starszego pokolenia mają powołanie a my te młodsze już bez powołania. Zajmijmy się pielęgnowaniem pacjentów, bądźmy dla nich miłe, uśmiechnięte i życzliwe, nawet jak nam srają na głowę. Bądźmy ponad tym. I pracujmy, pracujmy dla dobra naszych pacjentów. W domu zjemy kaszy z okrasą i pajdę chliba popijaną herbatą granulowaną. I nie narzekajmy. Świat jest kolorowy i łudźmy się dalej.

#49  2019.03.31 23:15:16 ~4# do iza

Podzielam zdanie koleżanki. Wkrótce idę na emeryturę i mam dość tej szopki. Po 30-tu latach pracy czuję obrzydzenie do tego zawodu przez to jak nisko się nas ocenia.Będą mieli samych magistrów którzy tak szczerze mówiąc wszystkiego uczą się dopiero w pracy.Po studiach prostej injekcji nie umią zrobić a gdzie reszta.Skoro mają mieć na dzień dobry tak wysokie stawki to niech się uczą same.Ja bynajmniej w niczym nie pomogę tylko będę wymagać. Tytuł Mgr.coś znaczy wiec niech się wykazują w pracy.A my przed emeryturą jaka płaca taka praca.Wolno,spokojnie i nie przemęczyć się!

#50  2019.03.31 23:22:38 ~Ja

A o opiekunach medycznych nikt nic nie napisze. Odwalaja sppra prace za pielegniarki. Dzwigaja i zarabiaja najnizsza krajowa.

#51  2019.03.31 23:25:09 ~do #49

Wy to nie tylko i przed emeryturą wolnie spokojnie i nie przemęczyć się. . tak to i wczesniej pracowałysta

#52  2019.04.01 10:23:03 ~Betka

Wcale się nie dziwię, że pielęgniarka z 30 letnim stażem jest rozżalona wysokością zarobków. Ma prawo być wściekła bo te zarobki nie są godne. Masz za sobą ponad 30 lat pracy dostajesz jałmużnę? Jak się utrzymać za takie pieniądze? Nie tak prosto jest pójść na studia w wieku ok 50 lat. Człowiek młody tego nie zrozumie. A panie magisterki też nie mają wielkich kokosów. Płacę w naszej branży są poniżej godności i trzeba nam solidarności i zrozumienia każdej że stron a nie kłótni.

#53  2019.04.01 16:29:14 ~piel

Nikt nie namawia pielegniarek 50-60 letnich do studiowania. Mogly podjac nauke w wieku 30-40 lat. Niestety wiekszosc myslala ze wynagrodzenia beda zawsze zalezne od stazu pracy (czyli im starsza tym wieksze pieniadze) a nigdy od wyksztalcenia wiec po co bylo zdobywac nowa wiedze. A tu niespodzianka powstala ustawa gdzie pensja ma byc zalezna od posiadanych kwalifikacji. Widocznie sama praca pielegniarki jest niewiele warta bez odpowiednich kwalifikacji. Teraz sie stawia na mlodych a nikt nie bedzie sie przejmowal emerytkami ktore i tak nie odejda bo gdzie pojda 2, 3 lata przed emerytura. Mogly walczyc o lepsze jak byl na to czas teraz za pozno.

#54  2019.04.05 08:40:52 ~do 53

Ta Ustawa zrównuje wykształcenie średnie z wyższym w pielęgniarstwie.

#55  2019.04.05 23:06:51 ~Lech

Miłe Panie, jeżeli Pani Szydło proponuje rozwiązanie systemowe nauczycielom i wzrost ich wynagrodzeń do 8100,00 w 2023 ! to na co Wy czekacie ? Domagajcie się wzrostu Waszych poborów do 2023 do poziomu min. 12.300,00. Bądźmy szczerzy, PiS nie dał Wam nic, żadnej podwyżki, PiS jedynie roluje środkami PO/Zembali. Od PiS-u nie dostałyście nic - null - zero ! Wszyscy dostali oprócz Was ! Trzymam za Was kciuki - zbierzcie się a napewno coś ugracie, chociaż z pięć stówek - należy Wam się jak mało komu. Znam Wasz zawód i nie zazdroszczę Wam - 40 godzin na etacie, nocki, święta, duża odpowiedzialność, upierdliwi pacjenci i ich rodziny, w ryj papierkowej roboty, skanery, liczenie pigułek, inwentaryzacje etc. Jeżeli Pani Szydło oferuje takie środki belfom-nierobom, którzy niby to są przepracowani i zestresowani ! sic. ale jaja, zestresowani ! To co Wy macie powiedzieć ? Stres to powinno być wasze drugie imię a przepracowana to drugie lub trzecie nazwisko ! Sorry, pomyłka - jeżeli belfrom Szydłowa oferuje za pensum 24 godziny lekcyjne (nie zegarowe) 8100,00 to Wy domagajcie się 16200,00. Miłe Panie, ja nie robię sobie z Was żartów, Żarty to sobie robi z Was PiS, znowu Was odstawiło na boczny tor - nic nie dali, a mówią, że dali ! Dobre, prawda ? Trzymam za Was kciuki - walczcie, mamy rok wyborczy.

#56  2019.04.23 11:26:43 ~Ja

Pielegniarki nygusy. Zero Wam powinni płacić. Lekarzom też.