Prace licencjackie i magisterskie na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

Cel publikacji prac magisterskich, licencjackich na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo oraz wystąpień konferencyjnych na Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Wiele wartościowych prac pisanych przez pielęgniarki i położne w ramach studiów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo jest czytanych tylko przez trzy osoby:

  • autora pracy
  • promotora
  • oraz recenzenta.

Czas to zmienić!

 


Czy stać nas na chowanie do szuflady prac, które powinny zostać zaprezentowane szerszemu gronu naszego środowiska zawodowego?

 

Zdecydowanie nie!

 


Ta sama sytuacja dotyczy wystąpień konferencyjnych.

Często po jednokrotnym przedstawieniu na konferencji lub szkoleniu, treści poruszające praktyczne zagadnienia wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej lądują w zapomnienie.

Uwaga!!!

Prace są własnością intelektualną ich autorów, którzy zastrzegają sobie wszystkie prawa autorskie. Powołując się na treści zawarte w publikowanych pracach i wystąpieniach konferencyjnych należy zastosować przypis informujacy o źródle jego pochodzenia.

Kolejne osoby zainteresowane publikacją swoich prac proszę o kontakt e-mailowy na adres: biuro[@]pielegniarki.info.pl

 

Redakcja Portalu i Gazety

Pielęgniarek i Położnych

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz prace licencjackie oraz magisterskie na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo . . .

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2008.09.06 22:09:53 IZAP1974

To nie dokońca jest tak ze mamy prawo do swojej pracy licencjackiej składając ją na uczelni podpisujemy oświadczenie że praca jest własnością uczelni i to uczelnie ma prawo do poblikacji jej na konferencjach,w czasopismach.PZDR iza

#2  2008.09.10 12:43:14 ketti

Nie zgadzam się z Panią Izą. Niczego takiego nie podpisywałam. Jedynie to, że prac napisałam osobiście. Natomiast mój promotor, sam namawiał mnie do publikacji pracy i wcale nie muszę tego robić poprzez uczelnię. Praca jest moja i mogę z nią robić to co uznam za stosowne. Nie słyszałam, aby np. lekarze pisząc prace doktorskie, nie mogli ich publikować.wręcz muszą. tak więc ma Pani złe informacje. Pozdrawiam

#3  2008.09.11 20:07:25 IZAP1974

W tym roku broniłam licencjat i wiem co podpisywałam uczelnie mają juz przygotowane oświadczenia więc proszę mi nie zażucać że nie wiem o czym pisze.PZDR IZA

#4  2008.09.11 21:37:56 jgard

Do IZAP1974 Pielęgniarka z wykształceniem wyższym zawodowym pisze z błędami ortograficznymi-przykre i bez komentarza.

#5  2008.09.12 20:00:25 ketti

Do IZAP1974. Z mojej wypowiedzi nie wynika zarzut wobec Pani, ze nie wie o czym pisze. Na mojej uczelni nie podpisywano tego rodzaju oświadczeń jak na uczelni, którą Pani kończyła. Chciałam tylko powiedzieć i podtrzymuję to, że praca jest własnością piszącego. Nie wiem i zupełnie nie rozumiem jaka uczelnia mogła wymagać oświadczenia tego rodzaju. Uczelnię interesuje tylko to, czy praca została napisana samodzielnie. Pozdrawiam

#6  2008.09.14 09:22:07 IZAP1974

Witam część uczelni wykozystuje nasze badania które pzeprowadzałyśmy wśród pacjentów, moja praca była pracą badawczą więc posiadającą założenia cele i wnioski ,pacując na ankiecie własnej.Nasze wyniki wykozystywane są na różnego rodzaju konferencjach,zjazdach jak również w czasopismach pod szyldem uczelni,promotora i ewentualnie osoby która pisała pracę.PZDR Iza

#7  2008.09.15 17:08:37 ~do izy

Pani praca jest Pani własnoscią intelektualną ! A zmuszenie do podpisania , że jest własnoscią szkoły którą Pani kończyła jest bezprawne.

#8  2008.10.07 18:07:47 ~~

1. Praca nie jest własnością uczelni tylko jej autora. Wiem, że takie ohydne praktyki są stosowane. 2. Nie porównujcie nas-pospólstwo do lekarzy. Przecież to są bogowie, którzy zawsze maja rację i wszystko robią dobrze.

#9  2009.02.05 14:11:09 ~>>>

Ja wstydziłbym się publikować taką pracę. Praca "Zasady opieki i postępowania pielęgniarskiego w stanie nagłego zatrzymania krążenia w ramach Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (wg ACLS)" jest żenująca. Ile w niej błędów merytorycznych. A co wnosi w pielęgniarstwo?

Dodaj komentarz