Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja sama od 12 lat ciągnę pracę w szpitalu i w poradni na umowę zlecenie. Dostałam niedawno propozycję kolejnej umowy zlecenie w innym szpitalu, bo mają braki kadrowe. Zaproponowali mi jako pielęgniarce 17 zł/h (brutto oczywiście).

Pielęgniarstwo 2017.

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl

"Dokładnie dziewczyny! Damy radę! Tylko jak długo? Ja sama od 12 lat ciągnę pracę w szpitalu i w poradni na umowę zlecenie. Dostałam niedawno propozycję kolejnej umowy zlecenie w innym szpitalu, bo mają braki kadrowe. Zaproponowali mi 17 zł/h (brutto oczywiście). Niech sami za tyle pracują. Musimy zacząć się szanować i negocjować wyższe stawki. Jeśli się nie postawimy to nadal będą nas robić w balona i tłumaczyć, że nasz zawód to misja."

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.02.06 18:13:03 ~Pielęgniar

Misja? Ciężka praca, którą w końcu należy odpowiednio wynagradzać Ja charytatywnie nigdy pracować nie będę. Mam rodzinę, dziecko na utrzymaniu. Moje dziecko ma prawo żyć na godnym poziomie. Ja też.

#2  2017.02.06 18:19:03 ~kkrystyna

17zł/h na umowę zlecenie to nie jest źle, sama dorabiam za podobną kasę: czyli 180zł netto za dniówkę (12h) na chirurgii i szczerze mówiąc są szpitale ( czy bardziej firmy które zatrudniają personel na szpital) płacą zdecydowanie gorzej.

#3  2017.02.06 18:22:28 ~kkrysyna

Do ~Pielęgniar, co rozumiesz pod pojęciem "żyć na godnym poziomie"? Czy tak jak niektóre moje koleżanki - czyli dorównanie rzeszami materialnymi lekarzom - tj. samochód z salonu, wczasy na emiratach?

#4  2017.02.06 18:42:38 ~Wioletta C

Same nieweczymy ten zawód.nie można pracować za 17 zł brutto. Dzieczyny to są kpiny. Szanujmy sie wszystkie. Nie chodzi o to że ja Kontraktowa anestezjologiczna mogę wiecej wynegocjować. Teraz stawka godzin owa wynosi 13 zł. My odpowiadamy za życie ludzkie

#5  2017.02.06 18:52:18 ~ola

I przepraszam za to co powiem ale przez Takie panie które sie zgadzają pielęgniarstwo leży. Ja odmówiłam 3 razy jak mi proponowano i raz wyśmiałam osobę ktora mi stawkę podała. I teraz. Pracuje za 35 zl. I tak uważam,ze to nie jest duzo . Ale za 17 brutto? Jako studentka tyle dorabiałam na promocji w markecie. Przykro mi ale życzę więcej pielęgniarek takich jak ja a mniej takich za "17brutto" bo dla mnie nie sa one świadome swojej odpowiedzialności

#6  2017.02.06 20:39:34 ~piel.-iga

Jestesmy świadome,ale takie stawki proponuja każdej pielęgniarce na,zlecenie". Nie ja-to inna przyjdzie. pracowałam za owe 17 zł brutto na inernie,gdzie zgon to normalność,a przez 12 godz.dyzuru nie masz czasu ani na normalne sniadanie lub wyjscie do wc.koszmar. Nasz zawód zszedł na dno godności. Każdy nam zarzuca ze wciąż nam malo.malo. zapraszam każdego, do zamiany na jeden taki dyżur 12 godzinny.wtedy zobaczymy, czy faktycznie nasza praca różni sie od innych.pod każdym względem

#7  2017.02.06 21:04:51 ~pielęgn

Ja po 25 latach DOROSŁAM i zaczynam od szacunku do samej siebie: Nie wyjdę już z domu poniżej 50 zł/godzinę ! NIECH SAMI ZAPIE.JĄ ZA 17 zł

#8  2017.02.06 21:44:24 ~beti

A w naszym szpitalu ostatnio po ciężkich bojach wynegocjonowane zostało 14 zł. z 11 zł.za godzinę na Izbie Przyjęć (umowa-zlecenie)Żyć nie umierać ! :(((((

#9  2017.02.06 22:17:22 ~gh

I po jakim cholere się zgadzacie na te pieniądze same sobie szkodzą jaki obciach

#10  2017.02.06 23:34:23 ~Hanka.

Musimy się cenić! 12 lat temu znajoma oddziałowa poprosiła mnie abym namówiła koleżanki do wzięcia u niej dyżury zlecone ,są w podbramkowej sytuacji i dostaniemy 17 zł /godz. Z dyrektorką umówione byłyśmy o różnych porach. Byłam pierwsza,zaoferowano mi stawkę10zł/h i zaczęły się targi przy 15 wyszłam. Pani dyrektor -pielęgniarka- już na korytarzu zgodziła się na 17zł/h. Od razu w kadrach podpisałam umowę. Uprzedziłam koleżanki że próbują nas wyrolować. Pracując okazało się że zleceniówek jest 8 ,dziewczyny miały od 10 do 12 zł/h. Parę lat temu chcąc dorobić zgłosiłam się do firmy,która opiekuje się pacjentami na respiratorach w domu. Szukali specjalistek. Zaproponowano mi 8zł/h zwiększył do12 zł/h. Facet po prostu ubawił mnie do łez. Dorobiłam myjąc okna,praca bez stresu i dobrze płatna.

