Pismo władz izby pielęgniarek do realizatorów serialu "Barwy szczęścia".

Pielęgniarstwo 2018


Zobacz także:

Aktualności według działów - Asystent lekarza a zawód pielęgniarki.

Pielęgniarka „asystentem lekarza”? - artykuł z lutowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Asystent lekarza a zawód pielęgniarki. Zobacz stanowisko ministerstwa zdrowia w tej sprawie...

(3) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Profesor pisze: "Nowy zawód mógłby zostać wprowadzony jako nowa specjalizacja w pielęgniarstwie – asystenta lekarza chirurga". I stawia pytania...

(2) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Prof. pisze gdzie przedstawiciele nowego zawodu mogliby znaleźć zatrudnienie. Ma na myśli także pielęgniarki...

(1) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Okazuje się, że w Polsce przeprowadzono już pilotaż w przedmiotowej sprawie. Duże zainteresowanie wykazali absolwenci Wydziału Pielęgniarstwa...

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.10 19:00:30 ~piel.

Brawo.

#2  2018.01.10 20:13:34 ~PIEL

Bardzo dobrze, do różnych Na dobre i na złe są konsultanci lekarze, ciekawe czy do tego serialu powołano konsultanta pielęgniarkę, pewnie nie, bo wybiłaby im z głowy takie poniżanie naszego zawodu, nie mówiąc o kosztach społecznych. Cieszę się, że ktoś zauważa takie rzeczy

#3  2018.01.10 20:28:09 ~Piel.

Ciekawe że serial Pielegniarki nie wzbudza zadnych kontrowersji w izbach pielęgniarkich, serial przedstawiajacy pielegniarki jako wscibskie i głupiutkie,gdzie pielęgniarka naczelna pracuje na okrągło i wiele innych bzdur.

#4  2018.01.10 20:53:25 ~EVA

Bardzo dobrze, od dawna zastanawiałam się dlaczego nikt nie reaguje na takie oszkalanie zawodu pielęgniarki w tych serialikach!

#5  2018.01.10 22:39:46 ~Anna

Chyba żadna z pan nie jest pielegniarka. Koleżanki ! Oglądajcie ambitniejsze produkcje które poszerzają horyzonty i otwierają głowy na 21 wiek! Zajmijcie sie występami izb i ozzpip w RDS i opracowana strategia na rzecz pielęgniarstwa , może nas tak wszyscy traktują bo oglądamy Na wspólnej, barwy szczęścia i czytamy Życie na gorąco? Dawniej mówiło sie : filmy dla kucharek o takich produkcjach a teraz dołączyły pielegniarki! Trochę wstyd!

#6  2018.01.10 23:24:35 ~paranoja

Pani Małas utknęła jednak w PRL-u, o czym świadczy określenie "służba zdrowia" użyte w ostatnim zdaniu. Żadna slużba, żadna misja, żadne powołanie, tylko ochrona zdrowia.

#7  2018.01.11 03:03:44 ~piel

Byłoby lepiej ,gdyby reprezentantki pielęgniarek i położnych zajmowały się faktami a nie mitami i reagowały na twardą ,pielęgniarską rzeczywistość a nie na serialową fikcję.

#8  2018.01.11 06:39:55 ~rk

Do 7 nie zgadzam się z tą opinią! Dziękujemy P.Małas za adekwatną reakcję i proszę zrobić jeszcze porządek z Halinką Kiepską i Polsatowskimi (wiadomo jaka to telewizja) "Pielęgniarkami" Do 5 dobrze piszesz.

#9  2018.01.11 08:39:20 ~Justa

Trzeba jeszcze uświadomić społeczeństwo o istnieniu nop. Czyli niepożądanych objawach poszczepiennych. Oraz ze do wytwarzania niektórych szczepionek np polio, mmr - potrzebna była śmierć człowieka. Szczepionki te wytwarza się na ciałku dzieci zabitych w okresie życia płodowego. Ludzie powinni to wiedzieć. Aby podejmowac świadome decyzje. Co więcej sa przypadki ograniczenia praw rodzicielskich w szpitalu za odmowę ryzykownych zabiegów medycznych- credego, witaminy k i szczepien. Rodzice na czas porodu powinni być przygotowani pod względem prawnym - mieć adwokata na telefonie.

#10  2018.01.11 09:05:07 ~Anna

Moim zdaniem powinno zabrać sie polowe pensji pielęgniarkom, wtedy poszłyby do 2 i 3 pracy na s l u z be! System kształcenia nie ma nic wspólnego z poziomem intelektualnym dlatego mamy jak mamy! Malas kandydowała z PiS wiec jak myślicie? Będzie popierała podwyzki czy rząd? To co robi Izba i ozzpip to ruchy pozorne dla utrzymania funkcji! Malas przez lata kadencji nie zrobiła nic dla podwyższenia wynagrodzeń! A my ja wybieramy i wybieramy! I znów Ibisz poprowadzi gale , znów bedą medale i krzyże zasług! Potem kolejny minister i kolejny! A pielegniarki?

