Wczoraj o godz. 21 na facebooku wiceminister zdrowia Cieślukowski poinformował środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych, że ... Swój post zakończył: Brawo

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Wiceminister zdrowia napisał:

Realizacja porozumienia zawartego 23 września pomiędzy Ministrem Zdrowia i pielęgniarkami już przynosi pozytywne efekty, a strony dotrzymują słowa. 28 września Minister Zdrowia przedłożył projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie owu zawierający zmiany uzgodnione w porozumieniu. Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w dniu dzisiejszym 1 października podjął uchwałę o zawieszeniu ogólnopolskiej akcji protestacynej. Brawo  

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.02 08:27:10 ~Brawo!

Teraz opiniowanie projektu i legislacja ok.2-3tyg. a potem czekamy na tematyczne zarządzenie prezesa NFZ i.już po wyborach a .póki co spokój mają. Fakt-BRAWO!

#2  2015.10.02 09:08:20 ~pieleg

Tak brawo dla złodzieji niech kradną dalej! pielegniarki po raz kolejny zostały oszukane panie monistrze,nie ma pan wstydu jesteś ch.j koleżanki do strajku odejsć od łóżek

#3  2015.10.02 09:20:29 ~Pigułek

Wystarczy zrezygnować z dodatkowych godzin na pewien okres, NFZ leży i płacze. Musimy być solidarni żeby coś wywalczyć inaczej będziemy ignorowane, jest to najlepszy moment aby z nimi wygrać, Mz juz ma plan aby zwiększyć liczbę pielęgniarek Ebi mieć je w garści. j a k nie teraz to nigdy

#4  2015.10.02 11:26:29 ~do 2

Pielęgniarki nie zostały oszukane, pielęgniarki dały się kolejny raz oszukać poprzez to, że wierzyły, że leciwe panie, nie mające już nic wspólnego z tym zawodem, będą myślały podczas tych "negocjacji" o dobru pielęgniarki

#5  2015.10.02 12:24:31 ~leń

To środowisko jest chore, pełne zawiści, leniwe i podłe. Jestem za likwidacją stołków oddziałówek i koordynałówek. Nic nie robią, poza pilnowaniem powietrza w dyżurkach i jedzeniem pączków. I ile trzeba wydać na ich utrzymanie? Czy kiedykolwiek stanęły za pielęgniarkami? NIE. A zachowują się jak na własnym folwarku.Czy wreszcie nadejdzie czas OCENIANIA fatycznej pracy pań niby rządzących!

#6  2015.10.02 12:24:40 ~Ania

Kochani przedstawiciele pielęgniarek wkopałyście nas na lata. Kto wam dał poparcie na takie porozumienie. My szare pielęgniarki-NIE. Darmowa praca tylko w Polsce. Nie wiem czemu u Was było tyle radości po wyjściu z negocjacji- nie zrobiłyście niczego dobrego. Może pora poddać się i dać miejsce tym co mają rozum?

#7  2015.10.02 15:58:09 ~`ancik

My pielęgniarki NIGDY nie byłyśmy(i nie jesteśmy solidarne)nigdy nie trzymałyśmy się razem! A najgorsze są te,które dochrapały się stanowisk na wyższym szczeblu-te zapomniały już,że były kiedyś pielęgniarkami i ciężko pracowały.Teraz mają nas gdzieś,bo im dobrze! Popatrzcie-lekarze ZAWSZE TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM! Jak widać to daje efekty! My nigdy nie szanowałyśmy się.więc i nas nikt nie szanuje.proste.

#8  2015.10.02 16:15:20 ~~ancik

A najbardziej mnie dziwią? denerwują? osłabiają? pielęgniarki,które są zachwycone tym porozumieniem! bo jak piszą-wreszcie będą(bidulki)miały na szyneczkę dla dzieci.I cieszą się każdym OCHŁAPEM,CO SPADNIE Z PAŃSKIEGO STOŁU.GDZIE SZACUNEK DO SWOJEJ CIĘŻKIEJ PRACY I DO SAMEJ SIEBIE? GDZIE? No właśnie.same się nie cenimy,więc nie wymagajmy tego od innych.

