Dotychczas dofinansowane studia pomostowe ukończyło 17 793 osób. Planuje się, że przedmiotowe studia odbędzie około 34 tysięcy pielęgniarek i położnych. Ostatni nabór na rok akademicki 2013/2014.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Dotychczas dofinansowane studia pomostowe ukończyło 17 793 osób. Planuje się, że przedmiotowe studia odbędzie około 34 tysięcy pielęgniarek i położnych. Ostatni nabór na rok akademicki 2013/2014.

 

Podajemy za ministerstwem zdrowia kilka danych dotyczących dofinansowanych studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych:

  • do kwietnia br. dofinansowane studia rozpoczęło 24 251 osób,
  • dyplom ukończenia tych studiów uzyskało 17 793 studentów,
  • przedmiotowe studia prowadziło dotychczas 68 uczelni,
  • skontrolowano 34 uczelnie. W 6 z nich kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

Powyższe dane pochodzą z prezentacji przygotowanej przez dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia Panią Beatę Cholewkę i przedstawionej w dniu 14 maja br. – zobacz całą prezentację.

Uwaga! Ostatni nabór na dofinansowane studia pomostowe odbędzie się na rok akademicki 2013/2014. Natomiast nadal będą mogły się odbywać studia pomostowe, gdyż datę ostatniego naboru na studia pomostowe usunieto z ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Warto też podkreślić z punktu widzenia statystycznego, że powyżej zaprezentowane dane nie obejmują danych dotyczących pielęgniarek i położnych, które ukończyły studia pomostowe – pełnopłatne i same pokrywały koszt związane z ich odbywaniem.

Mariusz Mielcarek

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze