Zarobki pielęgniarek na rękę. Umowa o pracę. Umowa kontraktowa.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych



Zobacz także poprzednie odcinki


ZAROBKI PIELĘGNIAREK NA RĘKĘ.

UMOWA O PRACĘ. UMOWA KONTRAKTOWA. 

pomorska.pl podała zarobki jednego z bydgoskich szpitali. Cytujemy ich wysokość:
  • Lekarze rezydenci zarabiają średnio 9 033,16 zł brutto miesięcznie (6 360,19 zł netto) - umowa o pracę
  • Niższy personel medyczny zarabia 2 560,93 zł brutto miesięcznie (1850,95 zł netto) - umowa o pracę
  • Inny personel średni zarabia 3 314, 55 zł brutto miesięcznie (2 375, 71 zł netto) - umowa o pracę
  • Technicy zarabiają 3 385,64 zł brutto miesięcznie (2 425, 54 zł netto) - umowa o pracę i 7 788, 15 zł - kontrakt
  • Farmaceuci zarabiają 6 513,12 zł brutto miesięcznie (4 604,35 zł netto) - umowa o pracę
  • Diagności w laboratorium zarabiają 6 453,68 zł brutto miesięcznie (4 562,67 zł netto) - umowa o pracę
  • Położne zarabiają 5 727,58 zł brutto miesięcznie (4 057,52 zł netto) - umowa o pracę i 7 858,72 zł - kontrakt
  • Pielęgniarki zarabiają 6 035,82 zł brutto miesięcznie (4 272,55 zł netto) - umowa o pracę i 8 112,27 zł - kontrakt
  • Lekarze medycyny zarabiają 10 647,04 zł brutto miesięcznie (7 485,47 zł netto) - umowa o pracę i 14 643,00 zł - kontrakt.

​Gazeta podaje, że w 2018r. podwyżki wynagrodzeń zasadniczych w tym szpitalu kształtowały się następująco:

a) pracownicy inni niż wykonujący zawód medyczny - do 275,56 zł brutto miesięcznie. 
b) lekarze rezydenci - od 180 zł do 1 294 zł brutto miesięcznie oraz z tytułu tzw. "bonów patriotycznych" w wysokości 600 zł lub 700 zł brutto w zależności od rodzaju specjalizacji 
c) lekarze stażyści - 120 zł brutto miesięcznie
d) lekarze specjaliści - od 350 zł do  2 839 zł brutto miesięcznie
e) pielęgniarki i położne - przyznawanie podwyżek uposażeń wynikało m.in. z podniesienia kwalifikacji zawodowych, zmiany stanowiska pracy, zwiększenia  lub zmiany zakresu czynności.
źródło: pomorska.pl 

Natomiast warto zwrócić uwagę na jedną kwestię, podstawową:

Podawanie informacji o zarobkach pielęgniarek na kontraktach, w formie jak zaprezentowano powyżej czyli, np. 8 112,27 zł - kontrakt, nie niesie za sobą rzetelnych danych. 

Dlaczego?

Bowiem nie wiadomo, czy te przykładowe 8 tys. to wynagrodzenie za 168 godzin (wymiar etatu) czy za 300 godzin, a może 400?

Dlatego bardziej miarodajne jest podawanie zarobków pielęgniarek i położnych na kontraktach jako wynagrodzenia za jedną godzinę pracy.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:


Zobacz także poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga

Komentarze użytkowników

#1  2019.04.29 10:16:02 ~Położna

5tys to ja zarabiam na 2 etaty !

#2  2019.04.29 10:34:32 ~piel

W takich zestawieniach powinna być tylko podawana pensja zasadnicza bez dodatków (noce, święta) Nie podają ile zarabia lekarz za 1 dyżur, tylko pensję zasadniczą, a u pielęgniarek wszystko sumują nawet wczasy pod gruszą :)

#3  2019.04.29 10:37:45 ~Piel

Pielęgniarki i położne - przyznawanie podwyżek uposażeń wynikało m.in. z podniesienia kwalifikacji zawodowych, zmiany stanowiska pracy, zwiększenia lub zmiany zakresu czynności - czyli jaka kwota? 0 zł ?

#4  2019.04.29 14:36:53 ~Anka

Przepraszam że tak się wyrażę ale chyba was wszystkich porypalo Zasadnicza +wysługa+dyżury nocne+dyżury świąteczne netto to 3450zl skąd wam się biorą takie zarobki. Po co ta propaganda

#5  2019.04.29 15:36:19 ~Aneta

Ja u siebie na rękę mam 5.500 zł

#6  2019.04.29 15:42:15 ~Ja

Ja mam że wszystkim 3.200 i 22 lata pracy

#7  2019.04.29 15:58:00 ~Plg

Mam na rękę z 7 nockami i 3 świątecznymi,32 lata stażu-3400 z groszami.Bez zmianowości koleżanki nie mają 3 tys.Może 2700 .Powinno liczyć się pensję bez zmianowości jak w innych zawodach nie pracujących na zmiany.Wtedy porównywać pobory.Podając dochody za dyżury oszukuje się społeczeństwo.

#8  2019.04.29 15:59:39 ~Plg do 5

Na umowę z dyżurami,czy na kontrakcie?

#9  2019.04.29 16:01:26 ~Go

Ja po 30 latach pracy mam netto 2450 - jedna zmiana,90% czasu praca samodzielna,bez lekarza.

#10  2019.04.29 16:02:42 ~Go

Nie mam zembalowego,bo niby się należy-wg MZ, ale wg NFZ nie.

#11  2019.04.29 16:04:37 ~Plg do3

To niech napiszą,że to są pobory plg pełniących funkcje kierownicze.Szczerze powiem ,že to nie są wygórowane zarobki.Tylko plg na kierowniczych stanowiskach zarabiają grosze.Poczytajcie ile inni zarabiają będąc szefami.

#12  2019.04.29 16:09:46 ~Plg

Ile plg może awansować.Jedna 3 na szpital.Nie ośmieszajmy się.Ile naprodukują naczelnych i oddziałowych?

#13  2019.04.29 16:13:48 ~Plg do Go

Gdybyś miała zembalowe ,miałabyś bez zmianowości ok.3400.Nie byłoby najgorzej.

#14  2019.04.29 17:49:55 ~Go

Do 13-nie liczę już na zembalowe.Czasem poza zarobkami bardziej istotna jest atmosfera,ludzie i specyfika pracy.Świetnie trafiłam,ale zakład jest zagrożony likwidacją.

#15  2019.04.29 17:54:07 ~Ania

Drogie koleżanki a ja zarabiam 7500 Netto na trzy etaty w kupie a dom mam w d . e

#16  2019.04.29 19:23:14 ~Go

Do 15-zarobek to jedno,a wydolność w pracy na 3 etaty to odrębny temat.Czujesz się fair wobec pacjentow i współdyzurantek?

#17  2019.04.29 21:58:28 ~Plg

Pracuję na 1,5 etatu.Oddział plus przychodnia.Dzieci dorosłe.Co mam w wolnym czasie pucować chałupę? Wolę pobyć z ludźmi.Nie jestem w niczym gorsza od koleżanek ,wręcz przeciwnie,zrobię swoje i pomogę koleżankom.No i o czywiście mam dodatkowy pieniądz.No 3 etaty to żart

#18  2019.04.30 02:10:27 ~Ola

Dziś wpłynęła mi wypłata, netto 2271 zł, pracuje jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym + dni świąteczne i noce wychodzi ok. 2900

#19  2019.04.30 06:02:52 ~Go

Do 17- rzecz gustu,ja tam wolę w wolnym czasie realizować swoje pasje oraz spotykać się z ludźmi na gruncie towarzyskim,nie zawodowym-w życiu trzeba zachowywać proporcje między pracą a życiem osobistym.

#20  2019.04.30 11:31:52 ~Anonim

A ja po studiach,kursach i 20 lat stażu pracy- cały etat, dodatkowych obowiązków mnóstwo.- po obecnej podwyżce 1900 zł na rękę- też zawód medyczny- "i jak tu żyć panie premierze". Brak słów.

#21  2019.04.30 13:13:26 ~Go

Do 19-walcz o swoje w ramach swojej grupy zawodowej-czasy,gdy strajk pielęgniarek zalatwial podwyżki wszystkim w ochronie zdrowia już dawno minął,a co do reszty - ja też po studiach,w tym też i pielęgniarskich,wielu kursach i ze stażem 30 lat.

#22  2019.04.30 13:14:21 ~Go

Powyższa wypowiedz do 20-brak okularów.

#23  2019.05.01 15:57:23 ~do 20

Zmień pracę

#24  2019.05.01 16:00:22 ~do 20

To nie jest zawód pielęgniarski? położna? Pisze czarne na białym zarobki pielęgniarek. Jeśli jesteś pielęgniarką to zmień pracę .Jeśli nie .Piszesz nie na temat.