Od 2016 roku dla pielęgniarek i położnych zdecydowanie większa odpowiedzialność, a pieniądze te same – buntuje się środowisko. Nie wiadomo też czy zmiany dotyczą wszystkich pielęgniarek czy tylko tych, które się na to zgodzą.

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

 

                                *Kliknij aby zobaczyć materiał wideo

 

 

 

 


 

 

W przebiegu konsultacji projektu rozporządzenia w sprawie recept pielęgniarek i położnych, przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych podnosili kwestię braku przeznaczenia dodatkowych środków finansowych w związku z nałożeniem na pielęgniarki i położne dodatkowej odpowiedzialności zawodowej. Poniżej publikuję wyciągi z opinii przedstawionych w ramach konsultacji społecznych. 

 

 

Wybrał
 
Mariusz Mielcarek 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.21 11:20:18 ~Pielęg

Mało tego, za błędne wystawienie recepty pielęgniarka jest zobowiązana zapłacić karę 200 zł,

#2  2015.12.21 11:38:51 ~Mgr

Oczywiście, każda pielęgniarka która wyrazi chęć pisania recept Będzie musiała zawrzeć taką samą umowę jak lekarze z NFZ-tem. Co do karania za błędy to chyba logiczne i mało sensacyjne odkrycie .

#3  2015.12.21 12:05:15 ~Iga

Te które nie chcą niech zrezygnują ,w końcu wyjadą i dadzą miejsce bezrobotnym

#4  2015.12.21 12:31:33 ~do 3

Czy widziałaś ostatnimi czasy jakąś bezrobotną pielęgniarkę?

#5  2015.12.21 13:22:55 ~joanna

Moim zdaniem to najlepszy pomysł, aby pielegniarki sie rozwijały. Własnie zapisałam sie na ten kurs i z miłą chęcią oraz pełną odpowiedzialnością będę wypisywać recepty.

#6  2015.12.21 13:24:12 ~piel

Ja nie moge znalezc pracy , bo tylko UZ i kontrakty . Tym rodzajem umowy nie jestem zainteresowana INTERESUJE MNIE PELNO PRAWYNY WAKAT umowa o prace . A o taka prace jest bardzo ciezko i nie moge jej znalezc , niestety nie stac mnie na przeprowadzke do innego miasta a wszystkie okoliczne do ktorych bylabym w stanie dojechac i nie spozniac sie do pracy nie przyjmuja na umowy o prace

#7  2015.12.21 14:25:40 ~piel

Piszcie namiętnie receptki,niech firmy farmaceutyczne zarabiają, a co tam! W końcu tyle czynności wykonujemy za jałmużnę to możemy i jedną więcej.Niech społeczeństwo dalej patrzy z politowaniem na głupie,zakompleksione siostrzyczki,pękające z dumy przy receptkach

#8  2015.12.22 08:11:27 ~iza

Z tego co mi wiadomo - a tworzyliśmy ankiety- nikt nie zapisuje się na ten kurs, więc nie podstawiajcie osób na portalu, które wyrażają się pozytywnie i chcą tę czynność wykonywać. W końcu rodzinnym lekarzom, od stycznia wzrasta stawka kapitacyjna za jednego pacjenta, oni forsa w portfel a recepty mają należeć do tych, które dziesięciokrotnir mniej zarabiają - nie dajcie się wkręcać bandzie Bartosza ARŁ. - TO JEGO KOLEJNA RADOSNA TWÓRCZOŚĆ- ZARAZ ZA PAKIETEM ONKOLOGICZNYM.PHI !

#9  2015.12.22 19:51:35 ~aaaaa!!!!!

Moi kochani ! Z tego co pamiętam to pielęgniarki jako jedyne w całej służbie zdrowia otrzymały podwyżkę w wysokości 400 zł miesięcznie (1200 zł rozłożone na 3 lata) a żadnych innych obowiązków im nie przybyło ! Mało że za studia dla pielęgniarek płaci szpital , za nadgodziny płaci szpital , podwyżki daje minister to jeszcze co. chciały by siedzieć żreć żeby dupy im rosły tylko , a do pacjentów pochodzą jak do śmierdzącego jajka . Obudźmy się nie może być zgody żeby ta grupa zawodowa znowu terroryzowała !

#10  2015.12.22 21:18:09 ~PIEL

Do 3 a gdzież to bezrobocie pielęgniarskie śmiechu warte chyba nadrobocie zapieprzamy po cichutku za 3-5 koleżanek pokorne mysie ! OBUDŻCIE SIĘ DAMY RADĘ !

