Zobacz wykaz szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych (2 2000 miejsc szkoleniowych), które uzyskają dofinansowanie. Będą to specjalizacje bezpłatne.

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych 2017.


Zobacz wykaz szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych, które uzyskają dofinansowanie. Bedą to specjalizacje bezpłatne.

Zobacz wykaz


Przeczytaj także:

Na części niejawnej posiedzenia zespołu problemowego ds. usług publicznych Rady Dialogu Społecznego w dniu 24 października zapadła decyzja, że strona związkowa ma przygotować na następne posiedzenia zespołu - "jednolite stanowisko dotyczące przede wszystkim wzrostu wynagrodzenia nie tylko dla rezydentów, ale także pozostałych grup zatrudnionych w opiece zdrowotnej".

Wobec powyższego redakcja pielegniarki.info.pl wnioskuje o:

upublicznienie przedmiotowego stanowiska przed przekazaniem go stonie rządowej,

przeprowadzenie szerokiej konsultacji społecznych w zakresie zaproponowanych przez stronę społeczną rozwiązań w kwestii "wzrostu wynagrodzenia nie tylko dla rezydentów, ale także pozostałych grup zatrudnionych w opiece zdrowotnej",

równe potraktowanie zawodów medycznych w kontekście określenia wysokości wynagrodzenia względem takich czynników jak: poziom wykształcenia, staż pracy, posiadanie specjalizacji. Należy uniknąć niesprawiedliwości względem zawodów pielęgniarki i położnej jakie miały miejsce w obywatelskim projekcie o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. 

Mamy nadzieję, że przygotowany przez Porozumienie Zawodów Medycznych dokument pt.: "Jednolite stanowisko dotyczące przede wszystkim wzrostu wynagrodzenia nie tylko dla rezydentów, ale także pozostałych grup zatrudnionych w opiece zdrowotnej", będzie namacalnym dowodem, że protest rezydentów służy nie tylko tej grupie osób, ale także osiągnięciu celu w postaci SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU WYNAGRADZANIA (niezależnego od widzimisię pracodawcy) WSZYSTKICH OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE.

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.28 08:34:19 ~piel

Wsadźcie sobie w d.ę bezpłatne szkolenia specjalizacyjne.Nam potrzeba widocznych nie wirtualnych podwyżek,a nie marnotrawienia pieniędzy na wykładowców i firmy szkoleniowe.Te bez specjalizacji w większości za kilka lat idą na emerytury,więc po co im to?

#2  2017.10.28 09:39:33 ~piel.

Zgadzam się,nam już nie są potrzebne pieprzone specjalizację,jesteśmy zmęczone pracą i wiekiem.Mamy dosyć niesprawiedliwości ze strony rządów i naszych przedstawicieli. Mamy tylko jedno życzenie-godna emerytura,żebyśmy po 40 latach ciężkiej i odpowiedzialnej pracy nie musiały żebrać i czekamy na podwyżkę teraz,a nie za kilka lat.Nie satysfakcjonują nas obiecanki my już to przerabiałyśmy.

#3  2017.10.28 11:07:16 ~Mery

Mam 38 lat pracy w kursy kwalifikacyjne praca na bloku operacyjnym renomowanej mazowieckiej placówce zastałam minimalną płacą 2400zł podstawy jak bym wczoraj się zarudniła jest to wyraz największego upokorzenia przez ustawę która na to pozwala na rok przed emeryturą ni potrzebna mi specjalizacj

#4  2017.10.28 11:15:17 ~Loulou

Jakievto typowo pielęgniarskie. Myślmy tylko o sobie - w zawodzie są nie tylko osoby na rok przed emerytura ale też młode dziewczyny / chłopaki którzy chcą się uczyć. Na naukę nigdy nie jest za późno, i jedyne co można zrozumieć co ogranicza to koszty a jeśli specjalizacja jest bezpłatna to rok czy dwa do emerytury nie są wytłumaczeniem. Osoby związane z medycyną zobowiązane są do ustawicznego kształcenia i niestety ale samym doświadczeniem się wszystko nie da zastąpić.

#5  2017.10.28 11:19:20 ~do4

Przeczytaj jeszcze raz co napisałaś,pomyśl i nigdy więcej nie pisz głupot oderwanych od rzeczywistości.

#6  2017.10.28 11:21:26 ~piel.

Zgadzam się z poprzedniczkami to co rząd z nami robi to istna kpina,doskonale wiedzą w jakim wieku w większości są pielęgniarki ,a oni nam obiecują podwyżki które już nas nie będą dotyczyły.Naiwne są młode pielęgniarki,które jeszcze wierzą ,że zarobią w tym zawodzie kokosy,my też miałyśmy marzenia i nadzieje.Dla pielęgniarek zawsze brakowało pieniędzy,dlatego teraz brakuje pielęgniarek,ot taka zemsta.

#7  2017.10.28 11:26:56 ~do 4

Piszesz głupoty loulou,bez zastanowienia i pomysłu.Rok przed emeryturą specjalizacja i co z tytułem specjalistki na czole będzie emerytka paradować,a jaka satysfakcja-murowana prawda?

#8  2017.10.28 16:04:54 ~do 4

Czy już zawsze młode i naiwne pielęgniarki będą jeździły po starszych i wypominały im wiek i zacofanie? Otóż młode koleżanki póki czas zdobywajcie inne fakultety i myślcie o innej zawodowej karierze. W Polsce pielęgniarstwo nie miało, nie ma i nie będzie miało nic do zaoferowania. Im szybciej to zrozumiecie tym frustracja i poczucie zmarnowanego życia będzie mniejsze.Nie warto kąsać tych którzy się o tym przekonali na własnej skórze. Pozdrawiam

#9  2017.10.28 16:16:58 ~Dorota

Doświadczenia nie da się kupić tak jak nauczyć się być pielęgniarką w szkole. Pracuję 30 lat teź zostałam na najniższej zasadniczej mimo,że cały czas podnoszę swoje kwalifikacje licencjat kursy kwalifikacyjne w trakcie specjalizacji praca na intensywnej terapii i bloku op.Umiem bardzo duzo a pan dyrektor wrzuca mnie na poziom świerzniki po licencjackie.Jak to nazwać brak mi słów.Po przemyśleniu jednak wiem że to wina tych które podpisały te ustalenia dając dyrektorem przyzwolenie na takie postępowanie i robią to w granicach prawa.Drogie panie które bierzecie się za coś o czym nie macie pojęcia pomyślcie ilu osobom zrobiłyście krzywdę do czego prowadzi wasza? Na końcu tego jest pacjent który jest skazany na sflustrowaną i wypaloną zawodowo pielęgniarkę dzięki wam i waszym pomysłom.

#10  2017.10.28 20:09:16 ~do 9

Znasz pacjenta,który się martwi o ciebie?

#11  2017.10.28 21:37:47 ~a_

Czy to TA Dorota? która jest naj, naj naj? I jeszcze martwi się o pacjenta? Wspaniale! To my koleżanki pomartwimy się o siebie: żeby emerytura starczyła na godne życie, żeby kręgosłup nie bolał każdego dnia, żeby własną ręką można było utrzymać szklankę z herbatą, żeby się do siebie uśmiechnąć minimum 1 x dziennie, dobre słowa mówić swoim najbliższym i cieszyć się zielenią wiosny i błękitem nieba. Tego wam życzę koleżanki :)