Reportaż telewizyjny. W szpitalach co raz mniej pielęgniarek. To powoduje, że mogą podjąć negocjacje aby dodatek 800 zł brutto brutto od września 2016 roku, został włączony do wynagrodzenia zasadniczego.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

        

 

                                                                                 * kliknij po więcej informacji

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.08.19 19:42:44 ~jedna

Jeszcze czegoś takiego nie było brutto brutto! A może było? Czy ktoś może mi przypomnieć? Dla mnie pielęgniarki brutto brutto to był rzut na taśmę naszego związku, żeby w ogóle dostać jakąś podwyżkę!

#2  2016.08.19 19:48:26 Redakcja Portalu

"Brutto brutto&rdquo, tzn. wliczone są w niej - dodatek za pracę w porze nocnej i dodatek za pracę w niedzielę i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, wraz ze składnikami na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy, tj. wynagrodzenie wraz z pochodnymi. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2016.08.19 20:04:05 ~pielęgniar

A hej inne zawody , pochwalcie się kto ma taki dodatek brutto,brutto i cz y ktoś wie co to znaczy brutto, brutto,bo ja pielęgniarka nie wiem dlaczego jest tak nazywany

#4  2016.08.19 20:07:23 ~gość

Jak nie rozumiesz to zapytaj konfidentki ze związków

#5  2016.08.19 21:07:01 ~piel.

No i doczekałyśmy się. Już biją na alarm. Ale założę się, że jeszcze będą czekać. Niech czekają. Psy szczekają, karawana idzie dalej.

#6  2016.08.19 21:39:33 ~Młoda

Kasę dawać to i pielęgniarki bedą mówi to młoda gniewna a w przyszłości zobaczymy sie w Irlandii papa

#7  2016.08.20 07:56:06 ~gość

Pielęgniarek nigdy nie zabraknie,bo te co zostaną w kraju będą orać za parę groszy na okrągło ku uciesze władz i dyrektorów placówek

#8  2016.08.20 09:54:29 ~tina

.i czemu 500+ nie nie jest w formie brutto brutto?

#9  2016.08.20 11:16:15 ~sza

Orać na okrągło? można pracowac tyle ile ustawa wymaga potem niech na dyżzury ida rządzący (patrz piel. Szczypinska)

#10  2016.08.20 20:47:44 ~tez piel d

Te,które zostaną mają najprawdopodobniej niewiele lat do emerytury (tak jak ja).Nie będzie nikogo !

#11  2016.08.20 23:35:47 ~paula

Niech bedzie 500+ czemu nie? jak maja niech dają ale ja mimo 50-tki chce sprobowac innej pracy moze nas w koncu ktos doceni ? Ale raczej nie w tym kraju

#12  2016.08.20 23:42:29 ~paula

Mam ciezka prace teraz ale jak mi sie uda to wyjezdzam i namawiam moje kolezanki by robily tak samo. Bo opieka nad chorym jest wszedzie taka sama ale nie za takie pieniadze i godnosc swojego zawodi

#13  2016.08.20 23:51:58 ~paula

Ja po 30 latach pracy mam 2 000 pensji z nocami i świętami wlacznie

#14  2016.08.21 02:48:55 ~gość

Do sza-Pielęgniarek nie zabraknie,bo mogą orać na okrągło na 2 i 3 etaty.Nikt ich do tego nie zmusza,robią to dobrowolnie!

#15  2016.08.21 05:37:05 ~piel

Jest jedyna,niepowtarzalna szansa,aby wywalczyć włączenie dodatku do podstaw,a tym samym trochę wyższe pobory,ale idiotki tego nie kumają pracując za parę groszy w kilku miejscach.Wystarczyłoby na krótko pozostać na jednym etacie i miałybyście bez wysiłku więcej,ale ciemnota tego rozumem nie ogarnia i niby kształcona.

#16  2016.08.22 09:56:16 ~piel.

Popieram od samego początku uważałam ,ze powinnyśmy wziąć to brutto brutto do podstawy a nie jako dodatek, ale większość naszych koleżanek nie kuma i chciały to jako dodatek bo zrobiono im wodę z mózgu, że tak będzie dla nich korzystniej :(

#17  2016.08.23 05:45:44 ~Miqi

Pielegniarki jako calosc (grupa zawodowa) nie istnieja. Kazda widzi tylko czubek wlasnego nosa. Ktoras odejdzie? - cap nadgidziny za nia (jesli szpital przyzna) i jeszcze do przychodni i gdzies moze jeszcze pol etatu. Skonczcie narzekac na sytuacje bo SAME JESTESCIE SOBIE WINNE. Zero myslenia calosciowego - tylko gdzie tu chapnac jeszcze grosik, jeszcze dyzurek. Kto sie nie szanuje niech od innych nie wymaga by go szanowali. Piel powinny wspolnie zmienic miejsca pracy na jakis czas (w innej branzy) i wrocic juz na wlasnych warunkach. Ale to sie nigdy nie stanie, bo siosty zbyt lase na kazda nadgodzine za nieobecna kolezanke. Podziekujcie sobie.

