Szpitalne wynagrodzenia: sekretarka 3651, pielęgniarka 3201, opiekun 3201.

Wynagrodzenia w "służbie zdrowia".


UPOKARZAJĄCE! WYSOKOŚĆ PODSTAWY:

PIELĘGNIARKI, OPIEKUNA , SEKRETARKI

WEDŁUG USTAWY O WYNAGRODZENIACH W ZOZ

Według ministerstwa zdrowia najniższe wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych, zgodnie ze współczynnikami pracy zapisanymi w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, na dzień 31 grudnia 2019 oraz 2021 roku, mają kształtować się następująco:  

Grupa 6 - Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1–5 albo pracownik działalności podstawowej, inny niż pracownik wykonujący zawód medyczny, wymagający wyższego wykształcenia, bez specjalizacji (w tej grupie mieści się według pani wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko skretarka medyczna z wyższym wykształceniem pracująca na oddziale szpitalnym - dopisek redakcji portalu)

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2847 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3651 zł

GRUPA 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r - 4095 zł

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 5251 zł 


GRUPA 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2847 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3651 zł


GRUPA 9 Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3201 zł. 

Grupa 10 - Fizjoterapeuta albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1–9 albo pracownik działalności podstawowej, inny niż pracownik wykonujący zawód medyczny, wymagający średniego wykształcenia (w tej grupie mieści się według pani wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko opiekun medyczny - dopisek redakcji portalu)

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3201 zł.

źródło: dane mz 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: Jedna pielęgniarka na 40 pacjentów! To skandal. Mówi wiceminister. 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.13 13:02:01 ~hm

Kto po włączeniu zembalowego ma 2500 podstawy?

#2  2019.04.13 13:05:08 ~Zembalowe

Zembalowe? Do podstawy? Nie wszystkie pielęgniarki mają zembalowe.

#3  2019.04.13 13:20:28 ~Piel

Zdezaktualizowały się te przeliczniki, zanim weszły w życie. Teraz nie są już atrakcyjne tak jak 4 lata temu. Dlatego wynegocjowane podwyżki trzeba wprowadzać od razu w życie a nie za 10 lat.

#4  2019.04.13 13:22:31 ~...

100 zł podwyżki w 2028 r ;))))))

#5  2019.04.13 13:22:47 ~Do 3

Racja. Kolejny raz zrobiono nas w konia. Teraz inne grupy zawodowe będą miały podwyżki a pielęgniarki i położne nie. Cuda.

#6  2019.04.13 13:29:30 ~Piel

Mam gr 7 i jestem zadowolona.

#7  2019.04.13 15:13:57 ~Gr

A niektóre gr 3 -inwalidzką. Mądralo nr 6

#8  2019.04.13 17:01:05 ~piel

Powinniśmy mieć podwyżkę teraz tak jak inne grupy zawodowe.My wiele lat otrzymywałyśmy wynagrodzenie nieadekwatne do odpowiedzialności zawodowej.

#9  2019.04.13 18:44:23 ~Do 7

A co w tym złego, że ktoś może być zadowolony, co?

#10  2019.04.13 20:44:50 ~Piel

Ja mam 5700 zł na rękę

#11  2019.04.13 20:50:21 ~P

Na ilu etatach?

#12  2019.04.13 21:16:27 ~Plg

Czy jest sens podpuszczać?

#13  2019.04.13 21:45:52 ~Gosc

Opiekun medyczny ma 1600 na rękę Wstyd A pielegniarka nawet nie pomoze

#14  2019.04.13 21:48:49 ~Kasia

A jakie to wg ustawodawcy są kierunki mające zastosowanie w ochronie zdrowia?

#15  2019.04.13 21:48:53 ~Gość

3200 to ja bym chciała tyle mieć A nie narzekac

#16  2019.04.13 21:49:40 ~Bet

Pracuję na etacie sekretarki w szpitalu. Zarabiam 1650 netto.

#17  2019.04.13 22:44:40 ~Heh

Za dużo zarabiają, na budowę do ciężkiej pracy!

