Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pracuję jako pielęgniarka w dużym Uniwersyteckim Szpitalu. Z nocami, świętami oraz dodatkami Zembali na rękę biorę ok. 3300-3500...

Komentarze pielęgniarek i położnych

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Pracuję w dużym Uniwersyteckim Szpitalu. Z nocami, świętami oraz dodatkami Zembali na rękę biorę ok. 3300-3500 i uważam, że po 30 latach ciężkiej pracy na oddziale (dodatkowo studiów mgr i specjalizacji za własne pieniądze) nie są to kokosy, ale żeby zarabiać 1650 zł brutto podstawy to trzeba być "ZDESPEROWANYM DESPERATEM". Szczególnie młodzi ludzie. Wiać z tego chorego kraju albo zmienić zawód. Bo nasze pokolenie, ciągle liczyło, że coś się zmieni, ale teraz można z czystym sumieniem powiedzieć młodym, nie bądźcie naiwni, tak jak myśmy byli - NIE ZMIENI SIĘ NIC, ZUPEŁNIE NIC, przynajmniej w przyszłym dziesięcioleciu.

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.17 17:23:12 ~Asia :)

Jestem pielęgniarką z 20 letnim stażem pracy mgr pielęgniarstwa , specjalizacja . Pielęgniarka systemu RTM od 17 lat , obecnie tylko pracująca jako kierownik zespołu P . Na rękę 2100 zł , bez dodatku Zembali bo się nie należy. I nie pozwolę by córka studiowała pielęgniarstwo ani ratownictwo . Pozdrawiam

#2  2017.03.17 17:44:41 ~A

Też pracuję w dużym szpitalu Uniwersyteckim. 2000 tys brutto podstawy, z dodatkiem za nocki i święta wychodzi maksymalnie 1850 zł.

#3  2017.03.17 18:33:34 ~mOnia

Jak słyszę że pielęgniarka ma 3tys na rękę to pierwsze o co zapytam, ile etatów ciągnie? :D oczywiście chciałabym wierzyć że gdzieś tak jest, czego wam kolezanki z całego serca życzę :) Ale patrząc na realia ciężko mi dac wiarę ze jakąkolwiek pielęgniarka pracując na 1 etacie bez nadgodzin dostaje trójkę na rękę.

#4  2017.03.17 18:49:53 ~Ja

Tak w Poznaniu spokojnie na 1 etacie ma pielęgniarka 3500-4000, z dodatkowymi na umowe zlecenie 6000 spokojnie, na IOM ach więcej.

#5  2017.03.17 19:17:22 ~mOnia

Czas się przenieść do Poznania :) pielęgniarstwo na podkarpaciu umiera śmiercią tragiczną. najniższa krajowa, umowy zlecenia, brak chętnych do pracy a w mniejszych miastach brak miejsc pracy. Dramat

#6  2017.03.17 20:23:15 ~monika

30 lat pracy ,licencjat ,specjalizacja ,kursów bez liku praca na oddziale zabiegowym w powiatowym szpitalu -płaca podstawowa 1780 -Naczelna dumnie że to za specjalizacje -kupa kasy -wyć się chce

#7  2017.03.17 21:09:09 ~Lola

Mgr pielęgniarstwa w dużym szpitalu we Wrocławiu. 1850zl na 1.zmianę.

#8  2017.03.17 21:11:30 ~piel

Zasuwacie w ciszy i chwale przekonane, że ten zawód czyni lepszymi. Skoro wszystkim to pasuje bo hurtem podpisujecie takie umowy to powodzenia. I same dążycie do tego, że NIC się nie zmieni. Jedyne co was czeka to podpisanie kolejnej umowy zlecenia za marne pieniądze aby przetrwać. Przykre to że niektóre grupy niby wykształcone a skazujące się na takie porażki.

#9  2017.03.17 21:16:20 ~Kielce

Witajcie. Wiecie jak wybory do Zarządu Regionu Świetokrzyskiego OZZPiP? Kto został przewodniczaca/cym?

#10  2017.03.17 21:51:49 ~Abc

Najmniej to chyba na podlasiu zarabiamy

#11  2017.03.17 22:00:12 ~USD Krak&o

Witam pracuje już kilka lat w zawodzie mam specjalizację oczywiście za własną kasę licencjat za cały etat na rękę z nocami świętami weekendami zarabiam 2200 2300 plus dodatek gdzie tutaj sprawiedliwość jak pani na kasie zarabia więcej A ja odpowiadam karnie za życie pacjentów ! NIC TYLKO WYC Z ŻALU!

