Działy aktualności

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Bieżące informacje z protestów pielęgniarek i położnych - Jarosław (wideo), Warszawa (wideo), Radzyń Podlaski, Lubartów, Wyszków (zdjęcia).

Protesty pielęgniarek.

Warszawa: Wszystkie pielęgniarki, pracujące w systemie zmianowym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wzięły urlopy na żądanie. "To jest dyskryminacja nas, naszej pracy i odpowiedzialności. Walczymy o prestiż i godność naszego zawodu." Zobacz wideo.

Protesty pielęgniarek.

Jarosławie: głodówka pielęgniarek. "Walczymy nie tylko o pieniądze, ale o naszą godnoś. Dyrekcja ma nas za nic. Nie liczą się nasze kompetencje, nasza odpowiedzialność zawodowa. Zostałyśmy zrównane z palaczami i stróżami ".

Protesty pielęgniarek.

Jarosławie, Lubartów - Pielęgniarki znów strajkują i głodują.

Protesty pielęgniarek.

Poseł do MZ: jaki jest powód znacznych różnic (w ościennych szpitalach) w zakresie płac pielęgniarek - szpital wojewódzki: 2200-2400 zł, szpital onkologiczny: 2400-2600 zł, SZChPiG w Bystrej: 2200-2400 zł, szpital pediatryczny: 2000zł pensji zasadniczej?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Lublin: Negocjują wysokość . . . obniżki płac. "Obniżki powinny być najwyższe dla lekarzy, a najniższe dla pielęgniarek i salowych".

Zasady wynagradzania pielęgniarek i położnych.

Jarosławiec: Pielęgniarki zapowiadają głodówkę. Protestują przeciwko dyskryminacji - podnoszeniu płac tylko jednej grupie zawodowej (lekarzom).

Protesty pielęgniarek.

Lubartów: Pielęgniarki odejdą od łóżek. Do skutku, czyli do spełnienia żądań płacowych.

Protesty pielęgniarek.

Jarosławiec: Ultimatum pielęgniarek! Lekarze w 2008 roku dostali podwyżki dwa razy. Pielęgniarki nie. Zobacz wideo.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Wyszków - Związek Zawodowy Pielęgniarek Anestezjologicznych podjął decyzję o przystąpieniu do strajku od 7 stycznia.

Pielęgniarstwo anestezjologiczne.

Lubartów: Pielęgniarki zapowiadają strajk od 5 stycznia do skutku. "Dyrektor miał pieniądze na satysfakcjonujące nas podwyżki, ale przeznaczył je na wynagrodzenie lekarzy".

Chełm: protest pielęgniarek. Pensje lekarzy, z dyżurami, sięgają nawet 25 tysięcy złotych, a pielęgniarki zarabiają po dwa tysiące.

Komentarz na Portalu: "podawanie wysokości pensji brutto, to jak podawanie długości przyrodzenia z długością kręgosłupa".

Jarosławiec: W 2007 roku strajk lekarzy - podwyżka tylko dla nich 20%, głodówka pielęgniarek i tylko porozumienie. Teraz odeszły od łóżek. Zobacz wideo.

Jarosław: Pielęgniarki odejdą od łóżek. Powód - dyrektor złamał umowę. Podwyżki dostali tylko . . . lekarze. Dyrektor - nie miałem wyjścia!

Informator Gazety i Portalu - Podwyżki w ochronie zdrowia w latach 2006/2007 oraz 2008 i latach następnych.

PIP - Główny Inspektorat Pracy: Jeżeli przepływ środków finansowych w zoz, wskazuje na nieprawidłowości, w celu weryfikacji stanu faktycznego, należy złożyć informację . . .

Zobacz materiał TV o proteście pielęgniarek w Lubartowie. 30% pielęgniarek na urlopach na żadanie oraz L4. Powód protestu niskie płace oraz olbrzymie dysproporcje w płacach pielęgniarek i lekarzy.

