Jak to technicznie będzie wyglądało? Dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych od lipca 2017...

Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

PILNE!!!

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


Zobacz także:

10 maja 2017 - Ustawa "o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych", która ma regulować także wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnychprzyjęta na "obiegowym" posiedzeniu rządu. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się wszystkie placówki medyczne – zarówno publiczne, jak i prywatne.

10 maja 2017 - Pielęgniarki i położne! Sposób wypłacania dodatków brutto brutto na dotychczasowych zasadach przechodzi do historii. Pieniądze obecnie przekazywane przez NFZ dla pielęgniarek i położnych, dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczyć na wzrost wynagrodzenia zasadniczego... do kwoty najniższego wynagrodzenia zasadniczego, określonego ustawą.

11 maja 2017 - Zobacz aktualny projekt ustawy o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym w podmiotach leczniczych, w zakresie podziału osób wykonujących zawody medyczne na 10 grup i przypisane im współczynniki pracy.

11 maja 2017 - Zobacz jak ministerstwo zdrowia ustosunkowało się do uwagi, że "nie wydaje się właściwe przyrównanie pielęgniarek, które ukończyły studia wyższe licencjackie lub są magistrami pielęgniarstwa / położnictwa bez specjalizacji, do tych pielęgniarek, które mają wykształcenie średnie".

Jakie zmiany się dokonają w kwestii sposobu wypłaty dodatków brutto brutto pielęgniarkom i położnym, po dniu 1 lipca br, w związku z wejściem w życie ustawy "o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych". Odpowiedzi należy szukać nie tylko w zapisach samej ustawy, ale także w uzasadnieniu do przedmiotowej ustawy oraz w stanowiskach ministerstwa zdrowia, które są odpowiedziami ministerstwa na uwagi do projektu ustawy. Ministerstwo wielokrotnie podkreśla, że w uzasadnieniu do ustawy zapisano interpretacje w zakresie organizacyjnych uwarunkowań nowych rozwiązań płacowych, wprowadzonych przedmiotową ustawą.

Otóż Drogie Pielęgniarki i Położne,

w jaki sposób są teraz wypłacane pielęgniarkom i położnym dodatki brutto brutto to wiemy. Co się zmieni? Zasadnicza zmiana polegać będzie na tym, że w pierwszej kolejności środki przekazywane przez NFZ mają zostać przeznaczone przez dyrektórów podmiotów leczniczych na... stopniowe podwyższanie wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych. Pierwszy wzrost ma być dokonany na dzień 1 lipca 2017 roku. Oczywiste jest to, że powyższy wzrost wynagrodzenia zasadniczego zaskutkuje, wzrostem pochodnych od wynagrodzenia. Po wykonaniu tej operacji przez dyrektorów podmiotów leczniczych, pozostałe środki finansowe, mają zostać wypłacane jako dodatki brutto brutto na dotychczasowych zasadach. 

Wniosekobecna wysokość wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych oraz liczba pielęgniarek i położnych, które zostaną przypisane do jednej z grup zaszeregowania np. 7 lub 8 lub 9, w konkretnych zakładach pracy, będą miały wpływ na sposób podziału pieniędzy dla pielęgniarek i położnych. Wobec powyższego, może się teoretycznie tak zdarzyć, że część pielęgniarek i położnych otrzyma wzrost wynagrodzenia zasadniczego, natomiast dla części nie starczy środków finansowych na wypłaty dodatków brutto brutto na starych zasadach, a wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nie otrzymają, bo obecna wysokość ich wynagrodzenia zasadniczego jest zbyt wysoka, wobec kryteriów zapisanych w ustawie. 

Na portalu w kolejnych dniach przybliżę, bardziej szczegółowo, w jaki sposób mają zostać podwyższone wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. Dlatego proszę podajcie w komentarzach w jakiej grupie pielęgniarek i położnych się znajdziecie, np. 7 lub 8 lub 9:

i podajcie obecne wynagrodzenie zasadnicze. Postaram się odnieść do przedstawionych przez was przykładów, w kontekście zapisów ustawy i interpretacji ministerstwa zdrowia i uzasadnienia do ustawy. 