#9  2015.10.02 16:51:42 ~piel

Dzisiaj byl protest strazakow i wiecie co podobalo mi sie jak merytorycznie wypowiadal sie ich przedstawiciel . Powiedzial to co powinny powiedziec przedstawicielki pielegniarek . Dlaczego walczymy o podwyzki . gdyz na to zaslugujemy gdyz narazamy swoje zdrowie i zycie codziennie w pracy tym ze mamy stycznosc z chorym czasem zakaznie pacjentem tym ze czesto zadazaja sie agresywni pacjencie nie czesto pijani , tym ze jestesmy wyksztalcone w wiekszosci juz praktycznei kazda ma wyzsze wyksztalcenie specjalizacje kki nasza wiedza jest systematycznie poszerzana . Tym ze zawsze pracujemy niezaleznie od pory dnia czy nocy czy tez dni swiatecznych. Tym ze pacjent zawsze moze liczyc na pomoc w stanie zagrozenia zycia etc. cdn

#10  2015.10.02 16:52:28 ~piel

Cd.uwazam ze nie powinnismy wogole wlaczac to ze nas brakuje to nie nasz Problem tak naprawde, nie powinnismy wogole wpominac ze dla dobra pacjenta wogole o tym nie powinnismy wspominac to jest wszech i wobec wiadome nie profesjonalne jest wogole o tym mowic ! Jesli ktos to ogladal to pwnie wie o czym mowie .

#11  2015.10.02 17:36:30 ~goscinnie

Pan Wice.cieszy sie z ministra sukcesu czy z naszego kompromisu. Brawo? Zgadzam sie z nr 9 piel" powyższy komentarz oddaje to wszystko co powinno byc podkreślane przez nasze Panie. Juz w tej chwili to nawet ratownicy sa bardziej ceniona grupa niż my. Nasz prestiż ciągle spada. I nie wiem ile jeszcze musimy kursów robic by o tym przekonać spoleczenstwo.

#12  2015.10.02 17:47:25 ~Anna

A ja uważam,że to ogromny sukces wywalczyć podwyżkę dla tak wielkiej liczebnościowo grupy zawodowej! Gratuluję i dziękuję! Dla mnie 300 to B.dużo. Mówcie co chcecie! Ja wiem i czuję swoje!

#13  2015.10.02 17:51:50 ~gaga

Do ,7''- Ancik ! Tego nie napisałaby ŻADNA pielęgniarka - pisały to podstawione przez kogoś(? ) osoby (trolle internetowe)-po to by nas ośmieszyć:(

#14  2015.10.02 17:53:45 ~gaga

O właśnie powyżej mamy przykład takiego trolla -będzie pisał takie ,peany''na zamówienie:(

#15  2015.10.02 18:54:02 ~~ancik

Do~gaga.Ale takie komentarze są w necie! Wiem,że masz racje,ale ludzie to czytają! I myślą,że jesteśmy totalnie głupie! Jakby nie patrzeć-to przykre.Mnie osobiście to boli.

#16  2015.10.02 19:30:46 ~e

Aniu z komentarza #12, zejdź na ziemię : 300 to kwota brutto brutto, z tego dostaniesz ok 180 zł na rękę.faktycznie, wielkie dokonanie po 8 latach bez podwyżek !

#17  2015.10.02 19:33:07 ~~ancik

Troll? A ja się obawiam,że to po prostu jedna z nas.BO mam takie zadowolone PIELĘGNIARKI wśród swoich ,koleżanek,NIE MA JEDNOŚCI WŚRÓD nas PIELĘGNIAREK I TYLE!

#18  2015.10.02 20:04:17 ~Zuza

Też się bardzo cieszę! Wolę mieć te 300brutto brutto niż nadal kolejne lata nic! Moje dzieci się cieszą.Całą kwotę dołożę na ich marzenia czyli zwykłe dla innych rzeczy.Ważne,że sprawę im radość.Mama Zuza.

#19  2015.10.02 20:15:17 ~piel

Kolezanki co wy piszecie ze niby jestesmy duza grupa zawodowa to mamy sie cieszyc z kazdej najmiejszej podwyzki ? Czy lekarze , nauczyciele strazacy itp to male grupy zawodowe czy oni sie zastanawiaja na tym i mysla ze iz sa duza grupa zawodowa to nie wywalcza swoich pieniedzy ? Co wy piszecie ? Naprawde zastanowcie sie bo nie tedy droga i ten tok myslenia doprowadza ze poslowie daja sobie premii po 50 000 lub wiecej nie zastanawiajac sie czy dla innych starczy a wy sie martwicie ze nas jest duzo to nam podwyzki do podstawy np 2000 zl nie dadza ? Boze z tym tokiem myslenia dlatego do niczego nie dojdziemy !

