Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Jarosławiec: Ultimatum pielęgniarek! Lekarze w 2008 roku dostali podwyżki dwa razy. Pielęgniarki nie. Zobacz wideo.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Wyszków - Związek Zawodowy Pielęgniarek Anestezjologicznych podjął decyzję o przystąpieniu do strajku od 7 stycznia.

Pielęgniarstwo anestezjologiczne.

Lubartów: Pielęgniarki zapowiadają strajk od 5 stycznia do skutku. "Dyrektor miał pieniądze na satysfakcjonujące nas podwyżki, ale przeznaczył je na wynagrodzenie lekarzy".

Chełm: protest pielęgniarek. Pensje lekarzy, z dyżurami, sięgają nawet 25 tysięcy złotych, a pielęgniarki zarabiają po dwa tysiące.

Komentarz na Portalu: "podawanie wysokości pensji brutto, to jak podawanie długości przyrodzenia z długością kręgosłupa".

Jarosławiec: W 2007 roku strajk lekarzy - podwyżka tylko dla nich 20%, głodówka pielęgniarek i tylko porozumienie. Teraz odeszły od łóżek. Zobacz wideo.

Jarosław: Pielęgniarki odejdą od łóżek. Powód - dyrektor złamał umowę. Podwyżki dostali tylko . . . lekarze. Dyrektor - nie miałem wyjścia!

Informator Gazety i Portalu - Podwyżki w ochronie zdrowia w latach 2006/2007 oraz 2008 i latach następnych.

PIP - Główny Inspektorat Pracy: Jeżeli przepływ środków finansowych w zoz, wskazuje na nieprawidłowości, w celu weryfikacji stanu faktycznego, należy złożyć informację . . .

Zobacz materiał TV o proteście pielęgniarek w Lubartowie. 30% pielęgniarek na urlopach na żadanie oraz L4. Powód protestu niskie płace oraz olbrzymie dysproporcje w płacach pielęgniarek i lekarzy.

W Lubartowie pielęgniarki biorą urlopy na żądanie. Zarobki lekarzy sięgają nawet 20 tys., natomiast pielęgniarki zarabiają w granicach 1400 - 1600 zł.

W jakiej wysokości przewidziano podwyżki dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia - jednostkach budżetowych - w 2009 roku?

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzy w dniu 16 grudnia wniosek Prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustaw zawierających regulacje w zakresie: kierowniczych stanowisk w pielęgniarstwie, norm zatrudnienia, uprawnień pracowniczych osób zatrudnionych w zoz.

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie) postanowiły zawiesić protest i poddać spór z dyrekcją rozstrzygnięciu przez arbitraż społeczny.

Pielęgniarki ze szpitala w Lipsku nie przystąpiły do zapowiadanego na dziś strajku generalnego.

Pielęgniarki z Lipska: "Protestujemy już jedenaście dni i nikt się tym nie przejmuje. Od 1 grudnia rozpoczynamy strajk generalny, co oznacza odejście od łóżek pacjentów".

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie), które od prawie tygodnia okupują szpital i prowadzą głodówkę, zawiadomiły dyrekcję, że od 1 grudnia przystępują do strajku generalnego.

Weto prezydenta dla ustawy o pracownikach zoz, w której uregulowano kwestie: jubileuszówek, odpraw i dodatków: funkcyjnego, za tytuł naukowy, za pracę w porze nocnej oraz w niedziele, stażowego, pogotowianego.

Informacje ze strajku 170 pielęgniarek w Lipsku. 20 osób głoduje. Zobacz wideo.

Relacje ministerstwa oraz samorządu po spotkaniu MZ z władzami izb pip. Poruszono sprawy, DPS-ów, systemu kształcenia, wynagrodzeń, opiekunów medycznych. Zaplanowano na 24 listopada konsultacje w sprawie poz.

Koniec protestu w Żywcu - pielęgniarki otrzymają 8% podwyżki, w Sokółce wróciły do pracy po zapewnieniu, że rozmowy o podwyżkach będą kontynuowane. Natomiast pielęgniarki w Lipsku głodują.

Strajki pielęgniarek w Żywcu i Lesku. Pielęgniarki odeszły od łóżek.

Gorzów: Dyrekcja szpitala proponuje, aby od nowego roku pensje pielęgniarek zależały od tego, na jakim oddziale pracują.

Dyrekcja: pielęgniarki mają pensję zasadniczą nie mniejszą niż 2000 zł. Pielęgniarki - g.... prawda. Zobacz wideo!

Grudziądz: dyrektor ogłasza przetarg na kontrakty dla 265 pielęgniarek. One wynajmują prawnika. Dyrektor nie chce z prawnikiem rozmawiać.

Koniec strajku w Lublinie. Pielęgniarki wywalczyły 400 zł podwyżki do płacy zasadniczej.

Pielęgniarki na L4, teraz na oddziale zamiast dwóch lekarzy trzech. Dyrekcja szuka pielęgniarek. Kolejny test na solidarność zawodową? Jak go zdamy?

Ministerstwo Zdrowia zarządziło wielki spis pielęgniarek i położnych, w zakresie wynagrodzeń i kwalifikacji. 28 KOMENTARZY.

Pielęgniarki nie przystały na propozycję dyrekcji, żeby najniższe uposażenie podnieść do 1,8 tys. zł, bo na takim rozwiązaniu najbardziej skorzystałyby tylko najgorzej zarabiające pielęgniarki.

Pielęgniarka w Katowicach zarabia 500 zł mniej niż pielęgniarka w Warszawie. Jej tegoroczna podwyżka wynosła 10% podwyżki, którą w tym roku przyznano lekarzom.

Strajk pielęgniarek w Łodzi zawieszony.

Kolejny dzień protestują pielęgniarki ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi.

Dyrekcja szpitala proponuje pielęgniarkom kontrakty przewidujące wynagrodzenie w wysokości 25 zł brutto za godzinę.

Czwarty dzień strajku w Łodzi. Dyrekcja proponuje kontrakty. 25 zł na godzinę. Pielęgniarki: to dla nas niekorzystne.

Coraz dłuższy strajk pielęgniarek w Łodzi .

Strajk pielęgniarek w Łodzi. Dyrektor składa doniesienie do prokuratury. Pielęgniarki - to chwyt poniżej pasa!

Dyrekcja: 250 zł podwyżki dla pielęgniarki z wykształceniem wyższym, 150 zł z licencjatem, kilkadziesiąt złotych ze średnim.

Poseł do MZ w sprawie regulacji płac w akademiach medycznych i szpitalach klinicznych. Zobacz odpowiedź.

Pielęgniarki chcą zarabiać o 600 zł więcej. Dyrekcja proponuje 400 zł.

Protestujący domagają się 2,4 tys. zł dla pielęgniarek ze stażem do 5 lat i 2,7 tys. dla tych, które pracuje dłużej.

Pielęgniarki i położne żądają renegocjacji porozumień podwyżkowych.

W lipcu Narodowy Fundusz Zdrowia dostaje dodatkowe środki z budżetu państwa.

Strajki pielęgniarek i położnych to codzienność, ale sytuacja nie ulgła poprawie.

Zobacz reportaż - Pomimo różnych form protestu, a nawet głodówek sytuacja nie uległa poprawie.

Działy aktualności