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.15 15:32:36 ~ELMEDICO

A co z pielęgniarkami pracującymi na umowie cywilno-prawnej i ich dodatkami?

#2  2017.06.15 15:35:56 Redakcja Portalu

Do #1. To bardzo ciekawe pytanie. Sprawę szerzej poruszę w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2017.06.15 15:46:48 ~Aneta

A w jakiej grupie są pielęgniarki z licencjatem?

#4  2017.06.15 15:50:25 ~*

A co z pielegniarkami z magistrem bez specjalizacji?

#5  2017.06.15 15:51:31 ~Aga

A jak będzie w poz z pielęgniarką gabintu zabiegowego i punktu szczepień . Wysługę lat mam włączoną do podstawy . Mam 2000 pofstawy ,na rękę też 2000

#6  2017.06.15 15:52:10 ~Do Anety

W grupie 9, najniższe wynagrodzenie. Ratunkiem dla nich jest zrobienie specjalizacji.

#7  2017.06.15 15:52:39 ~Do 4

Również grupa 9, najniższe wynagrodzenie.

#8  2017.06.15 15:53:18 ~Do Agi

POZ chyba "rządzą" się innymi prawami, ta ustawa ich nie dotyczy.

#9  2017.06.15 15:58:58 ~Beata

Znajdę się w 8 grupie. Mam licencjat, specjalizację i 2890 zł. podstawy. Pewnie 2 w najbliższym czasie nie mam co myśleć o podwyżce.

#10  2017.06.15 16:00:49 ~Do Beata

Idź na studia magisterskie ;)

#11  2017.06.15 16:06:57 ~Gosia

Pani Aneto ,pielęgniarka z licencjatem jest w grupie 9- pielegniarka lub położna bez specjalizacji, tak samo pielęgniarka z magistrem.

#12  2017.06.15 16:09:15 ~Monika

Gr 7. Mgr + specjalizacja. Obecnie 2400 podstawa.

#13  2017.06.15 16:11:05 ~Do Moniki

To jesteś szczęściarą, wskakujesz do najwyższej grupy ;)

#14  2017.06.15 16:16:50 ~Beata

Grupa 7 3205 podstawy

#15  2017.06.15 16:21:34 ~Dorota

Gr7 mgr+specjalizacja podstawa 1966

#16  2017.06.15 16:30:20 ~Anna

Mgr + specjalizacja- 1890

#17  2017.06.15 16:32:26 ~zzz

Mgr +specjalizacja2400 podstawy

#18  2017.06.15 16:33:43 ~ja

Widzę,że licencjat w ogole nie jest brany pod uwagę.Jak by nie patrzeć,są to ukończone studia wyższe 1go stopnia.Teraz żaluję,że robiłam licencjat,bo wogole nie jest do niczego potrzebny.Przed ukonczeniem licencjatu miałam wyksztalcenie średnie,teraz wyższe,a różnicy w pieniądzach ŻADNEJ. Nie złośćcie się na mnie,ze to piszę,wcale nie należę do osób,które mają siopa na punkcie wykształcenia,mam to gdzieś.Chodzi mi tylko o to,że robiąć licencjat miałam właśnie nadzieję na nieco lepsze zarobki. Doceniono za to specjalistki.Znam dziewczyny,które nie mają matury,teraz zrobiły specjalizację i będą mieć większą kase ode mnie,mimo,że ja jestem lepiej wykształcona.Nie odbierzcie mnie źle,ale powiedzcie czy nie mam racji? Absolutnie się nie wywyższam,bo mam gdzieś ten licencjat,ale skoro "wkładają "nas do tabelek i mamy różnie zarabić to jak się ma specjalistka bez matury,do mnie?

#19  2017.06.15 16:37:30 ~Do 18

Oj tam, oj tam :) Nie biadol, tylko po prostu idź na studia II stopnia i zrób specjalizację. Będziesz w 7 grupie.

