Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


PIELĘGNIARKI ZARABIAJĄ FATALNIE!

ZAROBKI PIELĘGNIAREK Z PODZIAŁEM NA WOJEWÓDZTWA.

strefabiznesu.pl

Gdzie w Polsce pielęgniarki zarabiają najwięcej? Tylko w jednym województwie mediana zarobków pielęgniarek wynosi więcej niż 4000 złotych brutto! W niektórych miastach wojewódzkich wysokość pensji brutto jest niższa, niż dla samego województwa. Sprawdź jak opłacane są pielęgniarki w twoim województwie.

Zobacz raport pt: Gdzie w polsce pielęgniarki zarabiają najwięcej


PRORZĄDOWY ZWIĄZEK PIELĘGNIAREK

DZIĘKUJE MINISTROWI ZA PODWYŻKI

Poniżej publikujemy wypowiedź przedstawiciela prorządowego związku zawodowego pielęgniarek, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku:

Warto dodać, że średnia krajowa wynosi obecnie 5 200 zł brutto. 

PIELĘGNIARKI W STOSUNKU DO LEKARZY 

ZARABIAJĄ CAŁKIEM NIEŹLE - MÓWI PREZES NFZ.

W wywiadzie prezes NFZ wyraża opinie, że "w stosunku do lekarzy pielęgniarki zarabiają całkiem nieźle. Poprawa jest znaczna - tak na pytanie o różnice w zarobkach lekarzy i pielęgniarek odpowiada prezes NFZ.

Prezes NFZ mówiąc o różnicach w wynagrodzeniu pielęgniarek i lekarzy podkreśla, że po serii podwyżek, jakie dotyczyły tych pierwszych, dziś można powiedzieć, że zarobki pielęgniarek są dziś na przyzwoitym poziomie. 

Podwyższanie wynagrodzenia o kolejne 400 złotych przez cztery lata, spowodowało, że płace pielęgniarek znacząco wzrosły w stosunku do innych gałęzi gospodarki - przyznaje.

źródło informacji - www.pulshr.pl

Zobacz cały wywiad z prezesem NFZ. Zobacz wideo tutaj.

UWAGA!!! Zobacz pismo redakcji portalu pielegniarki.info.pl do prezesa NFZ w przedmiotowej sprawie z dnia 16 marca 2019 roku.