Minister Radziwiłł w dniu 3 marca organizuje "debatę poświęconą problemom polskiego pielęgniarstwa". Może jakieś propozycje tematów...?

Pielęgniarstwo 2017.

      

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.02.03 13:27:35 ~też piel

A to całe towarzystwo nie wie o czym rozmawiać ? !

#2  2017.02.03 13:47:14 ~mOnia

Tak, problem numer jeden to pensje niższe niż maja pracownicy Lidla. Nie mam na calu obrażenia tych osób, oni odpowiadają za towar, za pieniadze, my za ludzkie życie, ktoś jeszcze nie widzi różnicy?

#3  2017.02.03 13:55:57 ~Meadow Dew

Czytajcie uważnie , program debaty zostanie przedstawiony w późniejszym terminie, , czyli to ministerstwo przygotuje tematy do debaty . Nie wystąpiło do stowarzyszeñ pielęgniarskich o przykładowe zagadnienia bo zdaje sobie sprawe o co pytałyby przedstawicielki.

#4  2017.02.03 14:31:22 ~kaja

Proponuję przekazać pytania postawione na portalu przez Pana Mariusza, dotyczące degradacji zawodu w kontekście innych grup zawodowych w służbie zdrowia,np. dlaczego nie uznaje się tytułu magistra pielęgniarstwa/położnictwa,nie ma znaczenia w naszym przypadku staż pracy,a liczy się tylko specjalizacja, za którą trzeba słono zapłacić? Jak długo będzie przyzwolenie na łamanie prawa w służbie zdrowia w kontekście 24 godzinnych dyżurów pielęgniarek i położnych kontraktowych.Może wreszcie ktoś zapyta,kiedy te panie śpią,a jeśli śpią w pracy, to w oczywisty sposób stwarzają zagrożenie dla pacjentów.

#5  2017.02.03 15:19:37 ~JO

Ja chciałabym wiedzieć jaki pan minister ma pomysł aby zachęcić młode - już wykształcone - osoby do podjęcia pracy i pozostania w zawodzie.

#6  2017.02.03 16:04:37 ~Bi

Pielęgniarstwo środowiskowe na wsi i opieka długoterminowa.Odległości między domami pacjentów to kilkanaście kilometrów w jedną stronę.Jak można porównywać opiekę nad 2800 osobami w mieście a na postoszejących wsiach? Zimą brniemy w śniegu pieszo a stawki takie same.A teren to kilka wiosek po kilkaset osób,samotnych eurosierot bo dzieci wyjechały za granicę.Polska B!

#7  2017.02.03 16:55:42 ~Asia

Dlaczego w projekcie ustaw o nowej siatce płac dla pielęgniarek i położnych proponuje się uznawanie, jako najwyższych kwalifikacji już jedynie tytuł mgr + specjalizacja, a nie tak jak dotychczas mgr + specjalizacja lub studia podyplomowe? Czyżbyśmy sami sobie zamykali ścieżki kariery i wurzucali swoje kwalifikacje do kosza?

#8  2017.02.03 17:46:36 ~piel.

Debata pilne , place przyzwoite,

#9  2017.02.03 18:23:28 ~piel

Tak proszę w siatce płac brać pod uwagę studia podyplomowe dla pielęgniarek pani wiceminister proszę to przeanalizować w siatce płac

#10  2017.02.03 18:51:20 ~funia

ŚMIECH,minister nie zna problemów pielegniarek! P Ł A C E ,N O R M Y Z A T R U D N I E N I A ,D O C E N I E N I E MGR.

#11  2017.02.04 12:28:43 ~do Kaja

Zauważ, że aby zrobić specjalizację, obecnie wymaganych jest kilka wcześniej ukończonych - też odpłatnie - kursów. To daje możliwość zarobkowania, ale znowu nie pielęgniarce pracującej przy łóżku pacjenta, tylko osobom organizującym owe formy kształcenia!