#11  2017.02.07 00:08:18 ~Anka Z.

Za kilka miesięcy odchodzę na emeryturę i bardzo się cieszę. Zawsze namawiałam młodsze koleżanki aby się kształciły, uważałam że gdy będzie dużo pielęgniarek z wyższym wykształceniem,będziemy doceniane. Muszę przyznać że myliłam się. Niedawno przyszła do pracy młoda pielęgniarka magister w trakcie specjalizacji. Poprosiła mnie abym ją zastąpiła bo musi w kadrach podpisać umowę. Byłam zaskoczona ze pracuje trzeci tydzień bez umowy. Wrócił a zdenerwowana, okazało się ze na umowie ma 200 zł mniej niż uzgodniła z dyrektorką . Zrobiła to pielęgniarka pielęgniarce.

#12  2017.02.07 07:15:14 ~do8

Po cholerę sieroty zgadzacie się na jałmużnę? A potem lamentuje jedna z drugą,że sprzątaczki mają więcej

#13  2017.02.07 07:29:30 ~krystyna

Uważam, że to żenada, nawet na umowę zlecenie proszę nie brać poniżej 20 zł.Szanujmy się. Brakuje pielęgniarek, praca cięzka odpowiedzialna. Są szpitale co płacą ponad 30 zł, jeśli szefostwo przy tym chodzi. Proszę wziąć ich na przeczekanie. Nie poniżajcie się. Ja pracuję dodatkowo na kontrakcie, ale nowych zleceń poniżej 20 zł nie biorę. Pozdrawiam

#14  2017.02.07 07:48:28 ~Joanna

Emiraty Arabskie to nie jest koniec świata i w zupełności nie rozumiem dlaczego pielęgniarka miałaby tam nie lecieć na wakacje? Nie pierwsze i nie ostatnie wakacje zagraniczne. Dlaczego mam z tego rezygnowac :) zupelnie nie rozumiem porownania do lekarzy :)

#15  2017.02.07 08:37:20 ~55

Ustalmy solidarnie stawkę od 30 do 50 zl na godzine nasza praca jest warta takich pieniędzy a nie 17 zl

#16  2017.02.07 08:52:06 ~jolka

Ja się cieszę,że mam 11zł,bo konkurencja duża i każda chce dorobić

#17  2017.02.07 09:18:28 ~do Jolka

No właśnie przez takie jak ty nasz zawód upadł do rynsztoku! Jak można dawać się tak ponizac, żenada!

#18  2017.02.07 12:34:30 ~becia

Dramat! Jak same się nie będziemy szanowały to NIKT nas nie uszanuje. Dziewczyny,czas obudzić się z letargu i zacząć stawiać jakieś warunki,nie sprzedawajcie się za grosze.

#19  2017.02.07 14:09:07 ~set

Toż to wolontariat.Żenada i rynsztok.Masakra-koniec kropka.

#20  2017.02.07 15:36:36 ~mgr pielęg

Jolka to idiotka, jak będzie tak siedzieć cicho jak szara mysz to niedługo charytatywnie będzie pracować, skoro akceptują ją ochłapy to nigdy do niczego nie dojdziemy jak jest takich więcej idiotek jak ona.

#21  2017.02.07 16:57:33 ~Goi

Takie mądre jesteście w internecie chyba tylko. Ciekawe kto mi zapłaci rachunki. Mam 15 zł i cieszę się, że mam pracę. Jak odejde to przyjmą studentki.

#22  2017.02.07 19:33:22 ~Bea

Przeczytałam tu wpis niejakiej "Joli",która się cieszy,ze ma 11 zł na godzinę i mam nadzieję,że to za sprzątanie. Albo pani jest tak niedouczona i słaba w zawodzie,że rzeczywiście się cieszy ,że nikt tego nie zauważył i w ogóle ktoś jej dał dorobić. Ale - współczuje jej pacjentom. Przez takie osoby jak ona wszystkie jesteśmy wrzucane do jednego wora,traktowane jak personel drugiej kategorii.To jest po prostu żałosne. Uczymy się ,dokształcamy i pozwalamy się poniżać takimi stawkami. O i druga mądra-15 zł na godzinę. O czym Ty kobieto piszesz? Jakie studentki? Przyjąć można osobę z dyplomem pielęgniarki. A studentki-to chyba na promocję w super markecie.Myślenie nie boli.

#23  2017.02.07 22:31:09 ~Goi

Studentki studiów magisterskich. Mają status studenta i dyplom. Chciałabym zarabiać więcej, ale nie jest to możliwe w moim mieście. Patrząc na inne przychodnie - jest to jedna z wyższych stawek. Cieszę się Bea, że chociaż Ty zarabiasz nie wiadomo ile.

#24  2017.02.07 23:32:16 ~piel

Szanujmy się i nie dajmy się wyzyskiwać bo praca za takie pieniądze gdzie duża odpowiedzialność jest warto o wiele więcej .Pracowalam też na zlecenie i aby nam też podniesiono płace jak innym złożyłyśmy solidarnie wszystkie wypowiedzenie. A efekt był taki, że pracodawca podniósł stawki.