#18  2016.08.25 01:14:24 ~Łucja

Koleżanki ! Izby i związki żyją z naszych składek , same sobie ustalają pensyjki w/g wskaźnika w sektorze przedsiębiorstw - mówię o izbach , gdy wzrastaśrednia krajowa ich portfel staje się grubszy ! Dlaczego nie dają sobie brutto brutto , wracałyby pieniążki do naszych składek ! Naczelna w Izbach miałaby nie 16000 tys tylko 8000 tys a okręgowe nie 10000 tylko 5000 tys SUPER co ? Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe a one razem zrobiły ! 12000 pielęgniarek rok temu krzyczało - ( DO PODSTAWY ! ) w Warszawie , ale kto nas słucha , całują się po rączkach witają że aż się robiło niedobrze , a potem podpisują głupie , gówniane porozumienia . zapomniały dawno że powinny być dla nas .

#19  2016.08.25 06:59:05 ~piel

Do Łucji-Izby tak nas traktują,jak im na to pozwalamy.Robią z naszym środowiskiem co chcą,a my akceptujemy np dziesiątki durnowatych kursów i szkoleń,które nie są nam do niczego potrzebne.Dla nas strata czasu i pieniędzy,a dla izb super biznes.Brak norm zatrudnienia, kombinacje z kształceniem pielęgniarek,wprowadzenie innych zawodów na nasze miejsce -co izby zrobiły,aby temu zapobiec? Za co mają takie pensje? Może któraś pochyli się nad pielęgniarskim plebsem i łaskawie odpowie?

#20  2016.08.26 08:27:08 ~piel szcze

Do piel. Popieram w całości, robią z nami to na co im pozwalamy, sama namawiam koleżanki aby na 1 miesiąc zrezygnowały z dorabiania w innych szpitalach ,wtedy możemy pokazać że jest nas mało, a tak lipa. A poza tym sama byłam niezadowolona z wejścia ratowników w oddziały, byłam w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i położnych w Szczecinie i nic, tylko musiałam iść na dywanik do dyrektora, ratowniczka pracuje na pełnym etacie pielęgniarskim, wykonuje wszystkie czynności pielęgniarski, wypełnia pełną dokumentację pielęgniarską włącznie z raportem pielęgniarskim, podbija się w tej dokumentacji, Izby i tym wiedzą i co i nic. Podobno zgodnie z prawem, po co nam się kształcić, podnosić kwalifikacje uczyć się pielęgniarstwa, jak każdy może wykonywać ten zawód, tylko patrzeć jak opiekunki zajmą nasze miejsce, przecież też czegoś się uczyły nie problem jest pokazać i do roboty.A Panie w Izbach udają że coś w tej sprawie robią. Ale problem w tym że nic z tego nie wynika, degraduje się nasz zawód a potem wszyscy się dziwią że jesteśmy zfrustrowane pozdrawiam

#21  2016.08.26 10:39:15 ~do Miqi

Proszę Państwa, jeżeli ktoś ma bogatego męża, kochanka, rodziców, którzy dołożą się do utrzymania - można wtedy siedzieć na jednym etacie. Co w tym dziwnego, że pielęgniarka goni za pieniądzem w sytuacji, gdy za swoją pracę na etacie dostaje kwotę, za którą nie da się wyżyć ? Mamy do czynienia z kwadraturą koła. Pomysł, aby zrezygnować z dodatkowej pracy jest niedorzeczny. Zwłaszcza w perspektywie, że takie działania niekoniecznie zaskutkują podwyższaniem pensji. Rząd już kombinuje, jak zastąpić braki pielęgniarek. Gdyby chciał dać pieniądze, już dawno by to zrobił.

#22  2016.08.26 11:54:48 ~iza

Nic do garkotłuków nie dotrze,bo mają tok myślenia chłopek pańszczyźnianych.Już mnie wcale nie dziwi,że pielęgniarka w Polsce to tania siła robocza i ogólne pośmiewisko.

#23  2016.09.09 05:48:16 ~piel

Jakaś dama tu pisze że pracuje na dwóch etatach bo nie ma kochanka męża i rodziców którzy dołożą co za perfidna baba przez takie nie powiem co mamy tak jak mamy. Znam takie na dyżurach wysługują się i opiepszają bo są zmęczone