Związkowy zakaz kontraktów

Sprawa rzekomego projektowanego "zakazu kontraktów pielęgniarek w szpitalach". Aktualny stan prac w sejmie nad ustawą o działalności leczniczej.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Pani Gardias w mediach przedstawia argumentację za "zakazem kontraktów pielęgniarek i położnych w szpitalach". Posłanka, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia - sprawa wywołuje protesty, "trzeba do niej ponownie wrócić". W piątek na Portalu artykuł o tym co tak naprawdę zapisano w PROJEKCIE ustawy, która jeszcze nie wyszła z sejmowej komisji zdrowia? Nie pada w przedmiotowym projekcie słowo "kontrakt" oraz "zakaz". Właściwie, czy w ogóle coś zaproponowano zakazać?

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Stanowisko Stowarzyszenia Pielęgniarek Kontraktowych w sprawie ustawy o działalności leczniczej, w kontekście zapowiedzi ograniczenia wolności prowadzenia działalności gospodarczej przez pielegniarki i położne.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

List Otwarty Pielęgniarek i Pielęgniarzy Kontraktowych Szpitala Klinicznego w Poznaniu do Przewodniczącej OZZPiP. "Serdecznie mamy dość występów państwa w prasie i telewizji i przekonywania jak to jest źle na kontraktach". "Działalność Pań to jest demonizowanie kontraktów i zbijanie na walce z nimi popularności". "Nie znamy związku który walczy z własnym środowiskiem, a wy Drogie Panie tak robicie".

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

W jaki sposób przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku PiP Gardias argumentuje inicjatywę związku w sprawie zakazu pracy na kontraktach to kompromituje nie tylko jej osobę, ale ośmiesza także pielęgniarki i położne w oczach innych grup zawodowych. Pani przewodnicząca powinna na sprawę kontraktów spojrzeć obiektywnie, po prostu z góry, co nie powinno być trudne w kontekście pamiętnych słów dr Strosmajera z serialu Szpital na peryferiach - "Gdyby głupota umiała fruwać, to ..

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Polskie pielęgniarki i położne po raz kolejny będą musiały walczyć o prawo do wyboru formy wykonywania zawodu. Najpierw to prawo w 2005 roku zabrać pielegniarkom i położnym chciały związki i izby pielęgniarek. Teraz sprawa powraca, bo posłowie wpisali w projekcie ustawy o lecznictwie zakraz pracy na kontraktach w szpitalach. Tylko pielęgniarkom i położnym! Lekarzy ten zakaz nie ma objąć.

Polskie pielęgniarstwo 2011.

Działy aktualności