Strajk pielęgniarek w CZD. Konferencja prasowa po podpisaniu porozumienia. "Wielka Ucieczka". To katastrofa wizerunkowa dla pielęgniarek i pielęgniarstwa... Zobacz przebieg konferencji.

Strajk pielęgniarek w CZD.

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

 

Zobacz przebieg konferencji prasowej. Czas trwania minuta trzydzieści. 

 

 

g

 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek w CZD

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.09 08:57:03 ~Aga

Marny ochlap wywalczony, zmeczenie psychiczne strajkiem podlamalo wole walki, w kazdym razie dziekujemy i niech pojda za przykladem pielegniarki z innych szpitali

#2  2016.06.09 09:01:07 ~Maria

To jest koniec polskiego pielęgniarstwa.myślałam że je nie złamią a jednak.poniosłście ogromną porażkę jak zawsze

#3  2016.06.09 09:12:07 ~kos

Iskierka nadziei zgasla. To było do przewidzenia. Decydujecie się walczyć a zaraz potem kapitulujecie osmieszajac się tylko. Daliscie sygnał , że nawet odejście od łóżek nic .nie da. A mieliście poparcie całego środowiska. . Po co w ogóle zaczynaliscie? . Wiem , że łatwo się pisze, ale jak się powiedziało A - to trzeba powiedzieć B. To jest katastrofa wizerunkowa i tak juz upodlonego zawodu.

#4  2016.06.09 09:16:59 ~mycha

Klapa-poraz kolejny zostałyscie złamane.Miałyście poparcie całego srodowiska-po co wogóle zaczynałyście?

#5  2016.06.09 09:24:55 ~wiedźma

No właśnie, CZD to iskierka, a gdzie ogień? Poparcie? W całym kraju jest tak jak u Nich i co, kto jeszcze zastrajkował? Może 16 dni to za mało aby rozpalić ogień w wielu zakładówkach, które są w sporze zbiorowym?

#6  2016.06.09 09:25:51 ~gość 2

Strach przed UOPem w domu opieki pani ze związków w CZD podcioł jej skrzydła ( a może zdjęcia , blidy , marysi błaszczaka, pazury, sadowskiej i prespektywa upodlenia, zniszczenia życia bliskim przez tych co dali sobie 5 000 zl podwyżki a może brak wsparcia innych szpitali) Teraz 3 lata skamlenia pań pielęgniarek i użalania się na konfidentki ze ZPIP. I dalej będziecie płacić na konfidentki -Wypiszcie się z tego gówna tylko to pozostało i wyjechać za chlebem i godnym życiem

#7  2016.06.09 09:35:52 ~Am

Wstyd wstydzę się ze należę do tego zawodu jesteście nikim dla mnie i tak wszyscy będą was odbierać za kompletne zero sprzedać się za 180 zł.Dno!

#8  2016.06.09 09:36:10 ~Mira

Po co głupie baby latacie po kilku etatach,po co bierzecie po 300 godz nabijając kasę swojemu dyrektorowi,chodzicie i snujecie się po oddziałach jak te wywłoki.Nie pozostało wam nic jak wziąć sprawy w swoje ręce.Skrzyknijcie się ze wszystkich szpitali -bo wszędzie jest to samo mobbing-ucieka wartościowa kadra,pracujecie ponad siły,widocznie jest wam tak dobrze!

#9  2016.06.09 09:39:14 ~jola-piel

Same jesteście sobie winne ,ze tak pracujecie-zachłannośc was zgubiła.Trzeba było pomyśleć o koleżankach,a nie tylko o sobie i macie co chciałyście.

#10  2016.06.09 09:51:50 ~Asia

Do Mira. Własnie wyciągłaś mi moje myśli z ust. Jeżeli pielęgniarki pracują więcej niż jeden etat to oznacza, że jest im tak dobrze, nikt im nie karze tak pracować, a później biadolić jak są zmęczone. W jakim zawodzie można pracować na dwa etaty oprócz lekarzy i pielęgniarek. Pielęgniarki są same sobie winne i pretensje niech rzucają w stronę swojej osoby. Każdy jest kowalem swojego losu.