#11  2018.01.11 15:40:41 ~Iw

A te Panie z Naczelej piszą do seriali ! Boże co oglądają , takie denne produkcje ! Niech do Nas napiszą czy mamy sile pracować , ale kogo My obchodzimy smutne to .

#12  2018.01.11 16:13:56 ~Do 9 Justa

Popieram w 100%. Jestem naukowcem i przeanalizowałam wiele dowodów, badań naukowych i faktów przekazywanych przez rodziców dzieci dotkniętych NOP. Prędzej wyjadę na Syberię niż dam zaszczepić swoje dziecko! Wierzyłam w szczepienia dopóki nie zgłębiłam wiedzy na ten temat. Zachęcam również Was, aby nie wierzyć w to co opowiadają inni tylko poszukać wiedzy samemu.

#13  2018.01.11 19:07:59 ~agnieszka

Skoro tak zle placa a potrzeba tak wysokich kwalifikacji, to sie zwolnijcie i znajdzcie lepsza prace. Taki inżynier to zarabia miliony, nie ma kwalifikacji i jeszcze za nic nie odpowiada. Chcesz sie zamienic?

#14  2018.01.11 21:09:34 ~a_

Pani Agnieszko szkoda że nie zrozumiała pani niczego. Wypowiem się tylko w swoim imieniu: lubię swoją pracę i chciałabym, aby w pracy były wykorzystywane osiągnięcia, z których korzysta cały cywilizowany świat np. rolki , tzw. ślizgacze, a nie tylko mój kręgosłup. Poza tym chciałabym mieć pod opieką jak moja zawodowa koleżanka np. w Anglii np. 5 pacjentów, a nie 20-stu. Dla mnie jest to stresogenne, kiedy wiem, że pacjent nie ma właściwej opieki, bo przy takiej ilości pacjentów jest to dla mnie fizycznie niemożliwe. System pracy w szpitalu jest zmianowy i ciągły, więc tzw. piątki i świątki spędzam na oddziale. I jeszcze chciałabym móc utrzymać się z otrzymywanej pensji. Nie mam wielkich marzeń, prawda? Pozdrawiam.

#15  2018.01.11 21:10:44 ~a_

PS. Stanowczo odradzam oglądanie seriali paramedycznych. To szkodzi: d

#16  2018.01.12 20:07:36 ~pj

Już dawno powinny reagować.Kiepscy,daleko od noszy,i inne przeróżne,poniżające piel. sceny.Może lepiej późno niż wcale,oby taką postawę utrzymały.

#17  2018.01.12 21:35:49 ~Dg

Wszystko ma się odbywać wedle jednolitej linii wytyczonej przez koncerny farmaceutyczne.

#18  2018.01.12 23:18:12 ~asx

A czy po szczepieniach są nopy? jakie efekty uboczne szczepien moga wystapic bo wzw b szczepionce na gruzlice oraz jaki sklad maja owe szczepionki?

#19  2018.01.13 00:25:22 ~Do 9

Wiesz co to jest zabieg credego? Co w nim jest niebezpieczne? Co jest niebezpieczne podczas podawania witaminy K?

#20  2018.01.13 09:59:59 ~do 10

A ty co robisz ? jakoś nie logiczny ten twój komentarz

#21  2018.01.13 10:00:32 ~ja

Do 16 noszy już nie ma

#22  2018.01.13 10:02:15 ~i ja

Dlaczego o nauczycielach takich seriali nie ma? a głupiuccy i leniwi że hej! w gimnazjum teraz pozwalają uczniom na samowolkę!

#23  2018.01.13 10:04:42 ~Piel.

TVP powinna publicznie przeprosić a dlaczego P.Małas nie zwróciła się o bezpośrednie, publiczne przeprosiny przed serialem lub po?

#24  2018.01.13 10:10:57 ~Piel.

Do 22 prawda a ile wolnego - iuż feryjki mają a za chwilę wakacje a wcześniej wielkanocna przerwa świąteczna i majowe weekendy i jeszcze inne przywileje płatne roczne urlopy zdrowotne tak ciężko pracują biedacy! A 13-tą pensję weżmie nawet wożna w szkole a pielęgniarki mają bardzo lekką i pachnącą pracę i nic im nie trzeba! SKANDAL!

#25  2018.01.13 10:11:35 ~Niewolnict

KIEDY NORMY ZATRUDNIENIA ?

#26  2018.01.13 14:46:15 ~Mila

Ludzie oglądają seriale, ok 3 mln widzów, w ten sposób kreują sobie wizerunek pielęgniarki. Nie ma znaczenia czy serial jest prawdziwy, mądry itd i tak będą oglądać