Pracujemy nad ofertą dla pielęgniarek - przyszłych emerytek.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.


DLA PIELĘGNIAREK PRZYSZŁYCH EMERYTEK

TRZEBA STWORZYĆ DOBRĄ OFERTĘ!

politykazdrowotna.com

Z. Małas o sytuacji kadrowej w zdrowiu mówiła na konwencji PiS

- Postawiliśmy na odbudowanie kadr medycznych, kadr pielęgniarskich. I co się z tym czasie zadziało? W ciągu czterech lat liczba pielęgniarek w systemie zwiększyła się o 20 tys. - dodała. - Można powiedzieć, że za wolno, i to prawda. Żebyśmy utrzymali niechlubny, jeden z najniższych wskaźników 5,2 pielęgniarki na 1000 mieszkańców potrzeba podwoić liczbę absolwentów kierunków pielęgniarstwa, bo średnia wieku pielęgniarek i położnych w tej chwili to 52 lata. Jeżeli szybko nie podwoimy liczby absolwentów pielęgniarstwa, to w 2030 r. średnia wieku wyniesie 60 lat - ostrzegała.

Oferta dla pielęgniarek emerytek

Małas podkreślała, że system ratuje "wielozatrudnienie pielęgniarek i położnych", a także lekarzy. To, że jak ukończą 60 lat, chcą jeszcze być czynni zawodowo. Podkreślała - zwracając się do ministra zdrowia - że trzeba stworzyć dobrą ofertę już dla potencjalnych emerytek pielęgniarek i lekarek. - Bo one chcą pozostawać w pracy, mają jeszcze trochę zdrowia i siły - mówiła Małas, tłumacząc, że nie zawsze na pracę na pełnym etacie. I nad taką ofertą, jak stwierdziła "już pracujemy". 

Czytaj więcej co powiedziała szefowa izby pielęgniarek w artykule pt:. Z. Małas o sytuacji kadrowej w zdrowiu mówiła na konwencji PiS

źródło: politykazdrowotna.com


Zobacz także: