Polska pielęgniarka to ciężko zapracowana kobieta...

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.


POLSKA PIELĘGNIARKA

TO CIĘŻKO ZAPRACOWANA KOBIETA... 

Komentarz na pielegniarki.info.pl 

Polska pielęgniarka to ciężko zapracowana kobieta i cóż tu można promować takie tyranie za grosze i brak czasu na prywatne życie. Tak wygląda ta szarość życia polskich pielęgniarek. Nie widać nie słychać bo nie mają czasu na nic tylko praca, praca, i praca. Szczerze nie polecam szkoda młodych lat i życia, są zawody które też można wykonywać odnosić sukcesy i korzystać z życia. Zawód pielęgniarki w Polsce został zepchnięty na boczne tory bo poza ciężką pracą, kiepskim wynagrodzeniem, 10 dniami urlopu w całości i niczego innego nie ma. Od zarania dziejów niczego mądrego nie zrobiono nie poprawiono tej beznadziejnej sytuacji nie wiem na co liczono, że co samo się zmieni. Są osoby odpowiedzialne za to co się dzieje ale jak do tego momentu nic nie zrobiły, a czas ucieka niebawem wybory. Zajmują się nauczycielami którzy mało pracują dużo odpoczywają i nieźle zarabiają, policjantach z mnóstwem przywilejów, strażakami, matkami, emerytami tylko nie pielęgniarkami. Podobno żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości, tylko gdzie sprawiedliwość i równe traktowanie Pielęgniarek.

Zobacz komentowany artykuł: MZ: poinformujemy ludzi dlaczego warto zostać pielęgniarką.


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.23 07:42:37 ~Jola

Po liceum medycznym wyższa podstawa niż po magister ę z pielęgniarstwa że specjalizacja, jak to określić uklady

#2  2019.07.23 07:53:07 ~Znajomosci

To klucz do szczęścia, można więcej zarabiać nie mając matury i tylko liceum medyczne. Co tam magister pielęgniarstwa że specjalizacja jak nie ma, znajomości.

#3  2019.07.23 07:58:03 ~Za dlugie

Są kadencję pielęgniarek od działowych, mogą nas mobingowac grafikowo, Mobbingowi przez oddzialowe mówimy nie.

#4  2019.07.23 09:12:37 ~do 3

Weźcie kilka L4 jednocześnie i nauczycie babę szacunku.

#5  2019.07.23 09:13:06 ~do 2

Powinno być specjalista pielęgniarstwa z magistrem pielęgniarstwa

#6  2019.07.23 09:31:59 ~Lena

Nie ma pielęgniarek bez matury, co za bzdury. Jeżeli takie są to pojedyńcze jednostki starszych pań tuż przed emeryturą i dajmy im już spokój. Większość pielęgniarek to osoby wykształcone na poziomie uniwersyteckim. Te po liceum lub studium w większości ci uzupełniły do poziomu licencjata. Powtarzam co za głupoty rozpowiadacie

#7  2019.07.23 09:34:39 ~Biedactwa

Pracuję jako pielęgniarka na 1 etacie. Mam czas na swoje hobby i życie prywatne. Zarabiam przyzwoicie. Żal mi że koleżanki robia z siebie męczennice. Niestety ten artykuł rakze przedstawia tak pielęgniarki. Nie pasowała mi praca jedna ze względów finansowych szukałam innej lepszej. Drogie Panie nie oczekujemy, że ktoś nas będzie szanowal jeśli my same siebie nie szanujemy i nie dążymy do tego żeby było lepiej

#8  2019.07.23 09:57:24 ~Go

Do 7 - masz rację-trzeba szukać swojego miejsca,a przy okazji jest to wyzwanie dotyczące swojego rozwoju osobistego.Ale warto wybrać taką drogę.

#9  2019.07.23 10:29:02 ~Sz

Szkoda z wami gadać. Tutaj trzęsiecie w waszym przekonaniu rozumkiem, a za chwilę weźmiecie totebeczkę, reklamóweczkę i polecicie zaprzegnac się do woza zwanego oddziałem. Z podkulonym ogonem będziecie znosić wszystkie upokorzenia. Później polecicie do drugiej roboty, wrócicie do domku włączycie kompa i staniecie się lwicami komentarzy i w ogóle całego Internetu. Nie przynudzam już. Gnajcie zatem do roboty. Ps. Nie zapomnijcie reklamóweczki.

