Pielęgniarki – pierwszą składkę płacimy do 15 maja.

1 min czytania
AktualnościSkładki ściągane przez izbę
Pielęgniarki – pierwszą składkę płacimy do 15 maja.

Informacje dla pielęgniarek i położnych w sprawie terminu granicznego na opłacenie pierwszej składki według nowych zasad…

Nadzwyczajny zjazd krajowy pielęgniarek i położnych został zwołany w 2024 roku. Określił nowe zasady ściągania składek członkowskich przez okręgowe izby. Zjazd kosztował około miliona złotych. Czy samorząd prowadzi racjonalną gospodarkę finansową skoro poprzedni zjazd odbył się w roku… 2023? To pytanie, na które portal pielegniarki.info.pl będzie starał się uzyskać odpowiedź od pani prezes prezes Łodzińskiej.

Temat, który dzisiaj poruszamy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych dotyczy terminu pierwszego opłacenia składek na izbę według nowych zasad. Nowe zasady obowiązują od 1 kwietnia 2025 roku.

Zasadne jest zatem pytanie do kiedy wpłacić pierwszą składkę według nowych zasad.

Zjazd w 2025 roku uregulował, że składka ma być opłacana miesięcznie. W jakim terminie? Zjazd zdecydował, że do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

Wobec powyższego pierwszym granicznym terminem opłacenia składki na izby, według nowych zasad jest dzień… 15 maja 2025 roku.

Także na stronie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych zamieszczono informację, że „składkę należy wpłacić do 15. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni”.

Wniosek: w kwietniu 2025 roku pielęgniarki i położne nie mają obowiązku opłacenia składki na izbę. Dopiero do 15 maja 2025 roku opłacają składkę za miesiąc kwiecień.

Jakie będzie postępowanie izby w przypadku nie opłacenia składek w terminie? Samorząd zawodowy zgodnie z ustawą ma prawo ściągania nieopłaconych w terminie składek członkowskich w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Dlatego redakcja pielegniarki.info.pl postawi pytanie szefowej izby o standardową procedurę wszczynaną przez izby wobec pielęgniarki, która do 15 kwietnia 2025 roku nie opłaci składki…

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 48

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze