Pielęgniarko! Pisz to w raportach pielęgniarskich.

Raport pielęgniarski.

PIELĘGNIARKO! PISZ TO W RAPORTACH PIELĘGNIARSKICH. 

Posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 16.04.2019

Zobacz także: Pielęgniarko! Tych pochodnych nie wypłacą tobie od 1100 zł.  

Dnia 16.04.2019 Odbyło się Posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Głównym tematem Prezydium Zarządu Krajowego były normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych i ich wdrażanie przez pracodawców. Członkowie Prezydium uznali jednogłośnie że konieczna jest bieżąca dokumentacja rzeczywistej liczby łóżek funkcjonujących na poszczególnych oddziałach szpitalach (chodzi o łóżka dodatkowe, tzw. dostawki, które są fizycznie obecne ponad limit zgłoszonych do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.)

Przypominamy że raport pielęgniarski stanowi dokumentację medyczną, a o jego treści decyduje wyłącznie pielęgniarka która go sporządza. Przepisy powszechnie obowiązującego prawa nie ograniczają treści wpisów w raporcie, a jakiekolwiek próby ich ograniczania przez przełożonych czy wewnątrzzakładowe zarządzenia/ procedury/ regulaminy (poprzez np. zakazy dokonywania w raportach określonych „niewygodnych” dla pracodawcy wpisów lub nakazy dokonywania tylko określonych wpisów) są niezgodne z prawem i nie obowiązują.

Raport pielęgniarski może zawierać wszelkie informacje, które pielęgniarka uzna za istotne w przebiegu danego dyżuru. Zapraszamy do zapoznania się z informacją dla członków dot. treści raportów pielęgniarskich.

Wobec powyższego Prezydium Zarządu OZZPiP rekomenduje swoim członkom i całemu środowisku pielęgniarek i położnych, regularne wpisywanie do raportów pielęgniarskich w poszczególnych oddziałach informacji obejmujących:

liczbę łóżek oficjalnie zgłoszonych do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym oddzielnie łóżek specjalistycznych tj. liczby łóżek intensywnej opieki medycznej, liczby łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego, liczby łóżek dla noworodków, liczby inkubatorów, liczby łóżek dla intensywnej terapii, liczby łóżek intensywnej opieki oparzeń, liczby łóżek intensywnej opieki toksykologicznej, liczby łóżek dla intensywnej terapii noworodka,  liczby łóżek opieki ciągłej dla noworodków po sztucznej wentylacji, liczby łózek opieki pośredniej dla noworodków niewymagających wsparcia oddechowego, liczby łóżek nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej,

liczbę łóżek rzeczywistych na oddziale tj. także tych które nie zostały zgłoszone do do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą a które faktycznie występują na oddziale (tzw dostawek, fotele),

rzeczywistą liczbę pielęgniarek wykonujących pracę na danej zmianie z podaniem wymiaru zatrudnienia

Nasze regularne wpisy będą pomocne dla odtworzenia w przyszłości rzeczywistego stanu na poszczególnych oddziałach przez kontrolujących z Ministerstwa Zdrowia czy Narodowego Funduszu zdrowia.

Zobacz więcej: Raport pielęgniarski

Zobacz także: Pielęgniarko! Tych pochodnych nie wypłacą tobie od 1100 zł. 

źródło: strona internetowa prorządowego związku pielęgniarek 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.18 10:12:46 ~PIGUŁA

To co się dzieje w niektórych placówkach woła o prawnika! Na 20 lózkowym oddziale jest ciągle powyżej tej liczby, w tym ciężkie stany 3 osoby, wymagające wzmożonego nadzoru pozostałe czyli 19. A pielęgniarki 2. Kiedy się coś stanie prokurator nie będzie pytał dlaczego były 2 pielęgniarki tylko dlaczego nie dopilnowaly chorego? Nóż się w kieszeni otwiera!

#2  2019.04.18 11:02:37 ~A ja

Zol. 90 % leżących. Wszyscy na pampersach. Na 35 pacjentów 1 pielegniarka plus 1 lub 2 opiekunki. Warunki jak w przytułku. Wymogi pracodawcy (zoz) jak na OIOM. W tym roku odeszło dopiero 6 pielęgniarek. 3 w okresie wypowiedzenia. Nikt nie kontroluje szpitala! Totalna samowolka a szpital publiczny.

#3  2019.04.18 11:17:00 ~i

Wysiłek poświęcony na kształcenie ,na wyższych uczelniach,kursy specjalizacyjne mogą nie wystarczyć ,aby być docenionym ,tylko układy i układy .To nie o wykształcenie chodzi ,żeby zostać docenionym.Izby znają odprowadzone składki i o czym my mówimy.