#10  2019.07.23 10:44:17 ~Gość

Mam jeden etat i 15 lat do emerytury. Czas odluczam z radością. Nie biore nadgodzin. Wole ten czas spedzic z dziecmi. Czasu nikt nie wroci. Pewnie ze kasa by sie przydala . Na lepsze wakacje,na lepsze auto itp.Ale wiem ze sa rzeczy wazne i mniej wazne. A kolezanki ktore pracuja na dwoch etatach po godz 22 śpią na stojaco. A ja mam max 3 noce w mcu na wlasna prosbe.

#11  2019.07.23 13:08:04 ~Agnieszka

Witam drogie Panie. Od 2 lat par uje w zawodzie i go bardzo lubię. Faktycznie, często jest bardzo ciężko. Pracuje w 2 miejscach pracy - chirurgia i neurologia. Nie kryje się z tym. Oba te miejsca uwielbiam i zrezygnować z jednego byłoby mi ciężko.

#12  2019.07.23 13:12:17 ~Maja

Do 10 to się wysypiaj ile chcesz. Ja wolę pracować nawet dodatkowo. Dzieciom też poświęcam czas. Ale jaką mam satysfakcję ze mogę za te dodatkowe pieniądze zabrać ich do Afryki. Samochód już dawno zmieniłam. Jak ktoś jest wygodny to się będzie zasłanial dziećmi

#13  2019.07.23 13:13:51 ~Ola

Są pielęgniarki bez matury bo takie były czasy nie chciały bo po co, miały zawód a nie szły na studia i nie planował iść a pielęgniarkami są z serca a nie z wykształcenia nieraz są lepsze niż te które mają wykształcenie. Inteligencja nie zawsze idzie z wykształceniem. Chyba znacie takie przypadki. To są już prawie 60 letnie kobiety.

#14  2019.07.23 13:16:37 ~Do1 i2

Chcę wam koleżanki zadać pytanie, czy te po LM pracując na oddziale mają inny zakres obowiązków ? ,one równiez mają dyplomy , prawo wykonywania zawodu , może nie mają magisterki ,ale za to mają ogromne doświadczenie , dużo moglybyscie się od nich nauczyć.Nie pojmuję tej zjadliwości w waszych komentarzach , trochę pokory , miłości do bliźniego.

#15  2019.07.23 13:18:43 ~Ala

Sączycie tu niektóre jad i jakie jesteście w pracy dla chorych. Panie wykształcone z magistrami przeszklone jak nie wiem co. Trochę szacunku dla koleżanek może mniej wykształconych ale są pielęgniarkami i to bardzo dobrymi.

#16  2019.07.23 13:40:57 ~Mgr piel

Dlaczego podpieracie się starsze koleżanki swoim doświadczeniem? Nie wszystkie magisterki są młodymi absolwentkami. Każda z nas mogła w trakcie swojej pracy ukończyć studia. Nie wpierajcie nikomu, że niemogłyście, bo dzieci, praca, dom itd. Tylko w tym czasie, kiedy jedne studiowały inne śmiały się z nich. Dziś te drugie obudziły się z ręką w nocniku. I tak powinno zostać. Nie chciało się nosić książeczki proszę w rączkę baseneczki. Powinien być podział obowiązków i z tym związaa płaca. Skończyłyby się dyskusje, że za tą samą pracę są różne stawki. Mam 54 lat, specjalizacje, kursy potrzebne do pracy w różnych miejscach. Pracuję po 270 godz w miesiącu. Mam do rączki ok. 7tys.zł. Dużo? Czy mało?

#17  2019.07.23 13:51:34 ~Danka

Do 16 super! Ja mam podobnie. Pracuję w 2 miejscach i ok 8 tys do ręki. Mało tego mam 57 lat i rozpoczynam od października mgr. Spec. mam. Mam czas też dla rodziny i do kina też chodzę. Ale nie musze się ograniczać z kasą. Na co mam ochotę to sobie kupię.

