Specjalizacje pielęgniarek. Wyniki egzaminu państwowego z dnia 1 kwietnia.

Specjalizacje pielęgniarek i położnych.


SPECJALIZACJE PIELĘGNIAREK. WYNIKI EGZAMINU

PAŃSTWOWEGO Z DNIA 1 KWIETNIA 2019 ROKU. 

Na portalu informowaliśmy, że w dniu 27 września 2018 roku Minister Zdrowia dokonał zmiany regulaminu egzaminu państwowego m.in. w zakresie, cyt. „Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu jest uzyskanie przez osobę zdającą co najmniej 60% prawidłowych odpowiedzi, co stanowi odpowiednio 108 pkt dla osób, które ukończyły specjalizację w dziedzinach kształcenia określonych na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 października 2003 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne, oraz ramowych programów specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, 84 pkt dla osób, które ukończyły specjalizację w dziedzinach kształcenia określonych na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne.” Obniżony próg ma zastosowanie do egzaminów przeprowadzonych od sesji jesiennej 2017r. 

Tyle komunikat z dnia 28 września 2018 roku, który został zamieszczony na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. 

Reasumując obniżono próg zdawalności egzaminu specjalizacyjnego odpowiednio: z 126 punktów na 108 oraz z 94 na 84 (w zależności czy program specjalizacji był opracowany na podstawie przepisów z 2003 roku czy 2013).  

W dniu 1 kwietnia 2019 roku odbył się egzamin specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. Do zadnia egzaminu należało zdobyć 84 punkty. 

CKPPiP podało statystykę egzaminu: 

Liczba osób zakwalifikowanych na egzamin - 125
Liczb osób nieobecnych na egzaminie  - 5 
Liczba osób przystępujących do egzaminu - 120
Liczba osób, które uzyskały wynik pozytywny - 120
Wynik najwyższy - 121
Wynik najniższy - 91
Zdawalność - 100%
Średnia punktów z egzaminu - 109,58

Gdyby na egzaminie obowiązywał stary próg zdawalności - 94 punkty - to 3 osoby egzaminu by nie zdały.

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalsty w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. 

Mariusz Mielcarek  

Zobacz więcej: Państwowy egzamin pielęgniarek i położnych.


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.03 10:09:15 ~dypl piel

Jeżeli są specjalizacje w pielęgniarstwie, to co to jest pielęgniarstwo?

#2  2019.04.03 12:33:35 ~Aneta.

W medycynie też są specjalizacje.

#3  2019.04.03 14:49:26 ~Do 1

Bo pielęgniarka a specjalizacja to jedno bagno.

#4  2019.04.03 14:53:41 ~J. W. G.

Drogie Koleżanki. Gratulacje.

#5  2019.04.03 15:10:47 ~Iza

Przedtem była pielęgniarką i znała się na wszystkim bez specjalizacji a teraz specjalistki od tego i tamtego . Utrzymujemy tym sposobem Uczelnie i nauczycieli a pracujemy tak samo że specjalizacją czy bez bo jesteśmy pielęgniarkami przede wszystkim. Robimy specjalizację za chwilę idziemy do pracy gdzie indziej lub na inny oddział lub do poradni. Może zróbmy że wszystkiego. Same specjalistki a ludziom potrzebne pielęgniarki.

#6  2019.04.03 15:14:11 ~Jasiczek

Gratuluję koleżanki świętujecie . Pozdrawiam

#7  2019.04.03 15:30:31 ~Plg

Robiąc dyplom musiałam zaliczyć ekg,cewnikowanieitp.Dzisiaj wymagają kursów na tego typu czynności,gdzie przez 30 lat zęby zjadłam przy tych zabiegach.Paranoja.

#8  2019.04.03 15:31:25 ~Plg

Umniejszają nasze wykształcenie.W ten sposób robią z nas głupców.

#9  2019.04.03 15:55:27 ~Siostra

Wielkie gratulacje Koleżanki to wielki trud .my za rok zdajemy interne

#10  2019.04.03 16:42:37 ~Kot

Brawo ! zdaje anestezjologię 24 mam nadzieję ,że pojdzie nam tak dobrze!

#11  2019.04.03 18:34:18 ~Roodo

To że nie masz specjalizacji nie umniejsza faktu że jesteś pielęgniarką doświadczoną i dobrze wyuczoną zwłaszcza po LM I SM a po 30 latach pracy liczy się doświadczenie ZWŁASZCZA

#12  2019.04.03 18:35:40 ~piel

Fajnie byłoby pracować zgodnie ze specjalizacją,ale w tym zawodzie to rzadkość.

#13  2019.04.03 19:13:18 ~dypl piel

Pielęgniarze, którzy ukończyli szkołę pielęgniarską przed wejściem Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 1996 r. nabyli uprawnieni do szerzenia higieny, zwalczania epidemii, zapobieganiu chorobom na takim poziomie, że w zakładach leczniczych, instytucjach zapobiegawczych, zakładach opiekuńczych, instytucjach społecznych, szkołach, zakładach przemysłowych oraz domach prywatnych, że do wykonywania czynności z tego zakresu konieczne jest ukończenie szkoły pielęgniarskiej, prawo wykonywania zawodu, natomiast osoby nie posiadające tego typu uprawnień, karane są jak za wykonywanie praktyki lekarskiej. Więc o co tu chodzi?

#14  2019.04.03 20:57:33 ~Onka

I powrót do początku. Wszyscy zdają. Na pewno odzwierciedla ten egzamin wiedzę przy 100% zdawalności.

#15  2019.04.03 21:28:25 ~Lidia

Gratuluję wszystkim. Ja zdaje w październiku z psychiatrii i bardzo się boję. Pozdrawiam.

#16  2019.04.03 22:54:18 ~dr

Gratulacje

#17  2019.04.04 10:44:14 ~Do Onka

Zdawalas 1 kwietnia? Myślę, że nie. A ja owszem. Zapewniam,iz nie był łatwy i powtarzalny.

#18  2019.04.04 10:48:39 ~Dora

Gratulacje my zdajemy za rok. Mam nadzieję że zdawalnosc też będzie na poziomie 100 %

#19  2019.04.04 11:07:10 ~piel

Gratulacje dla wszystkich nowoupieczonych specjalistek. według mnie specjalizacje sa konieczne aby pozniej wprowadzic w zycie pielegniarki zaawansowanej praktyki ;) szkoda tylko ze jedna specjalizacja nie jest darmowa jak dla lek.

#20  2019.04.04 12:20:25 ~Plg

To ,że pracowałam 30 lat nie zwalniało mnie z dokształcania się.No ale wymyślać podrzędne kursiki .

#21  2019.04.04 12:22:56 ~Plg

Oni rozpieprzyli nasze kształcenie w drobny maczek.Jeszcze raz uczą tego samego ,zabierając nam cenny czas i pieniądze.

#22  2019.04.04 12:29:52 ~Plg

Żal koleżanek ,które robią specjalizacje,kursy itp.Kiedyś Was oszukają tak jak oszukali plg kształcące się na kierunkach pokrewnych,które mają ful kursów i specjalistycznych i ponad 30 lat pracy.Dzisiaj mówi się o nich nieuki.Koleżanki walczcie o swoje.Niedługo odchodzę na emeryturę.Pozdrawiam.

#23  2019.04.05 00:03:47 ~piel dypl

Je nie jestem żadne nurse! Nie ma takiej opcji!