#12  2017.03.17 22:15:20 ~Midwife

Mgr położnictwa + staż pracy,Nocki i święta oraz dodatek Zebali - 2500 do 2600 na rękę. Widzę że nie jest źle. Ale ciężko. Czasami obiad do domu zanosze i noce bez odpoczynku -na maxa.

#13  2017.03.17 22:51:48 ~Megi

Też mam ponad 3000 tyś w szpitalu bez nadgodzin i na 1 etacie !

#14  2017.03.17 23:21:10 ~Ola

3700 netto - wyłącznie 1 etat!

#15  2017.03.18 00:36:49 ~Aska

Zaraz po licencjacie, z zebala nockami i swietami srednio 2500-2600 na reke. Czasami jak dojda cytole to 2800. A od kolezanek wiem, ze sa lepsze oferty w miescie. Wroclaw.

#16  2017.03.18 05:25:46 ~Barbara

Same sobie jesteśmy winne.popracujmy tylko na 1 etacie w wtedy się okaże jak nas mało i szpitale czy przychodnie będą bez pielęgniarek. w moim szpitalu tylko jednostki pracują w jednym miejscu, a 80% pielęgniarek pracuje po 350 godzin miesięcznie. Są przepracowane ,obecnie wiecznie przeziębione, bo nie pójdą jak normalny człowiek na L4, zasypiają w samochodzie gdy stoją na światłach czy zamkniętym przejeździe kolejowym. Po co nam strajki? Wystarczy przez 2-3 miesiące zostać na 1 etacie i pielęgniarstwo leży. Ale Panie Pielęgniarki wolą harować aby więcej zarabiać a jest na to inny sposób-jedna praca !

#17  2017.03.18 08:46:42 ~do 7

Za 1850 zł pracowałabym tylko miesiąc i ani dnia dłużej.Zarabiam z dodatkiem zębali ok.2800 i uważam,że w tym zawodzie to żenująco mało

#18  2017.03.18 08:56:57 ~mOnia

Pani Barbara ma 100% racji! Popieram! Pracuje na jednym etacie choć czasem kusi wziąć więcej oj kusi te parę zlotycch więcej do tej marnej wypłaty ale nie dam się tak upodlic. tylko jeden etat! Żadne łatanie dziur! To nie jest mój problem tylko pracodawców

#19  2017.03.18 09:31:40 ~lala

Ja pracuje w 100tyś miescie w Przychodni od 8:00 do 15:35. Podstawy mam 3000 zł+ 350zł za mgr+ dodatek brutto brutto 800zł. Mamy zagwarantwane że dodatki brutto brutto są bezterminowe. Oprócz tego prywatną opiekę medyczną LUX MED za który płacę 25 zł miesięcznie. Raz w roku dodatek wakacyjny około 800zł. Mam 32 lata i nie wyobrażam sobie pracować za 2000zł brutto :O Czasem narzekam na swoja prace ale jak poczytam tu komentarze to włos mi sie jeży na głowie. Nie mowiąc juz że mamy system motywacyjny z ktorego tez jakieś 200+400 zł wpadnie.

#20  2017.03.18 10:20:37 ~Maga

2100 - 2200 na Wschodzie kraju przy ruskie j granicy. Tyle mamy.

#21  2017.03.18 10:20:41 ~mgr piel.

Uratuje nas tylko praca na 1 etat chociaż przez 3 miesiące, a jesli będzie trzeba to przez 6 m-cy! Zróbmy to! Podaj dalej! W jedności siła leży. żadne strajki nam nie pomogą, rynek pracy reguluje nasze pensje. ZRÓBY TO! Nasz prestiż nie wzrośnie jesli będziemy miały głodowe pensje, tak naprawdę to właśnie my się cały czas na to godzimy. Rządzący do spółki z naszymi władzami samorządowymi cieszą się, że cały czas tak łatwo nas skłócać np. względem naszego wykształcenia itp.itd.

