Pielęgniarkom zniżki na bilety do: teatru, basen, na komunikację.

Pielęgniarstwo i pielęgniarki 2019.


MAŁO PIELĘGNIAREK? DAJMY IM ZNIŻKI NA BILETY NA:

KOMUNIKACJĘ, TEATRY, BASENY. 

Czytaj także: 

MZ: Tyle zarabia pielęgniarka: magister ze specjalizacją, specjalistka, po LM lub SM.

Pielęgniarki robią to samo. Teraz różnica w płacy ponad tysiąc zł. Będzie dwa razy większa!

Pielęgniarka - opiekun medyczny - technik pielęgniarstwa. Trójkąt bermudzki.

91% pielęgniarek oceniło ten pomysł negatywnie!

Oddziałowa mobbingowała pielęgniarki. Straciła pracę.

dziennikpolski24.pl

Przedstawiciele „Przyjaznego Krakowa” proponują m.in., żeby pielęgniarki z dwóch miejskich szpitali mogły korzystać z bonifikat na bilety komunikacji miejskiej. Do podpisywania umów o pracę mają ich skłonić także preferencyjne warunki rekrutacji ich dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół oraz ułatwiony dostęp do oferty miejskich placówek kulturalnych i sportowych. Tym pielęgniarkom, które przepracują w „Żeromskim” czy „Narutowiczu” co najmniej 20 lat, radni chcą zaproponować pomoc w uzyskaniu opieki w ośrodkach, odpowiadających za wspieranie samotnych i niesamodzielnych mieszkańców.

Czytaj więcej w sprawie: Kraków. Radni miejscy proponują specjalne bonusy dla pielęgniarek

Autorzy: Iwona Krzywda, Bartosz Dybała

żródło: dziennikpolski24.pl


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.15 07:11:56 ~Wiola

Dajcie godnie zarobić, a bilety daliście 500+ Nie róbcie z Nas ,pracujących, żebraków. Wypchajcie się.

#2  2019.07.15 08:37:38 ~Gosc

Tak, dajcie jeszcze pielęgniarkom kawę darmowa i internet bez limitu, a robota sama się zrobi, żenada

#3  2019.07.15 09:26:51 ~J. do 2

Kretyn jesteś. Czytałeś/aś artykuł? Pielęgniarek naprawdę za chwile zabraknie. A kuszenie darmowymi przejazdami, czy też miejscami w żłobkach kobiet, które w większości są w wieku 50+ i mają dawno odchowane dzieci sytuacji nie poprawi. Za to dla młodych osób podejmujących ten zawód perspektywa życia w ubóstwie i samotności ( cyt. "Tym pielęgniarkom, które przepracują w „Żeromskim” czy „Narutowiczu” co najmniej 20 lat, radni chcą zaproponować pomoc w uzyskaniu opieki w ośrodkach, odpowiadających za wspieranie samotnych i niesamodzielnych mieszkańców "- to jest szczyt tupetu. Człowieku napij się lepiej kawy, którą tak pielęgniarkom wypominasz i wyluzuj, a potem zastanów się co wypisujesz. Jeśli rządzący będą mieli nadal takie pomysły jak krakowscy radni to za jakieś 2, góra 5 lat "robota" naprawdę będzie musiała zrobić się sama.

#4  2019.07.15 09:38:50 ~Mimi

Nie chodzi o to, że pielęgniarkom, czy komu innemu, ale to rozdawnictwo wkurza i irytuje, a to budzi złość i frustrację. Taka sytuacja jest niebezpieczna i może obrócić się przeciwko obdarowanym.

#5  2019.07.15 10:17:34 ~Ja

W Czechach,gdzie pracuje,pielegniarki i lekarze maja prawny zakaz dirabiania. Wolno im pracowac tylko i wylacznie na 1 etacie. W zamian pielegniarki dostaja m.in.darmowe wejscia na masaze,do spa, musza byc w pracy wypoczete i zrelaksowane. Pensje nie sa wyzsze jak w Polsce ale jakos nie kusi nikogo dorabianie co nie oznacza,ze w strefie przygranicznej polski personel pracujacy w Czechach ale mieszkajacy w Polsce nie probuje dorabiac(glownie lekarze).

#6  2019.07.15 10:30:19 ~Joanna

A co niby takiego zostało rozdane pielęgniarkom? Ja to nawet premii nie widziałam od dobrych 20 lat. Nie wspominając o innych profitach typu ubezpieczenie zdrowotne, karnety na fitnes itp. Normalne firmy proponują coś pracownikom - np. służbowe laptopy, zwracają koszty tankowania. I żadna z nas z pewnością nie chce nic za darmo. Wystarczy godnie zarobić. Inną sprawą są warunki pracy. Młodzi ludzie w czasie praktyk widzą, że daleko nam do standardów europejskich czy jakichkolwiek. A chodzi o to ,że kryzys personalny w pielęgniarstwie jest ogromny i niestety takie bzdurne rozwiązania jak przedstawione w artykule sytuacji nie poprawią i nie przyciągną młodych ludzi. A do tego oferuje im się perspektywę życia w ubóstwie. Kto na to pójdzie? Mnie też wkurza rozdawnictwo i beneficjenci MOPS-ów, MOPR-ów i 500+, którzy nigdy w życiu pracą się nie skalali. I tu możemy mówić o demoralizującym rozdawnictwie a nie w przypadku pielęgniarek.

#7  2019.07.15 16:25:09 ~ela

Nie potrzebuję darmowych karnetów do kina ,teatru czy basen itp.DAJCIE ZAROBIĆ DOBRZE każdej pielęgniarce bez względu na ukończoną szkołę .Same kupią sobie karnety i co będą chciały.I jeszcze zlikwìdujcie te głupie przeliczniki .Bo to nie jest normalne żeby za tę samą pracę pielęgniarki były lepiej czy gorzej opłacane.Może wtedy będą chciały zostać w pracy trochę dłużej niż iść na wcześniejszą emeryturę.

#8  2019.07.15 16:38:51 ~Jan

A pielegniarzom co? Zniżki do agencji towarzyskich? Zniżki np na bilety do teatru są z funduszu socjalnego.

#9  2019.07.15 17:07:51 ~piel

Pielęgniarki niestety nie mają czasu i siły na kino, teatr, basen, fitness - ciężko pracują: średnio 1 dzień w tygodniu bywają w domu, nie mają czasu nawet ugotować sobie i dla rodziny zdrowego posiłku, pracując na kilku etatach ! Chyba ktoś z tymi propozycjami urwał się z kosmosu!

#10  2019.07.15 17:16:15 ~do Jan

Tak bystrzy radni jeszcze pewnie nie zorientowali się, że w tym zawodzie są również mężczyźni. Może wezmą to pod rozwagę w następnej kadencji.

#11  2019.07.15 17:19:17 ~Do 8

Nie przesadzaj. Robią tak na własne życzenie. I na szczęście nie wszystkie.

Dodaj komentarz