W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

Polish Nursing and Midwifery Portal

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

100 funtów na rok

 

Rejestracja w brytyjskiej Radzie Pielęgniarek i Położnych (Nursing and Midwifery Council, NMC) jest obowiązkowa dla wszystkich pielęgniarek i położnych pracujących w Wielkiej Brytanii. Regularne opłacanie rocznej składki członkowskiej daje prawo do wykonywania zawodu.

Obecnie, od 1 lutego 2013 r., wysokość rocznej składki to 100 funtów. Brytyjski podatnicy mogą ubiegać się o ulgę podatkową z tytułu opłacania składki do 6 lat wstecz.

W Polsce składka członkowska od pielęgniarki pracującej w ramach działalności gospodarczej wynosi 37 zł miesięcznie czyli około 450 zł rocznie, przy zarobkach ......

.

Na podstawie informacji ze strony NMC

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: international@nursingpoland.pl

/

Zobacz także:

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.01.14 14:42:28 ~piel

I wszystko jasne,Panie z naszych izb trzymają się swoich stołków jak tylko mogą zarabiając grube pieniądze (przewodnicząca 3 średnie krajowe) nic nie robiąc o czym może świadczyć brak jakichkolwiek norm zatrudnienia które były niby opracowywane przez izby a jak zwykle nic z tego nie wyszło. Głównym zadaniem jest wymyślanie przepisów aby pielęgniarki miały na wszystko szkolenia i ośrodki kształcenia na tym zarabiały tłumacząc to tym że trzeba się kształcić, tylko że prawda jest taka że jak tak dalej pójdzie to pielęgniarka kończąc studia licencjackie czy magisterskie nie będzie mogła pracować w zawodzie bo nie ma "na wszystko" szkoleń. Dziękujemy za bardzo za takie izby i za ich działalność i porażające stawki składkowe.totalna porażka!

#2  2014.01.14 18:43:02 ~gość

Jak tak dalej pójdzie to pielęgniarek nie będzie wcale. W moim szpitalu jest wiele młodych osób, specjalistów innych dziedzin ( fizyków medycznych, elektrofizjologów itp }, na próby zatrzymania ich po godzinach pada odpowiedź, to jest praca, a nie działalność charytatywna. Cenią się,dyktują warunki, tak jak lekarze. Polecam ostatni " Newsweek", o zarobkach lekarzy, o ich stosunku do pracy.Dlaczego jesteśmy taką beznadziejną grupą zawodową. Chyba czas coś z tym zrobić. Nasze Izby pod względem" materiału ludzkiego" to kompletna porażka, ale my dokonujemy wyboru.

#3  2014.01.14 20:33:57 ~mn

Składka od 08 2o13 wynosi już 38,80razy 12 pliczcie sobie !

#4  2014.01.15 09:43:40 ~on34

Ja jestem w kraju gdzie w ogóle składek nie płacę :-) Jest tyle możliwości na tym świecie po co siedzieć w Polsce albo do Anglii jechać. Jest wiele piękniejszych i ciekawszych miejsc dla pielegniarki i pielęgniarza niż Polska i Anglia. Tutaj gdzie jestem niektóre dziewczyny nie mają matur ale mogą dalej się szkolić aż do uzyskania stopnia pielęgniarki. Jest to jednak trochę dłuższa droga niż mają ludzie po maturze. Szkolenia w pracy są na prawde tylko te niezbędne. Jeśli ktoś ma ochote na więcej to droga jest otwarta cały czas. W Polsce to wszystko jest popieprzone. Wyrejestrowałem się od razu z Polskich Izb. Nic nie robią w celu poprawy sytuacji. Pielęgniarki powinny ściągnąć za tą kase którą płacą co miesiąc kogoś z zagranicy i raz dwa by wszystko poustawiał jak trzeba. Mam na myśli kogoś z zarządu szpitala. To piorażające że wszyscy robią jakieś gówniane szkolenia w Polsce a nie idzie za tym ani praktyka ani większa pensja. Słowo kontrakt śmierdzi jak rozgrzebane gówno.