#11  2016.06.09 09:53:32 ~plg

Pielęgniarki z CZD zaczęły,ale potrzebowały wsparcia,A reszta polskich pielęgniarek,ma na co sobie zasłużyła. Kiedyś lekarze w całej Polsce ogłosili,równoczesne złożenie wypowiedzeń z pracy.Dla pielęgniarek to wyzwanie jest niemożliwe do spełnienia. Bez żalu opuszczajcie ten kraj,to jedyna perspektywa.Inaczej 2piel. na 60 chorych,za najniższą krajową. Tak będzie zawsze.

#12  2016.06.09 10:32:34 ~cd

Z doświadczenia,ze względu na za małą ilość pielęgniarek,/a te które są ,są przemęczone/,jest masa pomyłek,które są ukrywane.Podejrzewam,że niejedna pomyłka zabrała niejednemu choremu życie,o tym nikt nie wie. Nie wchodźcie do tego zawodu,masa wyrzutów sumienia,a może kryminał.

#13  2016.06.09 10:32:57 ~ja

Zaakceptować ich decyzje owszem ale wyrazy szacunku i uznanie za złamanie przysięgi i odejście od pacjentów WIELKIE NIE. Poza tym swoja postawa pokazały ze pielęgniarstwo nie są już cenionym i wyjątkowym zawodem tylko takim samym jak każdy inny. Tylko kasa. pojawiły się gdzieś w przelocie na potrzeby mediów inne postulaty ale jakoś o nich ucichło i wyszło na to że Radziwił miał rację. To nie jest wygrana to jest klęska.

#14  2016.06.09 10:44:40 ~jestem pig

Do Mira i Asia. Tutaj się z Wami zgadzam. Pokażcie mi inne zawody gdzie po zmianie nocnej ktoś jest w stanie produktywnie i odpowiedzialnie pracować na ranną zmianę? No właśnie a dlaczego pielęgniarki dadzą radę jak to opisują pracować na trzy etaty. Bo w nocy można się zdrzemnąć i to całkiem wygodnie. No bo po co są pokoje socjalne z kanapami i tv. Przecież na czas posiłku nie trzeba kanapy. Powinno być tak jak w innych krajach. Dozwolony 1 etat i dozwolone tylko 20 nadgodziny. Wtedy musieliby zatrudnić więcej pielęgniarek a że jest ich mało aby obłożyć wszystkie szpitale musieli by walczyć o pracowników stawkami i problem by się rozwiązał. I tak jest w Niemczech ze jak pracujesz w szpitalu to nie możesz już nawet prywatnie dorobić na innym etacie. Tylko tzw minijob czyli 3 dni w miesiącu. Jest to rejestrowane każda umowa a że są kontrole nie ma mowy o pracy na czarno. Podsumowując jak można pracować na trzy etaty tzn że w pracy jest czas na wypoczynek i sen no i trzy etaty wykończą każdego ale w tym przypadku same sobie szkodzicie i pokazujecie koleżanki że można to zrobić czyli nasz zawód nie jest taki ciężki bo górnik czy pracownik na taśmie nie da rady po nocce iść dalej do roboty. Pomyślcie.

#15  2016.06.09 10:45:13 ~plg

Pielęgniarki obecnie,to kobiety w okresie menopauzy.A kobieta w tym stanie odczuwa m.innymi ,drażliwość, uczucie lęku, przygnębienie, bezsenność, depresja, zaburzenia koncentracji i pamięci, Naprawdę jeżeli w oddziale 60 łóżkowym pracują dwie starsze kobiety,pomyłki są nieuniknione.Nie będę opisywać przypadku z którym się spotkałam ostatno ,był naprawdę niebezpieczny,skończyło się dobrze,ale nie zawsze tak będzie.Ludzie nie jesteście świadomi groźnej sytuacji.

#16  2016.06.09 10:55:09 ~cd

Kiedyś było większość młodych pielęgniarek,starsze same na własna prośbę,będąc świadomymi siebie,wybierały prace bardziej proste,niegroźne dla życia pacjenta.Poważnymi sprawami zajmowały się młodsze,bardziej wydolne,skoncentrowane.A teraz nie ma młodych.Państwo czeka na to aż stare wymrą wtedy podwyższą pensje,aby zachęcić młode,wtedy będzie za późno.Myślę,że już jest późno.Niejeden pacjent będzie cierpiał,zaniedbania są nieuniknione.

