Warunki porozumienia to jedno, ale atmosfera w jakiej je podpisywano to dobro samo w sobie!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Przewodnicząca władz związku pip powiedziała po podpisaniu porozumienia:

 

"Oczywiście, ustępstwa były po obu stronach. Wszyscy musieliśmy troszeczkę ustąpić. Ale była wola. Atmosfera wczorajszego dnia, mimo, że skończyły się rozmowy późną nocą, była bardzo dobra. Taka pełna zrozumienia. Pracowaliśmy bardzo merytorycznie. Życzyła bym sobie w przyszłości, takiej pracy. Każdy szczegół był analizowany, każde zdanie było czytane i ogladane z każdej strony. Nanoszone były uwagi, była możliwość nanoszenia tych uwag, z szacunkiem jednych do drugich, naprawdę rozmowy wyglądały bardzo dobrze."

 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.01 12:41:50 ~,,,,,,

Atmosfera wspaniała,tylko wygrał p.minister. Atmosfera,to żadne osiągnięcie.U mnie w pracy jest również atmosfera doskonała.Jest to normalne.

#2  2015.10.01 13:16:36 ~pielęg.52

Tu chyba nie chodziło o dobrą czy złą atmosferę a o uzyskanie jak najlepszych warunków i podwyżek płac ale jak się ktoś spieszy do PARYŻA na wycieczkę za nasze składki to mamy co mamy.Gówno mamy.

#3  2015.10.01 13:52:18 ~lyh

Ironia na poziomie. wysokim

#4  2015.10.01 14:15:41 ~,,,,,,

Dlaczego nasze reprezentantki,do dzisiaj, tak pięknie nie rozmawiają z nami pielęgniarkami,-rzami.Same nie potrfią,tylko jak minister poprowadzi ?

#5  2015.10.01 15:07:07 ~żal...

"Żadna ze stron negocjujących biorących udział w rozmowach nie ujawnia jego treści". A Dargiewicz w Paryżu.

#6  2015.10.01 15:56:35 ~SmutneJaja

Słuchajcie jaja są! Chyba nawet sam MM jeszcze o tym nie wie? Popisali nasze nr prawa wyk.zawodu do NFZ w sprawie podwyżek i program komputerowy wywalił vel odrzucił TYSIĄCE (wiem co piszę i mam dowody! ) nas , bo dopiero teraz się nad nami skupiono a do tej pory NIKT nie weryfikował naszych numerów praw bo nikt na nas nie patrzył.Teraz są jaja! Zamiast pięciu cyfr pojawiają się jakieś myślniki lub np. 7 cyfr.ha ha ha.I co teraz?

#7  2015.10.01 15:58:15 ~Cdn.jaja

Pragnę wyjaśnić: nr naszych praw wyk zawodów Pielęgniarki i Położnej to: pierwsze dwie cyfry to "kod" województwa czyli Izby jaka wydała nam nasze prawo , potem powinno być pięć cyfr np. 00140- czyli mamy nr 140 lub 00055 - czyli mamy nr 55 tzn. zerami musi być poprzedzony nasz numer tak aby było 5cyferek następnie A lub P- czyli Położna lub Pielęgniarka. ! Żadnych myślników czy kresek i tym podobnych! bo wywali Was z systemu i nie bedzie podwyżki! Sprawdź zatem co podałeś do kadr!

#8  2015.10.01 16:02:30 ~Do żal

Polecam stronę OIPiP w Gdańsku - zakładkę aktualności. Nic nie ukrywają! Ujawniają wszystko traktując nas w ten sposób bardzo poważnie. Mam wrazenie,że tylko MM i izba Gdańsk oraz Słupsk konkretne info podają. Reszta milczy przedziwnie!

#9  2015.10.01 16:05:33 ~Oj tak.

Oj tak! Poczytałem. Czyli póki co niektórym wyróżnionym co się na podwyżki załapują dają 300 brutto brutto czyli to będzie 80zł. do podstawy ( gdyż w brutto brutto to wszelkie pochodne się zawierają)! Wyjaśnijcie to w mediach proszę bo ludzie są pewni,że już 1600otrzymaliśmy:-(

#10  2015.10.01 17:11:32 ~,,,,,

Może wotum nieufności pt,Ostatnie tango w Paryżu,

#11  2015.10.01 17:22:08 ~Do oj tak!

Oby ten ochłap wskoczył do podstawy.Rozporządzenie z 8-go mówi jedynie o dodatku:-(

#12  2015.10.01 17:26:44 ~Czy?

Czy wejdziemy jutro na lotnisko by nasze Paryżanki przywitać?

#13  2015.10.01 19:49:32 ~julia

Ja prroonuje zeby ZA NASZE pieniadze ze skladek zwiazkowych i samorzadowych wykupic czas antenowy w telewizji np TVN i oglosic zapis porozumienia oraz zdementowac to co poszlo w mediac9h zaraz po deminstracji. Ludzie przeciez slyszeli ze 400, rzad Ewy Kopacz dotrzymuje slowa

#14  2015.10.01 20:01:50 ~Nora

Cały czas zastanawiam się za ile zostałyśmy sprzedane przez te paniusie z zarządu krajowego. Przez lata nic nie robiły, brały duże pieniądze za wysiadywanie hemoroidów. A teraz wysmażyły nam taki pasztet. Mam tylko nadzieję, że środowisko im odpłaci "pięknym za nadobne"

#15  2015.10.01 20:21:04 ~goscinnie

Czytając wyjaśnienie prawne do porozumienia ma się co najmniej pozytywne odczucia. Dlaczego de ydentem maja być zwiazki.niech to będzie odgórnie.w naszym szpitalu przewodniczaca związków nic nie robila nawet na strajk nie po jechala a teraz slyszymy glosy ze wg stażu chca pieniadze dzielić. Kpina. Jak to będzie czas pokaze. Na manifestacji byly osoby i starsze mlodsze wiec szliśmy we wspólnej sprawie i jestesmy równe. Koleżanki ja nie musze nalec do do związków ale jednoczę sie razem z wszystkimi.z tego pisma wynika ze będzie to dodatek a dopiero w 2019 może nam to byc dane do podstawy lub nie

#16  2015.10.09 12:58:14 ~keruj

W podwyżkach pominięto pielęgniarki i położne prowadzące praktyki indywidualne w ramach umowy z NFZ. Dlaczego ?

#17  2015.10.13 06:10:23 ~DPS

A co z nami pielegniarkami DPS-ów My nie mamy prawa do podwyżek zarabiamy 2250zl w najlepszym wypadku Zapomniane przez Boga Ludzi I ministerstwa a moze przez kolezanki w izbach Nie mamy z nikąd pomocy przcujemy na granicach wytrzymałości i prawa Opiekujemy sie ludzmi ktorych juz nikt nie chce którzy nie rokuja sa ,chorzy psychicznie zaburzeni lub po za spolecznymi normami Dls nas nie ma pieniedzy ? W niczym nie jestesmy gorsze mamy studia kursy i tylko dwie rece do pracy To jest żenujące