#22  2017.03.18 10:47:58 ~Maria

Ja pracuje 29 lat nie mam magistra z dodatkiem Zembali plus noce I swieta na reke mam 2400 jaka bede miec emeryture nawet na leki nie starczy a czlowiek poswiecil tyle lat w leczeniu drugiego czlowieka I co z tego jak mnie nie nie bedzie stac na pofstawowe rzeczy

#23  2017.03.18 12:03:50 ~Gosia

Po 38 latach pracy 2000 brutto. Oddział szpitalny. Chorzów. W Świętochłowicach takie same stawki.Praca na 12 .Na rękę razem z dodatkiem Zembali ok. 2 400.Bez dodatku Zembali 1900-1950. Mam dość. Kończę tę zabawę. Odchodzę z zawodu. Gdyby to jeszcze było pielęgniarstwo, ale to tylko tony dokumentów, wpisów do komputera,irracjonalnych zleceń, wykonywanie prac nie mających nic wspolnego z zawodem.itp itd

#24  2017.03.18 12:54:19 ~do monia

Nie masz racji, jest to mój komentarz.Tylko jeden , jedyny etat przez całe 30 lat pracy, nigdy nie pracowałam dodatkowo.

#25  2017.03.18 13:28:18 ~monika

Doktorat, 2 specjalizację, szpital powiatowy, pensja 2. 700. Fajnie, że w innych regionach kraju koleżanki zarabiają więcej, tylko nie wszyscy mogą wyemigrowac do Wrocławia i Poznania. Jeżeli wreszcie nie zjednoczymy się i nie zaczniemy mówić wspólnym głosem, konsekwentnie, nic się nie zmieni. Ja już pozbylam się złudzeń. Jedność pielęgniarek obserwowałam będąc delegatem do Izb, glosowalysmy na własną niekorzyść. Dla mnie to był szok.

#26  2017.03.18 13:50:57 ~Bo

Ja też popieram akcję typu jeden etat/miejsce zatrudnienia przez minimum miesiąc, a najlepiej pod koniec 2017r. lub na poczatku 2018r.Ustalić termin-np. LISTOPAD.Aby taka akcja sie powiodła należy się wczesniej przygotować od strony praktycznej -np.nie przedłużyć umowy zlecenia czy o dzieło- myślę tutaj o 2-3 miejscu pracy.I przyoszczędzić sobie wcześniej -tak,by przetrwać ten trudny okres.Jeśli same tego nie zrobimy,to nikt nam nie pomoże. Pamiętajcie o tym.Może taka świadomość ułatwi nam zjednoczenie się w naszych dążeniach.

#27  2017.03.18 13:54:18 ~Aga

Dobrze jest krytykować innych, gdy ma się w pobliżu możliwość większych zarobków, a przecież nie wszyscy mają szpitale kliniczne za płotem. Też mam mgr przed nazwiskiem i robię specjalizację, a zarobki moje są żenujące-ok. tysiąca złotych mniej od autorki. Mam nadzieję, że w końcu zostaną ustalone stawki przez ministerstwo, wiele z nas z tego jednak skorzysta, bo na pracodawcę nie możemy liczyć.

#28  2017.03.18 14:07:18 ~do Aga

Jak masz tak mało i nie zamierzasz się przeprowadzać to po jasną cholerę ostatnie ciężko zarobione grosze wydajesz na dofinansowanie bogatszych? Bo masz nadzieję?

#29  2017.03.18 16:14:13 ~gabi

Jak czytam o pensjach to jestem w szok! przepracowalam 40 lat w zawodzie /szpital, szkoła pogotowie, przychodnia /licencjat ,10 kursów za wlasne pieniadze,i przed odejsciem na emeryturę 1750 ZŁ./? /TERAZ DORABIAM W PRZYCHODNI BO MAM NISKA EMERYTURE ALE MAM JESZCZE ZDROWIE.A CO MAJA ZROBIC TE CO ZDROWIE "ZOSTAWIŁY" W PRACY? SZOK,NIE DAJCIE SIE DZIEWCZYNY WALCZCIE!

#30  2017.03.18 21:05:55 ~Jagoda

Pracuje na oddz. zabiegowych od 38 lat 1850zł mam zasadnicza i co nie wyrównanie do krajowej 2000zl . Mam 60 lat i z czym na emeryturę? Zjadłam zdrowie i nerwy i większą część życia w pracy Święta i niedziele bez dzieci i rodziny?

#31  2017.03.18 21:08:48 ~Asia :)

Wychodzi, że w dużych miastach nie jest tak całkiem źle . Ale nie wszyscy mogą pracować w szpitalach klinicznych czy wojewódzkich. Pozostaje jeszcze cała prowincja, która jest niedofinansowana . Nasza władza nie ma świadomości o pracy polskiej pielęgniarki szczególnie tej z prowincji.

