Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego przewidziano w nowej ustawie o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia dla osób w grupie 8 - "pielęgniarka i położna ze specjalizacją".

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.

29 czerwca 2017 - Senat dziś (godz. 9.05) przyjął ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia bez poprawek, czyli w brzmieniu uchwalonym przez sejm w dniu 8 czerwca 2017 roku. Ustawa zostaje skierowana do podpisu prezydenta...

Wczoraj senacka komisja zdrowia rozpatrywała poprawki do ustawy zgłoszone na plenarnym posiedzeniu senatu.

Zajęło to komisji około jednej minuty. Dokładnie nie wiem bo nie włączyłem stopera.

Dziś senat załatwił sprawę w około 3 minut. 

Ustawa zostaje skierowana do prezydenta. 

Zresztą nie wiem, może już podpisał. Mamy juz godzinę 9.19

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

 

Mariusz Mielcarek 


Odpowiedź na interpelację w sprawie spadającej liczby

zatrudnionych w szpitalach pielęgniarek

(...)

Poniższa tabela przedstawia porównanie obecnych poziomów wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych do planowanych, zgodnie z ustawą z dnia 8 czerwca 2017 r. najniższych wynagrodzeń zasadniczych:

Powyższa ustawa określa zasady, zgodnie z którymi pracodawcy (podmioty lecznicze) obowiązani będą stopniowo podwyższać wynagrodzenie zasadnicze pracowników wykonujących zawody medyczne do 31 grudnia 2019 r.

Z upoważnienia

MINISTRA ZDROWIA

SEKRETARZ STANU

Józefa Szczurek-Żelazko

źrodło: odpowiedź z dnia 26 czerwca 2017 roku na interpelację poselską

Wnioski: 

Średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego (w ciągu najbliższego 2,5 roku) dla pielęgniarek i położnych w grupie 8 - "pielęgniarka i położna ze specjalizacją",  według nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia autorstwa ministra Radziwiłła oraz wiceminister zdrowia (pielęgniarka), jest przewidzany w wysokości:

 

268 zł brutto

 

To jest fakt. To jest prawda. Tyle samo warty fakt i prawdę rozgłaszała pani wiceminister zdrowia (pielęgniarka), głosząc w sejmie i senacie wielokrotnie, dobrą nowinę: 

"pielęgniarka po podwyżkach będzie miała ponad 5 200 zł wynagrodzenia zasadniczego". 

Tylko do społeczeństwa nie przebiła się zapewne informacja w zakresie, który poruszyłem powyżej.  

Drogie pielęgniarki i położne! 

Pani wiceminister mówi prawdę i ja mówię prawdę. 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego (w ciągu najbliższego 2,5 roku) dla pielęgniarek i położnych w grupie 9 - "pielęgniarka i położna bez specjalizacji" (grupa obejmuje także magistrów pielęgniarstwa i położnictwa!), przewiduje nowa ustawa o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia autorstwa ministra Radziwiłła oraz wiceminister zdrowia (pielęgniarka).

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Dofinansowane specjalizacje
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.01 18:34:13 ~AS

"pielęgniarka po podwyżkach będzie miała ponad 5 200 zł wynagrodzenia zasadniczego". Jak to jest policzone? 3900x1,05=4095

#2  2017.07.01 18:38:28 ~Kos

I co? Szczęki opadły?

#3  2017.07.01 18:40:00 ~Anna p

Dziękuje samorządowi i związkowi za pozytywne załatwienie mojej prośby o podwyżkę, o ktora starałam sie 15 lat! Teraz mogę żyć godnie bo za 2 lata już będę miała 2470 zasadniczej brutto! Proponuje podnieść składki na izby w ramach wdzięczności! I oczywiście należy szybko zmienić ustawę o wynagrodzeniach w samorządzie! O wzroście składki związkowej już nic nie napisze! Szkoda tylko ze ostatnich 15 lat musiałam słuchać o 3 średnich krajowych!

#4  2017.07.01 18:40:01 ~Anna p

Dziękuje samorządowi i związkowi za pozytywne załatwienie mojej prośby o podwyżkę, o ktora starałam sie 15 lat! Teraz mogę żyć godnie bo za 2 lata już będę miała 2470 zasadniczej brutto! Proponuje podnieść składki na izby w ramach wdzięczności! I oczywiście należy szybko zmienić ustawę o wynagrodzeniach w samorządzie! O wzroście składki związkowej już nic nie napisze! Szkoda tylko ze ostatnich 15 lat musiałam słuchać o 3 średnich krajowych!

#5  2017.07.01 18:40:05 ~Anna p

Dziękuje samorządowi i związkowi za pozytywne załatwienie mojej prośby o podwyżkę, o ktora starałam sie 15 lat! Teraz mogę żyć godnie bo za 2 lata już będę miała 2470 zasadniczej brutto! Proponuje podnieść składki na izby w ramach wdzięczności! I oczywiście należy szybko zmienić ustawę o wynagrodzeniach w samorządzie! O wzroście składki związkowej już nic nie napisze! Szkoda tylko ze ostatnich 15 lat musiałam słuchać o 3 średnich krajowych!

#6  2017.07.01 18:46:40 ~piel

Jaki współczynnik płacy wykonując tą samą pracę?

#7  2017.07.01 19:00:20 ~Mada.

Mam specjalizację za pòł roku będę miała mgr.20 lat stażu.I mam obecnie zasadniczej 1650 brutto.Co wy NATO?