#20  2017.06.15 16:39:26 ~wrocław

Gr.7 - 2800 brutto

#21  2017.06.15 16:41:55 ~Do 18

Nic nie poradzisz. Musisz pomyśleć o magisterce i specjalizacji. Teraz to się przynajmniej opłaca; stawka 5200 to jest coś! Akurat zanim to w pełni będzie obowiązywać to zdążysz zrobić. A na licencjat nie psiocz, bez niego z magisterki nici. Więc do boju!

#22  2017.06.15 16:43:22 ~piel

Takie żale to są tu wylewane od zeszłego roku jak tylko projekt ustawy powstał, może już dość, teraz prosimy o konkrety.

#23  2017.06.15 16:44:25 ~piel

Do 2021 r jest dość czasu na mgr i spec

#24  2017.06.15 16:46:28 ~mgr specj

Najważniejsze będą teraz miny tych ci robili sobie pośmiechujki typu "a po co Ci mgr" "a po co jest Ci specjalizacja" BEZCENNE

#25  2017.06.15 16:50:31 ~Ki

Oni rozumiem chcą strajku

#26  2017.06.15 16:54:13 ~Kk

A co z dps rozumiem obrębie pielęgniarki nie walczymy

#27  2017.06.15 17:05:15 ~do24

Najlepsze będą teraz miny tych co wykładają na kursach i studiach. Ich zarobki wzrosną o 200 %, a na oddziałach będą same specjalistki i magistry za kupienie sobie dyplomów.

#28  2017.06.15 17:09:29 ~do Kk

Makabra, przeczytaj co piszesz a potem wyślij. Z błędami, bez znaków interpunkcyjnych bez pół litra nie zrozumiesz :) :(

#29  2017.06.15 17:14:09 ~piel.Tarn&

Grupa 7 -2400 brutto

#30  2017.06.15 17:14:45 ~Pielęgniar

Gr. 9. 1614 zł podstawy brutto.

#31  2017.06.15 17:20:05 ~piel. Tarn

Ile powinnam dostać podwyżki będąc w 7 gr. mając 2400 brutto.

#32  2017.06.15 17:23:00 ~Aąaaaaaaa

A co z pielęgniarkami na macierzyńskim? Odebrano mi dodatek bo jest za mnie przyjęta inna osoba. ? Czy otrzymam jakaś podwyżkę. ? Czy muszę dopiero wrócić do pracy?

#33  2017.06.15 17:24:32 ~Katarzyna

Specjalizacja 1944podstawa

#34  2017.06.15 17:28:07 ~Pielęgniar

A co z pielęgniarkami mgr Zdrowia Publicznego ? Mam 1640 zasadniczą i na rękę 1700 licząc z dodatkiem brutto brutto i to jeszcze nie całe 800 tylko 600 bo tak związki ustaliły?

#35  2017.06.15 17:39:53 ~wiola

Poczekamy,zobaczymy jak będą wyglądać w praktyce te podwyżki w poszczególnych placówkach.Obawiam się,że może być tak jak 4x400,albo jeszcze gorzej,czyli kolejne oszustwo

#36  2017.06.15 17:41:19 ~Elik

Grupa 7 2350.

#37  2017.06.15 17:42:31 ~Do34

Nie związki ustaliły, tylko tyle wychodzi po odjęciu 2 x brutto. A co ma być z mgr Zdrowia Publicznego? Nic. Dla osoby pracującej na stanowisku pielęgniarki brany jest pod uwagę mgr z pielęgniarstwa. Chyba że chcesz zmienić zawód.

#38  2017.06.15 17:43:32 ~do21

Ha-ha-ha-ha-ha-ha

#39  2017.06.15 17:45:21 ~do21

Ukrainki juz przyjeżdżają, bo za 4 lata będa mieć 5200zł Do boju!

#40  2017.06.15 17:48:49 ~do 32

Pracodawca Cię orżnął. Nie tracisz na macierzyńskim.

#41  2017.06.15 17:51:53 ~Do 34

Przecież jasno jest powiedziane, że liczy się tylko mgr pielęgniarstwa. Inne mgr nie będą płatne.