#17  2016.06.09 11:01:54 ~Asia

Do ja. Czy żona zdradzana przez męża mimo iż przysięgała mu wierność musi mu dochować wierności? Pielęgniarki są oszukiwane i zdradzane przez pracodawców, MZ, opluwane przez malutkich polaczków-pacjentów których mamy większość. Dlatego pielęgniarki nie muszą dochowywać żadnej przysięgi.

#18  2016.06.09 11:17:34 ~julita

Biadolicie że przegrałyście ale żadna sie nie zastanawia głębiej dlaczego, jestescie tak krótkowzroczne że to przeraża z szanowanego społecznie zawodu zrobiłyście dno,widzicie wine we wszystkich tylko nie w swoim środowisku

#19  2016.06.09 11:17:37 ~przykład

Podam Wam przkład :pielegniarka 50 + przygotowuje lek,do właściewego dokłada inny,innego pacjenta. Orientuje się pielęgniarka stojąca obok,zwraca uwagę ,ta która to zrobiła przed paroma sekundami,nie pamięta tego i nie wie dlaczego tak zrobiła,jest to prawda.A co by było gdyby druga nie zauważyła ? W nawale pracy jest to możliwe. Miejcie świadomość,to nie jest jedyny przykład.To znaczy przemęczenie,nadgodziny i wiek pielęgniarek.

#20  2016.06.09 12:16:39 ~P.

Podziwiam pielęgniarki z CZD, one też już miały dosyć tej nagonki i szantażowania chorymi dziećmi. Jeśli w CZD w Warszawie po 16 dniach odejścia od łóżek dostaje się 300 zł brutto, to co mają wywalczyć pielęgniarki z innych mniejszych szpitali? Masakra jak się w pl traktuje pielęgniarstwo. Wyjeżdżajcie dziewczyny z tego kraju, za granicą są inne warunki pracy i płacy, byłam, widziałam - dzień do nocy, naprawdę. Ja czekam aż wreszcie będę mogła wyjechać, na razie niestety zmusza mnie do bycia tutaj sytuacja rodzinna :(

#21  2016.06.09 12:21:05 ~hm

Te 180 złotych ma zwiększyć teraz personel pielęgniarski na dyżurach?

#22  2016.06.09 12:22:00 ~koszmar

Z czego się tak cieszycie? Z 300 zł BRUTTO? Jesteście niepoważne, ośmieszyłyście siebie i zawód pielęgniarki ! Zadowalacie się marnymi ochłapami, które rzucili tylko, żeby zamknąć wam pyski ! Jeżeli pielęgniarki i położne nie będą szanować swojej pracy i wykształcenia - nikt nie będzie go szanował. Była świetna okazja, żeby zaczęła strajkować cała Polska, wtedy udałoby się nam wynegocjować nie 300 ale 3000 zł , a to już jest różnica. Niestety ale jednak wina jest po stronie środowiska, głupich, bez wyższego wykształcenia kobiet, które boją się podjąć kroki ku lepszemu wynagrodzeniu bo mają kompleks niższości w stosunku do lekarzy i swoich młodszych koleżanek z wykształceniem magisterskim. Dlatego w większości szpitali mamy mobbing, poniżanie, złe traktowanie. Nie widzę innej możliwości tylko odejście na emeryturę starej gwardii pielęgniarek bo w innym wypadku nic, kompletnie nic się nie zmieni - dalej będziecie tylko SŁUŻĄCYMI !

#23  2016.06.09 12:38:20 ~figa

Na co czekacie dziewczyny rzucać prace mój pracodawca czeka ,8 zł za godz praca biurowa oficjalnie 8 godz a siedzisz 10 bo ciągle brakuje ludzi wypłata nigdy się nie zgadza bo zawsze obetnie nadgodziny czesto pracujemy w soboty płaca jak za normalny dzień i jeszcze trzeba prosić żeby nie zapomniał doliczyć do wypłaty która jest jak szef przyjedzie a jak sie kilka dni nie pokazuje to mamy chorobe okienną bo rachunki czekają jak upominamy sie o zaległe pieniądze to słyszymy "cieszyc sie że jest robota"jak chorujemy to nie zarabiamy na urlopie nie byłam od 3 lat tylko brałam po jednym dniu oczywiście nie płatnym chetnie kupiła bym cos na raty do domu ale ze wzgledu na ciągły strach przed utratą pracy i nieregularne wypłaty boje sie rat i pożyczek kupuje jak mi sie uda coś uciułać w umowie o prace mamy zapis że 'prawa pracownicze nas nie dotycza",w okolicznych firmach jest podobnie na państwowy stołek nie mam szans bez znajomości .więc drogie panie jest coś za coś .pomyślcie

