Pielęgniarki: jest nas za mało! Dyrekcja: szpital ma certyfikaty i dyplomy!

Warunki pracy pielęgniarek i położnych.

PIELĘGNIARKI: JEST NAS ZA MAŁO!

DYREKCJA: SZPITAL MA CERTYFIKATY I DYPLOMY!

niezalezna.pl

Pielęgniarki i położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie zorganizowały pikietę w budynku szpitala, domagając się wzrostu zatrudnienia tej grupy zawodowej. Dyrekcja szpitala uznała protest za nielegalny. Twierdzi, że w szpitalu jest odpowiednia liczba personelu.

Szpital podaje, że zatrudnia 560 pielęgniarek. Zdaniem związkowców, którzy deklarują, że należy do ich organizacji 510 pielęgniarek i położnych, liczba ta nie oddaje realiów, ponieważ uwzględnia panie na długotrwałych zwolnieniach lekarskich, urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

"Z naszego rozeznania wynika, że na każdym oddziale brakuje po 3-4 pielęgniarki" – powiedziała Bonisławska. Pielęgniarki i położne przekazały swoje stanowisko dyrekcji szpitala i marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego.

Dyrekcja: Szpital Wojewódzki "jest jednym z najbezpieczniejszych w regionie, ma wiele dyplomów i certyfikatów"

Czytaj więcej w artykule prasowym pt.: Olsztyn: pielęgniarki i położne chcą wzrostu zatrudnienia

źródło: niezalezna.pl

W sprawie wypowiedziała się pani Józefa Szczurek-Żelazko. Czytaj więcej na RMF

Zobacz także: Jedna pielęgniarka na 40 pacjentów! To skandal. Mówi wiceminister. 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok


Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.30 11:06:39 ~ja

Czas najwyższy. Jak długo mogłyście dawać się wykorzystywać ?

#2  2019.05.30 11:38:20 ~heh

Certyfikaty -wielka ściema i nijak sie ma do rzeczywistości. Pseudokontrolerzy sprawdzają papiery i w papierach jest ok. Żenada.

#3  2019.05.30 12:40:16 ~Ech

Certyfikować - to odpowiedzialność i wzięcie na "bary" odpowiedzialności za dopuszczenie nieprawidłowości (też tych w papierach)

#4  2019.05.30 13:18:50 ~piel

W rzeczywistości na "bary" biorą pielęgniarki, znacznie więcej niż przepisy i normy dopuszczają i z tymi barami - kregosłupami mają problem do końca życia. A zarządzający dopuszczający nieprawidłowości nie poniosą konsekwencji bo są ludźmi z układu. "Jakoś to będzie a jakby co" konsekwencje zdrowotne i prawne ponoszą najsłabsi,kozły ofiarne ,chłopcy do bicia czyli jak zawsze pielęgniarki.

#5  2019.05.30 14:21:36 ~anonim

Https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12321887/12597342/12597343/dokument398359.pdf w uzasadnieniu czytamy: "Z uwagi na trudności w zapewnieniu od dnia 1 lipca 2019 r. odpowiedniej ilości personelu pielęgniareki położnych u świadczeniodawców udzielających świadczeń w trybie hospitalizacji lub hospitalizacji planowej w przypadku leczenia dzieci, nastąpiła konieczność wydłużenia terminu przejściowego.Zmiany te wpłyną korzystnie dla świadczeniodawców.Przemawia za nimi ważny interes społeczny."

#6  2019.05.30 14:52:51 ~Janusz

Pielęgniarki za mądre nie są,wszyscy ich leją,a one nadstawiają tyłka do tego lania.

#7  2019.05.30 15:00:31 ~do #4

Pielęgniarki to grupa nie jednorodna. O które Ci chodzi?

#8  2019.05.30 15:10:14 ~do 4

Może po prostu nie radzą sobie z zadaniami (marne kształcenie lub jego brak)?

#9  2019.05.30 16:18:30 ~do 8

A może ma wykształcenie w innym zakresie?

#10  2019.05.30 21:33:38 ~Piel

Powiedzieli, że spełniamy normy zatrudnienia, aż nas za dużo, a w następnym miesiącu 40 dyżurów nieobsadzonych, serio. :-) ps opiekunek nie mamy

#11  2019.05.31 00:46:49 ~hmmm

Podobno we Wrocławiu od dawna mieli nadmiar pielęgniarek i wypasione warunki pracy i płacy. . . . . .

#12  2019.05.31 04:54:57 ~Joko

A może ktoś się pochyli nad durnymi przepisami i je zmieni? Dlaczego położna która w trakcie 2,5 kształcenia, uczyła się pielęgniarstwa ogólnego, odbywała praktyki na internie, chirurgii i innych oddziałach nie może pracować chociażby w krwiodawstwie? Usłyszałam w izbie pielęgnniarskiej że mogę pobierać krew tylko kobietom. Wymyślajcie idiotyczne przepisy i płaczcie dalej z powodu braku personelu!

#13  2019.05.31 09:05:49 ~Piel

Jeszcze będą prosić pielęgniarki żeby przyszły do pracy do szpitali.

#14  2019.05.31 09:48:43 ~Itd

Kiedyś jazdy będzie potrzebował szklanki wody nawet te osoby które uważają że nie mamy wykształcenia.Nikt Wam jej nie poda żaden lekarz tylko ta nie wykształcona pielegniarka ale nie martwcie się tego zła koniecznego niedługo zabraknie!

#15  2019.05.31 17:33:49 ~Bh

Mam w rodzinie pielęgniarkę 56 lat w zawodzie z 30 jak nie więcej masakra ta kobita ciśnienia zmierzyć nie umie ona się nadaje tylko do siedzenia w rejestracji i nic poza tym alllle mam także koleżankę pielęgniarkę i ona to już mistrzostwo sama widziałam i inni też no ma kobita i wiedzę i wykształcenie mgr. Ale i smykałkę i 40 lat więc w zawodzie tak ok.20 może mniej ale tu szacun ona jest lepsza od lekarzy www

#16  2019.05.31 19:17:22 ~Do bh

Żenada takie głupoty pisać

#17  2019.05.31 19:25:11 ~o

Niech te panie pielęgniarki po liceum i bez matury zaczną się uczyć matura i potem specjalizacja

#18  2019.05.31 19:28:56 ~klara

Do 15. Na jakiej podstawie oceniasz, że ktoś nadaje się do zawodu lub nie? Nie podoba ci się? Bo jest starsza? Bo nie biega po oddziale tylko chodzi? Bo jest wolniejsza w działaniu? Na jakiej podstawie twierdzisz ,że nic nie umie? Obrażasz starsze pielęgniarki i ogólnie starszych pracowników. Zważ ,że średnia wieku pielęgniarek jest powyżej 50 lat, więc prawie wszędzie są starsze i będą jeszcze starsze. i oby były.