#18  2019.07.23 14:08:40 ~MK

DO 16PRZYnieść basenik i wynieść to jest obowiàzek pielęgniarki z tytułem i bez.270 godz pracy kontrakt? Nadgodziny? Proszę bardzo Podział obowiązków a na jakie magister -INIEKCJE I biureczko a LM czy Studium co? -basen toalety.Jest jednakowe prawo wykonywania zawodu .

#19  2019.07.23 14:26:09 ~Gość

Przynieść czysty basenik tak wynosić Nie! ! 18 zapoznaj się ze swoim zakresem obowiązków. W moim szpitalu tego pielegniarka NIE ROBI

#20  2019.07.23 14:35:49 ~Do

Doświadczenie medyczne.

#21  2019.07.23 15:05:26 ~Piel

Panie #16 i #17. W punkt! BRAWO. Do 18 Mnie odpowiada taki podział.

#22  2019.07.23 15:27:56 ~Do

Ale medycznie.

#23  2019.07.23 15:28:24 ~Xm

Mnie też odpowiada taki podział. Mgr biureczko itp

#24  2019.07.23 15:42:24 ~Zdziwiony

Do szóstki co za głupoty pracuje w szpitalu i wszystkie pielęgniarki tylko po liceum.jak pojawi się ktoś z wyższym .zniszczą paplanina.

#25  2019.07.23 16:35:21 ~Brava

Ale wstyd jedna na drugą "skacze" czy mgr czy LM takie same obowiazki. Nie dzieli się ludzi ze wzgledu na wykształcenie. W tym środowisku nigdy zgody nie będzie jestescie b. zadufane w sobie. Też jestem pielęgniarką ale w innym kraju

#26  2019.07.23 17:00:02 ~Ja

Do 1 -no kurza stopka a pielęgniarka po LM i MS to gorsza? Tak samo zapiera.la jak pozostałe odpimpajcie sie wredzcie to nie my zmieniłyśmy system nauczania poziom jest taki sam -czyli wysoki a przygotowanie do pracy lepsze

#27  2019.07.23 17:11:11 ~Ewa

57 lat i idziesz na studia jak ja Ci współczuję myślisz że będziesz żyć 80 lat i tyle będziesz pracować. Nawet nie wiesz jakie plany dla ciebie szykuje życie. Nie bądź taka bo nic nie wiesz nie wiesz nawet co będzie za chwilę. Za taką zarozumiałość się płaci czym popatrz trochę na ludzkie nieszczęścia.

#28  2019.07.23 17:41:00 ~Do 27

Koleżanko droga nie krytykuj innych. Spróbuj poszerzyć swoją wiedzę. Nikt nie wie co życie szykuje dla nas za kolejnym zakrętem. Nie jest to jednak powodem do zazdroszczenia innym osiągniętych efektów w karierze zawodowej. Jestem za podziałem obowiązków i zróżnicowaniem płacy w zależności od wykształcenia. Studia nie tylko dostarczają wiedzy medycznej, ale także podejścia do współczesnego pielęgniarstwa. Jak chcesz możesz nadal zostać siostrą i zarabiać najniższą krajową i użalać się nad swoim losem. Ja jestem Panią magister, przebieram oferty pracy i nie narzekam na wynagrodzenie. A moje dzieci? Budują domy. Pozdrawiam wszystkie koleżanki ambitne i pokrzywdzone.