#42  2017.06.15 17:52:39 ~do 21

Czym ty się cieszysz? w 2021r 5200 zł będzie tyle znaczyć co dziś 2000 zł. Cieszcie się głupie cieszcie.

#43  2017.06.15 17:57:06 ~piel

A co z tymi które mają licencjat ze specjalizacją ?

#44  2017.06.15 18:01:07 ~Do 42

Grupa 8.

#45  2017.06.15 18:04:48 ~elżbieta

Wolę jechać do Niemiec do pracy jako opiekunka,tutaj nigdy nie będzie ten zawód szanowany jak też inne wartościowe zawody. Ta głupia ustawa jest po to aby was niszczyć, jak wszystkie inne poprzednie,idąc tokiem rozumowania to inne zawody z wyższym powinny mieć również około 5000zł.Myślicie,że pielegniarka za 4 lata bedzie lepiej zarabiac od pani w banku albo nauczycielki itp

#46  2017.06.15 18:21:44 ~Pielęgniar

Gr 9 podstawa 2070

#47  2017.06.15 18:35:58 ~renee

Mgr piel, specjalizacja 2450 zasadniczej

#48  2017.06.15 18:38:33 ~jola

Mgr piel, specj, liczne kursy i kursiki,studia podyplomowe 1968

#49  2017.06.15 18:39:12 ~Mgr spec.

2800

#50  2017.06.15 18:39:34 ~Agnieszka

Licencjat, 2000 zł podstawy

#51  2017.06.15 18:41:11 ~do48

Koń by się uśmiał z tej "mądrości",tektura zapchana papierami. Do boju!

#52  2017.06.15 18:44:48 ~Eryka

Aż LM 2000 zł podstawy

#53  2017.06.15 18:47:51 ~Agunia

Gr 7 2360 podstawy

#54  2017.06.15 19:34:27 ~gg

Głupie jesteście tak naiwne aż dziw ze skończyły studia cieszycie się jak małe dzieci 5000 brutto. to policzcie ile na rękę ? Dalej żenada magister będzie magistrem poganial jakie to smutne nie będzie komu brzydko powiedzieć .a jak będziecie się teraz licytować z koleżankami o rozmiar biustu?

#55  2017.06.15 19:46:57 ~gonia

Mam podstawy 2030 , specjalizację i mgr, ile teraz będę miała podstawy, tj od lipcs

#56  2017.06.15 19:49:59 ~Sylwia Mie

DROGIE KOLEZANKI. NIESTETY ZNOWU ZROBILI NAS NA SZARO. PRZESTANCIE PRACOWAC NA 2 czy 3 ETATY,NIECH ZOBACZĄ JAKIE SĄ BRAKI PERONELU! NASZE WYKSZTAŁCENIE i STAŻ PRACY NIE MA DLA PANA RADZIWIŁŁA ZADNEGO ZNACZENIA! NIEJEDNA Z NAS MUSIAŁA ZABRAĆ PIENIADZE SWOJEJ RODZINIE,ZEBY TO WYKSZTAŁCENIE ZDOBYĆ.NIE WSPOMNĘ O CZASIE,KTÓREGO CIĄGLE NAM BRAKUJE. ZNOWU STRAJK!

#57  2017.06.15 19:55:08 ~Kamila

Gr 7. wynagrodzenie zasadnicze 2350.

#58  2017.06.15 20:00:29 ~Do gg

Czytaj ze zrozumieniem! Chodzi o minimalną pensję brutto, czyli podstawę. A nie o całe wynagrodzenie.

#59  2017.06.15 20:02:32 ~Do 56

Dlatego od dawna mądrzejsze pielęgniarki głośno mówiły, że trzeba oderwać się od dodatkowego korytka. Choć na jakiś czas. To spowodowało oburzenie matron pracujących ponad wszelką normę. Teraz bunt? Chyba na to trochę za późno. Trzeba było myśleć wcześniej, gdy był na to czas. A teraz to już musztarda po obiedzie.

#60  2017.06.15 20:09:58 ~mgr specja

Mam spory biust to jak to poleci? Tak serio nie narzekam ani na jedno ani na drugie.

