Oddziałowa mobbingowała pielęgniarki. Straciła pracę.

1 min czytania
#stopmobbingowiwochroniezdrowiaAktualności
Oddziałowa mobbingowała pielęgniarki. Straciła pracę.

ODDZIAŁOWA MOBBINGOWAŁA PIELĘGNIARKI.

STRACIŁA PRACĘ.

katowice.wyborcza.pl

Bóle głowy i kręgosłupa, drgawki

Tym, które próbowały się przeciwstawiać, oddziałowa dowolnie zmieniała grafik i plan urlopów. Odchodziły z pracy – od 2015 r. aż 20 pielęgniarek. Te, które zostały, skarżyły się na stany lękowe, bóle głowy i kręgosłupa, drgawki. W sierpniu 2017 r. jedna z pielęgniarek poprosiła Włodzimierza Dziubdzielę, dyrektora szpitala o przeniesienie: „Nieustanne szykany oddziałowej powodują, że praca na anestezjologii i intensywnej terapii stała się nie do zniesienia” – napisała. Dyrektor zgodził się na przeniesienie, ale nie potraktował pisma jako informacji o mobbingu. Miał się o nim dowiedzieć dopiero przed rokiem, kiedy na intensywnej terapii przeprowadzono ankietę. Jej wyniki sprawiły, że powołał komisję antymobbingową. Komisja stwierdziła, że „doszło do niedopuszczalnych i niepożądanych zachowań Pielęgniarki Oddziałowej w stosunku do części personelu pielęgniarskiego”. Iwona nie została jednak zwolniona, pozbawiono ją od kwietnia tego roku stanowiska oddziałowej. – Czy świat widział, żeby mobbera zostawiano w jednym zespole z jego ofiarami?! – oburzała się Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej w sprawie: Pielęgniarka mobberka usunięta z oddziału. Pracuje teraz na radiologii

Autor: Judyta Watoła

źródło: katowice.wyborcza.pl


Zobacz także:

 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze