Zagadka! Kto to napisał do ministra zdrowia w imieniu 78 tys. pielęgniarek i położnych: "Pana zasłużony autorytet, jakim Pan się powszechnie cieszy, potwierdza najwyższe kompetencje menadżerskie, przywódcze i merytoryczne...".

Działalność związku pielęgniarek i położnych.

                 

                 

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.14 13:18:02 ~Barbara Ra

Wstyd .zasłużony? A niby czym. Ch. dupa i kamieni kupa te nasze wielce poniżone panie związkowe.

#2  2018.02.14 13:20:52 ~Piel

Mam wrazenie ze w ochronie zdrowia licza sie tylko lekarze,reszta to personel pomocniczy,salowa zrownana z pieleg,diagnosta z opiekunem oczywiscie finans. Nikogo nie obchodzi ze jest odpowiedzialnosc ogromna na stanowiskach nie tylko lekarskich.To jest przykre ze tak to gleboko zakorzenione jest w mentalnosci nie tylko rzadzacych ale i w spoleczenstwie.

#3  2018.02.14 13:49:32 ~siostra

Ooo, jak pięknie liżemy dupcię, nie jestem pewna czy nie zabraknie wazeliny. Łubu dubu, łubu dubu - niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam! To mówiłam ja, przewodnicząca OZZiP Krystyna Ptak. Paaaaa:)))

#4  2018.02.14 13:50:31 ~piel.

Ptoków i ptokopodobnych zadaniem jest pozorne protestowanie , zgodne z hasłem - jestem przeciw a nawet za. Żaden ptok bowiem nie podgryza gałęzi, na której uwił sobie gniazdo. Na szczęście nie piszą w imieniu wszystkich pielęgniarek a tylko tych, które mają nieszczęście do tej instytucji jeszcze należeć.

#5  2018.02.14 14:09:15 ~MeadowDew

No ręce mi opadły :( szczęka też :-O . Co jeszcze jest w stanie zrobić pani Ptok aby wejsc w dupę ministrowi ? ! Faktycznie , polskie pielęgniarstwo sięga dna.

#6  2018.02.14 14:42:32 ~Joanna

Moje pierwsze skojarzenie to też pewna fraza z "Misia". Żałosne. Kretynki nadal utrzymują wszystkich w przekonaniu o służalczej roli pielęgniarek. Wstyd panie związkowe.

#7  2018.02.14 14:48:16 ~a_

No to po potokach! Jestesmy jak zwykle w czarnej d*pie! Teraz wiadomo kto nas grilluje.

#8  2018.02.14 16:10:21 ~Ja

Mam nadzieję, że pan minister ma poczucie humoru i nie weźmie tego poważnie

#9  2018.02.14 16:38:50 ~Piel.

Zacofana prymitywna góra zgarniajaca dla siebie wszystko czas z nimi skończyć! NA CO MY CZEKAMY? Ile będzie trwać ta wieloetatowosc - te ponizajace dodatki- brak szkodliwości i norm zatrudnienia itd. !

#10  2018.02.14 16:47:06 ~Polityka

Do 2, 9 i podobne popieram Narzekamy od lat tak jak i tu piszemy od lat i nic i coraz gorzej.W kom.2 bardzo dużo prawdy, że relacje od lat w sluzbie zdrowia szczególnie na zasadzie pan i pleban to nadal norma. Przyczyna nie leży tylko po stronie lekarzy - jest i druga strona pielęgniarki i te właśnie proszę o refleksję nt. temat. Dlaczego nie jesteście aktywne politycżnie ?

#11  2018.02.14 17:07:25 ~do 10

Dobrze napisane.Pielęgniarka i polityka to ciężka sprawa. Pielęgniarka powie: a co mi tam polityka - do czego mi polityka itp. Ale nie powie tak: PTOK, SZCZUREK, MAŁAS, KRYNICKA, SZCZYPIŃSKA ITP.CZY WIELCE ZASLUZONA W DODATKACH ZEMBALOWSKICH LUCYNKA DARGIEWICZ ! Ponadto kto w sejmie? odp. oczywista prawnicy, nauczyciele, lekarze i to oni śmietankę spijaja - czy wiecie już od czego zacząć? Jak możecie się godzić dodatki? Lekarze dostali godne i stale podwyżki! W najnowszej Angorze : ZUS PRZEZNACZYL 12 MLN ZL NA UMUNDUROWANIE URZEDNIKOW ZUS !

#12  2018.02.14 19:04:41 ~#555

Polak potrafi tylko narzekać, szkoda że te swoje mądrości, które ciągle wypowiada na tym portalu nie wdroży w czyn. Nic nie robią źle, coś robią źle.

#13  2018.02.14 19:07:55 ~a_

To wiele mowi: okolo 300 osob przeczytalo artykul, a tylko 12 komentarzy.

#14  2018.02.14 20:01:40 ~do 12

A jakie to dobro uczyniono dla pielegniarek ? tym bardziej że jest deficyt zawodowy ?

#15  2018.02.14 20:15:53 ~Obserwator

Do 10-11 samo sedno a gdzie sypiace się komentarze na ten ważny temat ? pielęgniarka w polityce ? a jak by tak zmienił temat na wykształcenie oj by tych komentarzy zaraz szybko przybyło. A jesli chodzi o magistrów i specjalistki i specjalistow nie liczcie na te wysokie podwyżki bo Unia Europejska przykreci nam mocno te maszynke do dawania pieniędzy ! Stary budżet do 2020 roku a w 2021 zacznie się nowy z dużymi cieciami dla Polski za to co teraz robi PIS jeśli chodzi o politykę. Zachęcam do śledzenia aktualnych informacji w głównych mediach moze mniej zawisci będzie miedzy wami

#16  2018.02.14 20:15:53 ~Obserwator

Do 10-11 samo sedno a gdzie sypiace się komentarze na ten ważny temat ? pielęgniarka w polityce ? a jak by tak zmienił temat na wykształcenie oj by tych komentarzy zaraz szybko przybyło. A jesli chodzi o magistrów i specjalistki i specjalistow nie liczcie na te wysokie podwyżki bo Unia Europejska przykreci nam mocno te maszynke do dawania pieniędzy ! Stary budżet do 2020 roku a w 2021 zacznie się nowy z dużymi cieciami dla Polski za to co teraz robi PIS jeśli chodzi o politykę. Zachęcam do śledzenia aktualnych informacji w głównych mediach moze mniej zawisci będzie miedzy wami

#17  2018.02.14 21:09:20 ~piel.

Do 11 a my nadal kupujemy same mundurki bardzo drogie dostajemy raz na 10 lat albo wcale ! skandal do takie pracy jak w szpitalu!

#18  2018.02.14 21:13:25 ~ja

No proszę jakie slabiutkie zainteresowanie tematem bo nie o wykształceniu pozostaniecie już tymi mgr salowymi i żadnej walki bo naprawdę kiepskie perspektywy - na czasie wieloetatowosc !

#19  2018.02.14 21:13:27 ~ja

No proszę jakie slabiutkie zainteresowanie tematem bo nie o wykształceniu pozostaniecie już tymi mgr salowymi i żadnej walki bo naprawdę kiepskie perspektywy - na czasie wieloetatowosc !

#20  2018.02.14 21:18:01 ~piel.

Do 16 zgadza sie obiecanki, cacanki i do harowy marsz brudnej ciezkiej roboty na 500 godzin to jak wyrok tylko za co ?

#21  2018.02.14 21:19:27 ~do 12

A tys kto za troll ?

#22  2018.02.14 21:23:57 ~do 13

Sluszna uwaga - marazm, brak odwagi, zaharowanie równa sie kiepska inteligencja

#23  2018.02.14 21:28:37 ~Piel.

Do 4 brawo wielka prawda ! Ptok jak ci wstyd jeszcze tak zakłamanej nie było wypisujcie się ze związków już w wielu instytucjach to działa !

#24  2018.02.14 21:29:58 ~do 2

Nie wrazenie tylko tak jest takie sa realia

#25  2018.02.14 21:37:25 ~do 7

Dobre - a dlaczego my ich nie grillujemy? NAS JEST DUŻO - DUŻO WIĘCEJ !

#26  2018.02.15 09:23:56 ~iza

No prosze , a dlaczego nie dopisaly - czekamy na pieniądze z Ministerstwa zeby wyksztalcic za , darmoche'' Ukrainki i wprowadzic do naszych szpitali po to, zeby rezydenci dobrze wynagrodzeni skądinąd, nie przemęczali się tak i mogli pracowac z pielęgniarkami narodowosci ukrainskiej . Obecna siatka plac jest dla nich zadawalająca przeciez i fakt ze salowa z dodatkiem wyrownawczym ma tyle samo co pielegniarka ! nie budzi przerażenia. Jezeli w Polsce odpowiedzialność za zdrowie i zycie czlowieka sprowadza się do mopa i wiadra do mycia powierzchni - to rzeczywiście trzeba Ministrowi gratulowac. W pewnej miejscowości na sesji Rady Powiatu, starosta wypowiedzial się w ten sposób : ponieważ w szpitalu jest mało pielęgniarek i położnych, salowe im pomagaja wykonując czynności pielegnacyjne u pacjenta ( ! ) .nic dodac!

#27  2018.02.15 20:26:52 ~piel.

78 tysięcy pielęgniarek minus 1, ja się nie podpisuję i nie życzę sobie wypowiedzi w moim imieniu

#28  2018.02.15 20:31:38 ~ja

Żenujące lizusostwo

#29  2018.02.15 20:44:23 ~piel .

Salowe łaskawie pomagają myć tyłki i matki wyręczają pielęgniarki w ich obowiazkach na pediatrii a one jeszcze domagają się podwyżki. W tej sytuacji salowym należy się podwyżka a pielegniarkom nagana za zaniechania , zaniedbania i nie wywiazywanie się ze swoich zawodowych obowiązków. Prawdopodobnie takie jest myślenie. Dwie szkapy do orania ,trzy do poganiania.

#30  2018.02.16 06:16:11 ~Do #27

Niestety, nie masz takiej możliwości. Wybrane przez członków organizacji związkowej ( pośrednio też przez Ciebie ) władze mają pełne prawo występować w imieniu członków związku. Dopóki zatem jesteś członkinią OZZPiP ( z powodu czego ubolewam) Twój brak zgody nie ma żadnego znaczenia. Głos Ptoka to Twój głos.

#31  2018.02.16 07:40:02 ~Piel.

78 tysięcy pielegniarek ? A skąd to nagle taka kosmiczna liczba ? to chyba z tymi zmarłymi i nielicznymi przyszłymi pielegniarkami ! A jesli juz tak liczna grupa zawodowa i taki marazm ? Nauczycieli 60 tys. mniej i zawsze maja na tacy podane. Zapowiedziane podwyżki już od kwietnia bez walki - no ale tam nie ma klotni w środowisku.

#32  2018.02.16 07:52:05 ~do 29

W krajach zachodnich pielegniarka nie jest od mycia tylkow a asystent medyczny ! Pielęgniarka ma być osobą "czysta"by zapobiegac transmisji zakażeń szpitalnych ! Wykonuje zabiegi aseptyczne !

#33  2018.02.16 08:01:33 ~Do #31

Ponad 78 tys. pielęgniarek i położnych jest ( było ? ) zrzeszonych w OZZPiP. Jest nas znacznie więcej. Wg danych z 31 grudnia 2016 r. w Polsce było zarejestrowane 325 201 pielęgniarek i położnych mających aktualne prawo wykonywania zawodu. A nauczycieli czynnych zawodowo jest ponad 600 tys.

#34  2018.02.16 09:35:39 ~piel

Za tego co pisał ja się wstydzić nie będę.

#35  2018.02.16 18:28:36 ~Piel.

Ponad 1000 osób, które czytaly a tylko 34 komentarzy - porazka ! Jeszcze trochę a zostaniemy całkowicie zastraszone i nic nie będziemy tu pisać. W dzisiejszym "Fakcie" lub w "Super Expresie"na pierwszej stronie tytuł "Pielęgniarka zwolniona z pracy za wpis na FB" czy coś w tym rodzaju !

#36  2018.02.16 18:30:42 ~Piel.

Do 33,35 komentarze warte uwagi

#37  2018.02.16 18:43:21 ~Piel.

Do 31 tak zgadza się słuszna uwaga a niedawno nas było 250 tyś. Ubywa nas w zastraszającym tempie! Najmniej nas polskich pielegniarek w Europie! A wieloetatowki szkodzą sobie i innym! Wyjątkowo trudna grupa zawodowa sklocona przez rząd (wiceminister i jej wskaźniki , zwiazki zawodowe, oddziałowe i wszelkie koordynujace (te najgorsze) i my same też.

#38  2018.02.16 18:55:45 ~Do #35

W tym przypadku należy podać dokładne dane - dotyczy szpitala w Białogardzie działającego w ramach spółki Centrum Dializ. To nie pierwszy tego typu przypadek w tej firmie. Sanitariusz i pielęgniarka, zwolnieni w czerwcu z pracy w białogardzkim szpitalu, za niekorzystne i "oczerniające pracodawcę" wpisy, właśnie usłyszeli wyrok: szpitalna spółka ma zapłacić im trzymiesięczną odprawę. Pracownicy nie zostali przywróceni do pracy ( tylko dlatego, że sami wycofali ten wniosek), sąd uznał, że wpisy na Facebooku nie mogą być podstawą do zwolnienia ich dyscyplinarnie, na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy. Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/wiadomosci/bialogard/a/zwolnieni-za-wpisy-na-facebooku-wygrali-w-sadzie,12778185/ . To kolejny przypadek w tej firmie. Kiedyś już Sąd orzekł, że sześć osób z zakładowej Solidarności zostało bezprawnie zwolnionych z pracy. Tym razem sprawa dotyczy - przez niemal 36 lat Maria Adamowicz ratowała pacjentów szpitala w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Placówka jednak zwolniła pielęgniarkę za to, że – jak twierdzi kobieta - polubiła na Facebooku kilka wpisów. Pielęgniarka została zwolniona dyscyplinarnie. Już przygotowuje pozew do sądu pracy o nieuzasadnione zwolnienie, a prokuraturę zawiadomiła, że mogło dojść do złamania prawa. Kobieta zasiada we władzach związku zawodowego i powinna być objęta dodatkową ochroną. - Firma ma prawo prowadzić własną politykę kadrową – ucina rzecznik spółki. Zapomniał jeszcze dodać, że firma nie ma prawa działać niezgodnie z prawem i że ma prawo ( z czego korzysta ) przegrywać na jej cześć i chwałę sprawy sądowe z zwalnianymi bezprawnie pracownikami.

#39  2018.02.16 19:28:08 ~ANDA

A słyszałyście o tej planowanej zmianie w przepisach odnośnie dodatkowej pracy że trzeba będzie zakładać działalność gospodarczą? cudowne lekarstwo na wieloetatowość?

#40  2018.02.16 19:56:25 ~Do #39

Dyskusje na temat projektowanych zmian w Kodeksie Pracy czy też w Kodeksie Cywilnym ( w zakresie umów zleceń ) są przedwczesne. Pożyjemy, zobaczymy.

#41  2018.02.16 20:55:52 ~Obserwator

Pielęgniarki jak zwykle zastraszane ale jedna pielęgniarka nie dała się zastraszyć i wygrała sprawę sądową o bezpodstawne zwolnienie z pracy ze Szpitala Bielańskiego przez byłego prezydenta m. W-wy Lecha Kaczyńskiego.Wpiszcie sobie w Google : Maria Machera Lech Kaczyński proces coś w tym stylu powinno coś tam jeszcze być - wykopcie. Załatwione nas bez mydła praktycznie bez podwyżek a dodatki jeszcze od poprzedniego rządu jesteśmy traktowane jak plebs !

#42  2018.02.17 08:27:13 ~D 41

Bardzo dobry komentarz ! pielęgniarki wykonują tak ciężka i odpowiedzialną pracę ze to nie wykształcenie powinno być wyznacznikiem a charakter pracy tak jak to jest w innych zawodach np.budowlańcy.Oczywiście że porównanie to nie jest adekwatne -gdyż w przypadku pielęgniarki wpisana jest odpowiedzialność za zdrowie i życie innych !

#43  2018.02.17 08:29:41 ~do 42

Super komentarz

#44  2018.02.17 08:45:59 ~do ptok

Ptok kto Ciebie wybrał i po co? wstydź się kobieto gdzie normy zatrudnienia? dlaczego pielęgniarki pracują non stop? spada jakość opieki! co śmieci pod dywan ?

#45  2018.02.17 10:14:46 ~Do #44

"W dniu dzisiejszym odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Nową przewodniczącą związku została pani Krystyna Ptok. Mamy nadzieję na dobrą zmianę w związku. Nowej przewodniczącej związku gratulujemy wyboru." - Ptok gratuluje ministrowi. Zagadka - kto tak gratulował Ptokowi i czy też z "całego serca" ?

#46  2018.02.17 10:36:28 ~Do #35

O spółce CENTRUM DIALIZA można w sieci "WIELE DOBREGO" przeczytać - https://www.tvn24.pl/pomorze,42/bialogard-szpital-musi-zaplacic-prawie-cwierc-miliona-zlotych-kary,796375.html, http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-08-11/lekarka-zmarla-z-przepracowania/ i wiele innych, równie pochlebnych A rzecznik spółki Witold JAJSZCZOK z uporem godnym lepszej sprawy twierdzi, że wszystko jest w porządku. Niezłe JAJA.

#47  2018.02.17 21:06:27 ~Maria

Czy to pisały pielęgniarki? ,nasze przedstawicielki ,no nie nie wierzę,no cóż taka jest rzeczywistość,tylko one mogły tak napisać ,większego debilizmu nie czytałam ,szkoda słów ,dobrze że idę na emeryturę, tylko nie wiem czy moje serce jeszcze wytrzyma to wszystko ,co one wyczyniają, zniszczyły wszystko,piel3gniarstwa polskie sięgnęło dna

#48  2018.02.17 21:06:28 ~Maria

Czy to pisały pielęgniarki? ,nasze przedstawicielki ,no nie nie wierzę,no cóż taka jest rzeczywistość,tylko one mogły tak napisać ,większego debilizmu nie czytałam ,szkoda słów ,dobrze że idę na emeryturę, tylko nie wiem czy moje serce jeszcze wytrzyma to wszystko ,co one wyczyniają, zniszczyły wszystko,piel3gniarstwa polskie sięgnęło dna

#49  2018.02.18 04:00:21 ~Do#48

Kiedyś jeden z przywódców PRL mówił "staliśmy na skraju przepaści, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód". W przypadku polskiego pielęgniarstwa tak się stało.

#50  2018.02.18 10:01:52 ~do 38

Powinniśmy zorganizować ogólnopolski protest przeciwko zastraszaniu pielęgniarek i obrony zwolnionej pielęgniarki !

#51  2018.02.18 10:03:21 ~Ja

P. Ptok minął rok i NIC pani nie zrobiła dla środowiska za co więc pani płacimy ?

#52  2018.02.18 10:13:10 ~Do #50

Naszej koleżance pani Marii z Białogardu winny udzielić pomocy prawnej : NRPiP oraz ZG ZZPiP. Czekam na działanie tych instytucji. Wątpię, abym się doczekała.

#53  2018.02.18 16:34:15 ~ja

Do 52 zgadzam się ale solidarność zawodowa powinna zafunkcjonować też czy tak trudno zrozumieć - tylko ktoś ma coś zrobić ? samo z nieba nie spada