#4  2019.04.18 13:02:06 ~Plg

Nie potrzebne nam są kursy,kursiki.Panie które szkoląc nas opowiadają pierdoły ,o których już wiemy ,a nie mamy czasami czasu do ich realizacji.Potrzebne nam są ręce do pracy,a wszystko chodziłoby jak w zegarku.Jesteśmy same w sobie dobrymi specjalistkami.Nikt nie ma prawa Nas poniżać.Zwłaszcza Panie tworzące głupie kursiki.Niech przyjdą popracować na oddziale.Przecież są pielęgniarkami.Co boją się ,że bez Nas stracą posadki.Kiedyś to bagno skończy się.Pielęgniary idą po rozum do głowy.

#5  2019.04.18 13:12:22 ~Jowita

I gdzie te normy zatrudnienia . Jedna pieleg na 30 pacjentów . Dzieje się , dzieje .

#6  2019.04.18 13:22:20 ~Gosia

Brawo 4. Dokładnie tak myślę jak Ty. Święta racja

#7  2019.04.18 15:49:02 ~Nurse

Jasne, raporty, statystyki i co jeszcze naszymi rekami? Nie mam tu na myśli opisu stanu pacjentów. Administracja w stołki pierdzi! A biurwy z izb pielegniarskich za nasze ciężkie pieniądze .

#8  2019.04.18 17:34:09 ~Gabi

Popieram plg.4.cała prawda.

#9  2019.04.18 20:01:37 ~Hanka

Proszę o odpowiedz, jak jest na innych oddziałach- czy powinnysmy uwzględniać w raporcie przebywanie na oddziale przez kilka godzin nie naszego chorego, który miał wykonany jakiś zabieg,np. w poradni,w znieczuleniu i zajmujemy sie nim - prowadzenie karty obserwacji co 1/2h ,czasami kroplówka, czasami inne czynności. Karte obserwacji podpisujemy i stawiamy pieczątkę. Nie jest to wiec nasz pacjent,wchodzący w stan chorych na oddziale, ale wykonujemy przy nim prace.

#10  2019.04.18 20:46:28 ~Jan

Np na psychiatrii nie obowiązują żadne normy zatrudnienia, jedyny plus to taki że pacjenci śpią pojedynczo na łóżkach. Co do innych oddziałów to było do przewidzenia że będą odchodzić kombinacje. Dobrym pomysłem jest podawanie w raportach liczby łóżek i dostawek w raportach. Tego dokumentu dyrekcja na pewno nie sfalszuje i nie schowa przed żadną kontrolą

#11  2019.04.18 21:21:40 ~Maja

Nikt nie mówi o normach w POZ. Pielęgniarka środowiskowa ma pod opieką ponad 3 tyś. pacjentów ale u nas nie ma kontroli.

#12  2019.04.18 21:32:17 ~Go

Do Jana-co do tych książek raportów pielegniarek/położnych- wierz mi,jak jest sprawa sądowa, to potrafią przepaść bez śladu i to zawsze chronologicznie te,które opisują okres,w którym pozywający pacjent przebywal na oddziale (lub wyrwane są kartki).A papierowe historie choroby? Wersja A,późniejsza B.

#13  2019.04.18 21:56:56 ~marcin 255

Co z tego ,że na grafiku wg. normy jak 2 zwolnienia 2 urlopy 1 ciąża i zapierdalamy po 2 na 26 łóżek i wszystko zgodnie z normami .

#14  2019.04.18 22:38:15 ~Marta 73

A co z SORami.Tu nie ma żadnych norm.Wolna amerykanka! Jedna.pielęgniarka na 3 osoboweym wzmożonym nadzorze(a bywa tam 6ciu ciężkich pacjentów).Jedna pielęgniarka przy chirurgu,jedna na gabinet zabiegowy i sale obserwacyjną internistyczno-chirurgiczno-pediatryczną.Jedna w triage-4 pielęgniarki(czasem 5! )+ szalejące rodziny.Ile przyjdzie ludzi i przyjedzie karetką tyloma należy się zająć! gdzie tu normy?

#15  2019.04.19 13:32:08 ~Plg

Kartki nie wyrwą z raportu .Raport pisany w komputerze i jest 2x dziennie drukowany w formie papierowej.Pod ni m widnieją nasze pieczątki i podpisy.Tego nie ukryje się.

#16  2019.04.19 18:27:14 ~Go

Do 15-teraz tak-ale wcześniej nie było dokumentacji elektronicznej.Do dziś w wielu przychodniach jest tylko wersja papierowa.

#17  2019.04.20 01:47:04 ~A

Taką statystykę już prowadzimy. Trzy miesiące. I co? G! Dyrekcja ma to w dupie, marszałkowo ma to w dupie. Lekarz nie odmówi przyjęcia. Co panie w czapkach zastrajkują? Nie sądzę, to są tylko ruchy pozorowane, że coś robią, tak naprawdę to dały się zrobić na cacy.

#18  2019.05.02 21:33:19 ~Asik

Niech panie idą do szkoły uczyć to może im będzie lżej w pracy.

#19  2019.05.07 20:49:41 ~Do 18

Idź sama uczyć, najwyżej paru tumanów wyprodukujesz z małą szkodliwością społeczną, bo teraz większość ma studia. Przyjdzie koza do woza, do zobaczenia w szpitalu.