COMAMED – pionier na rynku – łóżka do walki z Covid-19.

2 min czytania
Aktualności

Sprzęt medyczny, zwłaszcza teraz, zaczął odgrywać ważną rolę w życiu całych społeczeństw. Jeszcze niedawno jego przydatność dla zwykłego człowieka była marginalna, a teraz praktycznie każdy słyszał, co to jest respirator czy kardiomonitor. O ile na świecie specjaliści zajmujący się pandemią, ale też innymi chorobami wirusowymi i bakteryjnymi, które łatwo się rozprzestrzeniają, podzielili sprzęt na niezbędny na każdym etapie zachorowania, o tyle u nas skupiono się właśnie na tych dwóch urządzeniach.

COMAMED jako firma wprowadzająca na rynek innowacyjny sprzęt medyczny czerpie z doświadczenia innych krajów, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa, ale także jego skutki, zmusiły do nowego podejścia do zakupów sprzętu medycznego, a specjaliści, którzy z nim walczą, rekomendują zupełnie nowe rozwiązania. Aby w pełni przygotować się na przyjęcie pacjenta z objawami Covid-19, szpital musi się zaopatrzyć w sprzęt do diagnostyki, terapii i dezynfekcji, a że dotychczasowe rozwiązania są mało skuteczne, sięgnięto po najnowsze technologie, których pionierem na rynku polskim jest COMAMED. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek łóżka szpitalne i do INTENSYWNEJ TERAPII, które w całości obudowane są tworzywem medycznym HDPE. Tworzywo medyczne HDPE jest ultrawytrzymałe, antybakteryjne i w stosunku do zwykłych, niemedycznych tworzyw stosowanych w łóżkach do tej pory, cechuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia, a także redukuje namnażanie się na powierzchni wirusów i bakterii.

W tym roku COMAMED dostarczył już na terenie Polski ponad 300 łóżek do intensywnej terapii wykonanych z tworzywa HDPE. Oferowane przez nas łóżka do intensywnej terapii zostały zakupione do walki z Covid-19 przez NHS (służba zdrowia Wielkiej Brytanii) do szpitali tymczasowych i szpitali zakaźnych na terenie Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej, a także przez agencje rządowe Portugalii i Hiszpanii. Jako pierwsi wprowadziliśmy również innowacyjny sprzęt do dezynfekcji, a mianowicie roboty UV-C. W USA, a od niedawna też w Chinach, roboty UVC są pierwszym wyborem, jeśli chodzi o dezynfekcję, natomiast w Wielkiej Brytanii już 40% szpitali korzysta z tego typu dezynfekcji. Robot UV-C jest urządzeniem autonomicznym, które najpierw skanuje dane pomieszczenie za pomocą lasera 3D, informuje o planowanym czasie dezynfekcji, po czym potężnymi dawkami promieniowania UV dezynfekuje pomieszczenie wraz ze sprzętem, który się tam znajduje, a następnie wysyła raport do informatycznej sieci szpitalnej o przeprowadzonej dezynfekcji. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie w urządzeniach diagnostycznych, takich jak USG i RTG przyłóżkowy, tylko paneli dotykowych regulowanych gestem, co w przeciwieństwie do normalnych urządzeń ułatwia ich dezynfekcję i zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusa przez personel medyczny. Dodatkowo USG można wyposażyć w sterowanie głosowe, nawigację magnetyczną, igły ułatwiające wkłucia do naczyń lub zastosować bezprzewodowe skanery USG do szybkiej diagnostyki. Największym sprzętem, jaki mamy do diagnostyki Covid-19, są TOMOGRAFY KOMPUTEROWE – w naszej ofercie 40-80 rzędów z możliwością zastosowania systemu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do automatycznego wykrywania zmian występujących w Covid-19.

Jeśli chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej, zapraszamy na naszą stronę internetową www.comamed.pl; można też śledzić COMAMED na Facebooku.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8779 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek o tym czego nie może wykonywać samodzielnie pielęgniarka w gabinecie kosmetycznym.

2 min czytania
Izba pielęgniarek- to stanowi przekroczenie zawodowych uprawnień pielęgniarek w świetle obowiązujących przepisów prawa. Stanowisko nr 5/VIII/2025Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnychz dnia…
AktualnościPraktyka zawodowa

Praca pielęgniarek – obecny wymiar czasu pracy to 7 godzin i 35 minut. Kontrowersje wokół tygodniowego skrócenia wymiaru czasu pracy.

2 min czytania
Poseł: czy policzono, ile dodatkowych pielęgniarek i położnych trzeba będzie zatrudnić, jeśli skrócimy czas pracy o 12,5%? Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – tak minister zdrowia nas traktuje.

5 min czytania
Wiceminister zdrowia: „uważamy, że ta propozycja nie jest oczywiście zadowalająca panie pielęgniarki”… Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych przedstawia pierwszy fragment dyskusji podczas…
Komentarze