#29  2019.07.23 17:44:09 ~Do16

Co za bzdury glosisz,kto z kogo się śmiał ? Gdzie tak bylo ? Pracowalam w kilku miejscach i zawsze ludzie się wspierali,na kursy ,specjalizację ,studia szlo kilka pielegniarek z oddziału,zeby było latwiej ,ustalalysmy nawet między sobą grafik szkolen,żeby praca nie kolidowala z nauką,oddzialowa i naczelna byly zdziwione co my wyczyniamy.Są starsze pielegniarki bez studiów,są tuż przed emeryturą,zawsze chetnie zamienily się na dyzur jak była taka potrzeba ,bo kolezanka miala wyklady itp.Nie pojmuję tej teorii gloszonej tutaj.Może zastanow się nad sobą,że jestes złym i podlym czlowiekiem i nikt cię nie lubi,nie jesteś koleżeńska itp.dlatego te problemy miałaś,bo z doświadczenia wiem,że tacy ludzie mają ciężko i tu przyznam ci rację,że mogłaś takich sytuuacji doświadczać.Pracujemy z mlodszymi kolezankami,nikt ich nie mobbinguje,oczywiscie,ze każdy oddzial ma swoją specyfikę i nie kazdy ma predyspozycje do pracy wszędzie,nie każdy sprawdzi się na OIT,ale np na psychiatrii będzie czul się jak ryba w wodzie,trzeba umieć znaleźć miejsce dla siebie i nie mieć pretensji do ludzi.Mi też przytrafil się oddzial-nieporozumienie,szukalam dalej i teraz już pracuję w miejscu,gdzie praca sprawia mi satysfakcję.Trzeba zdać sobie sprawę z tego,że nasza praca jest ciężka,wymagajaca wielkiej dyscypliny ,sumiennosci,odpowiedzialnosci,sily psychicznej i fizycznej,umiejetnosci organizacyjnych,asertywnosci,a nie kazdy ma to wszystko i nie wolno winy zganiac na ludzi,ze mi się nie powodzi bo te stare krowy są po LM.Dobrze wiesz,że do bycia pielęgniarką nie wystarczy tylko mgr,duzo potrzebnych cech musimy mieć w sobie,wymaga to duzej pracy nad sobą,ale jak ktos chce,to wszystko jest możliwe.Tak też proponuję zastanowić się nad soba,moze coś będziesz musiala zmienic w swoim postepowaniu i mysleniu o ludziach,bo inaczej w każdej pracy bedziesz miała stare usluzne,niewyksztacone krowy poLM.To jeszcze raz pokazuje zasadę,ze ludzi trzeba lubić,jesli nie lubisz ludzi-pielegniarstwo nie jest dla ciebie.Tak też życzę milej pracy nad sobą ,wiecej taktu,zyczliwosci,empatii i zobaczysz sama jaki piękny jest świat,a ludzie tez bywaja fajni.Powodzenia.

#30  2019.07.23 17:44:33 ~Zb

Do Ewy. To wg ciebie nie można mieć planów? Młodzi też nie wiedzą jaki los im się szykuje a myślą że nigdy nawet starzy nie będą. Nie wiem ile masz lat ale jesteś żałosna. Dyskryminujesz ludzi. Uważam że fajnie mieć marzenia. Moja mama w tym roku skończyła studia. Ma 56 lat. Pracuje w dużej firmie. Gdyby pielegniarka poszła na uniwersytet 3 wieku byłoby ok.Tak? A jak idzie na normalne studia to źle bo powinna myśleć śmierci? Jesteś źle wychowana i bardziej bój się o swój los bo twój dopiero jest niepewny.Mam 28 lat i jestem pielegniarką.Wstydź się! !

#31  2019.07.23 17:46:04 ~Do 18

Masz rację. Taki powiniem być podział pracy. Prawo wykonywania zawodu mamy takie samo, ale moje studia i specjalizacja umożliwiają mi szersze kompetencje. Przestań utiskiwać nad swoim lenistwem i do roboty, albo nauki. Koniec w tym temacie.

#32  2019.07.23 18:03:55 ~do 16

Albo jesteś trollem który wziął pieniądze na dotacje na kształcenie pielęgniarek i żal mu du. ściska że już zmądrzały i nie chcą się uczyć , albo ci się rozum popsuł. Na nic mag i kursy wszelakie jak zdrowie psychiczne byle jakie . Chociaż nosiłaś te swoje mgr teczki to i tak będziesz myła pacjentom tyłeczki , straciłaś ochotę do roboty bo zamiast mózgu masz banknoty.

#33  2019.07.23 18:05:43 ~Gość do 16

Żal że takie osoby jak ty z wielkim ego marnują się jako pielęgniarki , dla Ciebie tylko samodzielnie stanowisko z dala od szpitala, chorych i koleżanek.

#34  2019.07.23 18:05:57 ~Vivi

27 jesteś bezczelna. Myślisz że jak ktoś chce się uczyć to są ograniczenia wiekowe? Tylko podziwiać osoby które to robią. A ty uważaj na swoje zakręty bo też nie wiesz co cię czeka.

