Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych - 67 lat?

Posłanka pielęgniarka Bernadeta Krynicka w sejmie w dniu 26 października o wieku emerytalnym: "Chciałabym przypomnieć, zwolniono masę pielęgniarek i położnych, wygnano je z zakładów pracy po 30 latach pracy na tzw. świadczenia przedemerytalne bez możliwości dodatkowego zarobkowania".

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Dyrekcja szpitala: Decyzja pielęgniarki o przejściu na emeryturę może być uwarunkowana tym, że pielęgniarka ma tak schorowany kręgosłup, że po prostu nie jest w stanie już dalej pracować. Praca pielęgniarki jest też pracą fizyczną. Nie tylko bowiem potrzebna jest tu wiedza medyczna, ale też umiejętność odpowiedniego uchwycenia pacjenta, a także siła fizyczna. Do tego dochodzi przepracowanie oraz to, że praca pielęgniarki ma charakter urazogenny...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Poseł pyta ministra zdrowia o pielęgniarki, które z dniem 1 października przejdą na emeryturę. "Pielęgniarki zwykle korzystają z możliwości zakończenia pracy i ewentualnie potem podejmują ją na kontraktach".

Pielęgniarki 2017.

Poseł z sejmowej mównicy: "jakim prawem w poprzedniej ustawie nakazano np. pielęgniarkom, by pracowały w nocy w wieku 67 lat na oddziałach ratunkowych, na oddziałach dla noworodków? Jakim prawem?"

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Postulat związku pip o obniżenie wieku emerytalnego dla pielęgniarek (o jeden miesiąc za każde przepracowane 3 miesiące) zatrudnionych w systemie pracy zmianowej i wykonujących pracę w porze nocnej został odrzucony. Związki pip zamiast w tej sprawie protestować w sejmie, to prowadziły okupację parlamentu, aby uchwalił zakazu kontraktów dla pielęgniarek. Po co nam taki związek pip?

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Posłanka, magister pielęgniarstwa (zawód: menadżer) wypowiada się na plenarnym posiedzeniu sejmu w sprawie wieku emerytalnego pielęgniarek i położnych.

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Zobacz zdjęcia. Premier oraz szef resortu zdrowia spotkał się z władzami związku pip oraz samorządu pip. Temat - wiek emerytalny.

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Oglądnij reportaż, ze spotkania pielęgniarek i położnych z posłanką koalicji rządzącej, która zamierza podnieść wiek emerytalny do 67 roku życia.

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Zobacz zdjęcie oraz informację o spotkaniu ministra Pracy i Polityki Społecznej z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym PiP. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji projektu podniesienia wieku emerytalnego.

Działalność związku pip.

Interpelacja poselska w sprawie uwzględnienia specyfiki zawodów pielęgniarki i położnej jako okoliczności wyłączającej je spod obligatoryjnego wydłużenia wieku emerytalnego. Zobacz odpowiedź ministra pracy i polityki społecznej na poprzednią interpelację w tej samej sprawie.

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarstwo a przedłużenie wieku emerytalnego. Poseł do ministra: Czy specyfika zawodów pielęgniarki i położnej umożliwi wcześniejsze przejście na emeryturę?

Pielęgniarki i położne a wiek emerytalny.

Działy aktualności