#18  2019.04.13 22:48:00 ~ja

Naprawdę jest mi przykro,że są takie pensje.Ale powiedzmy sobie szczerze.pielęgniarka pracuję za inne osoby.u mnie na oddziale brakuje rehabilitantów,na nocy często nie ma pań stalowych,w dniach wolnych dochodzą opatrunki A laboratorium mam w drugim budynku.A tu jeszcze czeka typową praca zawodowa.żadna pielęgniarka nie broni,aby Pańswo walczyło o swoje godne uposażenie.Ale też i nam proszę nie kłaść kłod pod nogi.Z pozdrowieniami.

#19  2019.04.13 22:50:15 ~Dok

A salowe 1700 bo one nic nie robią A jak by ich nie było to by zamknęli wszystkie szpitale. Nauczyciele mało pielęgniarki mało A nas to mają w D.e.

#20  2019.04.13 23:04:06 ~Y

Do 10 A ja 9 tys. I co?

#21  2019.04.13 23:19:32 ~Ala

Ja mam dokładnie na rękę 5000 i jestem zadowolona.

#22  2019.04.13 23:33:22 ~Piel.dyp.

Wy zacznijcie domagać się norm pracy Bo za chwileczkę okaże sie że zarobki jako takie a roboty tyle że padniecie na pysk po dyżurze.Bez przerw na śniadanie i WC.Ja już prawie emerytka więc mam to już gdzieś.Mlodym nie zazdroszczę bo jest źle a będzie jeszcze bardziej do D.y.Doslownie i w przenośni.

#23  2019.04.14 00:54:22 ~Emma

Najważniejsze pielęgniarki i sekretarki bo one się tak męczą w tej pracy że szok. ja pracuje 8 lat w szpitalu jako opiekun medyczny mam dość tej płacy wszystko na moich barkach dźwignie wyprowadzanie zmienianie pieluch oraz załatwianie badań dla pacjentów. one wcale nie pomagają i jeszcze ci powiedzą za takie pieniądze. A ja co mam powiedzieć jestem sama na zmianie i nawet przez całe 12h nie jestem wstanie zjeść śniadania. przykro mi że ten szpital kiedyś był NAJLEPSZYM SZPITALEM W POLSCE bo na to nie zasługuje.

#24  2019.04.14 01:20:51 ~ehh

Co za matoł ustawia na zmianie jednego opiekuna przecież to bez sensu

#25  2019.04.14 01:22:17 ~Ela

W szpitalu w Lublinie pracuje 30 lat na etacie salowej zarabiam 1630 zł,płakać sie chce.Człowiek nie jest nawet w stanie sie utrzymać za taką pensje,wstyd

#26  2019.04.14 08:23:23 ~Gabi

Wynagrodzenie pielęgniarki powinno być takie same dla wszystkich.kodeks pracy.

#27  2019.04.14 11:45:13 ~Piel.

Niech każdy zajmuje się swoimi obowiązkami i będzię ok. Osobiście uważam, że opiekun sprawdza się w 100% w DPS , nie w szpitalu. Sztuczny twór, nie chcę na zmianie takich osób, bez urazy chcę współpracować z pielęgniarkami.

#28  2019.04.14 12:41:03 ~Opiekunka

Mam pytanie w którym to w szpitalu tyle sie zarabia?

#29  2019.04.14 17:21:16 ~Anka

Opiekun DPS NAJNIŻSZA krajowa! .to jest WSTYD.a wykonujemy naprawdę ciężką pracę i to tę BRUDNĄ za was panie pielęgniarķi!

#30  2019.04.14 17:29:15 ~ole

Ale sekretarka medyczna nie jest w 6 grupie? Ktoś może mi wytłumaczyć, jak ta witryna do tego doszła, bo podwyżki w naszym szpitalu w Koszalinie dają nam mnożąc przez 0,64, a nie ~0,74? Mam wyższe wykształcenie?