#35  2019.07.23 18:17:19 ~Vivi

A i nie mów że ta osoba jest zrozumiała, ona jest zwyczajnie ambitna. A płaci się za bezczelność!

#36  2019.07.23 18:18:28 ~Vivi

Miało być zarozumiała

#37  2019.07.23 18:38:27 ~Ja

Przykro czytać. Ile jadu. Wstyd.

#38  2019.07.23 18:57:34 ~Morze

Może warto jednak zrobić tego mgr, mam 55 lat. Mówiąc szczerze bałam się, że mnie później nie zatrudnią na emeryturze ze względu na koszty.

#39  2019.07.23 18:59:33 ~Kaśka

Baby jesteście okropne. Jak Was czytam wstyd mi że jestem pielęgniarką. Zawiść chamstwo i wielkie ego. Nikt nie musi niszczyć pielęgniarstwa. Same to robicie. Młode dziewczyny uciekają za granicę nie tylko ze względu na zarobki ale też dlatego że nikt nie chce tutaj pracować z takimi sfrustrowanymi ludźmi. Każda mogła iść na studia i pogłębiać wiedzę, ale po co. Wstydźcie się baby. Pięknie reprezentujecue srodowisko

#40  2019.07.23 19:01:50 ~do 16

Twoje wykształcenie i poświęcenie twoja sprawa nie musisz się z tym obnosić i poniżać koleżanki . Owszem wszystkim wykształconym należy się dodatek i tylko dodatek do pensji najwyżej 200 zł i na tym koniec a nie tworzenie kominów płacowych bo to niesprawiedliwe krzywdzące i pozbawione logiki.

#41  2019.07.23 19:02:26 ~Toja

No i po co tyle komentarzy o podziale zakresu obowiązków.Nie ma takiego i nigdy nie będzie . Panie magisterki, jeśli nie odpowiada wam praca na odcinku to macie problem , nie wszystkie możecie zostać oddziałowymi czy naczelnymi , a takie macie aspiracje. Magistra zdobywacie dla siebie , zapewniam was , że dyrekcji na tym nie szczególnie zależy. Radzę zejść z obłoków , pielęgniarka lubiąca swój zawód nie ma problemu wykonując zabiegi pielęgnacyjne przy chorym, jeśli wykonywanie ich jest dla niektórych upokarzające, to nie powinna wykonywać tego zawodu.

#42  2019.07.23 19:15:19 ~Edi

Ależ Wy jesteście durne,głupie,zawistne.Wstydzę się,że jestem w tej grupie zawodowej.Nakopałabym Wam do czterech liter.Żenada.

#43  2019.07.23 19:33:38 ~Mmm

Ja nadal będę pracować na odcinku ale kończę wszystko po kolei bo chcę za tę pracę mieć godne wynagrodzenie. A ustawa jest i już działa. Lubię pracę na zmiany ale lubię też pieniądze. Tytuł to tylko dodatek do kasy i nie przewrócił mi w głowie.

#44  2019.07.23 19:39:45 ~Piel

Współczuję tylko pacjentom jak Panie mgr zostaną same. Co po noektore niie umieją nawet obnizyć łóżka. Porażka sama się już boję kto będzie przy mnie chodził jak wtrawie do szpitala. DLA WAS MGR. JEST NAJWAŻNIEJSZY TYTUŁ A NOE CHORY - OGARNIJCIE SIĘ WKOŃCU I ZASTANÓWCIE CZY TO JEST DLA WAS ZAWÓD- BO SZKODA TYLKO CHORYCH

#45  2019.07.23 19:50:08 ~Mmm

Odpowiadam. Tak tytuł jest ważny bo za nim idą pieniądze. Wieki na to czekałysmy. Ale to nic nie zmienia w pracy. Każdemu polecam naukę niezależnie od wieku.

#46  2019.07.23 20:09:38 ~Gabi

Durne,zawistne baby o trochę lepsze lub gorsze pieniądze.