#24  2016.06.09 13:30:42 ~anda

Do figa to ty rzucaj jak nam zazdrościsz,tu nie chodzi pieniądze tylko o to że dalsze śrubowanie norm i ilości pacjentów do opieki spowoduje falę oskarżeń o zaniedbania za które odpowiedzą przed sądem pielęgniarki a nie winni zaistniałej sytuacji dyrektorzy ministerstwo panie z izb .Tu chodzi o ludzkie życie a nie o kolumny cyferek,a jeszcze nie słyszałam o pielęgniarce która odeszła z zawodu i nie miała pracy.Nasz zawód poprzez swoją różnorodność przygotowuje nas do radzenia sobie w życiu ale by go wykonywać potrzebne jest to coś,predyspozycje które nie każdy ma bo gdyby miał to nie byłoby w DPSach innych niż samotni pensjonariuszy.

#25  2016.06.09 13:31:05 ~technik

Jestem technikiem analityki medycznej. obecnie mój zarobek to 2050 zl brutto czyli 1456 zł netto , nie mam premii,pracuje na jeden etat od 15 lat. nie wyobrazam sobie pracy na drugi etat

#26  2016.06.09 14:01:40 ~aneta

Zgadzam się w 100% z Anda.Srubowanie norm-do ilu jeszcze do 200%

#27  2016.06.09 14:10:28 ~alicja

Do technika analityki medycznej-to sa psie pieniądze,ale masz to szczęscie pracować na etacie,a ja pracuję na pół za 800 zł .Nie- bo tak chciałam ale tak chciał pan dyrektor,wypieprzał na kontrakty albo obniżał etaty.

#28  2016.06.09 14:20:08 ~jola

Do przykład-sama spotkałam się z takim przykładem jaki opisałes.Takich pomyłek jest coraz więcej-tylko pytanie kto za te pomyłki wynikające z przemęczenia w konsekwencji odpowie-dyrekcja która doprowadziła do takiego kryzysu w niedoborze kadry,czy pielęgniarka bogu ducha winna.Jak myślisz?

#29  2016.06.09 15:00:45 ~pielegniat

Do technika.Ja pracuje na kontrakcie bo tak chce,przerabiam w miesiacu 300 h bo tak chce i zarabiam po odliczeniach 5000zl. mam pretensje do wszystkich wokokolo ale do siebie zadnych

#30  2016.06.09 15:01:54 ~ewka

Do anda ja słyszałam że głównym powodem strajku były pieniądze ,nie słyszałam zeby ułatwić np powroty do pracy tym pielęgniarkom i położnym które mają dłuższe przerwy w zawodzie żeby zatrudniać salowe bo firmy sprzątające się nie sprawdzają itd dac i 5 tyś podwyżki i dalej by był problem potrzebne sa głębokie zmiany ale to wy na nie nie pozwalacie a ludzie mają już dość ciągłych roszczeń i takiego worka bez dna inni ci słabsi przez lata nic nie dostają bo jak nie pielęgniarki to górnicy itd chcecie zarabiać i pracować godnie ok ale już czas zrobić porządek we" własnym domu" a nie ciagle czyims kosztem

#31  2016.06.09 15:02:18 ~dyrektor

Powinna pielegniarka odpowiedziec przed sadem za pomylke,poniewaz nikt jej nie karze pracowac 300h na miesiac

#32  2016.06.09 17:01:05 ~brutal

Te wszystkie wasze związki i organizacje są o dupe potłuc czołobicie przed lekarzami, jak strajk to granie tylko do swojej bramki, używanie pacjentów do rozgrywek to musi zawsze się skończyć porażką ,chcecie coś ugrać to zaleźcie za skórę tym co dzięki waszej pracy kase trzepią ,a nie słabym i chorym