#12  2017.02.04 17:29:12 ~buba

Łatwo odgadnąć temat planowej debaty, teraz pan minister ma poplecznika w randze -wice, która to pani ma przekonać wszystkich zaproszonych do branżówek, bo po co pielęgniarkom studia? A debata sprowadzi się tylko do uzgodnienia daty :teraz czy za rok.Bo chyba tylko naiwni mają złudzenia że pani -wice załatwi coś z korzyścią dla naszego środowiska?

#13  2017.02.04 17:29:55 ~Luna

Mały szpital w Zamościu pielęgniarki zarabiają niewiele, powstały związki zawodowe, spotkanie z prezesem, prośba o podwyżkę, oczywiście wieszanie psów, mówienie że zrójnuja szpital, że są pazerne. więc propozycja związków aby wejść w spór zbiorowy. O oczywiście weto pielęgniarek, nie nie, bo to tylko pogorszy sytuację. I teraz Pan prezes będzie się taras za śmiechu że ma takie głupie pielęgniarki. Więc może rzeczywiście nie ma z kim rozmawiać, bo pielęgniarki w większości są mało mądre.

#14  2017.02.04 17:44:33 ~i

W marketach zarabiają więcej niż w szpitalach. Skandal.Posłowi dać pensje pielęgniarki i zobaczymy co by za to kupił.Dzieci wyksztalci? Napewno!

#15  2017.02.04 17:55:52 ~Maluczka p

Wiem jak zarabiają w Zamosciu.na Kilińskiego.zgroza i wstyd.ha.prezes.stołek pilnuje i swoich zarobków

#16  2017.02.04 18:14:41 ~Maluczka p

A jak zarabiają pielegniarki w Tomaszowie Lubelskim w szpitalu ! To dopiero zenada! A dyro - lekarz.ma w d.pielegniarskie zarobki.lekarzom.dogadza.pielegniarka zarabia tam.tyle co salowa.1600 zł.heeeee.ale " jaja sa okrągłe a nie kwadratowe"

#17  2017.02.04 20:26:02 ~ktoś

Szpital Kliniczny nr. 1 w Lublinie, zarobki najgorsze od wszystkich szpitali lubelskich, a dodatek Zębami wypłacany z opóźnieniem 3 miesięcznym w lutym za grudzień! A związki zawodowe to akceptują bo to przekupne baby, może by tak zawiadomić NFZ?

#18  2017.02.04 20:48:37 ~Pielęgniar

Od 30 lat nic się nie zmienia może jeszcze na gorsze .Wszystko już przerabiałam i nic już mnie nie zaskoczy.

#19  2017.02.04 20:52:15 ~ala

Może zamiast debatować niech się wezmą za robotę,to jest tylko gra na zwłokę.Ciągle tylko te same tabelki i te same propozycje.Nic zero odzewu na krytykę środowiska pielęgniarskiego w stosunku do propozycji płacy minimalnej.Za chwilę nie będzie o kim dyskutować .

#20  2017.02.04 22:26:51 ~Kasia

O czym tu debetowe? Trzeba zlikwidować ten zawód i będzie spokój.lekarze sami sobie poradzą.

#21  2017.02.04 22:29:18 ~Kasia

A wiecie że niektórzy pracodawcy- lekarze pomniejszona pensje podstawowa pielęgniarek o dodatek Mariana? Na wszystko mają receptę

#22  2017.02.04 22:31:33 ~Ddd

Zmiany zmiany a zmian nie ma tylko zawieszenie do czerwca bo nikt nic nie wie. Ale pogadamy warto pogadać

#23  2017.02.04 22:35:22 ~Ddd

Zlikwidować ten zawód pielęgniarka! Kasę oddać lekarza

#24  2017.02.05 12:17:07 ~obserwator

A to ciekawe. mamy debatę. pewnie za zamkniętymi drzwiami.a czy Pani Cholewka zaprosiła główne publiczne i niepubliczne media ? na pewno będzie zero wiadomości w tvp ! śmieci pod dywan, ale posprzątano !

#25  2017.02.06 17:02:47 ~22

Zrobią co chcą maja gotowe propozycje a tu mydlą oczy, jakie wspaniałe ministerstwo przychylne pielęgniarce ale za darmo