Zobacz wyniki tygodniowej sondy na Facebooku - wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w związku powołaniem nowego ministra zdrowia musiała złożyć 10 stycznia 2018 roku DYMISJĘ! Premier ma 3 miesiące na jej przyjęcie lub odrzucenie. Czy pani wiceminister (pielęgniarka) powinna zostać na stanowisku? TAK czy NIE?

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.                            


Głosowało ponad 1 000 osób!
 
Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w związku z powołaniem nowego ministra zdrowia musiała złożyć 10 stycznia 2018 roku DYMISJĘ! Prempier ma 3 miesiące na jej przyjęcie lub odrzucenie. Czy pani wiceminister (pielęgniarka) powinna zostać na stanowisku? TAK czy Nie?
 
W sondzie udział brało 1063 użytkowników. 998 osób (94%) odpowiedziało, że pani wiceminister NIE powinna zostać na stanowisku, a jedynie 65 (6%) - że powinna zostać.
 

Czytaj więcej i zobacz aktualne wydanie marcowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.08 09:32:18 ~Anna p

Szczurek - oddaj nagrodę! Weź 2000 i zasuwaj na szpitalny oddział! Idę o zakład ze Izby lub ministerstwo znajda jej jakaś wymyślona posadkę bo przecież już nie można jej obniżyć pensji ministra! Wot i hipokryzja! A związek i izby piały z zachwytu ze maja kobietę pielęgniarkę wreszcie i nam pomoże! A może to my zwykle pielegniarki jesteśmy idiotkami które wybierają, głosują i nie buntują sie?

#2  2018.03.08 10:12:32 ~Joanna d`A

Pani Szczurek-Żelazko się nie popisała. Z przykrością to stwierdzam. Choć nadziei nie miałam, że będzie inaczej. Na wsparcie rządowe nie ma co liczyć. Nie ma znaczenia czy tam będzie p. Szczurek czy kto inny. Oni widzą, że jesteśmy mało odważne, mało sprytne - żaden z nas przeciwnik. I to wykorzystują. Bo w brutalnych czasach słabi giną. A słabe jesteśmy na własne życzenie wybierając na nasze przedstawicielki osoby zachowawcze, układne, którym wszczepiono podskórnie pokorę i złamano kręgosłup jeszcze w Liceum Medycznym. Czas na ruchy oddolne, tylko ogniem i żelazem (czyli odwagą, stanowczością, nieugiętością i sprytem) możemy coś wywalczyć. Związki zawodowe - gdzie jesteście ! Co robicie ! Czy wzorem naszych władz wygodnie wam na związkowych stołkach ? Nie parzą was (za przeproszeniem) w tyłki ? Macie już tam tak zgrubiały naskórek ? Takich związków nie potrzebujemy ! Dość już z tym udawaniem, że coś robicie ! Po prostu bierzcie się za robotę, bo inaczej w tych związkach zostanie tylko zarząd. Tego się doczekacie.

#3  2018.03.08 12:02:46 ~ina

Do Joanna - brawo dziewczyno! - nie straciłaś hartu ducha - i to doceniam - poszukujmy w swoich kregach wlaśnie takich osob, a p. SZCZUREK juz dawno podziękowaliśmy - dajemy jej propozycję pracy w oddziale , bo nie chcemy jej widziec na żadnym stanowisku!

#4  2018.03.08 12:42:23 ~Do#2

Do wielu kryteriów podziału pielęgniarek wprowadzasz kolejne - chodzące na własnych nogach i te ze złamanym kręgosłupem, pewnie na wózkach. Oczywiście te drugie to tylko po LM, którym to "złamano kręgosłup jeszcze w Liceum Medycznym". W LM przygotowywana solidnie do wykonywania zawodu, nikomu nic tam nie łamano. Tekst pełen nic nieznaczących haseł, czyta się go jak strategię rozwoju pielęgniarstwa czy wywiad z prezeską NRPiP. Kończy się hasłem typu "weźmy się i zróbcie". A brawa otrzymałaś w #3, ale choć "ina"wypowiada się w formie "my" ,ma ona prawo do wyrażania wyłącznie własnych poglądów. Nie została przeze mnie upoważniona do wyrażania się w moim imieniu, nie tylko zresztą ona. A w "brutalnych czasach giną nie tylko słabi".

#5  2018.03.08 13:02:57 ~ina

Do #4 - no takim jak Ty droga koleżanko - tez dziękujemy! - klasztorne zasady bezwzględnego posłuszeństwa i pokory - to zdecydowanie nie MY! - idż na zasłużony odpoczynek i daj działać osobom z wiedzą , godną postawą i odpowiednim temperamentem,

#6  2018.03.08 13:45:52 ~Do#5

Kiedyś było - my, król z Bożej łaski. Obecnie jest - my, Ina, pielęgniarka z Bożej łaski. A odpoczywam kiedy chcę. I nawet wam, Ina, nic do tego. Bez względu na "wiedzę , godną postawę i odpowiedni temperament".

#7  2018.03.08 15:33:30 ~Piel

Do autorki #4 i # 6. Spadaj małpo na drzewo prostować banany, a nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia i nie pouczaj tych, którym mogłabyś buty pastować! Matrona z Bożej łaski z od dawna przetrąconym kręgosłupem! I jak z takimi bezmózgowcami można cokolwiek zdziałać?

#8  2018.03.08 15:52:52 ~Mgr spec

Brawo dla Pani Joanny i Pani Iny za mądre słowa, a jeżeli chodzi o komentarz 4 i 6, to brak słów i totalne dno. Z takim myśleniem to my jeszcze długo będziemy tam, gdzie słońce nie dochodzi.

#9  2018.03.08 15:54:02 ~Joanna d`A

Ja nie dzielę nikogo - sama jestem po LM. Rzecz polega na tym, że jedne sie wyrehabilitowały wraz z wiekiem i doswiadczeniem a inne z w tej zgiętej pozie pozostały.

#10  2018.03.08 16:02:10 ~Do#7

Czyżby chodziło ci o to samo drzewo, z którego ty spadłaś. Na głowę. Pewnie jednak nie było to drzewo , na którym rosły banany. Botanicznie bananowce mimo pokaźnych rozmiarów, bo ich wysokość może dochodzić nawet do 15 m, nie są drzewami. Wizyta u psychiatry nie wymaga skierowania od lekarza POZ i oczekiwania w kolejce. Być może nie jest za późno.

#11  2018.03.08 16:30:58 ~Piel

Jadowita, wyrafinowana żmija, którą lepiej omijać szerokim łukiem i nie dawać się prowokować. Niestety pełno takich wśród polskich pielęgniarek. A skoro już przegladasz Wikipedię przed napisaniem kolejnego komentarza, to może poszukasz coś na temat swojego, beznadziejnego przypadku, bo psychiatra nic tu już nie pomoże. Szkoda czasu na jałową dyskusję z "kimś", a moze lepiej z "czymś" takim. Lepiej to coś ignorować.

#12  2018.03.08 16:36:03 ~Piel

Komentarz 11 jest oczywiście do autorki komentarza 10, ale chyba niepotrzebnie to prostuję, bo zapewne adresatka tych słow zaraz się ujawni i znowu zacznie sączyć swój jad.

#13  2018.03.08 16:36:04 ~Do#9

I tu masz sporo racji. Część z nas bardzo chętnie wykonuje czynności przynależne lekarzom i traktują to nie jako swego rodzaju wyzysk a błędnie jako objaw zaufania.

#14  2018.03.08 16:42:46 ~Do#11

Nie zaglądam do Wikipedii - jest mało wiarygodna. Z uwagi na poziom twoich komentarzy polemikę uważam za ostatecznie zakończoną. Cieszę się, że w tym zgadzasz się ze mną, choć szkoda, że tylko w tym, jakoś to przeżyję.

#15  2018.03.08 17:15:56 ~Anna

I jak zwykle jedna pielęgniarka drugiej wilkiem. Nie chce się tego czytać. A pani, która pisze po nr 14 i jeszcze wcześniej to przepraszam kto? Izbianka czy zwykły troll? Pytam, bo pani komentarze są wyjątkowo zarozumiałe i cwaniackie. Kobieto co Ci dolega, że tak z góry traktujesz innych? Pozjadałaś wszystkie rozumy czy masz kompleks niższości, dlatego tak się wymądrzasz na tym forum? Jak masz za dużo energii, to zrób coś dla tego zawodu, wymyśl coś, żeby nasz smutny, pielęgniarski żywot w końcu się poprawił, a nie pisz głupot.

#16  2018.03.08 18:57:16 ~Do#15

Obiecuję posłusznie nie pisać więcej. Głupot też. Zamiast narzekać na swój smutny pielęgniarski los spróbujcie coś zmienić, w miarę swoich możliwości. A takie są, wiem to z autopsji . Rad udzielać nie będę, któż by chciał bowiem posłuchać jadowitej, wyrafinowanej żmii, małpy, prostowaczki bananów, której zdarzył się upadek na głowę z wysokości, "czegoś takiego" , trolla, zjadacza wszelkich rozumów, cwaniaczki, zarozumialca czy też osoby zakompleksionej ? Mimo wszystko życzę powodzenia - mnie się udało, choć nie odczuwam z tego powodu kompleksu wyższości. To by było na tyle - więcej ku waszej radości nie będzie.

#17  2018.03.08 23:25:21 ~Do #7 i in

Jak można tak wypowiadać się w stosunku do koleżanki ? Pewnie jesteś ze związku, izb, albo ze szczytu drabiny pokarmowej. Popieram Joannę, to pokora nas zgubiła, a tych co niby dla nas walczą nikt nie słucha. Koleżanki i Koledzy szanujmy się, przemówmy jednym głosem jak lekarze, nie dajmy się podzielić. Niech każdy pomyśli i uderzy się w piersi. Co mogę zmienić i zrobić ?

#18  2018.03.09 07:33:41 ~omcmgr

Z powodu braku czasu dziś przeczytałam komentarze z kilkunastu poprzednich dni. Wnioski – jeżeli wśród Was są : osoby zachowawcze, układne, takie którym wszczepiono podskórnie pokorę i złamano kręgosłup jeszcze w Liceum Medycznym , małpy spadające na drzewo prostować banany, matrony z Bożej łaski z od dawna przetrąconym kręgosłupem, takie, które mogłyby tylko innym buty pastować, bezmózgowce, jadowite, wyrafinowane żmije, które lepiej omijać szerokim łukiem, kierujące koleżanki innych poglądach do psychiatry, zwykłe trolle, zarozumiałe i cwaniackie, zakompleksione, takie co zjadły wszystkie rozumy - sukces w dążeniu do poprawy Waszej sytuacji macie zagwarantowany. Podobny efekt uzyskacie posiadając w środowisku nie tylko osoby o ww, cechach, ale również takie, które w ten sposób opisują koleżanki. Piszę w formie „Wy” choć jestem pielęgniarką. Podjęłam jednak decyzję. Kiedy za kilka tygodni z mojego tytułu zawodowego „omcmgr” zniknie „omc” ( czyt. o mało co ) wyjeżdżam za granicę, tam, skąd właśnie wróciłam ze skutecznego poszukiwania pracy, która kilka tygodni na mnie poczeka. A z Wami pożegnam się bez żalu.

#19  2018.03.09 08:27:12 ~ina

No ja tam też : )

#20  2018.03.09 08:55:11 ~Do 18

I ja równiez. Szerokiej drogi pani prawie magister.

#21  2018.03.09 09:05:52 ~Joanna d`A

Nikt nikomu wyjeżdżać nie zabrania. To decyzje indywidualne. Jest jednak druga strona medalu - zamiast walczyć tu, na miejscu, uciekacie od problemów do "lepszego" świata. To tchórzostwo i egoizm. Tak to widzę.

#22  2018.03.09 09:51:03 ~RK

Joanno dzieki nareszcie zaczynają pisać mądre i odważne koleżanki Pani powinna pisać felietony nie Pani Drobinska, które są na bardzo niskim a nawet wulgarnym poziomie

#23  2018.03.09 11:38:31 ~mola

Szczurek do domu - środowisko pielęgniarek jej nie zaakceptowało. Skłóciła grupę zawodową, której interesy miała reprezentować. I dopuściła do niekorzystnych zapisów dla pielęgniarek w tabeli o minimalnym wynagrodzeniu w stosunku do innych zawodów medycznych.

#24  2018.03.09 12:23:12 ~Do#21

Każdy jest kowalem własnego losu. A tchórzostwo to tylko narzekanie na Portalu na obecną sytuację i nic więcej. Popieram #18 .

#25  2018.03.09 13:55:18 ~do red.

Zdaniem Redakcji Portalu -"Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w związku powołaniem nowego ministra zdrowia musiała złożyć 10 stycznia 2018 roku DYMISJĘ" - proszę o podanie podstawy prawnej nakazujących takie postępowanie. Wiceministrowie składają dymisję w razie przyjęcia dymisji Rady Ministrów - a zmiana premiera i późniejsze zmiany w składzie rządu z dymisją gabinetu nie mają nic wspólnego . Powołanie sekretarza stanu w ministerstwie odbywa się na wniosek właściwego ministra, do odwołania nie jest on konieczny. Kto jest autorem tytułu tego tematu na Portalu ?

#26  2018.03.13 06:15:57 ~Do#25

Mój komentarz #25 zawiera niestety błędy, do których się przyznaję. Zmiana premiera nastąpiła wskutek wcześniejszej złożonej i przyjętej przez Prezydenta dymisji gabinetu B. Szydło. A wówczas zgodnie z art. 38 Ustawy o Radzie Ministrów - "W razie przyjęcia dymisji Rządu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dymisję składają sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie. O przyjęciu dymisji Prezes Rady Ministrów rozstrzyga w ciągu trzech miesięcy od dnia powołania" . Nie mam innego usprawiedliwienia swojego błędu poza tym, że Jedynym człowiekiem, który nigdy nie popełnia błędów to taki, który nigdy nie robi nic. Pomyłki są możliwe pod warunkiem, że nie popełnia się tego samego błędu dwa razy. Obiecuję