Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


PIELĘGNIARKI ZARABIAJĄ FATALNIE!

ZAROBKI PIELĘGNIAREK Z PODZIAŁEM NA WOJEWÓDZTWA.

strefabiznesu.pl

Gdzie w Polsce pielęgniarki zarabiają najwięcej? Tylko w jednym województwie mediana zarobków pielęgniarek wynosi więcej niż 4000 złotych brutto! W niektórych miastach wojewódzkich wysokość pensji brutto jest niższa, niż dla samego województwa. Sprawdź jak opłacane są pielęgniarki w twoim województwie.

Zobacz raport pt: Gdzie w polsce pielęgniarki zarabiają najwięcej


PRORZĄDOWY ZWIĄZEK PIELĘGNIAREK

DZIĘKUJE MINISTROWI ZA PODWYŻKI

Poniżej publikujemy wypowiedź przedstawiciela prorządowego związku zawodowego pielęgniarek, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku:

Warto dodać, że średnia krajowa wynosi obecnie 5 200 zł brutto. 

PIELĘGNIARKI W STOSUNKU DO LEKARZY 

ZARABIAJĄ CAŁKIEM NIEŹLE - MÓWI PREZES NFZ.

W wywiadzie prezes NFZ wyraża opinie, że "w stosunku do lekarzy pielęgniarki zarabiają całkiem nieźle. Poprawa jest znaczna - tak na pytanie o różnice w zarobkach lekarzy i pielęgniarek odpowiada prezes NFZ.

Prezes NFZ mówiąc o różnicach w wynagrodzeniu pielęgniarek i lekarzy podkreśla, że po serii podwyżek, jakie dotyczyły tych pierwszych, dziś można powiedzieć, że zarobki pielęgniarek są dziś na przyzwoitym poziomie. 

Podwyższanie wynagrodzenia o kolejne 400 złotych przez cztery lata, spowodowało, że płace pielęgniarek znacząco wzrosły w stosunku do innych gałęzi gospodarki - przyznaje.

źródło informacji - www.pulshr.pl

Zobacz cały wywiad z prezesem NFZ. Zobacz wideo tutaj.

UWAGA!!! Zobacz pismo redakcji portalu pielegniarki.info.pl do prezesa NFZ w przedmiotowej sprawie z dnia 16 marca 2019 roku.


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.30 07:16:49 ~P

W stosunku do lekarzy pielęgniarki zarabiają fatalnie - lekarze nie szanują pielęgniarek, może własnie ze względu na zarobki !

#2  2019.04.30 08:09:18 ~piel

Nikt nie szanuje ludzi ktorzy malo zarabiaja

#3  2019.04.30 11:32:11 ~l

W stosunku do salowych to może i pielęgniarki zarabiają nieźle, ale porównanie z lekarzami to przepaść.

#4  2019.04.30 11:33:59 ~j

Lekarz rozpoczynając dyżur często mówi do pielęgniarek, żeby go nie budziły bo musi się wyspać, gdy zadzwonią to "warczy" oburzony i niemiły.

#5  2019.04.30 13:15:47 ~do 4

Nie obchodzi mnie co kto mówi,ja robię to co należy i za co mi płacą.Jak ktoś jest niemiły to jego problem.

#6  2019.04.30 13:17:38 ~do 4

Ciekawe czy będzie miły jak dostaniecie wezwanie do prokuratora

#7  2019.04.30 14:26:38 ~ad 5,6

100/100

#8  2019.04.30 15:38:26 ~Jaroslaw

Ktoś tu chyba żyje na innej planecie.Proste wyliczenie za jedną zaćmę lekarz dostaje 800 zł jeden dyzur to jest 14 zabiegów 14 *800 =11200 .To jest tylko z dyżuru rannego w następnej kolejności przychodzą pacjenci "z gabinetu"i kolejna kasa i to jest tylko jeden dzień .Zejdźcie na ziemię a nie udawajcie idiotów ,dlaczego wśród lekarzy nie ma i nie będzie strajków .Dlaczego lekarze nie wyjeżdżają za granicę .Ktoś w końcu zainteresowałem by się powiązaniami szefostwo a lekarze bo to jest jeden układ a reszta personelu ma być ciemna a najlepiej sklucona

#9  2019.04.30 15:43:24 ~Zorrozorro

Lekarze to teraz tacy sie zrobili że nie chce sie im podejść do chorego tylko karzą stażyście którzy też wszystko opisze,pielęgniarka między innymi wykona triage wykona bad.Fizykalne-opisza ,a lekarze z wielką łaską klikną skierowanie na badania ewentualnie lecą konsultacje

#10  2019.04.30 15:59:26 ~Xzxy

A ja uważam że niektóre pielęgniarki zarabiają wręcz za dużo. Lekarz bez pielęgniarki. A pielęgniarka bez salowej lub sanitariusza. Heh

#11  2019.04.30 15:59:54 ~do 9

Mogłeś zorozo zostać lekarzem i też miałbyś tak dobrze.