#8  2017.07.01 19:05:18 ~Mada.

3900x1,05=4095 do końca 2019r a po 2021 5200

#9  2017.07.01 19:39:27 ~mgr specj

I ciesz się Mada :-))))

#10  2017.07.01 20:25:13 ~x

Nie dziękujcie,tylko miejcie jaja i zostawcie tę wdzięczną pracę.Marsz na Lidla!

#11  2017.07.01 21:29:51 ~do #9

Dopiero za 4 lata ma się cieszyć ! , to jakieś jaja ! , kto pielęgniarstwo będzie wybierał ?

#12  2017.07.01 21:38:11 ~co Wy na t

Http://praca.interia.pl/news-roszczeniowa-postawa-mlodych-osob-nie-zraza-pracodawcow,nId,2411571

#13  2017.07.01 22:58:21 ~44

KPINY PROSZE ZOSTAWIC TEN ZAWOD I PRACE PIELEGNIARKI

#14  2017.07.01 23:47:22 ~pielęgn

To są nie tylko kpiny, to jest żenada, czy ona w ogóle spotykała się z pielęgniarkami, prowadziła jakiś rozmowy, mam wrażenie, że ma nie po kolei w głowie , tak samo jak ten książę od siedmiu boleści, dobrali się żeby nas zupełnie pogrążyć, mam wrażenie ,że chyba nigdy z tej matni nie wyjdziemy, dziewczyny musimy się zjednoczyć i coś z tym zrobić , jak długo można tą farsę ciągnąc, mam wrażenie, że powoli wszystkie tracimy cierpliwość a oni się nami bawią.

#15  2017.07.02 09:34:23 ~piel.

Po co się uczyć i robić specjalizację? Lepiej skończyć zaocznie szkółkę dla debili,zostać ratownikiem i udawać pana doktora he he.Wszystkie pielęgniarki powinny teraz zachorować na depresję,iść na L4 i mieć w dupie,co się stanie z chorymi.Niech pielęgniarka minister sama się nimi zajmie!

#16  2017.07.02 10:23:41 ~Do #15

Niepotrzebnie obrażasz ratowników medycznych krytykując ich system kształcenia. Wiele pielęgniarek ma wyższe wykształcenie po ukończeniu "pomostowego" licencjatu - dwa semestry ( łącznie z praktykami ).

#17  2017.07.02 10:54:37 ~Do Mada

Mada to zmień pracę, teraz pielęgniarki wszędzie poszukiwane. Ja pracowałam przez pewien czas w wojsku miałam 1900 brutto i pracę zmieniłam. Zarabiam lepiej 2700 brutto, nie rewelacja ale więcej. Irytuje mnie, że dużo pielęgniarek godzi się na tak głodowe pensje.

#18  2017.07.02 11:02:11 ~Joanna

Nie to się nie może tak skończyć Przecież to jakaś kpina

#19  2017.07.02 12:46:42 ~Mada

Myślałam o zmianie,ale nie jest łatwo jak się mieszka w małym miasteczku na Lubelszczyźnie i ma rodzinę.Trzeba byłoby dojeżdżać kilkanaście kilometrów.

#20  2017.07.02 12:48:35 ~Mada

Poczekamy jeszcze, od paźdżiernika już stopniowo się zacznie.Emerytury.

#21  2017.07.03 08:33:58 ~do20

Zacznie się,że zamiast 20 pacjentów będziesz miała 40 albo i więcej

#22  2017.07.03 14:26:57 ~***

Nie trzeba długo czekać.Już jest 40 pacjentów-2piel.w tym jedna z innego oddziału na internie,gdzie w razie potrzeby wraca na swój oddział.Czy kogoś to obchodzi?

#23  2017.07.05 14:27:34 ~prawda

I jeszcze się chwalą jestem jedna na oddziale i daję radę i tak będzie dorzucą podwyżkę drobną na otarcie łez a i tak jeszcze będzie harować na kilku etatach i zaharuje się na śmierć !

#24  2017.07.05 14:32:20 ~pielęgniar

W zamian za bardzo ciężką pracę na rzecz całej grupy zawodowej postuluję aby obniżyć płace działaczy samorządu czyli izb pielęgniarskich do kwoty proponowanej w ustawie być może wtedy zaczną one robić coś by w pielęgniarstwie działo się lepiej

#25  2017.07.05 14:47:14 ~Opiekun

Mam 2300 brutto podstawy, wysługę, dodatki za noce, premie 20%.

#26  2017.07.05 20:23:59 ~Adaś

Pani która obraża ratowników jest zakompleksioną idiotką która pewnie też skończyła dwuletnie studium policealne dla pielęgniarek. Żal tłuste dupsko ściska to zrób maturę i zapraszamy na kierunek Ratownictwo na 3,5 roku. Potem bdziesz mogła rżnąć głupiego doktorka za 1700 zł.

#27  2017.07.22 10:08:15 ~Tka

Panie Adasiu, większość ratowników jest po dwuletnich szkołach i nadają się tylko na noszowych. Reszta to niespełnieni lekarze.

#28  2017.09.22 21:08:14 ~Pysia

Ludzie szanujcie się wzajemnie. Studia oraz specjalizacje skończyłam w Polsce. Mieszkam w Anglii, tutaj również są zaszeregowania i nikt z tego powodu nie płacze. Jak chcesz więcej zarabiać, zacznij inwestować w swój rozwój! Pozdrawiam