#61  2017.06.15 20:22:36 ~Ala

Kiedy będzie strajk czy coś ktoś wie ?

#62  2017.06.15 20:25:34 ~Roma

Kolezanki powiedzcie gdzie sa takie szpitale, gdzie dyrekcja tak poprostu akceptuje wszystkie wasze papierki? Ja moge sobie zrobic 3 specjalizacje na raz na wlasna reke i tak mi tego dyrektor nie uzna.

#63  2017.06.15 20:27:15 ~Pp

Czyli tak mgr i specjalizacja plus dodatek zębali No zadawalające,bez dodatku strajk

#64  2017.06.15 20:37:28 ~Do Roma

W moim szpitalu jest dodatek za studia licencjackie, za magisterskie i za jedną specjalizację.

#65  2017.06.15 20:39:59 ~#21

Do #42 Moje 5000, to dla jak mnie wystarczająco dużo. W ciągu najbliższych dwóch lat moja pensja zasadnicza wzrośnie o tysiąc złotych, a w ciągu czterech o dwa. Myślisz że o tyle wzrośnie również minimalna czy nawet średnia pensja w gospodarce? A niechże, niech się Polska rozwija w potęgę! Pozdrawiam mgr i specjalista pielęgniarstwa z 29 letnim stażem pracy.

#66  2017.06.15 20:50:55 ~do gg

Fajnie nie? Panie mgr a nie potrafią wyliczyć ile dostaną podwyżki. To jest wyższe wykształcenie:)

#67  2017.06.15 21:02:23 ~Do. 66

To jest minimalne wynagrodzenie zasadnicze, a nie cała pensja brutto. Czytajcie ze zrozumieniem.

#68  2017.06.15 21:10:31 ~66

Ja o tym wiem i rozumiem.i nie trzeba mi tłumaczyć.

#69  2017.06.15 21:21:10 ~77

Licencjat bez specjalizacji pensja zasadnicza 1540 zł

#70  2017.06.15 21:34:05 ~do 77

To upokarzające. Przepraszam cię ale naprawdę zrezygnuj,wyjedź albo idź gdziekolwiek. nigdzie już mniej nie zarobisz. Jeśli pracujesz w szpitalu to jest to wyzysk i niewolnictwo jawne.

#71  2017.06.15 21:43:55 ~s

Do 69: jeśli to nie podpucha to sorki ale jesteś beznadziejnie głupią osobą. Chyba,że to pół etatu. Jeśli nie to tylko Twoja wina,że pozwalasz na takie traktowanie pielęgniarek.

#72  2017.06.15 21:48:37 ~Lucy

Grupa 9 , zasadnicza 3400.

#73  2017.06.15 21:54:19 ~Kasia

Grupa 7 brutto 2800

#74  2017.06.15 22:00:38 ~Azjoneta

2300 podstawy grupa 7

#75  2017.06.15 22:03:26 ~piel. Tarn

Czy od 1 lipca zmiana płac obowiązuje obligatoryjnie we wszystkich placówkach służby zdrowia, czy musimy znów walczyć ze swoim pracodawcą aby dostać podwyżkę.

#76  2017.06.15 22:30:02 ~Piel

A co z pielęgniarkami ze stacji krwiodastwa i ich zembalowymi dodatkami? Nie dostajemy NIC .w tym roku od stycznia żadnego brutto brutto, a do grudnia było chyba 200 zł.

#77  2017.06.15 22:38:23 ~Kasia

U nas wszystkie mamy w przychodni AOS taką samą podstawę która przewyższa dużo to minimum. Jedna ma tylko magistra a reszta kursy . Wszystkie jesteśmy po LM lub SM. Czyli co z tym zembalowym? Komu dadzą. Zabiorą nam po troche dodatkui dadzą to tej Magisterce aby wyrównać jej podstawę po 1 lipca. Ja tak to rozumiem. Mamy czysta pensę, bez dodatku, bez nocy.

#78  2017.06.15 22:49:27 ~piel

Podstawa 2200 brutto Plus dodatek grupa 9

#79  2017.06.15 22:55:25 ~piel.

