Związek pielęgniarek dziękuje ministerstwu za 1600 złotych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

PRORZĄDOWY OZZPIP DZIĘKUJE MINISTERSTWU ZDROWIA

ZA PODWYŻKI DLA PIELĘGNIAREK

Polecamy także do obejrzenia: 

Liczba pielęgniarek: "Ja rozumiem, że to państwa może śmieszyć" - mówi wiceminister zdrowia. 

Liczenie pielęgniarek to przykład radosnej urzędniczej twórczości. 

Podzielono liczbę pielęgniarek przez liczbę łóżek. Wyszedł wskaźnik 0,99 CUD?

"Pielęgniarki kradniemy sobie nawzajem".

Poniżej publikujemy wypowiedź przedstawiciela prorządowego związku zawodowego pielęgniarek, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku:

wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.23 00:03:45 ~ja

Ja nie dziękuje bo nie dostałam pieniędzy dlaczego nie walczyły o nas pracujące u podwykonawców my nic nie dostałyśmy to rażąco krzywdzące

#2  2019.04.23 10:55:44 ~dypl piel

A co z pielęgniarzami pracującymi w DPS?

#3  2019.04.23 11:50:41 ~Iśka

Za co mam dziękować ten rząd nic mi nie dał. Te pieniądze były jeszcze przed tym rządem, bo dał do zasadniczej płacy,a co miał robić kto będzie pracował. Panie z izb pielęgniarskich? One mają kasę a my nadal płacimy im haracz.

#4  2019.04.23 15:48:06 ~piel

Pracuję z dziećmi i często pytam czy może ktoś z nich chciałby zostać pielęgniarką/pielęgniarzem to się tylko śmieją że nie ! Mówią, że chcą dużo zarabiać ! Chyba ta promocja zawodu to jest wyjątkowo nieudana, dzieci najlepiej wyczuwają fałsz :)

#5  2019.04.24 06:14:19 ~Nauczyciel

Ja zarabiam za ciężka pracę 2500 zł a taki len pielęgniarka za picie kawy i spanie w nocy 5000zl, jak na być dobrze w naszym kraju

#6  2019.04.24 10:00:36 ~IDA

W odp. do :Nauczyciel,proponuję zmienić pracę na zawód pielęgniarki i pić kawę,spać w nocy (normalny człowiek śpi w nocy - myślę że chodziło o dyżury nocne) i zarabiać 5 tyś podstawy od stycznia 2022 roku.Proszę tylko uwzględnić jakie straty poniesiecie: 100 dni wolnych w ciągu roku,wymiar godzin do przepracowania tygodniowo(ok. 18 godz.) ,roczny urlop na podratowanie zdrowia,trzynasta pensja,dodatek za wychowawstwo, nadgodziny i o tym co się nie mówi : KOREPETYCJE bez kas fiskalnych i inne. Zawsze uważałm i uważam ,że za ciężką i odpowiedzialną pracę należy się godne wynagrodzenie-nauczycielom także, ale po co opluwać inną grupę zawodową ,która ciężko pracuje bez żadnych przywilejów i nie ma wpływu na wynagrodzenie nauczycieli, może tylko wspierać dobrym słowem,gdyż rozumiemy sytuację Nauczycieli i osobiście solidaryzuję się z Państwem. Rozumiem Państwa frustrację , ale żale należy kierować do Ministerstwa i Rządu .Ponadto ,proponuję zagłębić wiedzę dotyczącą podwyżek jakie otrzymały pielęgniarki i położne ,wówczas bardzo się Pani/Pan zdziwi jak można manipulować opinią publiczną.Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

#7  2019.04.24 10:39:10 ~DO 6

PRZESTAŃ! Ta nr 5 to żadna nauczycielka! To pisowska robota napuszczania ludzi na siebie nawzajem!

#8  2019.04.24 15:44:08 ~Piel.

Nie wytykajmy sobie kto ile robi i za co bierze pieniądze. My też strajkowałyśmy i nikt lekką ręką nie dał nam podwyżki. Nie ma lekko. Odpowiadacie za przekazanie wiedzy naszym dzieciom a my za życie tych małych, starszych i najstarszych obywateli. Nie będę polemizować kto ma lepiej. Szanujmy się nawzajem.

