Uzupełnienie do stanowiska Ministra Zdrowia w sprawie dodatków dla pielęgniarek i położnych zapisanych w rozporządzeniu z dnia 8 września br.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

 

 

Uzasadnienie do stanowiska ministra zdrowia

w sprawie wynagrodzeń dla pielęgniarek


 

Uzupełnienie do stanowiska Ministra Zdrowia w sprawie § 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1400):

Świadczeniodawca przy  przekazywaniu informacji o liczbie pielęgniarek i położnych zgodnie z § 2 ust. 1  rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1400) powinien również uwzględnić pielęgniarki i położne realizujące świadczenia wysokospecjalistyczne, wykazując je, w towarzyszącej tym świadczeniom, umowie – w rodzaju leczenie szpitalne, którą ma zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Powyższe opublikowano na stonie mz w dniu 28 września 2015

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.28 17:07:35 ~Tylko?

Tylko o te uzupełnić? A co z kadrą kierowniczą oraz epidemiologia?

#2  2015.09.28 17:25:16 ~gość

Kadra kierownicza? czy nie ma funkcyjnego? co z POZ? wogóle co to za rozporządzenie. gdzie można znaleść całość?

#3  2015.09.28 17:28:25 ~Mariuszu

Panie Mariuszu, prosimy o link na to o czym pan pisze. Na czas obecny nie ma NIGDZIE uzupełnienia tego rozporządzenia. Jak Pan szanuje nasze nerwy to nich szybko link lub całość umieści. Rozmawiałam ze ZZ - jeszcze mówią uzupełnienia rozporządzenia z ósmego formalnie nie ma.

#4  2015.09.28 17:32:53 ~do Gość.

Niestety ale POZ dopiero od stycznia 2016. MZ uzasadniał iż bardzo wzrosła stawka kapitacyjna w 2014 i w tym roku. A że lekarze ją skonsumowali to przykre! Teraz zapis gwarantuje,że w nast. roku pójdzie na pielęgniarki.

#5  2015.09.28 17:41:15 ~Ewa

średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi(dodatek stażowy noce święta składki na ZUS FP.)w przeliczeniu na etat wyniesie 400 -czytaj www.porozumieniepoz -dział aktualności

#6  2015.09.28 17:46:23 ~Ania

W POZ pracuje około 30 tysięcy pielęgniarek i położnych - nie są z gorszej gliny! Pielęgniarki ze żłobków i szkół - to również pielęgniarki! Epidemiologia, stacje krwiodawstwa i sanepidy! Pielęgniarki i Położne łączmy się! Ania W. z Gdańska - JESTEM Z WAMI I ZA WAMI! Łączmy siły gdy tylko opublikują co i jak . Nie dzielmy się i nie dajmy się podzielić!

#7  2015.09.28 19:04:45 ~Ewa

Jest czas do 30 09, nie rezygnujmy ,nie odwołujmy akcji protestacyjnych.Drogie panie przecież dyrektorzy nie włączą nam do grupy tych pieniędzy.Panie dysydentki ,co wyście narobiły,czemu to podpisałyście i dlaczego zwlekając z upublicznieniem odebrałyście nam praktycznie szansę na powiedzenie NIE dla takiego porozumienia! Proponuję, zamieszczenia sprostowania w TV,nie 4x400,ale o wiele mniej,inaczej wszyscy będą przekonani, że dostałyśmy kupę kasy. .

#8  2015.09.28 21:22:25 ~Alaa

Po co tyle pieniędzy wyzuconych w błoto z Akcją Ostatni Dyżur, podwyżki obowiązują jedynie pracujące PIP, po co te wyliczenie ile pielęgniarek przypada na jednego pacjenta? Pielegniarki poniosły porażkę ponieważ młode osoby nie zdecydują się na pracę w tym zawodzie za te marne grosze, w dalszym ciągu będą tragiczne statystyki, przegrały ściśle drogie Pielegniarki

#9  2015.09.28 22:34:10 ~czarna

Dlaczego dopuściłyście Drogie Panie do takiego podziału.Wiele pielęgniarek które pracują w szpitalu nie chce pracować w POZ za żadne skarby.Porównajcie np.pracę pielęgniarki opatrunkowej na chirurgii a w poradni chirurgicznej W poradni POZ np.40 opatrunków a na oddziale 20.W poradni dodatkowo nagłe urazy zdjęcia szwów itp. i 2 pielęgniarki na 3 gabinety Która z pań z oddziału chce się zamienić-żadna.BRAWO.KADRA KIEROWNICZA Z POZ DOSTANIE PODWYŻKĘ-ŻENADA!

#10  2015.09.28 23:32:33 ~MalaMi

@czarna - ok, ale Ty za zmiane 40 bandaży dostajesz 1700 zł+ najniższa, a w szpitalach za 20 bandaży, nosznie pacjentów, itp etc. dostają 1300 zł. Na POZcie też nie ma stałej opieki paliatywnej. Więc to jest różnica.

#11  2015.09.29 08:36:21 ~piel

A prywatne klikiki co maja umowy z nfz, dostana ?

#12  2015.09.29 10:32:20 ~Ewa

C z Nfz co z nimi. ? // czyżby reszta zapomiała o innych pielęgniarkach np; w DPS -ach?

#13  2015.09.29 11:15:55 ~ania

Co to ma byc wkoncu podwyzka do podstawy ,czy jako dodatek?

#14  2015.09.29 11:44:14 ~BRATEK

DADZĄ 300 BRUTTO OBOK PODSTAWY PRZEZ 10 MIESIĘCY!

#15  2015.09.29 22:02:01 ~Tyle wiem

Koleżanki, u nas w Izbach w Gdańsku i w OZZPiP u Przewodniczącej Regionu Pom. - ja i moje koleżanki dowiadujemy się wszystkiego na bieżąco. Problem jest jedynie taki,że aneksu do rozporządzenia z 8 września jeszcze nie ma czyli: nie ma jeszcze oficjalnego aktu prawnego-więc konkretów też nie ma. Póki co obowiązuje do realizacji rozporządzenie Zembali z dnia 8 września. Na resztę czekamy . pewnie ze 2-3 tyg

#16  2015.10.28 09:29:48 ~Ewa

W sprawie żenady. Poradnia chirurgiczna to AOS nie POZ.