#12  2019.04.30 16:09:19 ~Xzxy

Czy ja napisałem że jest mi źle. Są lepsze zawody niż lekarz. Nie napiszę że doktor bo ich jest mało

#13  2019.04.30 16:36:04 ~Xxl

No 50000 zł rocznie netto zwykła pielęgniarka też bym chciał.

#14  2019.04.30 17:03:02 ~Ja

Na jakim przyzwoitym poziomie, ludzie to jest jakas komedia. Zarabiam 3000 do reki z nocami i świętami w szpitalu. Koniec ikripka. Panie, które mają cos do powiedzenia w Warszawie nic nie robią, mówią bzdury i każą nam pracować dla idei. My mamy rodziny i dzieci, nie jestesmy zakonnicami.

#15  2019.04.30 17:07:05 ~xyz

Ile by nie zarobił zawsze bedzię mało.

#16  2019.04.30 17:56:59 ~Gość

Czy Wy się wreszcie nazrecie .Kasa i kasa . Opiekujcie się pacjentem wredne baby a nie liczcie kasy .

#17  2019.04.30 18:36:24 ~Piel

Kurza stopa ruszcie tyłki i porzycajcie etaty dodatkowe. Nauczyciele potrafią, są bez pensji, a my durne baby o złotówkę oczy sobie wydrapujemy. Nigdy nie będzie dobrze jak im nie pokażemy. Niech pozamykają oddziały jak ich nie stać na podwyżki. Z całym szacunkiem do siebie i koleżanek pracujących na jednym etacie - pozdrawiam. Całe społeczeństwo ma nas za nic bo nawet wytykamy sobie tytuły - porażka - wstydzę się przyznać że jestem pielęgniarką

#18  2019.04.30 18:39:49 ~Do#16

Tylko nie wredne nie życzę sobie tego. Jak by nas zabrakło to choremu nawet nie miał by kto podać szklanki wody.

#19  2019.04.30 19:28:11 ~do 16

Gratulacje wychowania chama mamusi, wredne babska, co żrą to 16 ma w rodzinie. Miło teraz ?

#20  2019.04.30 19:52:15 ~Soffi

W całości popieram 17

#21  2019.04.30 20:07:56 ~Bogusia

Ja pracowalam w przychodni, specjalistyka i poz. Zachowania lekarzy pozostawiaja wiele do zyczenia, pacjent zawsze jak kopie to pielegniarke a w uklonach wchodzi do gabinetu lekarza. Nigdy lekarzowi nic nie powie jak sie spozni czy go zdenerwuje natomiast w rejestracji komentarz pacjenta i przytyczki sa codziennoscia. Zarabialam 3,5tys. - ale bylam rejestratorka, przyjmowalam wplaty od pacjentow, robilam raporty kasowe i fiskalne, asystowalam do malych zabiegow chirurgicznych, prowadziłam punkt szczepien i pobran krwi do badan labo i pracowalam na dwa budynki bez windy z przejściem przez podworko a wszystko pod kamera i bacznym okiem prezesa, ktory dzwonil z pretensjami, ze masz zla mine. Kochani o czym mówicie, ja wracałam do domu to jesc mi sie ze zmeczenia nie chcialo.niech szlag trafi ideały i obietnice. W Polsce moze za 30lat beda doceniać pielegniarki stawiając im pomniki bo juz ich nie bedzie

#22  2019.04.30 20:23:09 ~Gabi

Popieram,a wy plg.szkolcie się dalej dostaniecie podwyżki.

#23  2019.04.30 21:47:08 ~Andrzej

Szpital w Opolu lekarz na kontrakcie za dyżur 12h ma 2000 brutto a 2 dyżury to miesięczna pensja pielęgniarki Dodam tylko ze jak są nocki to w większości taki lekarz prześpi a pielęgniarka zapier.

#24  2019.05.01 02:32:07 ~E. K

Niestety sama trafiłam na bardzo nie miłe (grzecznie mówiąc) pielęgniarki. Takie to bym chętnie wywaliła. Ale są mile pielęgniarki i które na serio maja dużo roboty czasem mi się wydaje że więcej niż lekarz i komu jak komu ale im bym dała podwyżkę

#25  2019.05.01 06:29:15 ~Obserwator

Dajcie pigułom jeszcze więcej podwyżek, już teraz robią coraz mniej, wyslugują się kim popadnie na oddziale. Rano zamiast do toalet to siedzą, a 2 opiekunki zasuwają aż im pot z tyłka leci. Codzienność mojego oddziału. Jak można bezczelnie komentować że pacjent dzwoni dzwonkiem bo coś chce? Królowie.

#26  2019.05.01 08:10:18 ~nn

W stosunku do nauczycieli zarabiacie dobrze, nawet nauczyciel dyplomowany nie dostaje więcej niż 3000zl. Stąd protesty i strajk.

