(2) TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zamach na samodzielność podmiotów poz prowadzonych przez pielęgniarki i położne.

 

 

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dzialePielęgniarka i położna rodzinna

 

 

"Kongres POZ", odbędzie się w SOPOCIE 5.05.2016, jest protestem pielęgniarek i położnych w związku z propozycjami   Ministerstwa Zdrowia, dotyczącymi ograniczenia samodzielności pielęgniarskiej! 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.04.27 20:22:08 ~gość

Sam dorobił się na kilkunastu przychodniach POZ, a teraz mówi o tym jakie szkody przynosi swoboda gospodarcza. Szczyt hipokryzji Panie Ministrze !

#2  2016.04.27 20:50:31 ~aga

No bo chciałby kasę ciągnąć z pielęgniarek i położnych.

#3  2016.04.27 21:04:42 ~Anna

Minister Radziwiłł jest przede wszystkim lekarzem i jego propozycja to odpowiedź na lobby lekarzy. Na pewno nie jest to działanie dla dobra pacjenta. Przepracowałam jako pielęgniarka środowiskowo-rodzinna prawie 40 lat i dobrze wiem na czym to polega. Na tej propozycji stracą pielęgniarki i położne , ale najbardziej ucierpią pacjenci, a więc na pytanie po co ta reforma jest tylko jedna odpowiedź, po to aby zyskali lekarze.

#4  2016.04.27 21:17:52 ~Dorota

A co mają zyskać lekarze -kasę za pielęgniarki i położne, budują pałace i jeszcze im mało

#5  2016.04.27 21:27:49 ~OLA

Osobiste działania Pana Ministra

#6  2016.04.28 07:38:44 ~DKilańska

Ciekawe co na To Komisja Europejska i WHO :) Pokażemy to 5 maja w Sopocie .

#7  2016.04.28 11:53:44 ~Własciciel

Po pierwsze ten człowiek jest narodowym faszystom jak cały pis po drugie to ludzie mało inteligentni mam nadzieje że kod obali tą sekte

#8  2016.04.28 11:56:01 ~p.szkolna

Lekarze rodzinni nie znają swojego zakresu obowiązków w zakresie min.bilansu zdrowia ucznia kończącego szkołę ponadgimnazjalną,ostatnio otrzymałam od ucznia bilans na którym pani doktor napisała wielkimi literami ze znakami( ? oraz ! ) z tekstem TO CHYBA ŻART? PACJENTKA DOROSŁA ! . Raczej pani doktor stroi sobie żarty.

#9  2016.04.28 12:31:17 ~ACz

Radziwiłł rewolucję chce zrobić i prywatę uskuteczniać-niePOZwolimy! Pacjenci stoją za nami murem,bo wiedzą,że nasza praca jest dla Nich! MZ chce przejąć prawie 12tys.naszych praktyk! Nie damy się!

#10  2016.04.28 12:46:25 ~goosc

Do pielęgniarki szkolnej, droga koleżanko proponuję skserować taki dokument i wysłać do NFZ i Pana Ministra

#11  2016.04.28 12:49:16 ~p.szkolna

Pielęgniarki i pielęgniarze mówmy o naszej sytuacji głośno, nie dajmy się , ciągle jesteśmy spychani na margines niedoceniani.KOD wstawcie się za nami.

#12  2016.04.28 12:58:26 ~p.szkolna

Do goosc - mam skserowane i zrobię to .

#13  2016.04.28 13:16:28 ~Ania Czarn

Kochani! Wspaniałe,że spotkamy się w Sopocie i pokażemy naszą siłę! Już czas powagę swą pokazać i stworzyć siłę z którą będzie MZ musiał się liczyć!

#14  2016.04.28 13:37:22 ~Pacjent

Pokażcie ludziom zagrożenie.Doktory chcą wszystko kontaktować a z Pielęgniarek służące zrobić:-) Pacjenci będą na końcu.a pielęgniarki z gabinetu nie wyjdą: przynieś,wynieś,pozamiataj.

#15  2016.04.28 13:37:31 ~Pacjent

Pokażcie ludziom zagrożenie.Doktory chcą wszystko kontaktować a z Pielęgniarek służące zrobić:-) Pacjenci będą na końcu.a pielęgniarki z gabinetu nie wyjdą: przynieś,wynieś,pozamiataj.

#16  2016.04.28 13:37:42 ~Pacjent

Pokażcie ludziom zagrożenie.Doktory chcą wszystko kontaktować a z Pielęgniarek służące zrobić:-) Pacjenci będą na końcu.a pielęgniarki z gabinetu nie wyjdą: przynieś,wynieś,pozamiataj.

#17  2016.04.28 15:22:55 ~DO PACJETA

NIE SPINAJ SIE TAK:)

#18  2016.04.28 18:03:05 ~Pacjent

Mam prawo:-)

#19  2016.04.28 18:18:51 ~agi

Trzeba przestać być cicho ! Przestać kryć tyłki lekarzom ! Tak na prawdę oni nic nie potrafią. U nas badali dzieci wg siatek centylowych wycofanych z obiegu kilkanaście lat temu :) Dopiero pielęgniarka ich uświadomiła, że są za murzynami.BARANIE ŁBY

#20  2016.04.28 19:11:43 ~pielęg1

Lekarze POZ od początku, nie mogą się pogodzić z naszą samodzielnością, jak pamiętam to co chwilę coś wymyślają,żeby nas nie było, bo ciągle im za mało kasy. Niech ONI robią to co do nich należy, a nas niech zostawią w spokoju, bo pacjent akurat tutaj to się najmniej liczy. W żadnym kraju tak nie jest, pielęgniarki i położne pracują samodzielnie i nikt im w tym nie przeszkadza.Niech pozwolą nam spokojnie pracować i niech zostawią nas w spokoju.

#21  2016.04.28 21:09:33 ~Brak sł&oa

Po prostu brak słów jak się tego słucha! To jakiś koń trojański ! Pracuję jako piel.POZ. Od kiedy nasz kontrakt "oderwał" sie od lekarza rodzinnego- pacjenci wreszcie poczuli że mają pielęgniarkę środowiskową! Co takiego złego jest w tym systemie? Jakiez to podłe , że pod hasłami lepszej opieki i "koordynacji" chce się "zjeść" pielęgnarki! My nie mmay problemu z koordynowaniem opieki! Jakoś mi osobiście nie przeszkadza, że mam na liście pacjentów , którzy w sumie są rozpisani do około 5 różnych lekarzy rodznnych! W czym tu problem? Przeciez to jasne jak słońce! Chodzi o to by rozwalić nasze praktyki! Niech ten facet nie gada takich bzdur! To lekarz rodzinny nie może podjąć normalnej współpracy jeśli pacjent nie jest u jego piel. rodzinnej! Mamy na to szwereg historii i przykładów. Moim pacjentom nie mierzy się nawet ciśnienia w przychdni, jesli nie są zapisanie do piel. środowiskowej " u lekarza "! Kiedy przychodzę do przychodni w sprawie mojego pacjenta- muszę czekać na poczekalni nieraz godzinę żeby móc "skonsultować" temat z lekarzem rodzinnym.Ten problem ma wiele dziewczyn. Ale skoro są lekarze z którymi się też dobrze współpracuje- to znaczy że jednak da się pogodzić te wątki? Przecież to oczywiste że nie chodzi o żadną "koordynację" tylko zgarnięcie pielęgniarskich kontraktów. Zresztą opiekę nocną też nam zabrali.W imię czego? Do tej pory nie wiem jaki sens to miało mieć.