#32  2017.03.18 21:15:14 ~Ania

Od 16 pracuję w POZ bez świąt, weekendów i nocy 3400 brutto plus dodatek Zembali brutto brutto-) Zwrot za Kartę Miejską i odzież do pracy w terenie ; kurtka ,buty( lato zima) raz na trzy lata. Studium położnych , specjalizacja, i milion kursów, mgr z socjologii. Uważam , że to za mało. Nie wiem, jak możecie się godzić na najniższą krajową> to przecież plucie Wam w twarz.

#33  2017.03.19 10:25:16 ~gość

Jak jeszcze bardziej można upodlić i zniewolić pielęgniarki,aby powiedziały basta

#34  2017.03.19 14:40:25 ~ela

Do Loli 7 i po co ci ten mgr. wstyd sie przyznac zrobilas na wlasne zadanie i jeszcze musisz znosic to upokrzenie tyle juz zarabia pani salowa .

#35  2017.03.19 23:47:09 ~piel

Nie wierzę w te 1850, bo jestem też z Wrocławia i młodzież przychodząc po licencjacie dostaje 2400

#36  2017.03.19 23:55:56 ~małgośka

28 lat pracy, z czego 25 w sanatorium, 100 kuracjuszy na budynku, lekarz pod telefonem i niecałe 2300 na rękę z dodatkiem Zembali, który jakby mogli to wydarliby z gardła pozostali pracownicy i nie mamy płacone za niedziele i święta- tak nas traktują w sanatoriach.

#37  2017.03.20 07:04:39 ~gość

Nic nie warte te wasze studia,człowiek wykształcony nie daje się tak wykorzystywać i traktować jak taniego parobka.Chyba,że pielęgniarstwo to studia specjalnej troski dla tych o obniżonym ilorazie

#38  2017.03.20 17:07:12 ~do 37

No, prawda

#39  2017.03.21 16:31:18 ~PIELĘGNIAR

MAM TRZY CÓRKI I ŻADNA NIE ZOSTALA PIELĘGNIARKĄ . GDYBY NAWET CHCIAŁY NIE POZWOLILABYM NA TO .

#40  2017.03.22 12:36:17 ~Gosia

Jeszcze tylko pół roku i idę na emeryturę. Zostałam pielęgniarką bo to było moje marzenie. Nie żałuję, ale to co teraz jest- to nie jest pielęgniarstwo. Nie ma czasu dla pacjenta- ważniejsze dokumentacja- wpisywanie temperatur w lódowkach,wilgotności powietrza w gabinecie zabiegowym,liczenie pościeli ! W latach 80 na tą ilość pacjentów 4 pielęgniarki na dyżurze. Teraz na tą samą ilość pacjentów -2 I mnóstwo dokumentacji "na papierze i w komputerze" Duże miasto.2000 brutto .

#41  2017.03.22 13:28:27 ~POZ

Pensje pielęgniarek przychodni równają się prawie pensjom sprzątaczym ! skandal !

#42  2017.03.22 13:29:49 ~ja

Zgadza a w przychodni pracy nie brakuje ! jedyna grupa zawodowa służba zdrowia gdzie nie ma 13-tek !

#43  2017.03.22 13:32:56 ~piel.

Do Gosia zgadza się i ja wkrótce na emeryturę oby nie chorować bo pielęgniarek jak na lekarstwo chyba że nasza wiceminister-pielęgniarka Szczurek-Żelazko załatwi Ukrainki, narezie ich jak na lekarstwo !

#44  2017.03.23 12:44:05 ~też POZ

Do 41 wielka prawda - przykre !

#45  2017.03.24 13:30:35 ~Pń

W Poznaniu 3500-4000 zł na rękę? Skąd macie takie informacje? Pracuję w jednym z poznańskich szpitali i więcej niż 2300 na rękę nie dostaję (bez tego śmiesznego dodatku), jak miesiąc obfituje w większą ilość świąt i nocek. A te 6000 tysięcy to chyba za 400 godzin pracy,w tym większość oczywiście na UZ. Jedna wielka kpina. Tak poza tym, to poznański rynek pracy jest jednym z najgorszych w tym kraju. Przyjedźcie, przekonajcie się, a będziecie chciały wracać tam, skąd przyjechałyście. Mówię jak jest, bo mieszkam tu i wiem co się tutaj dzieje.

#46  2017.03.24 17:46:28 ~mOnia

Te co piszą że mają 4tys na rękę zapominaja napisać że to za 400godz pracy w miesiącu.