#27  2019.05.01 09:42:18 ~Lek.

A jakim prawem pielegniarka ma zarabiać tyle albo trochę mniej niż ja jako lekarz, coś, aby się w glowkach nie poprzestawialo?

#28  2019.05.01 10:03:29 ~Elwira

Do lek a takim prawem ze kiedy ty sppisz to pielegniarka pracuje czesto tez za ciebie bo boi sie obudzic spiacego zmeczonegi lekarza ty przebywasz z chorym tylko ma lka kilkanascie minut dziennie a pielegniarka jest przy nim non stop dlatego ze to pielegniarka dzwiga pacjenta wozi na badania zawsze prawie przekraczajac dopuszczalne normy bhp a jak prosi lekarza o pomoc to slyszy ze nie po to konczyl studia zeby niszczyc sobie kregoslup wymieniac dalej czy dotarlo bardzo w to watpie

#29  2019.05.01 10:04:04 ~Kk

Zarabiam 2400 netto a lekarz 12000 netto rzeczywiście bardzo sprawiedliwe!

#30  2019.05.01 10:42:08 ~do 28

Lekarz nigdy nie bałby się obudzić śpiącej pielęgniarki i nie naraża własnego zdrowia dźwiganiem ponad siły. Rozumiesz różnicę? Kto się szanuje to i jego szanują!

#31  2019.05.01 11:36:16 ~Zzz

Szkoda, ze nie patrzy się na inne grupy zawodowe, między innymi na diagnostów. Ludzie po piekielnie trudnych studiach magisterskich na uczelniach medycznych z wielka odpowiedzialnością za wydany wynik pacjentowi, zarabiają najniższa krajowa. Tak zapomnianej i niedocenianej grupy zawodowej już dawno nie było, a nie da się ukryć, ze bez nich lekarze w 80% nie byliby w stanie postawić diagnozy.

#32  2019.05.01 13:55:43 ~Elwira

Do 30 czasem zamiast szacunku trzeba wybrac zdrowie i zycie drugiego czlowieka rozumiesz to. sie nazywa empatia

#33  2019.05.01 15:51:20 ~do 32

He, he, he i dlatego pielęgniarstwo umiera. Dzisiejsze czasy to nie empatia ale kasa, kaska. Do lekarza 27, Ile wart jest medyk bez pielęgniarek na oddziale ? Odpowiedź: NIC, bo oddział zostanie zamknięty lub nieuruchomiony wcale.

#34  2019.05.01 16:47:50 ~do 32

Ratując drugiego nie można narażać własnego bezpieczeństwa i zdrowia,lekarze to wiedzą w przeciwieństwie do zahukanych siostrzyczek.

#35  2019.05.01 18:36:37 ~Elwira

Do 33 i 34 i dlatego wlasnie nie sa pielegniarkami ty bys chcial by toba zajmowal sie ktos wylacznie dla kasy bez zadnych uczuc i ludzkich odruchow to zycze ci tego tak bedzie niedlugo bo pielegniarek nie bedzie a rodziny robia wsxystko by nie zajac sie stara chora osoba widac to szczegolnie w takim czasie jak majowka i inne dluzsze wolne przeciez trzeba wyjechac a starego do szpitala i po klopocie

#36  2019.05.01 19:09:38 ~Do 35

Uczucia zostaw w domu, bo to nieprofesjonalne i szybko wypala zawodowo. Uprzejmość, życzliwość owszem oraz kultura zachowania, od okazywania uczuć są bliscy a nie profesjonalna pielęgniarka.

#37  2019.05.01 21:37:48 ~do 34

OTÓŻ TO ! . Ale tę fundamentalną świadomość ma znikomy procent pielegniarek ,dlatego inni to wykorzystują, maksymalnie wyzyskują pielęgniarki i nie szanują. . . "Siostro" Elwiro, wpis pielegniarki nr 34 nie wyklucza ludzkich odruchów, również w stosunku do własnej osoby.

#38  2019.05.11 06:23:57 ~Gosc

Jeżeli ktoś twierdzi że pielęgniarki zarabiają dużo. Lekarz z powiatowego szpitala.ot taki zwykły co to przychodzi się przespać na dyżur. Od 20 000 do 30 000 miesięcznie. Pielęgniarka przed emerytura z wszystkimi dodatkami 3300. Lekarz ordynator ok 40000 do60 000. Pielęgniarka dalej 3 300. Pielęgniarki dotabiaja średnia stawka 35 zł. Na godzinę. No to żeby jakoś funkcjonować trzeba wziąć dyżury. Ile można pracować. Ano etat plus 150 godzin. Ktoś sie zapyta poco tyle. A utrzymakcie dwoje dzieci na studiach z jednej wypłaty. Takie są realia w polskim szpitalu.