#22  2016.04.28 21:21:12 ~kiki

żenada.kogo oni chcą oszukać? chyba tylko tych biednych pacjentów! bo my się na te sztuczki i kretyńskie argumenty nie nabierzemy! Jeszcze ministrunio bezczelnie i z ironią wytyka nam, że nam chodzi "tylko" o wolność gospodarczą- a nie o pacjenta! No normalnie krew zalewa jak się tego słucha! Wystarczy popytać pacjentów jak oceniają opiekę pielęgniarki POZ sprzed indywidualnych kontraktów- a jak po! Do dziś pielęgniarki POZ zatrudnione u lekarza są na jego rozkazy. Pacjenci nie mają ani śmiałości ani odwagi prosić o banalne nieraz rzeczy, bo tam lekarz rządzi.My naszym pacjentom oddajemy całą uwagę i wolny czas nieraz w święta, czy weekendy.Robimy na swój koszt pomiary cukru na życzenie, przychodzimy na zastrzyk do domu nawet jak lekarz nie zalecił - wystarczy, że pacjent poprosi. Dzwonią do nas bez skrępowania i zbędnego "kłaniania się w pas".Jak oni nie mogą przeżyć tych naszych kontraktów! Co chwilę jakieś próby rozwalenia tego!

#23  2016.04.28 21:43:30 ~ali

Na jakim świecie żyje Pan minister. Nam pięlęgniarkom kontraktowym, lekarze podrzucają najcięższe przypadki, najdalej oddalone miejsca zamieszkania pacjentów, z premedytacją ,podbierają, deklaracje młodych pacjentów,przy których niewiele się robi, lub nic.Odkąd jestem na kontrakcie podnoszę systematycznie swoje kwalifikacje, bo zależy mi na pacjencie. Mam dla nich zawsze czas, jestem do ich dyspozycji całą dobę! Oni- właściciele - lekarze, zatrudniają nasze bardzo starsze koleżanki, byle była sztuka.Nie chodzą na wizyty domowe,nie wystawiają zleceń na iniekcje w domu,jeśli ma iść ich pielęgniarka. Gdzie jest Pan Minister,żeby to sprawdzić! KOCHANE KOLEŻANKI- nie mogę być z Wami w Sopocie, ale apeluje! Jeśli Pan Minister zlikwiduje nasze miejsca pracy, nie wracajcie na etaty do poz-ów! Wyjedźcie za granicę, szukajcie pracy w szpitalach, lub prywatnych domach pomocy itp. NIECH PAN MINISTER SAM ROBI SKOORDYNOWANY POZ !

#24  2016.04.28 21:47:25 ~ali

Do kiki-brawo ,samo sedno,naszej ciężkiej pracy! My nie zamykamy drzwi do pracy o 14.35 !

#25  2016.04.28 22:18:56 ~Dorota

Miłe Koleżanki i Koledzy wyjeżdżajcie z Polski i to jak najszybciej, tyle możliwości pracy za granicą dla PIELĘGNIAREK JAK W ŻADNYM INNYM ZAWODZIE ! Najważniejsza jest nauka języka a to żaden problem ! Nawet wiek nie jest ograniczeniem ! Mam 56 lat i mam zamiar wyjechać, może ktoś dołączy ? podam emaila ! Bardzo żałuję, że pracowałam tak długo i ciężko w Polsce, kilka prac i nic z tego nie mam ! a najgorsze,że w Polsce jest dyskryminacja ze względu na wiek ZA GRANICĄ NIE ! To jest prawda co piszą nasze drogie koleżanki, tak trzeba zrobić,trzeba wyjechać !

#26  2016.04.29 08:21:07 ~kiki

Do Doroty- podziwiam. Ja mam za małe dzieci. Dopiero szkoła podstawowa. Ale nie przeraża Cię ten egzamin językowy? O nowego roku to weszło.Egzamin jest trudny . Już nie wystarczy załapać podstawy aby wyjechać jak gro moich koleżanek. I radzą sobie świetnie. Teraz żądają egzamin , który wcale im nie przysporzy personelu.Jestem zła na to!