#20  2015.10.02 20:55:01 ~piel

Http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,18948944,zle-podwyzki-dla-pielegniarek-nie-rozwiazuja-zadnego-problemu.html? ssoSessionId=5272d0fd0c6f3cea18bf4b092594959754d09d98fa13d9211601a25bbb9a6855#BoxLokKatLink

#21  2015.10.02 21:21:32 ~ona

Witam z czego się cieszyć, podzielili pielęgniarki na lepsze i gorsze -poz to gorsza grupa(pewnie ma inne żołądki lub skończyły gorsze szkoły? )gdzie sprawiedliwość, cieszcie się bo pracujecie w szpitalach. Gratuluje solidarności,żenada.Ciekawe kto się zajmie waszymi dziećmi w szkole, albo rodziną w gabinecie zabiegowym,przecież tam jest niepotrzebna pielęgniarka jej nie trzeba szanować.Bardzo smutne.

#22  2015.10.02 22:05:29 ~instrument

W szpitalu prywata kwitnie.jko, że jestem niewygodna np.nie chcę używać sprzętu jednorazowego po sterylizacji zostałam przeniesiona do pracy do oddziału dla przewlekle chorych z dnia na dzień. Nadmieniam, iż nie wiem co napisał, czy o co oskarżył kierujący oddziałem chir. oddziałowa jak zwykle nie wie nic, mało tego naczelna również. Mam specj. operacyjną i studia ukończone.Poszłam na dyżur na blok operac.i zostałam wezwana do kadr aby odebrać przeniesienie na ZPO.Kadrowa nie dopuściła mnie do dyrektora tłumacząc, iż go nie ma.paranoja, a na moim bloku są plg, na umowę zlec. bez kwalifikacji,tylko wszystko zrobią aby doktor był zadowololny

#23  2015.10.02 22:22:16 ~Do ww.

Zgłoś temat do prokuratury! W Polsce takie postępowanie z narzędziami jest zakazane! Jak będziemy tylko milczeć lub narzekać to nigdy ta patola nie zniknie!

#24  2015.10.02 22:23:16 ~Tak!

O tak! Lub nagłośnij np.w gazecie!

#25  2015.10.03 08:23:10 ~,,,,,,

A co na to związki,cała grupa pielęgniarek ?

#26  2015.10.03 08:36:56 ~piel

Najwyższy czas pogonić do pracy na odcinku oddziałowe,naczelne i inne koordynujące,bo zajmują się tylko plotami i gnębieniem uczciwych pielęgniarek.

#27  2015.10.03 08:36:56 ~piel

Najwyższy czas pogonić do pracy na odcinku oddziałowe,naczelne i inne koordynujące,bo zajmują się tylko plotami i gnębieniem uczciwych pielęgniarek.

#28  2015.10.03 08:41:38 ~pielęg-

Dziewczyny zacznijmy wreszcie się szanować. W 100% popieram koleżankę pod nr 9,liczy się merytoryczne uzasadnienie naszych postulatów i egzekwowanie ich w czasie negocjacji.To porozumienie to jakaś farsa, 400 z pochodnymi, czyli 235 netto (u nas w szpitalu dodatku obok pensji! )jakie 300? Niektóre Panie się cieszą, trochę godności! Kolejny raz z nas zakpiono. Przestańcie pracować dodatkowo, przetrzymajmy ten okres choć 2 m-cy,sami wtedy zachęcą do pracy bo będą katastrofa w niektórych jednostkach

#29  2015.10.03 08:59:45 ~pielęg-

Cd.czy to naprawdę tak trudno zrozumieć, że jeśli my same o siebie nie zawalczymy to żadne związki itp.tego też nie załatwią, bo każdy pilnuje głównie swoich interesów. Czy naprawdę tego nie widzicie czy tak Wam wygodniej, żeby liczyć że ktoś to załatwi.Nie bierzcie dodatkowych zleceń bo tylko żerują na naszej pracy a my jak cyborgi biegamy aby dorobić parę złotych kosztem swojego wypoczynku i zdrowia a im interes się kręci,składek nie muszą odprowadzać dadzą 15 zł/h i jest ok!

#30  2015.10.03 10:10:23 ~,,,,

U mnie 10/h i nie pracują,a harują.

