Chcesz być niedoceniony? Postaw na pielęgniarstwo. Postaw na położnictwo.

Rząd promuje zawód pielęgniarki..


CHCESZ BYĆ NIEDOCENIONY?

POSTAW NA PIELĘGNIARSTWO

POSTAW NA POŁOŻNICTWO

STAWIAM NA PIELĘGNIARSTWO STAWIAM NA POŁOŻNICTWO

Rusza kampania promującą zawód pielęgniarki i położnej.

Departament Pielęgniarek i Położnych wraz z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim i Polskim Towarzystwem Położnych rozpoczyna kampanię promującą zawód pielęgniarki i położnej.

Hasło Kampanii:

„STAWIAM NA PIELĘGNIARSTWO
STAWIAM NA POŁOŻNICTWO”.

Mówiąc o przyszłości zawodu należy znać jego historię. 

źródło: strona intenetowa ministerstwa zdrowia
 

Poniższy meteriał wideo został usunięty przez Minisertwo Zdrowia.
Dowiedz się więcej: Ministerstwo Zdrowia "omyłkowo umieściło informację".


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.24 08:48:39 ~Piel

Chcesz pracować (czyt. służyć) w niedziele, święta, w godzinach nocnych na kilku etatach za bardzo niskie stawki - wybierz pielęgniarstwo !

#2  2019.04.24 08:56:47 ~p

Ta promocja zawodu przypomina mi akcję "6-latki do szkół" - która jak pamiętacie pomimo dużych nakładów finansowych i reklamy nie wypaliła :) Jak coś jest słabe to trudno wmówić ludziom że jest super ! Niestety. Tylko fakty i konkrety się liczą a nie "śliczny" czepek na głowie.

#3  2019.04.24 10:07:56 ~dypl piel

Dlaczego nic o tym jak art 84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r. jest realizowany przez odpowiednie instytucje egzekwujące prawo w Polsce? Przecież historyczna Ustawa o pielęgniarstwie z 1935 r. też ograniczała swobodę wyobrażania praktyki pielęgniarskiej do tych zadań, których nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa. O co chodzi w tym spocie?

#4  2019.04.24 10:29:27 ~promocja

Roczny urlop zdrowotny, dodatek za szkodliwość karta pielęgniarki i bezpłatne leki po 50 roku życia dla wszystkich pielęgniarek taką promocję proponujemy.

#5  2019.04.24 13:24:13 ~,,,,,,

Pielęgniarstwo,to najgorsza praca w Polsce.Śmierdząca,brudna,z mnóstwem zagrożeń chorobowych,poniżana przez wszystkich,wymagająca nieziemskiej siły fizycznej,psychicznej.Samobójcy to wybierają.

#6  2019.04.25 08:45:38 ~Piel.

Śliczny czepek to kiedyś a poza tym czepka się nie nosi zagrożenie wyłysieniem! A czy znajdą się glupie na czepek?

#7  2019.04.25 08:50:44 ~Ja

Do 5 zgadza się.Zawód całkowicie bez prestiżu nawet gdyby pielęgniarka pampersow nie zmieniała.Nawet pielęgniarki specjalistki w 1 worze I nigdy z niego nie wyjdą.

#8  2019.04.25 11:16:18 ~klinika

Uwazamy, ze pielegniarstwo to najwazniejszy zawod na swiecie!

#9  2019.04.25 12:01:07 ~kasia

Dzisiaj to lekarz ma prestiż nawet taki rezydent jest bardziej szanowany niż pielęgniarka ze studiami specjalizacjami i 30 letnim doświadczeniem.Jak na razie to nic się nie zmienia na lepsze,choć niektórym pielęgniarkom wydaje się ,że coś mogą chyba tylko podać tabletkę paracetamolu.

#10  2019.04.25 15:50:07 ~,,,,,,

Jak pojawia się celebrytka,która ogłasza,że jest członkinią np.jakiejś fundacji,która pomaga chorym,jest wyniesiona na wyżyny,a może na góry,/choć są fundacje oszuści/,a osoby tam pracujące zarabiają krocie.A jeśli pielęgniarka pracuje dla pacjenta bezpośrednio,za mierną płacę,to jest nikim,np."co tu pani znaczy,nic pani nie znaczy,dupomyj"itd,itp.Schizofreniczny naród.

#11  2019.04.29 01:16:15 ~do3

A od kiedy to w Polsce szanowane jest prawo? W moim szpitalu w Warszawie dyrekcja nie przestrzega przepisów ustawy o minimalnych normach zatrudnienia,na oddziałach szpitalnych jest jak było,a chcesz żeby ktos szanował ustawę o zawodzie pielęgniarki i połoznej.

#12  2019.05.01 09:24:54 ~Jasiczek

Godne warunki płacy i pracy to jest promocja tego trudnego zawodu wykonywanego w weekendy Święta i w nocy . Zgadzam się z 4 .