Wiceminister zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko: "Kończymy z taką tymczasowością, jeżeli chodzi o wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia i organizację pracy".

1 min czytania
AktualnościPorozumienie pań w czepkach z ministrem 2018

 


Wiceminister zdrowia w Lublinie:

Kończymy z tymczasowością

Strajk pielęgniarek w SPSK 4 w Lublinie był głównym tematem posiedzenia Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia działającej przy wojewodzie lubelskim. W spotkaniu, które odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, uczestniczyły wszystkie strony konfliktu.
 
W próbę rozwiązania sporu pomiędzy dyrekcją szpitala a pielęgniarkami zaangażowali się też wojewoda Przemysław Czarnek i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która przyjechała do Lublina na uroczystości tzw. czepkowania, czyli wręczenia tytułu licencjata pielęgniarstwa lub położnictwa absolwentom Uniwersytetu Medycznego.
 
– Kończymy z taką tymczasowością, jeżeli chodzi o wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia i organizację pracy – podkreśliła Szczurek- Żelazko na briefingu po posiedzeniu rady.
 
Wiceminister przekazała też informację o podpisaniu przez ministra Łukasza Szumowskiego ogólnopolskiego porozumienia ze związkiem zawodowym pielęgniarek i położnych. – Chcemy ujednolicić system wynagradzania. Stąd propozycja włączenia wszystkich dodatków, cztery razy 400 zł, do wynagrodzenia zasadniczego. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia pracowników, ponieważ gwarantuje to stabilizację tego wynagrodzenia – dodała.
 
Wojewoda podkreślił, że strony sporu w SPSK4 rozstały się po posiedzeniu rady w pozytywnych nastrojach. – Aczkolwiek przed dyrekcją szpitala i pielęgniarkami jest jeszcze dużo pracy, żeby dojść do porozumienia – powiedział Przemysław Czarnek.
 
Dlatego rozmowy protestujących pielęgniarek i dyrekcji szpitala przy ul. Jaczewskiego mają być kontynuowane. – Mam nadzieję, że to porozumienie, które zostało podpisane przez ministra zdrowia i przez reprezentację środowisk pielęgniarskich będzie dobrym podkładem do podpisywania kolejnych, już na poziomie poszczególnych podmiotów leczniczych – dodała Szczurek-Żelazko.
 
Mimo napiętej sytuacji bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców woj. lubelskiego nie jest zagrożone. Wszystkie świadczenia zdrowotne są udzielane, szczególnie te w stanach zagrożenia życia.

źródło: strona internetowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8189 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia chce pomóc dyrektorom szpitali w klasyfikacji stanowisk pielęgniarek w siatce płac.

1 min czytania
Wiceminister zdrowia o opracowaniu standardu klasyfikacji stanowisk pracy pielęgniarek do danej grupy siatki płac… Publikujemy wypowiedź wiceministra zdrowia pana Marka Kos na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Izba pielęgniarek współpracowała z Collegium Humanum.

1 min czytania
Działalność samorządu pielęgniarek Patronat nad studiami MBA Zarządzanie w Ochronie Zdrowia w Collegium Humanum objęła między innymi Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych……
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pochód pierwszomajowy we wspomnieniach pielęgniarek. Zobacz galerię zdjęć.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek i położnych Początek maja to dla wielu pielęgniarek, które ukończyły Liceum Medyczne czas wspomnień marszy pierwszomajowych. Czy był on przez…
Komentarze