Związek zawodowy pielęgniarek do dyrektora szpitala: "Marzy się Panu powrót do czasów Pana młodości, gdzie zasoby pielęgniarek i położnych po liceach szturmowały Działy Kadr Szpitali".

Pielęgniarstwo 2017.


Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.25 18:09:24 ~Nie do wia

Właśnie słucham RMF. Pani Kopacz przechwala się ile to pieniędzy dała dla pielęgniarek na podwyżki. Żenada!

#2  2017.10.25 18:12:24 ~:)

Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM była Ewa Kopacz. Była minister zdrowia odpowiedziała też na pytania Marcina Zaborskiego o trwający obecnie strajk lekarzy. Coraz bardziej poraża mnie nierzetelność dziennikarzy. Marcin Zaborski w RMF, pierniczy o tym, że pielęgniarki bez magistra i bez specjalizacji zarabiają 3200 zł, więcej od lekarzy. Facet nie ma bladego pojęcia o tym co pieprzy na antenie. A Kopacz opowiada herezje jakie to wielkie dała podwyżki dla pielęgniarek. Większych kłamstw nie słyszałam jak żyję! Porażka!

#3  2017.10.25 18:37:54 ~Jan

Wszyscy dali , dają , a nikt nie dostał ? ! Oto jest pytanie :D

#4  2017.10.25 19:20:58 ~Autor

Nasze podwyżki są jak Yeti. Wszyscy o nich słyszeli, nikt nie widział. :(

#5  2017.10.25 21:23:29 ~piel .

Q M

#6  2017.10.26 08:34:45 ~my

Na co my czekamy przecież teraz jest taka okazja! śmieją się z nas że harujemy na kilku etatach a nie walczymy bogate pielęgniarki proszę a dodatek wkrótce wejdzie na podwyżki lekarzy a nam po 20-30 zł pani Potok kiedy się organizujemy ?

#7  2017.10.26 09:58:57 ~Baba Jaga

Pan dyrektor żyje mentalnie w Austro-Węgrach, bredzi coś jak to było za jego młodości. Nie wiem ile ten człowiek ma lat, ale taka osoba na stanowisku powinna wiedzieć, że czasy się zmieniają i świat idzie do przodu. Nie można ciągle oglądać się za siebie, bo to co było, nie zawsze było dobre albo było dobre, ale w tamtych latach. Dobrze, że nie wspomina swojego dzieciństwa jak to sikał za stodołę i też mu się podobało.

#8  2017.10.26 10:42:43 ~piel.dypl.

Smiechu warte ludzie w szpitalach walcza o ochlapy miedzy 30 a 40 zl. i nadal za 40 zl.podwyzki bedzie jedna pielegniarka na 25 pacjetow ZROBCIE COS Z BRAKIEM OBSADY bo potem powiedza dalismy podwyzke to MORDA W KUBEL jak to bylo za PRLU.

#9  2017.10.26 11:08:37 ~do8

Nie ma w naszych szeregach takiej młodzieży jak u lekarzy,więc twój głos to wołanie na puszczy.

#10  2017.10.26 11:35:36 ~piel

Codziennie wstaję , idę do pracy i wracam z bólami. Pacjent cierpi a ja niekiedy bardziej od niego.

#11  2017.10.26 11:46:37 ~Aqqu

Kopaczowa nadal swoje jak to wielkie podwyżki za jej rządów pielęgniarki dostały. Rzygać się chce.

#12  2017.10.26 15:52:41 ~Piel.dyp.

To prawda nasze koleżanki te młode i wykształcone jak o SOBIE mówią są silne w obrazaniu innych.Najczesciej tu bo tu można wszystko napisać tylko efektu wielkie ZERO Czas gadania zamienić w praktykę i pokazać wasza Wiedzę tak jak to pokazuja lekarze Zawalczcie o wasza przyszłość i nie o drobne w portfelach ale o godna warunki pracy Bezpieczeństwo i komfort swoich działań dla pacjenta.

#13  2017.10.27 10:11:15 ~plg

Stanowcze NIE! Jestem pielegniarką z czasów lata osiemdziesiąte,był bardzo duży brak pielęgniarek w szpitalu. Pracoawałyśmy same na nocach,ortopedia 60 pacjentów,większość leżących.Podwójne pielęgniarskie obstawy były na ostrych dyżurach.Później pielęgniarka z salową.Jak chciałam się zwolnić było NIE,proszę się zwolnić na własne życzenie,a wtedy traciłam 13 tkę,wypracowany urlop.Chciałyśmy studiować pielęgniarstwo zaocznie,wtedy potrzebna była zgoda zakładu,odpowiedź nie bo brakuje pielęgniarek na odcinkach.Ryłyśmy same,i często z asystentką po kursach.Nie ten ktoś nie opowiada bzdur.

#14  2017.10.27 22:25:19 ~do 10

Miałam tak samo .Marzylam żeby ktoś mi zwyczajnie pomógł bo fizycznie nie dawalam rady.Pracy było nie na 2 a przynajmniej na 4 pielęgniarki . Z bólami szłam do chorego. Po dyżurze wyłam z bólu. Przełozeni i wspolpracownicy byli przekonani ze przesadzam i udaję .Nie mialam wyjścia. Odeszlam z pracy.O 20 lat za późno. Nie wrócę.

#15  2017.10.29 16:35:01 ~indywidual

A może czas trochę mniej narzekać. Czas pomyśleć, że szpital, w którym jest tak źle to jedyne miejsce zatrudnienia. A może czas na zmianę. Tak zrobiłam kilka lat temu - indywidualna praktyka specjalistyczna pielęgniarska. I jest naprawdę dobrze.

#16  2017.10.29 17:18:49 ~.....

Masz rację,lekarze uciekają z państwowych szpitali,otwierają prywatne,wybierają sobie personel. Pielęgniarkom się nie chce ? Może zamiast tutaj się użalać,bez żadnego skutku,nic to nikomu nie daje,to wspierać się i tworzyć coś na własną rękę.

#17  2017.10.30 04:52:11 ~Do #16

Piszesz „wspierać się i tworzyć coś na własną rękę.&rdquo. Pozostaje odpowiedź na pytanie – co? Myślałam o tym, Dla pielęgniarek to indywidualne lub grupowe praktyki . W zakresie POZ 27. 10. 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o podstawowej opiece zdrowotnej. Zgodnie z tą ustawą - Lekarz, pielęgniarka i położna będą tworzyli zespół, który ma zapewnić koordynację opieki nad pacjentem w całym systemie ochrony zdrowia . Czy znajdzie się zatem miejsce dla pielęgniarskich praktyk ? Pozostaje zatem pielęgniarska długoterminowa opieka domowa. Pomijając nawet to, że nie wszystkie spełnimy wymagania kwalifikacyjne , w ramach tego świadczenia NFZ zawiera umowy długoterminowe. Aktualnie zawarte umowy obowiązują do 30. 06. 2022 r. Wątpliwe jest kontraktowanie w terminie wcześniejszym Indywidualne praktyki pielęgniarskie bez kontraktu z NFZ raczej w przeciwieństwie do lekarskich mają małe szanse na działanie.