#31  2019.04.14 18:12:11 ~Nina

Pielęgniarka w DPS .Przepraszam bardzo ale w jakim celu zatrudnienia się opiekunów W DPSach.Za mnie nikt pracy nie wykonuje.Ja robie co do mnie należy i to ja pielęgniarka niestety muszę wykonywać część brudej roboty za opiekunów bo poniektórzy sztukę uników w pracy mają opanowaną perfekcyjne

#32  2019.04.14 20:50:04 ~a_

Trolle typu~Anka i inne; walczyć o swoje! Nie czekać aż pielęgniarki za was to zrobią. A teraz wypad na swój portal:d

#33  2019.04.15 10:03:47 ~Wsyd

Ja ma po 24 latach pracy 2156 zł płacy zasadniczej, i jeszcze zmuszają mnie żebym się studentami na praktykach opiekowała, brała za nich odpowiedzialność, do tego swoją robotę na 50 łóżkowym oddziale odwaliła. To chyba gruba przesada.

#34  2019.04.15 18:30:49 ~jagaryba

W naszym szpitalu różnica w zasadniczej pensji pielęgniarki po liceum medycznym bez specjalizacji a opiekunem medycznym jest 1450,50 zł a między opiekunem a sprzątającą bo niema u nas salowych jest 50 zł. jak już się tak licytujemy .

#35  2019.04.15 18:51:00 ~jagaryba

A poza tym opiekun medyczny nie jest zawodem medycznym i należymy do 11 grupy ze współczynnikiem 0.58 w końcu to zrozumcie panie pielęgniarki ,

#36  2019.04.15 20:02:08 ~Do 29

Łaskę komus robisz ze pracujesz?

#37  2019.04.16 13:47:00 ~Do 36

Gdybym ja nie pracowała, to Ty paniusiu byś czasu na kawę i ploty o pacjentach czasu nie miała.

#38  2019.04.17 15:15:32 ~Pi

12 godza w dps opiekunowie 3×na kawie. Pielęgniarka 1×

#39  2019.04.21 05:44:40 ~Ogs

Dosyć tych kłamstw. Opiekun na rękę ma 1600.i cala prace wykonują za pielęgniarki. Nie pomogą tylko siedzą i nogami machaja.

#40  2019.04.21 15:40:03 ~Do 39

Jak sie nie podoba trolu to zmień pracę .

#41  2019.04.22 20:02:07 ~Do 39

Niestety to szczera prawda. U mnie na oddziale jak są 3 opiekunki na 2 stronie to dup do toalet nie ruszą, bo od tego są opiekunki. Ale na rozmowy i kawę rano maja czas. Opiekunki były z tym problemem u oddziałów ej ale nic się nie zmieniło. Mają dość 1 już odeszła, bo miała dość tej orki. Moja była oddziałowa tak kiedyś wykorzystywała mnie do czego popadalo, a nie miała do tego prawa,nie była nawet moją przelozoną. Ktoś powie iść z tym wyżej. Nic nie zrobicie, reka, rękę myje. Od 2 lat jest nowa oddziałowa normalna. Nikt mi nie każe, latać do magazyny po duperele, prowadzić jakiegoś durnego zeszytu zdrowotnej edukacji, pisać temperatury lodówki z krwią i lekami, o podawać leków pacjentom i wielu innych rzeczy które do mnie nigdy nie należały.

#42  2019.04.29 21:25:28 ~a

Jako pielęgniarce wstyd mi za koleżanki które tak źle traktują inne zawody w szpitalu. Każdy kto pracuje na oddziale zasłużył na godną płacę, a nie jałmużnę typu 1600 zł na rękę. Do #40 równie dobrze można tak powiedzieć o pielęgniarkach, którym nie podobały się płace sprzed podwyżek ministerialnych?

#43  2019.04.29 21:27:56 ~a

Powinna to Pani (#41) zgłosić jako mobbing i nierzetelne wypełnianie obowiązków przez pielęgniarki oraz oddziałową. To skandal!

#44  2019.07.22 09:26:33 ~ha ha ha

Ha ha ha kto takie głupoty pisze sekretarka medyczna jest w tej najniższej grupie czyli najniższa krajowa bo do dzisiaj nie wpisali tego zawodu do listy zawodów medycznych więc nie ma takiego zawodu to tylko fikcyjna nazwa, a pracodawca dobrze to wykorzystuje przy wypłacie.