#31  2015.10.03 11:10:43 ~Plg

To prawda, podzielili pielęgniarki na te w oddziale i w POZ. Ale oni już dobrze wiedzieli, co robią. To było celowe, bo nasze środowisko jest bardzo łatwo skłócić. A gdy już się między sobą kłócimy, to reszta spraw wyparowuje.

#32  2015.10.03 11:13:38 ~Piel

Najlepiej, abyśmy miały doktora, specjalizację, wszystkie możliwe kursy, zastąpiły w pracy lekarzy, sanitariuszy, salowe, rehabilitantki, sprzątaczki i dietetyczki. i zapieprzały najlepiej za darmo - powołanie.

#33  2015.10.03 11:16:26 ~Ania

Nasze środowisko jest takie, że każdy ochłap weźmie i się cieszy.

#34  2015.10.03 11:20:21 ~do #12

300 zł brutto to wg ciebie dużo? Nie wierzę, w to co czytam. brak godności i szacunku wobec siebie i swojej pracy. Gdy odbierzesz pasek to stań przed lustro i popatrz na swoją minę lepiej.

#35  2015.10.03 11:24:51 ~do #22

Lata tresury robią swoje. No i tylko takie pieski siedzą na kierowniczych stanowiskach (ale tylko w Polsce). Po co takie kierownictwo? Na pewno nie dla podwładnych. Kierownictwo jest po to, aby była dyscyplina (bo pielęgniarki są niegrzeczne, rozpuszczone i leniwe przecież) oraz po to aby interes się rozwijał. Pacjent to punkty, lekarz to Bóg, a pielęgniarka to niewolnica (niech się cieszy, że wogóle ma pracę) - aktualna wizja polskiego szpitala.

#36  2015.10.03 14:13:09 ~jagoda

Gdyby głupota umiała latac to by niektóre pielegnirki latały niczym orły bo głębie to za malo

#37  2015.10.03 14:26:21 ~jgda

A może 20zł też będziecie sie cieszyć durne bez ambicji

#38  2015.10.03 16:00:29 ~Jagoda.

U nas będą dzielić równo i cieszę się. 250x4m-ce do świąt=tajne święta! Wreszcie bez głodówki mojej i najbliższych! Oczywiście pragnę więcej-ale nie byłam na proteście to i z tego się cieszę. Z mich znajomych nikt nie był a teraz wymagają i narzekają.Przy moim 1950 to spory wzrost-stąd radość choć pensja generalnie podła-bo tak nas upodlono!

#39  2015.10.03 16:44:16 ~gość

Jeden etat dla wszystkich i rynek wymusi podwyżki,nie trzeba manifestacji i innych głupot.Ale lata tresury i zamordyzmu wyprały mózgi,a i obecne kształcenie pielęgniarek pozbawiło logicznego myślenia.Dlatego biedota cieszy się z paru groszy za ciężką,odpowiedzialną pracę.

#40  2015.10.05 08:24:01 ~gośc

dziewczyny szkoda czasu powinnyśmy odejść od łóżek wtedy zobaczą co znaczy nasza praca ale nas straszy się prokuratorem a my głupie się boimy nic nam nie zrobią bądżmy wreszcie solidarne bo jesteśmy wykształcone radzimy sssssobie pod każdym wzgledem a lekarza traktujcie jak rrrównorzędnego sobie partnera bo nasza wiedza i doświadczenie stawiają nas natym samym poziomie uwierzcie w siebie

#41  2015.10.05 17:29:07 ~gosc

Wszystkie powinny złożyć wypowiedzenia z pracy a nie odchodzić od łóżek.Tak zrobili lekarze i maja.Nawet w bardzo bogatych państwach nie ma całkowitego leczenia za darmo a nam wmawiają że nas na to stać .To dlatego pielęgniarki pracują charytatywnie

#42  2015.10.09 12:59:54 ~keruj

W podwyżkach pominięto pielęgniarki i położne prowadzące praktyki indywidualne w ramach umowy z NFZ. Dlaczego ?

#43  2015.10.31 15:17:35 ~ELA

O JAKICH PODWYŻKACH MÓWICIE, U MNIE 170 ZL NETTO I TO DOPIERO W GRUDNIU JAKO DODATEK I TO BEZ WYRÓWNANIA OD WRZEŚNIA.

#44  2015.10.31 19:57:17 ~gość

W spółkach pięniędzmi dysponuje prezes,więc co my mówimy o jakis podwyżkach .To dodatek nie wliczony w podstawe