#27  2016.04.29 08:34:33 ~Do Agi

Masz rację! Pokażmy swą wiedzę i otwartość do Pacjentów! A lekarze tylko kasę liczą i wciąż im mało i nie dokuczają się.Dno!

#28  2016.04.29 12:05:30 ~Pielęgniar

Niedługo nie będzie miał kto pracować w tym naszym chorym kraju, lekarze wyjeżdżają i pielęgniarki też pojadą. Jak ja mam pracować za 1300zł u lekarza POZ i być jego służącą to niedoczekanie! A tak podobno płaci Pan Radziwiłł swoim pielęgniarkom!

#29  2016.04.29 12:08:58 ~gość

Minister będzie przekonywał rząd, że dzięki likwidacji praktyk pielęgniarskich zyska oszczędność! A tak naprawdę to wszystkie te "oszczędności" wchłoną praktyki lekarskie. Ciekawe czy mu uwierzą?

#30  2016.04.29 22:07:42 ~Dorota

Do kiki,spoko ,damy radę,do odważnych świat należy ,studia poszły dobrze to i egzamin językowy pójdzie też, trzeba trochę lekcji priw wziąć . Pozdrawiam.

#31  2016.04.30 09:27:59 ~joko

Ale jak ten Radziwiłł to sobie wyobraża? Nie rozumiem tego pomysłu. To przecież najbardziej zamach na swobodę wyboru pielęgniarki przez pacjenta! Skoro ja mam na liście pacjentów którzy maja różnych lekarzy POZ, to kto ma ich przejąć? Wkońcu Ci pacjenci wybrali mnie - a nie pielęgniarkę z rejonu bliższego swojemu lekarzowi POZ- pominąwszy czy są to pielęgniarki na kontrakcie czy podległe lekarzowi. Czyli teraz Ci pacjenci rozumiem, że w myśl tego dziwoląga- będą przymusowo wepchnięci byle pod jedną pielęgniarkę lekarza POZ? Zmusi się ich aby należeli do jednej przychodni w ramach "lepszej koordynacji"! Tak to rozumiem.

#32  2016.05.01 13:55:02 ~karina.

Brawo,pamiętaj, wyślij to do NFZ i do Radziwiłła, niech zobaczy jakich ma mądrych lekarzy

#33  2016.05.01 13:56:09 ~do piel.sz

Poprzedni komentarz był do pielęgniarki szkolnej

#34  2016.05.07 17:24:24 ~alice

Minister chce miec monopol

#35  2016.05.10 00:41:12 ~Iwona

,DOBRO PACJENTA, to pielęgniarka środowiskowa w środowisku domowym, a nie zgodnie z wizją strategiczną Ministra osoba siedząca w siedzibie Zespołu Skoordynowanej Opieki Zdrowotnej w POZ. Gdzie wiodącą rolę będzie pełnił lekarza rodzinny : koordynator , dysponent budżetu powierzonego , pracodawca , nadzorca pracy pielęgniarek, osoba zatrudniająca dietetyka, psychologa. To kiedy lekarza rodzinny będzie miał czas na główne zadanie - leczenie pacjenta bo w tej chwili poświęca mu 10- 15 minut .

#36  2016.05.12 17:44:47 ~pielęgniar

Może powalczmy metodą lekarzy - na przykład można wysunąć argument żeby dla dobra pacjenta lekarz nie miał prawa kontraktować świadczeń pielęgniarskich. Wówczas każda pielęgniarka poświęciłaby czas swoim pacjentom nie musiałby siedzieć w rejestracji ( miejsce dla rejestratorki - nie zabierajmy pracy tym kobietom) , tak funkcjonują pielęgniarki , które mają własne praktyki, pacjenci są zadbani , zadowoleni, przyzwyczaili się do tego i system funkcjonuje doskonale, dlaczego niszczyć coś co jest sprawdzone i daje korzyści PACJENTOWI.