#47  2019.07.23 20:39:18 ~Wg

A ty Gabi kim jesteś? Ile zarabiasz ? Jaki masz zawód? Dla ciebie pieniądze nie mają znaczenia? To oddaj co miesiąc na cele charytatywne

#48  2019.07.23 20:43:05 ~Mmm

Dla mnie mają. Za nie mogę kształcić swoje dzieci. Mam piękny zawód i wykonuję go jak potrafię najlepiej ale chcę za to godnej zapłaty. Nie jestem siostrą miłosierdzia

#49  2019.07.23 21:34:29 ~Do 44

Ale z ciebie zahukana siostra miłosierdzia! Pielęgniarstwo to ciężki zawód, wymagający nie tylko odpowiednich predyspozycji, ale i ciągłego dokształcania się, żeby nadążać za szybko rozwijającą się medycyną, a za tym powinny iść odpowiednio wyższe pieniądze. To ciężka praca, za którą powinna być sowita zapłata, a nie uśmiech, dziękuję itp. Za to obiadu nie ugotuję i rachunków nie zapłacę, więc przestań pitolić, że to chory jest najważniejszy. Jest ważny, ale nie ważniejszy ode mnie i moich dzieci, którym chciałabym zapewnić jak najlepsze warunku do życia. Więc jeżeli jest taka ustawa, która premiuje wykształcenie u pielęgniarki, to dlaczego z tego nie korzystać? Najwięcej do powiedzenia na ten temat mają tzw siostrzyczki BMW, czyli bierne, mierne i wierne. To nie o tobie?

#50  2019.07.23 21:46:06 ~Gość

Taaaak to siostra miłosierdzia

#51  2019.07.23 21:48:25 ~Gość

Oczywiście 44 i na dodatek? Hmm ?

#52  2019.07.23 22:15:53 ~Pppp

W każdym zawodzie wykształcenie jest drzwiami do rozwoju kariery, kompetencji i podwyżki płacy. Niestety nie w zawodzie pielęgniarki, dlaczego?

#53  2019.07.23 22:24:54 ~Do 48

Każdy z Nas, chce być godnie wynagrodzony. Co nie oznacza, że pielęgniarki są pępkiem świata. Sami sobie, wybieramy zawód i dobrze wiemy, ile możemy zarobić.

#54  2019.07.23 22:36:29 ~Do 49

Tak się zastanawiam gdzie są wasi mężowie, mężczyźni, że musicie biedulki same zarobić na wszystko. Aż kłuje w oczy, jak się czyta te bzdurne komentarze. Jaka ciężka praca, trzeba się ciągle uczyć itd. Niech się koleżanka, tak porządnie zastanowi i postuka po czole. W chwili obecnej każdy się cały czas dokształca. Jest dużo zawodów bardziej ciężkich i odpowiedzialnych. Zgadzam się, że praca pielęgniarki jest specyficzna. Ale same wybieracie taki zawód

#55  2019.07.24 08:31:55 ~Joanna

Wstyd. Jak czytam większość komentarzy to coraz bardziej przekonuję się, że typowa przedstawicielka polskiej pielęgniarki to nie tylko ciężko zapracowana (często na własne życzenie) ale zwyczajna głupia, zawistna, krzykliwa baba, która zamiast zastanowić się jak sobie poprawić życie, to tkwi w postawie biernej posługaczki, a potem swoje frustracje wylewa na forum obrażając swoje koleżanki oraz wszystkie inne grupy zawodowe. Naprawdę nie macie w życiu żadnych radości? I nie zauważyłyście, że artykuł nie traktuje o różnicy w wykształceniu?

#56  2019.07.24 10:14:25 ~Ech

Czy pielęgniarka odcinkowa może mieć takie samo poważanie do prawa o ruchu drogowym jak państwo do postanowień karnych (obecnie art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r.) opisujących jej praktykę, a które tradycją swoją sięgają dwudziestolecia międzywojennego?

#57  2019.07.24 10:14:25 ~Ech

Czy pielęgniarka odcinkowa może mieć takie samo poważanie do prawa o ruchu drogowym jak państwo do postanowień karnych (obecnie art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r.) opisujących jej praktykę, a które tradycją swoją sięgają dwudziestolecia międzywojennego?

#58  2019.07.24 12:38:46 ~Pomorze

Jeśli pielęgniarka tak ciężko pracuje to mając już wypracowany wiek emerytalny to czemu wraca do pracy rękawów sobie na oddziale nie powracają