#11  2015.12.22 21:21:13 ~JA PIEL

A MOŻE BYŚ SIĘ TAK PRZEDSTAWIŁA GRUPO ZAWODOWA BO OCZERNIAĆ NAJŁATWIEJ ! TAK DOBRZE TO SPRÓBUJ ZOSTAĆ PIELĘGNIARKĄ A MOŻE BĘDZIESZ I TERRORYSTKĄ ?

#12  2015.12.22 21:22:42 ~PIEL REN

Do 7 super napisane, popieram ! są myszki zakompleksione są !

#13  2015.12.22 21:44:58 ~do aaa!!

Tylko prostak może tak to interpretować

#14  2015.12.22 23:19:53 ~Ola

W pierwszej kolejności powinniśmy stać na stanowisku i być konsekwentni, aby rząd i obecny minister realizowali postulaty naszego środowiska. Nie przegapmy tego, nie pracujmy na dodatkowych etatach, umowach zleceniach itp. - wiadomo o co chodzi - to musi w perspektywie zaprocentować! Znając życie wypisywanie recept niezależnie od tego czy będzie to obowiązek czy dobrowolność dalej podzieli nasze środowisko. Uważam, że w obecnej sytuacji zgoda na wypisywanie recept będzie kolejnym nieodwracalnym błędem pielęgniarek i położnych.

#15  2015.12.23 09:51:19 ~piel

Ola popieram,mądre słowa

#16  2015.12.23 09:53:22 ~iza- do aa

No więc, żeby móc coś napisać, potrzeba Panu wiedzy, póki co widoczny jest jej brak. Jeżeli chodzi o podwyżkę - w poszczególnych szpitalach wypłacono kwoty w formie dodatku- w większości szpitali- nie dano jej wcale, studia i szkolenia - panie opłacają sobie same( bez urlopu szkoleniowego),o nadgodzinach nie zapomniały od wielu lat - takie coś w szpitalach nie funkcjonuje, trzynastek - brak,najniższa krajowa wzrasta - już dogoniła pielęgniarskie pensje. Zgadzam się z określeniem terroryzmu - lecz jak widać, uderza on wybitnie w środowisko pielęgniarek i położnych, życzę zdrowia!

#17  2015.12.31 09:06:56 ~ola

Wypisanie recepty tylko podnosi prestiż pielęgniarki.w końcu kończą studia są wykształcone pytam czy lepiej wypisać receptę czy lepiej iść zmieniać pampersy? Większe wynagrodze id? Za co.jeżeli w tym czasie wypisujesz receptę to nie robisz innej pracy to chyba oczywiste.a za siedzenie i plotkowanie raczej nie płacą.powinna być dumna ta ktora będzie posiadala uprawnienia do wykonania takiej funkcji.najwieceje buntują się te które robią najmniej.popatrzcie na to z innej strony

#18  2016.01.03 11:27:24 ~Ola

Nie próbuj podnosić prestiż zawodowy pielęgniarkom i położnym, bo nie masz o tym żadnego pojęcia!

#19  2016.01.11 09:22:18 ~Anna

Nie oszukujmy się,przecież od lat wypisyjemy recepty. Dlaczego godzimy się na kolejną "spycholandię" Mamy nadmiar obowiązków,jesteśmy przmęczone i nadal pozwalamy sobie na takie manipulacje. Jako pielęgniarki zatrudnione u lakarza rodzinnegongo na etacie nie mamy żadnego prawnego wsparcia.Nikt nas nie reprezentuje. Owe 400 zł doczekamy się bądź nie,wszystko zalezy od pracodawcy.

#20  2017.06.26 16:05:18 ~pielg mgr.

Ola prestiz dla ciebie to wypisywanie recept ? lal a to dopiero rozumowanie :D To moze powinnas raczej w recepcji pracowac albo na sekretarke medyczna? i zrob to szybko bo niedlugo zostana same piel. z mgr. i teraz przyklad . mam z toba dyzur i teraz ty wypisujesz recepty ale co mnie to obchodzi? jesli trzeba choremu zmienic opatrunki ,zmienic pozycje a i takze pampersa to niby kogo mam wolac do pomocy? pania sprzatajaca NIE odzialowa Korona spadnie:D zostajesz TY moja kolezanka dyzurujaca I co zrobisz? odmowisz? no ciekawa jestem co zrobisz? a moze lekarz sie zlituje :D