W Lubartowie pielęgniarki biorą urlopy na żądanie. Zarobki lekarzy sięgają nawet 20 tys., natomiast pielęgniarki zarabiają w granicach 1400 - 1600 zł.

W jakiej wysokości przewidziano podwyżki dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia - jednostkach budżetowych - w 2009 roku?

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzy w dniu 16 grudnia wniosek Prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustaw zawierających regulacje w zakresie: kierowniczych stanowisk w pielęgniarstwie, norm zatrudnienia, uprawnień pracowniczych osób zatrudnionych w zoz.

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie) postanowiły zawiesić protest i poddać spór z dyrekcją rozstrzygnięciu przez arbitraż społeczny.

Pielęgniarki ze szpitala w Lipsku nie przystąpiły do zapowiadanego na dziś strajku generalnego.

Pielęgniarki z Lipska: "Protestujemy już jedenaście dni i nikt się tym nie przejmuje. Od 1 grudnia rozpoczynamy strajk generalny, co oznacza odejście od łóżek pacjentów".

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie), które od prawie tygodnia okupują szpital i prowadzą głodówkę, zawiadomiły dyrekcję, że od 1 grudnia przystępują do strajku generalnego.

Weto prezydenta dla ustawy o pracownikach zoz, w której uregulowano kwestie: jubileuszówek, odpraw i dodatków: funkcyjnego, za tytuł naukowy, za pracę w porze nocnej oraz w niedziele, stażowego, pogotowianego.

Informacje ze strajku 170 pielęgniarek w Lipsku. 20 osób głoduje. Zobacz wideo.

Relacje ministerstwa oraz samorządu po spotkaniu MZ z władzami izb pip. Poruszono sprawy, DPS-ów, systemu kształcenia, wynagrodzeń, opiekunów medycznych. Zaplanowano na 24 listopada konsultacje w sprawie poz.

Koniec protestu w Żywcu - pielęgniarki otrzymają 8% podwyżki, w Sokółce wróciły do pracy po zapewnieniu, że rozmowy o podwyżkach będą kontynuowane. Natomiast pielęgniarki w Lipsku głodują.

Strajki pielęgniarek w Żywcu i Lesku. Pielęgniarki odeszły od łóżek.

Gorzów: Dyrekcja szpitala proponuje, aby od nowego roku pensje pielęgniarek zależały od tego, na jakim oddziale pracują.

Dyrekcja: pielęgniarki mają pensję zasadniczą nie mniejszą niż 2000 zł. Pielęgniarki - g.... prawda. Zobacz wideo!

Grudziądz: dyrektor ogłasza przetarg na kontrakty dla 265 pielęgniarek. One wynajmują prawnika. Dyrektor nie chce z prawnikiem rozmawiać.

Koniec strajku w Lublinie. Pielęgniarki wywalczyły 400 zł podwyżki do płacy zasadniczej.

Pielęgniarki na L4, teraz na oddziale zamiast dwóch lekarzy trzech. Dyrekcja szuka pielęgniarek. Kolejny test na solidarność zawodową? Jak go zdamy?

Ministerstwo Zdrowia zarządziło wielki spis pielęgniarek i położnych, w zakresie wynagrodzeń i kwalifikacji. 28 KOMENTARZY.

Pielęgniarki nie przystały na propozycję dyrekcji, żeby najniższe uposażenie podnieść do 1,8 tys. zł, bo na takim rozwiązaniu najbardziej skorzystałyby tylko najgorzej zarabiające pielęgniarki.

Pielęgniarka w Katowicach zarabia 500 zł mniej niż pielęgniarka w Warszawie. Jej tegoroczna podwyżka wynosła 10% podwyżki, którą w tym roku przyznano lekarzom.

Strajk pielęgniarek w Łodzi zawieszony.

Kolejny dzień protestują pielęgniarki ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi.

Dyrekcja szpitala proponuje pielęgniarkom kontrakty przewidujące wynagrodzenie w wysokości 25 zł brutto za godzinę.