Dużo tych pytań „ile będę miała ? &rdquo. Oto krótki poradnik : 1 - określamy grupę : gr. 7 mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją , gr. 8 ze specjalizacją z wykształceniem innym niż mgr pielęgniarstwa, gr. 9 pozostałe. 2 - sprawdzamy aktualne wynagrodzenie zasadnicze określone w umowie o pracę. Wynagrodzenie składa się zwykle z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków : za pracę w godzinach nocnych ( nie mniej niż 20 % stawki godzinowej ). dodatku za pracę w dni świąteczne, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny , premie . Razem daje to wynagrodzenie brutto, którego nie należy mylić ze stawką zasadniczą, tylko tą zmienia ustawa. I teraz trochę prostej matematyki : Gr. 7 0,1 x ( 4095 – Twoja zasadnicza ) = Twoja podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 lipca Gr. 8 0,1 x ( 2847 – Twoja zasadnicza ) = Twoja podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 lipca Gr.9 0,1 x ( 2496 – Twoja zasadnicza ) = Twoja podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 lipca Jeżeli otrzymasz wynik ujemny nie należy Ci się podwyżka . Umowa cywilnoprawna – ustawa o podwyżkach dotyczy wyłącznie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy umowy cywilnoprawnej czy umowy zlecenia. Ustawa dotyczy POZ, nie dotyczy DPS.

#80  2017.06.16 01:00:59 ~eka

I co te same obowązki ma wykonywac pielęgniarka z mgr i zwykła pielegniarka bez specjaizacji to niech ten mgr nagina skoro ma tyle wiecej a ja sobie posiedzę

#81  2017.06.16 01:05:28 ~eka

Jaka praca taka płaca to powinno brać sie pod uwage

#82  2017.06.16 07:21:07 ~ANIA

Grupa 7 -podstawa 3160

#83  2017.06.16 07:36:06 ~Do #82

Podwyżka 94 zł.

#84  2017.06.16 07:37:59 ~Magvi

Mam skonczony licencjat podstawa 1800zl brutto na jaka moge liczyc podwyzke od1 lipca?

#85  2017.06.16 08:06:07 ~Do #84

Jeżeli gr. 9 - 70 zł. W przypadku licencjatu nie można wykluczyć gr. 6. ( wsp. 0,73 ) wtedy - 105 zł.

#86  2017.06.16 08:40:19 ~Ulka

Grupa 6, obecnie 3300 wynagrodzenia zasadnicego

#87  2017.06.16 08:42:30 ~Ulka

Pomyliłam się grupa 7 (specjalizacja + mgr) i 3300 wynagrodzenia zasadniczego

#88  2017.06.16 08:50:05 ~Ulka

Do #79 z tego co pamiętam to w ustawie średnie wynagrodzenie wynosi 3900 więc dla gr 7 podwyżkę oblicza się z wzoru 0,1 x (3900 - obecna podstawa)

#89  2017.06.16 09:37:27 ~44

Wreszcie magisterki i specjalistki będą zapier.a ja po LM opracowałam alternatywną strategię,jak na każdym dyżurze JE wykorzystam,żeby opacało się pracować za przyznaną mi podstawę!

#90  2017.06.16 10:01:56 ~Do 89

Jak to je wykorzystasz? Myślisz, że one sobie na to pozwolą? Nie sądzę :) Prawda jest taka, że pewnie będziemy pracowały tak jak do tej pory. Tyle, że w najbliższym czasie nasze koleżanki, które łapały każdy dodatkowy dyżur wreszcie pofatygują się na uczelnię. Tam zdobędą sporo wiedzy, ogłady i nabiorą rozumu i pokory. Na własnej skórze przekonają się czy tak łatwo jest skończyć studia II stopnia i może wreszcie popatrzą na pielęgniarstwo z innej perspektywy. Może wreszcie do nich dotrze, że powinnyśmy godnie zarabiać pracując na jednym etacie. Że pracujemy po to, aby żyć, a nie żyjemy po to, aby pracować. To takie proste, a dla niektórych trudne do ogarnięcia.

