26 Ukraińców podjęło w grudniu studia licencjackie w Polsce. Mają opłacone noclegi, wyżywienie, otrzymują niewielkie kieszonkowe. Po uzyskaniu tytułu licencjata pielęgniarstwa zobowiązani zostaną do pracy przez okres trzech lat w poznańskim szpitalu.

Pielęgniarki z Ukrainy.

      

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.10 17:54:46 ~ana

A co po trzech latach? ha ha ha

#2  2017.03.10 18:28:55 ~Aga

Jasne oni za darmo a my placimy po 4 tysiące za rok.cala Polska

#3  2017.03.10 18:57:16 ~Zyta

Nic nie zmienia te nasze komentarze,jestem tego świadoma,ale ta karuzela bez sensu,te bzdurne zarządzenia naszych władz,utrudniają nasze zycie.CZY NIE BARDZIEJ OPŁACALNE DLA WSZYSTKICH ,BYŁOBY PODNIESIENIE WYNAGRODZENIA POLSKIM PIELĘGNIARKOM,TAK, ŻEBY NIE MUSIAŁY WYJEŻDŻAĆ ? Paranoja!

#4  2017.03.10 20:52:55 ~alfa

No proszę, w grudniu rozpoczęły rok akademicki? A to ciekawe. Dla Ukraińców same przywileje! Niech się kształcą i pracują w Polsce, nie mam nic przeciwko temu, ale dlaczego nie ma takich przywilejów dla Polaków?

#5  2017.03.10 21:57:31 ~mOnia

Jestem Polką, nikt mi studiów nie sfinansował, musiałam za nie zapłacić i to nie mało, ciężką pracą moją i moich rodziców - polaków, studiowałam 5,5 semestrów, co daje 36 miesięcy studiów, średnio 1000zł na miesiąc (spanie, wyżywienie, rachunki, dojazdy, książki, ksero, opłaty administracyjne itd.) Ja się pytam gdzie w takim razie jest moje 36000zł? O innych szkoleniach już nie będę pisać, bo szkoda się produkować. Polska polakowi nie da, ale Ukraińcowi tak i to nie mało. Polski rządzie WSTYD, WSTYD, WSTYD! ! ! ! !

#6  2017.03.10 22:01:02 ~piel

A potem heja na zachód

#7  2017.03.10 22:13:56 ~Anulek

To jakaś kpina . Ja studiowałem, placilam za wszystko i nikt mi niczego nie zwracał. Skończyłam studia pielęgniarskie i usłyszałam tylko gratulujemy. Żadnej podwyżki. I pojechałam do Niemiec .i napewno nie wrócę do pracy za 2 tys złotych.

#8  2017.03.10 22:56:19 ~Aska

#2Aga za co płacisz tyle kasy, ja wykorzystałem to z Unii, a ty? Mam na myśli licencjat

#9  2017.03.11 10:40:10 ~ana

Nie wszyscy maja szczęście dostać cos z Unii!

#10  2017.03.11 15:16:49 ~izo 11.10.

Tak się dzieje .bo w polskim Rządzie nie ma prawdziwych Polaków .Ustawy są przygotowywane na zamówienie .Prawdziwy Polak nie powinien kopać Polaka.W innych państwach jest tak Niemiec popiera Niemca ,Francuz Francuza i tak dalej ,a o nas można powiedzieć,że Polak, Polakowi wilkiem jest .Bardzo to przykre ale tak było ,jest i czas to zmienić.

#11  2017.03.12 21:25:39 ~piel

No i nareszcie może zgoda między polkami zapanuje, koniec kłótni o wykształcenie ?

#12  2017.03.13 06:45:33 ~marcin

Buhahahaha panie boze, swiat zwariował. a moze tak ktos by zaplacił za studia moich koleżanek? co to jaja sobie robicie ludzie? a malo to jest chetnych polaków i jeszcze zatrudnienie pewne po szkole. bez jaj. to jest kryminał.

#13  2017.03.13 09:39:41 ~Iw

Po 3 latach wyjada na Zachód . ten pociąg jedzie dalej.

#14  2017.10.20 18:56:48 ~pielęgniar

W ten sposób próbuje się rozwiązać problem braku pielęgniarek .Po prostu wstyd.A panie ukrainki po skończonych studiach z ochotą zostaną w Polsce 3 przymusowe lata .Utrzymanie ,mieszkanie ,życie na pewno na wszystko starczy z pielęgniarskiej pensji.Już wiele lat temu słyszałam przyjadą Ukrainki niech panie się cieszą ,że mają pracę.Hi hi przykre to.Oby zdrowie dopisało ,bo za chwilę nas zabraknie w szpitalach i kto się nami zajmie?