#9  2019.04.24 16:03:38 ~-do 5

Zmień zawód

#10  2019.05.01 09:09:48 ~#10

W pracy nie mamy przerw sniadaniowych 15-30 min , bo przelozeni na takie przerwy nam nie pozwalają,gdyż oddział nie może zostac bez nadzoru pielegniarskiego,z doswiadczenia wiem,że nawet jak wykradamy takie minuty , to czesto w oddziale dochodzi do zdarzeń niepożądanych,posilki zjadamy w biegu,na oczach pacjentow , dlatego ludzie mysla,ze nic nie robimy,tylko pijemy kawkę i herbatkę.Nasza praca , to duży,intensywny wysilek fizyczny,organizm domaga się uzupelnienia płynów,taka jest fizjologia ludzkiego organizmu,dlatego dużo pijemy,wody,herbaty itp.Pracownicy poczty,oswiaty,urzędów mają legalną przerwę sniadaniowa,gdzie jak ludzie mogą wyjsc do pokoju socjalnego i zjeść,bo mają swoją przerwę gwarantowaną kodeksem pracy.Nam pielegniarkom z takich przerw w wielu miejscach korzystac nie wolno,bo jest nas mało i w tym czasie kiedy ja będę jeść,kolezanka nie dopilnuje wszystkiego,a mnie na czas mojej przerwy nie ma kto zastąpić.Pamiętam sytuację,kiedy podczas takiej wykradanej przerwy na posilek,pacjent usilowal popelnic samobojstwo,bo na taki moment czekał,inny pacjent wypadl z lozka i złamał nogę i miał wstrzasnienie mozgu,inny pacj.zatrzymał się itp.Za takie przerwy jestesmy potepiane i przesladowane przez przelozonych,pacjentow i rodziny.Nas kodeks pracy nie obowiazuje,nie dotyczy,wszyscy w sklepach,magazynach,szkolach,urzedach do takich przerw mają prawo,my pielegniarki nie.Kiedyś na tym portalu pielegniarka z Anglii pisała,ze ma prawo do2 godzinnej przerwy na dyżurze nocnym,może odpocząć i się zregenerować.Ja wchodzę do pracy na 12 godzinny dyżur i mam jedno prawo zapier. od godz.19 do 7 jak maszyna.A podobno mamy Zwiazki Zawodowe,Panst.Insp.Pracy.Tylko dotkliwe kary nakladane na naszych pracodawców za nie przestrzeganie kodeksu pracy,mogą coś zmienić i nikt nas wiecej nie bedzie widział w dyzurce z kawka,herbatka ,kanapeczka i ciasteczkiem.Potrzebna w tym temacie rewolucja,ja na taką jako pielegniarka czekam,chcę legalnie i zgodnie z prawem mieć 15 min na 12 godz. dyzurze nocnym do zjedzenia posilku.Jestem czlowiekiem,do zycia potrzebna mi woda,powietrze,jedzenie.

#11  2019.05.01 09:17:47 ~Ines

Do nr 5 . Ta niby to nauczycielka to jakiś len bezczelny , tyle lenistwa ile mają nauczyciele to hańba ze taka jeszcze się tu odzywa I ma czelność tu pisac że ona 2500 zarabia A za to lenistwo nauczycieli powinna zarabiać 2000 i to byłoby za dużo. Życie ludzkie jest najważniejsze jego ratowanie , czuwanie, pielęgnacja I wszystko co jest z tym zwiazane. Wartosc nieoceniona I dla pielęgniarek należy się wiele szacunku, podziwu I bardzo wysokiego wynagradzania. Dzięki nim często żyją nasi najbliżsi gdyż w czas zauwazyly zagrożenie gdzie lekarz miał wszystko gdzieś. Ta Pani nr 5 niech zmieni zawód na pielęgniarkę wtedy zobaczy czy warto było? Na pewno szybciutko jak szara bura mysz bez słowa schowa się pod ławkę w swojej klasie I mam nadzieję że złego słowa nie powie już nigdy na zawód pielęgniarek!

#12  2019.05.01 13:20:43 ~12

Do nr 10 Brawo Ty .Wreszcie ktos ma smialosc powiedziec jaka jest praca pielegniarki tylko sam czlowiek nic nie zrobi .Stare schorowane pielegniarki robia na oddzialach sil nie maja pod lozko mdleja ale za to jest kasa emerytura i etAt na oddziale a na boku kopertka wiec o czym mowic zeby byly wieksze zarobki.

#13  2019.05.01 23:22:26 ~N

Zgadzam się z Nr 7, że nr 5 to niesprawiedliwy komentarz! Nikt przy zdrowych zmysłach, uczciwy, czegoś takiego by nie napisał o pracy Pań Pielęgniarek i Położnych. Wiele razy, sama jako pacjentka i mama chorujących dzieci, miałam okazję obserwować ciężką pracę Pań na różnych oddziałach. Zawsze starały się niekomfortową sytuację choroby i pobytu w szpitalu uczynić znośniejszą dla mnie i moich dzieci, dzięki życzliwości, uprzejmości i bardzo profesjonalnej opiece. Takie wpisy (jak nr 5) mają jeden cel wywołać oburzenie (jak najbardziej słuszne! ) i niechęć, w tym przypadku do nauczycieli. Porównywanie jest jak spór o to co jest lepsze koło czy kwadrat, a każde ma zalety i wady. Przecież każdy zawód wykonywany uczciwie zasługuje na szacunek i godziwą płacę. To hejtujący troll chcący skłócić wszystkich ze sobą. Jak ktoś kiedyś powiedział .' źli ludzie niestety nie biorą sobie urlopu ". Powiedzenie, że dana grupa zawodowa zarabia tyle co w TV mówią, jest nieuczciwe, wręcz obraźliwe, a przede wszystkim kłamliwe . Każdy widzi,że kiedy któraś z grup zawodowych strajkuje to TV i internet zalewa fala propagandy i hejtu. Dlatego bardzo proszę szanujmy się wszyscy wzajemnie,nie powtarzajmy sloganów uwłaczających i umniejszających godności nikogo, a wszystkim nam będzie się lepiej i milej żyło. Z wyrazami szacunku Nauczycielka.

#14  2019.05.09 11:05:50 ~Pielęg. A

Co z tego ,że Ministerstwo przyznało 1600 podwyżki dla tylko uprzywilejowanej grupy pielęgniarek a my pozostałe jesteśmy od macochy czy też mamy pracować jako wolontariuszki, tylko że z wolontariatu nie opłacę rachunków i nie wyżywię się i rodziny nie utrzymam.Dlaczego nikt tego nie kontroluje,że nie wszystkie pielęgniarki otrzymały to co było mówione .Lekarze w POZ-tach twierdzą że nie otrzymali pieniędzy dla pielęgniarek praktyk na podwyżki a dzwoniąc do Funduszu dowiedziałam się że pieniądze na każdą pielęgniarkę pracodawcy otrzymali a my ich nie mamy.