#5  2014.01.15 10:01:16 ~latina

Jescze potrafili soboty zabrac płatne dają w tygodniu przymusowe wolne jak cos wypadnie to lezysz musisz brac wolne albo kombinować ludzie to porażka wolę sprzatac przynajmniej nie odpowiadam za zycie ludzkie

#6  2014.01.15 18:55:50 ~piel

Pisze do osoby o nicku "on34" jaki kraj masz na myśli? pozdrawiam

#7  2014.01.15 19:26:51 ~piel

W tych 45 izbach już im się tyłki po zaparzały od siedzenia na pikowanych fotelach i hemoroidy do kolan uchowali. Mamy im może jeszcze płacić za szkodliwość w pracy? trzeba podsunąć Kaczyńskiemu ,żeby te przywileje Kopaczowej dla izb naszym kosztem zredukował do dobrowolności , a zyska sobie wyborców aż nadto.

#8  2014.01.15 20:47:10 ~do on34

Powiedz to DONI bo ona m.inn.napędza im kasę,tym siostrom w Izbach hahahaha

#9  2014.01.16 15:56:05 ~OO

Nie wiem czy wiecie że trzeba nam odprowadzać podatki od szkoleń, tak .jest problem. Przy naszych zarobkach ! Na pewno mniej teraz będzie chętnych. Pozdrawiam

#10  2014.01.16 17:14:52 ~ DO ~OO

NIE BĘDZIE RZADNEGO PROBLEMU AMBITNYCH TO NIE DOTYCZY HAHAHAHAHAHA

#11  2014.01.16 18:50:46 ~do DO

Nie rozumiem co masz na myśli.

#12  2014.01.16 19:21:36 ~DO 11

Http://www.youtube.com/user/RomantikMenn123 HAHAHAHAHA ALE DUPEK Z CIEBIE!

#13  2014.01.16 20:06:02 ~li

Dupek to będzie z ciebie , jak ci rachunek wyswtawią

#14  2014.01.16 22:09:15 ~do 13

Gópek uwazaj bo będziesz płacił kolejne alimenty, a mamusia juz nie ma wiecej pampersów, na cały tydzień mószą ci starczyć

#15  2014.01.19 16:33:26 moyra3

["#10 ~ DO ~OO Data: 2014-01-16 17:14:52 NIE BĘDZIE RZADNEGO PROBLEMU AMBITNYCH TO NIE DOTYCZY HAHAHAHAHAHA "] Nie rób wstydu.włącz sprawdzanie pisowni. Mnie też zaskoczyło dofinansowanie Izb z moich składek do kursu,który będzie mnie kosztował więcej. Oczywiście składek obowiązkowych nie mogę już odpisać jako darowizny na cele działalności IZB Pielęgniarskich i utrzymywanie pań. Z czego niektóre nawet nie wiedzą co to znaczy pracować z pacjentem. Nie narażają się na warunki szczególnie uciążliwe a zarabiają więcej niż niektóre z nas pracujących na noce i w święta.

#16  2014.03.02 16:34:14 ~KTOŚ

Darmozjady i tyle w tym temacie, a my nie mamy wyboru.niestety

#17  2014.03.06 17:56:54 Pracująca_Siostrzyczka

Tak masz rację piel, mi pielęgniarce z 20 letnim stażem zawodowym, po dłuższym wychowawczym Szpital zaproponował 3 miesięczny darmowy staż! A mam troje dzieci na utrzymaniu. Poszukałam trochę a ponieważ znam dobrze niemiecki Wyjeżdżam do pracy w Berlinie - 2000EUR i kinder geld na 3 dzieci :) nie mówiąc o normach pracy:) 15 dni pracy 12tek i 15 dni wolnego . Powiem tak nie bójcie się wyjeżdżać , chętnie pomogę .

#18  2014.03.13 19:25:55 ~pielegni

Posluchaj znalaxlam oferte do pracy w Niemczech i mam dylemat ta 15na 15 mam obawy czy sobie poprawie Tu zarzbiam 1700 zl i to jest wdxystko mozesx cos wiecej powiefziec o tej pracy