Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.05 12:15:38 ~piel

Powinnyśmy ruszyć wszystkie ,w całej Polsce. Nigdy nic się nie zmieni. Nie łudźmy się. Trzymam kciuki za panie w Staszowie. To jest chyba początek. W całej Polsce pielęgniarki są zdesperowane. Zapalnik odpalony!

#2  2017.04.05 13:34:44 ~Aga

Popieram wypowiedź nr1.Wszystkie powinnyśmy strajkować! !

#3  2017.04.05 13:37:01 ~PIELĘGNIAR

A W MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH MEDIALNA CISZA - NATYCHMIAST ZACZYNAMY SOLIDARNIE W CAŁEJ POLSCE ! MÓWIMY NIE NA MAŁE PROTEŚCIKI SZPITALNE A STASZÓW NIECH BĘDZIE ZARZEWIEM DLA POZOSTAŁYCH ! PONAGŁAŚNIAJCIE PROTEST PIELĘGNIAREK ZE STASZOWA DOŁĄCZYMY- JESTEŚMY Z WAMI - POZDRAWIAMY ! PANI SZCZUREK WICEMINISTER PIELĘGNIARKO DO TELEWIZJI PROSZĘ SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W SPRAWIEPODWYŻEK DLA PIELĘGNIAREK I WŁĄCZYĆ JE DO PODSTAW !

#4  2017.04.05 13:58:14 ~Bogusława

Najwyższa pora, żeby zamiast się dzielić na pracujące na umowę,czy na kontrakcie,na te po licencjacie i mgr ,spróbujcie solidarnie zadbać o własne sprawy,zarówno warunki płacy jak i pracy! Nikt z rządzących nie poprawi nam wynagrodzenia, bo potrzebują pieniędzy na inne swoje cele ,na dobrą zmianę. Koleżanki że Staszowa potrafią jak widać ,ale potrzebne jest wsparcie w całym kraju.

#5  2017.04.05 14:18:16 ~ja

Do 3 i 4 - słuszne uwagi, piszcie tu więcej co wy robicie 5 praca ? pielęgniarki bądźcie bardziej aktywne, nie bójcie się pisać to początek walki !

#6  2017.04.05 14:42:41 ~Piel

Tylko pamiętajcie, jak zaczniemy strajkować to wstrzymają wypłatę dodatków 4x400 zl. Jednym z zapisów było zawieszenie akcji protestacyjnych i strajków. Musimy się poważnie nad tym zastanowić, Bo jak zaczniemy walkę na 100% przestana wypłacać ten dodatek. Nawet o tym mowił p. Tombarkiewicz w-ce minister zdrowia.

#7  2017.04.05 14:50:41 ~Piel

Trzeba sie nad tym zastanowic, mamy zwiazki, regiony i krajowke, prawników.

#8  2017.04.05 14:59:15 ~Piel

Na razie obiecuja ze nie zabiora nam dodatku i beda placic do 2019 roku, ale nie wiadomo do konca jak bedzie od lipca 2017 jak wejdzie minimalna placa w ochronie zdrowia.

#9  2017.04.05 14:59:42 ~do6

Czego ty się jeszcze k-wa boisz? Bójmy się dalej to niedługo będziemy padać z głodu i zmęczenia

#10  2017.04.05 15:13:25 ~piel1

Gdyby nie to pazerne dziadostwo udające pracę na 5 etatach to bez żadnego strajku wszystkie miałybyśmy lepsze warunki,bo w końcu dyrektorom zaczęłoby na nas zależeć i nie traktowaliby nas jak tanią siłę roboczą.

#11  2017.04.05 15:15:42 ~Piel

U nas w szpitalu dodatek jest wlaczony do wynagrodzenia zasadniczego.

#12  2017.04.05 15:23:34 ~Piel

Do 9# Strajkowa tez nie jest tak łatwo, zeby strajowac musisz miec zwiazki zawodowe, poza tym jest dluga droga zeby zaczac strajk, spor zbiorowy, referendum, mediacje. To nie jest takie chop siup jak ci sie wydaje.

#13  2017.04.05 16:22:33 ~mgr piel.

#10- nic dodać nic ująć, taka jest prawda. Nie można winić wszystkich za brak logiki w postępowaniu i szacunku dla samych siebie. Jest to żałosne że pielęgniarki pielegniarkom zmontowany ten los. Jecza, stekaja i pędzą z pracy do pracy. Zameczaja siebie i koleżanki które muszą potem znosić ich humory i nadrabiać za nie bo są przemęczone. Ciekawe ile ta karuzela jeszcze potrwa. Kiedy to się posypie ta cała prowizorka.

#14  2017.04.05 18:13:55 ~do 12

Strajk w wydaniu naszych związków to wieloletnie przygotowania i na koniec noszenie czarnych koszulek,albo protestacyjnych broszek,więc to nie ma żadnego sensu.Nam wystarczyłoby pozostać na 1 etacie i przestać skamleć nad fikcyjnym 4x400

#15  2017.04.06 12:11:08 ~Piel.

Już się dziś podobno dogadacie w Staszowie a reszta na co czeka - każdy sobie.- dokończcie same !

#16  2017.04.06 12:13:28 ~ja

Do 1 tak odpalony ale tylko w Staszowie !

#17  2017.04.06 23:52:18 ~qqq

Trzeba walczyc aby ten dodatek został właczony do podstawy wynagrodzenia. Beata nie daj sie oszukac. Może inne szpitale w Świetokrzyskim tez powalcza o właczenie dodatku do pensji? Czas dzialac Panie Przewodniczace, a nie tylko grzac ciepłe posadki w zakladach pracy i w zarzadzie Regionu.