#33  2016.06.09 17:20:28 ~ANDA

DO Ewka Pielęgniarka pracując na dyżury nie zawsze wie o tym co planuje pracodawca tzn Spółka prawa handlowego a pracodawca wykorzystuje luki w prawie pracy by obniżyć koszty i ma za przeproszeniem w dupie zdanie pielęgniarek .A jak się nie zgadzasz to 'proszę może pani się zwolnić jak jest pani niezadowolona.'Kilka koleżanek posłuchało rady i znalazły inną pracę a my mamy dodatkową pracę ze zmniejszoną obsadą za te same pieniądze.Jeśli wykonujesz pracę za dwie osoby to uczciwie byłoby otrzymywać też za to większe pieniądze.A odnośnie powrotu do zawodu sama wróciłam po prawie 20 latach wiem ile to kosztuje i finansowo i psychicznie.Nie raz usłyszałam że za długa ta przerwa była i że nic nie umiem i od koleżanek i od lekarzy.Musiałam cieżko pracować by nadrobić zaległości po to by pomagać słabym i chorym i nie raz usłyszeć że takiej to dobrze tylko siedzi[przy papierach]i nic nie robi

#34  2016.06.09 19:06:35 ~wert

Praca za ciezka musimy pracować za dwie to ryzyko dla pacjenta itd dajcie nam kasy wtedy nie bedzie nam przeszkadzać ta cieżka praca i dla pacjetów też nie bedzie żadnego ryzyka , tak to brzmi

#35  2016.06.09 20:12:11 ~Pielegniar

PRZEGRAŁYSCIE PIELÈGNIARSTWO

#36  2016.06.09 20:28:59 ~Ania

Jesteście wspaniałe! Jedynie co odważnie zastrajkowały i podniosły ostro temat! to reszta pękła (swoją megabiernością w temacie) a nie WY! Brawo Pielęgniarki z CZD! Wstyd inni i po co się odzywacie w ogóle?

#37  2016.06.09 20:51:20 ~eliza

Brawo pielęgniarki w CZD,udowodniłyście,że chociaż trudno to jednak można coś ugrać.A reszta niech nie skomli po kątach

#38  2016.06.09 21:23:04 ~luka

Owszem ugrały gówniane pieniądze za cene nienawisci społecznej dla wszystkich pielegniarek .Brawo

#39  2016.06.09 21:50:12 ~do luka

Lepiej siedź cicho pod miotłą jak siedziałaś/eś.Nie wszyscy muszą nas pielęgniarki kochać,mam to w nosie.Ciężka praca za godziwe zarobki i bezpieczeństwo pracy kropka.Żadnych wypocin do pensji.I wszystkim technikom analityki medycznej to samo.

#40  2016.06.09 23:42:09 ~luka

Nigdy cicho pod miotłą nie siedziałam tylko takie jak ja które mówiły ze nie tędy droga to zawsze koleżanki zakrzyczały, a głupio mysla teraz te ze po takiej krytyce ludzi rząd bedzie sie z nami liczył

#41  2016.06.10 05:21:30 ~piel

Nie krytykujcie dziewczyn z Centrum,bo nie dorastacie im do pięt.Społeczeństwo,to nie garstka rozjuszonych internautów i ma w nosie nasze problemy-chce być tylko w razie potrzeby właściwie załatwione. W obecnej sytuacji jest z tym problem,bo jest nas mało,jesteśmy wyczerpane. Musimy więc same zawalczyć o normalność,a jak wiecie inaczej się już nie da jak tylko poprzez strajki w całym kraju.Więc nie krytykować i nie skomlić tylko brać przykład z mądrzejszych.

#42  2016.06.10 10:23:25 ~siba

Heroiczna walka pielegniarek ,ktore jako pierwsze odeszly od lozek zasluguje na szacunek.Mysle teraz o przewodniczacej zwiazku.Ta Pani skazana moze byc na ostentatyzm i odczuwac skutki swojego przywodztwa.Na pewno znajda sie tacy ,ktorzy wezma ja pod lupe.Nie krytykujcie pielegniarek z CZD.To srodowisko jest rozbite ,szargane pedagogika wstydu,ponizane w relacji Doktor -personel pomocniczy.Pani Przewodniczaca dokonala Pani niemozliwego .Zycze duzo szczescia w zyciu zawodowym i osobistym.