#91  2017.06.16 12:45:52 ~Jolanda75

A co z pielęgniarkami legitymującymi się tytułem doktora?

#92  2017.06.16 14:24:49 ~Do #91

Zgodnie z zalącznikiem do ustawy : gr. 5 - wykształcenie wyższe + specjalizacja ( wsp. 1,05 ) lub gr. 6 - wykształcenie wyższe bez specjalizacji ( wsp. 0,73 ).

#93  2017.06.16 14:36:17 ~Do #91

Ustawa nie uwzględnia doktoratów również w przypadku lekarzy - liczy się specjalizacja. W ustawie są określone minimalne wynagrodzenia. Pracodawca nie ma ograniczonej górnej stawki wynagrodzenia zasadniczego, może zatem przyznać dowolne wynagrodzenie .

#94  2017.06.16 15:13:50 ~do Magvi

Grupa 9 : 2496-1800=696x10%=69zł Twoja podwyżka od 1 lipca 2017 to 69zł. Twoja nawa podstawa zasadnicza będzie wynosić od lipca 1869zł. Od 1 lipca 2018 kolejna podwyżka lecz 20% tej różnicy, czyli 2496-1869=627x20%=125,4zł

#95  2017.06.16 17:23:07 ~Do #76

Myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź : http://www.sipip.szczecin.pl/userfiles/files/20160428_odpowiedz_MZ.pdf

#96  2017.06.16 21:37:05 ~lidia

Mam licencjat i dwie specjalizacje .To w której grupie jestem?

#97  2017.06.16 22:36:42 ~Do 96

Grupa 8

#98  2017.06.16 22:37:41 ~Basiek

Mgr pielęgniarstwa stawka 2600

#99  2017.06.17 12:36:40 ~Do #98

Twoje wynagrodzenie nie ulegnie zmianie przez kilka najbliższych lat, chyba, że zrobisz specjalizację.

#100  2017.06.17 23:06:34 ~Położna

Zastanawia mnie,skad bierzecie tak niskie podstawy? Najnizsza krajowa jest wyzsza niz 1800 zl, i nie mozna mniej placic, szczegolnie jesli to instytucja państwowa. Cos tu nie gra.

#101  2017.06.18 06:44:15 ~Do #100

Wszystko gra. Najniższe wynagrodzenie obecnie to 2000 zł BRUTTO. Brutto to wynagrodzenie zasadnicze + wszystkie dodatki. I dopiero wtedy, gdy ta suma będzie niższa niż 2000 zł pracodawca musi dopłacić do tej kwoty. Nie ma znaczenia czy jest instytucja państwowa.

#102  2017.06.18 07:57:01 ~ulina

Jestem z tymi pielegniarkami które nie pracuja na kilku etatach ponad swoje siły. Mam rodzinę i tez trzeba sie jej poświęcić. Pracuję już 30 lat zrobiłam mgr w ochronie zdrowia. Oprócz tego specjalizację kursy itp.mój pracodawca nawet mi nie podwyższył stawki bo u nas jest klan rodzinny który rządzi. Ja jestem za pyskata.pół personelu to emerytki które nie chcą zmian a na każdy Dyżur przyjdą za marne pieniądze. Jezeli nie bedziemy solidarne to nic sie nie zmieni.

#103  2017.06.19 12:15:53 ~Do #102

Pracodawca nie miał prawnego obowiązku podwyższać Ci wynagrodzenia po uzyskaniu magisterium, specjalizacji czy ukończeniu kursów. Oczywiście mógł to zrobić, ale nie musiał. Obecnie trochę się to zmieni. W Twoim przypadku nastąpi wzrost wynagrodzenia zasadniczego jeżeli jest ono niższe niż 2847 zł. Twoje magisterium z nauk o zdrowiu niestety nie będzie się liczyć, nie jesteś mgr pielęgniarstwa, będziesz zakwalifikowana do gr. 8.

#104  2018.01.10 10:15:37 ~liryka

Mgr położnictwa + licencjat pielęgniarstwa 2400 brutto