#43  2016.06.10 12:18:47 ~Iza

Jestem przerażona tym co czytam. Mam wielki szacunek dla pielęgniarek z CZD. Pomimo cudownych słów płynących z całej Polski wiadomo było, że inne zakłady czekają, TYLKO czekają a nie PLANUJĄ STRAJK. Obserwują z myślą jak im się uda, to może później nam też. Patrzymy jak za czasów, kiedy to ludzi pożerały lwy (z góry jasna sprawa, ale napięcie w oglądaniu jest). Jeśli w jakiejś wiosce wybucha epidemia, to rządzący prędzej odgrodzą i rzucą bombę dla dobra ogółu, aby straty były minimalne ;-( Przecież te pielęgniarki mają swoje zobowiązania, które należy płacić (w banku nie powiedzą, że strajkowały i z przyczyn oczywistych nie mają kasy), muszą zapłacić za mieszkanie itp. Chciałybyśmy zobaczyć jak hipermarkety zatrudniają strajkujące pielęgniarki? , bo z pewnością, każdy szpital w okolicy miałby odgórny zakaz przyjmowania tych Pań (ot tak dla zasady, dla nauczki). Epitety pod adresem strajkujących pielęgniarek są dalece nie na miejscu.

#44  2016.06.10 12:54:49 ~ANDA

Do wert Bo tak to wygląda .Jeśli zarobki będą godziwe na tyle by młoda pielęgniarka mogła sama utrzymać się w warszawie z jednej pracy to nie będzie szukała szczęścia za granicą lub w innym zawodzie. I wtedy braki kadrowe same się zniwelują A odnośnie tekstów że przed studiami wiedza o tym zawodzie i zarobkach jest dostateczna to na rozmowie wstępnej na pytanie czemu pani wybrała te studia odpowiedź pada idealistyczna ;bo chcę pomagać ludziom; a potem idealizm dosięga prozy życia.

#45  2016.06.10 13:12:41 ~piel

BRAWO I WIELKI SZACUN DLA PRZEWODNICZĄCEJ I DZIEWCZYN Z CZD.DZIEWCZYNY JESTEŚCIE WSPANIAŁE!

#46  2016.06.10 14:26:38 ~ewa

Dziewczynom z CZD należą się wyrazy szacunku i uznania za odwagę i mądrość.One nie zostawiły chorych dzieci,bo po pierwsze tam pracują jeszcze lekarze,a po drugie niedługo do chorych dzieci nie będzie miał kto z pielęgniarek podejść,bo ich jest coraz mniej.A wszystkie krytykujące jak nie kumają o co chodzi i na czym polega dramat, to niech na przyszłość nie płaczą,że im źle,ciężko i nikt ich nie słucha.Biadolenia nikt słuchał nie będzie na pewno.

#47  2016.06.10 23:42:40 ~ludwika

Do Ewa wyobraźcie sobie taką sytuacje której nikomu nie życzę ,do domu którejś z was włamują sie bandyci poturbują mieszkańców i okradną dom w tym czasie policja nic nie robi bo strajkuje na pretensje poszkodowanych mówią przecież jest jeszcze wojsko o co wam chodzi ,policja nie raz upominała sie o swoje ale formy protestów zawsze są takie żeby zwykły człowiek tego nie odczuł ,czy nauczycielom do głowy przyszło zastrajkować np w dniu matur,albo ratownikom medycznym nie pojechac do zawalonego budynku bo strajkuje wy dla pieniedzy narażałyście dzieci na to nie ma żadnego tłumaczenia

#48  2016.06.12 09:21:20 ~do Ludwika

Nie jest to dobre tłumaczenie. Pracuję w oddziale gdzie jest 60 chorych psychicznie,połowa leżących,i pracują 2 pielęgniarki,to zrobią tylko najważniejsze rzeczy,np.podanie leków,pampersy .Sytuacja trwa od lat.Czyli to nie są dni strajku,ale lata takiego strajku.W CZD było lepiej,bo opócz 2 piel.opiekę przejęli lekarze.Odpowiedzialnośc taka sama.Ktoś kto nie jest pielęgniarką,nie wie i nie będzie wiedział o czym mówimy.A co będzie w przyszłości.Boicie się tylko o swoje dzieci,a nie boicie się o dzieci przyszłych pokoleń.Rząd ma nas i Was gdzieś.

#49  2016.06.12 12:12:33 ~ ala

Ale nie potraficie sobie przypomniec kto jest winien tej sytuacji jak lata temu zaczynał sie ten cały bałagan to nie było protestów i strajków było zadowolenie z możliwości zarabiania kasy na kontraktach i biegania z etatu na etat te dziewczyny które mówiły ze to są złe rozwiązania były wrogami w środowisku i wtedy wiele z nich odeszło z zawodu a teraz za głupote ma płacic jak zwykle pacjet